Forum.Gomoku.pl Strona Główna Forum.Gomoku.pl
Forum Polskiego Stowarzyszenia Gomoku, Renju i Pente

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Złota Liga w Gomoku
Autor Wiadomość
martin1234 
Hicham El Guerrouj


Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 407
Skąd: Tarnobrzeg
Wysłany: 2005-07-07, 22:16   Złota Liga w Gomoku

Już kiedyś myślałem nad tego typu rozgrywkami. W ostatni piątek wystartowała kolejna edycja Złotej Ligii w LA, a na Kurniku gra dla punktów rankingu treningowego się nudzi, więc postanowiłem plany wprowadzić w życie.
Na czym to ma polegać?
Jak wiadomo Golden Leaque składa się z 6 mitingów, zwycięzcą całego cyklu jest lekkoatleta, który w każdym z nich odniesie zwycięstwo.
I będzie podobnie, zorganizowane zostanie 6 turniejów prywatnych na Kurniku. Zwycięzcą zostanie jednak ten kto zdobędzie najwięcej punktów (a wygranie we wszystkich turniejach, to oczywiście zaszczyt i duży wyczyn). Punkty będą przyznawane za zajęcie miejsc w pierwszej 8. oraz za sam udział w turnieju 1 punkt (bonus, premia). Za udział w każdym z 6 turniejów dodatkowe 2 punkty. Ważny jest więc udział w każdym turnieju, za udział we wszystkich już jest 8 pkt. bonusowych :) A punkty za miejsca przyznawane są tak:
1. miejsce - 10 pkt.
2. - 8 pkt.
3. - 6 pkt.
4. - 5 pkt.
5. - 4 pkt.
6. - 3 pkt.
7. - 2 pkt.
8. - 1 pkt.

Turnieje organizowane będą co tydzień, w każdą środę o 20:30 (oczywiście na Kurniku). Organizatorem będę ja, na nicku el_guerrouj (Hicham El Guerrouj aż 3 razy uczestniczył w podziale 50kg. złota, które są główną nagrodą za zwycięstwa we wszystkich mitingach).
Nie mogę być pewnym na 100%, że za każdym razem taki turniej stworzę (mogę gdzieś wyjechać lub np. nie mieć neta). W związku z tym w najbliższym czasie wybiorę sobie pomocnika, który w razie mojej nieobecności zorganizuje turniej (ewentualnych chętnych zapraszam na priv:).
Teraz chyba jedna z ważniejszych informacji. Grać będziemy w każdym turnieju 9 rund (ewentualnie można to zmienić w kolejnych turniejach, w zależności od ilości chętnych), 5min. (na pewno lepszym rozwiązaniem byłyby gry na 10min., ale na początku chodzi mi o znalezienie chętnych, których jest chyba więcej na 5min., poza tym dłuższy czas wiązałby się ze zmniejszeniem ilości rund...), oczywiście swap.
Aby uniknąć problemów związanych z nickami, proszę o przychodzenie na turnieje z nickami o przedrostkach zl_ (np. zl_martin). Proponowałbym także o dodawanie przedrostka do swojego najbardziej popularnego nicka, co ułatwi w znacznym stopniu identyfikację.

Chyba wszystkie