Forum.Gomoku.pl Strona Główna Forum.Gomoku.pl
Forum Polskiego Stowarzyszenia Gomoku, Renju i Pente

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: maestro
2014-07-11, 04:59
Indywidualne Mistrzostwa Polski w GOMOKU
Autor Wiadomość
100per 


Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 883
Skąd: Łódź
Wysłany: 2005-08-16, 11:09   Indywidualne Mistrzostwa Polski w GOMOKU

W dniach 10-11 grudnia 2005 zostaną rozegrane Indywidualne Mistrzostwa Polski w GOMOKU. Miejsce jest jeszcze nieznane - będziemy rozmawiać z osobami, które mogłyby zorganizować turniej w swojej miejscowości i na tej podstawie wybierzemy gospodarza.

Podobnie wygląda kwestia systemu rozgrywek. Proponuję dyskusję na ten temat, a konkretnie w kwestiach:
1. Czasu gry.
2. Czy gra z jednym przeciwnikiem powinna składać się z jednej partii, czy też lepiej z dwóch (żeby każdy mógł zagrać swoje otwarcie).
3. Schematu.

Oczywiście powyższe elementy są ze sobą mocno powiązane - nie da się zrobić turnieju systemem każdy z każdym, partia + rewanż, po 30 minut na zawodnika...

Jeśli chodzi o pkt.3 to mam następujące wstępne propozycje:
- duży, dwudniowy turniej systemem szwajcarskim (z rozstawieniem). Wszyscy grają w jednej grupie, dzięki "szwajcarowi" i ew. rozstawieniom mamy duże prawdopodobieństwo, że czołówka zagra między sobą.
- w sobotę turniej eliminacyjny, systemem szwajcarskim, a potem najlepsi grają miedzy sobą "każdy z każdym" (np. 8 osób, czyli 7 rund), reszta gra w turnieju "B" - coś na kształt systemu RIF.

Zapraszam do dyskusji :)
 
 
 
president_devil 


Dołączył: 21 Maj 2005
Posty: 200
Skąd: Szadek
Wysłany: 2005-08-17, 16:59   

Jeśli chodiz o miejsce to turniej powinien być rozegrany oczywiście w .... Szadku ;) .
A tak na poważnie to moje propozycje są następujące:
1. 15 min
2. Lepiej z dwóch, a powód juz wymieniłeś.
3. Może trochę większa ilość graczy w turnieju głównym, chociaż zdaje sobie sprawę,że ewentualne 14 partii to i tak dużo.

Pozdrowienia
President_devil (choć lubie kwaska;) )
 
 
 
Ece 
Wielki Admin ;)


Dołączył: 27 Kwi 2004
Posty: 1680
Skąd: Dublin
Wysłany: 2005-08-17, 22:24   

Szczerze mowiac wkurza mnie ten przedrostek "indywidualne". Dla mnie oczywistym jest, ze standardem jest gra indywidualna - w przeciwnym razie na pewno zostanie to odpowiednio wyraznie zaznaczone.

Wedlug mnie dwudniowy turniej, szwajcar z rozstawieniem, kazda gra jako dwumecz, 30 minut dla gracza. Problem tylko taki, ze daje to w praktyce do 2 godzin na runde :] Skrocenie czasu do 20 minut daje 1:20 na runde - i tak duzo, ale mysle ze dwumecz jest potrzebny, by wyeliminowac/zniwelowac wszechobecny przypadek.

Na razie tyle :)
 
 
 
adik 


Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 1432
Skąd: Witkowo
Wysłany: 2005-08-29, 18:28   

Mi szczerze mówiąc za bardzo nie zależy na dlugości tego turnieju, bo pewnie Ci biedni gracze (może ja też) i tak zostaną narażeni na 30 minutowego tasiemca i wąchanie potu przeciwników, ale nie w tym rzecz.

To będą otwarte mistrzostwa czy może to "indywidualne" to jedyny przymiotnik określający to fantastyczne wydarzenie? W Renju było jeszcze "międzynarodowe", a że samo "Mistrzostwa Polski" wygląda zbyt pospolicie to trzasnęliście "indywidualne"?

Może Indywidualne Halowe Otwarte Zimowe Mistrzostwa Polski?

100per napisał/a:
Oczywiście powyższe elementy są ze sobą mocno powiązane - nie da się zrobić turnieju systemem każdy z każdym, partia + rewanż, po 30 minut na zawodnika...


Ece napisał/a:
Wedlug mnie dwudniowy turniej, szwajcar z rozstawieniem, kazda gra jako dwumecz, 30 minut dla gracza.


Hehe.

100per napisał/a:
duży, dwudniowy turniej systemem szwajcarskim (z rozstawieniem). Wszyscy grają w jednej grupie, dzięki "szwajcarowi" i ew. rozstawieniom mamy duże prawdopodobieństwo, że czołówka zagra między sobą.


Z rozstawieniem? Według czego? Mimo mojej bohaterskiej wygranej techniką stukania kamieniami w Poznaniu, nie ma mnie w żadnym rankingu - czyli nie byłbym rozstawiony?

100per napisał/a:
- w sobotę turniej eliminacyjny, systemem szwajcarskim, a potem najlepsi grają miedzy sobą "każdy z każdym" (np. 8 osób, czyli 7 rund), reszta gra w turnieju "B" - coś na kształt systemu RIF.


A ja myślę, że taki turniej eliminacyjny powinien dotyczyć tylko graczy spoza.. no na przykład pierwszej "5" zaktualizowanego rankingu PSGRiP - tak, żeby jakoś wynagrodzić im wysokie miejsce - reszta walczy o następne pozycje w turnieju głównym i turnieju "B" - zresztą zapewne i tak sam system będzie zależał tylko i wyłącznie od ilości graczy. Jak przyjedzie 100 nie zrobicie przecież turnieju "A" z 8 osobami i turnieju "B" z 92.

Takie rzeczy trzeba albo już na miejscu, albo dzien przed turniejem, kiedy mniej więcej wiadomo ile osób ostatecznie wpadnie.

Zresztą, co mnie to obchodzi - poradzicie sobie na pewno.

To tyle.

Pozdrawiam, Adik.
 
 
 
Ciap 
Śląski Klub GRiP


Dołączył: 08 Paź 2004
Posty: 138
Skąd: Zabrze
Wysłany: 2005-08-29, 22:41   

adik napisał/a:
Zresztą, co mnie to obchodzi - poradzicie sobie na pewno.

To tyle.

Pozdrawiam, Adik.


Jak Ciebie nie obchodzi to poco ten post ? :|
_________________
Ciap
 
 
adik 


Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 1432
Skąd: Witkowo
Wysłany: 2005-08-30, 18:18   

Ciap napisał/a:
adik napisał/a:
Zresztą, co mnie to obchodzi - poradzicie sobie na pewno.

To tyle.

Pozdrawiam, Adik.


Jak Ciebie nie obchodzi to poco ten post ? :|


Być może dlatego, że jestem głupi i nie wytrzymam bez odpisania. Ot, taka malutka wada.

Pozdrawiam, Adik.
 
 
 
BlueMan 


Dołączył: 08 Lis 2004
Posty: 224
Skąd: CHORZÓW
Wysłany: 2005-09-05, 10:44   

powiedzcie lepiej jakie miasta wchodza w gre mam troche czasu w przyszlym tygodniu zeby sie pare rzeczy dowiedziec ale nie wiem jak na to inni sie zapatruja bo moze ludzie wola krakow lub wawe . a nie slask
 
 
 
100per 


Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 883
Skąd: Łódź
Wysłany: 2005-09-05, 15:41   

BlueMan napisał/a:
powiedzcie lepiej jakie miasta wchodza w gre mam troche czasu w przyszlym tygodniu zeby sie pare rzeczy dowiedziec ale nie wiem jak na to inni sie zapatruja bo moze ludzie wola krakow lub wawe . a nie slask

Śląsk jest jak najbardziej OK. Dowiaduj się i dawaj nam (zarządowi) znać. :)
 
 
 
Ece 
Wielki Admin ;)


Dołączył: 27 Kwi 2004
Posty: 1680
Skąd: Dublin
Wysłany: 2005-09-05, 19:18   

Tu nie chodzi co ludzie wola, tylko kto to zorganizuje ;)
Wawa generalnie ma plus taki, ze jest szkola i w niej darmowe spanie - pozostale plusy czy minusy, to kwestia induwidualnych preferencji.
 
 
 
baddab 


Dołączył: 11 Maj 2004
Posty: 25
Skąd: Poznań
Wysłany: 2005-10-03, 18:37   

Hello!

W związku z tym, że jestem cokolwiek odpowiedzialny za sprawy marketingowo - sponsorskie, chciałbym w tym temacie umieścić kilka zdań.

Proponuję, aby Mistrzostwa odbyły się w Wielkopolsce. Niekoniecznie będzie to Poznań. W tej chwili ta lokalizacja ( WLKP ) daje mi największą gwarancję uzyskania sponsora, który pokryje większość wydatków związanych z organizacją Mistrzostw.

Zamysł IMPwG ( a w kolejnym roku także Renju i Pente ) polega na tym, że będą one miały mocą uchwały Zarządu najwyższą rangę spośród wszystkich odbywających się turniejów. Nie będzie zatem można organizować żadnych innych turniejów, w kórych mógłby być użyty wyraz Mistrzostwa.

Poza tym najwyższa ranga daje możliwość zaangażowania potencjalnego sponsora w takim stopniu, by uczestnicy nie płacili za nocleg i wyżywienie. Inaczej będzie też wyglądał system nagród - oprócz wysokich pieniężnych będą też medale.

W ten sposób chcemy przyciągnąć jak największą liczbę uczestników.

Temat organizacji IMPwG zostanie również omówiony na najbliższym, środowym, spotkaniu Klubu Poznań.

BadDab
_________________
S.F.W.
 
 
dusksky 
lubie zimne piwo


Dołączył: 17 Wrz 2004
Posty: 596
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2005-10-06, 15:28   

Nazywajcie sobie tego tura jak tam chcecie ale zrobcie go w Wawie. Tu kazdy ma taka sama droge :P .

Pozdrawiam
Zbyszek
_________________
The higher you are
The farther you fall
The longer the walk
The farther you crawl.
 
 
100per 


Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 883
Skąd: Łódź
Wysłany: 2005-10-06, 15:32   

dusksky napisał/a:
Tu kazdy ma taka sama droge
Mógłbyś jakoś rozwinąć tę myśl? :)
 
 
 
dusksky 
lubie zimne piwo


Dołączył: 17 Wrz 2004
Posty: 596
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2005-10-07, 10:08   

No Warszawa jest mniej wiecej centralnie w Polsce czyli gracz z Krakowa bedzie mial taka sama droge jak ten z Poznania, Bialegostoku, Gdanska.

Pozdrawiam
Zbyszek
_________________
The higher you are
The farther you fall
The longer the walk
The farther you crawl.
 
 
Ece 
Wielki Admin ;)


Dołączył: 27 Kwi 2004
Posty: 1680
Skąd: Dublin
Wysłany: 2005-10-07, 11:13   

Rozumiem, ze mamy uwierzyc ze to dla dobra wspolnego, a nie Twojej wygody ;)
Zreszta, "mysle ze nie ma tu nad czym deliberowac" - praktycznie wszystko zalezy od Przemka :)
 
 
 
konrad 


Dołączył: 01 Maj 2004
Posty: 50
Skąd: Dębica
Wysłany: 2005-11-15, 23:24   

Jak już się do tego czasu podszkole to może wpadne, mi by odpowiadal Kraków i Warszawa. Do Wielkopolski nie orientuje się w pociągach. Ale co ja tu gdybam najpierw muszę się nauczyć grać od nowa :P
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group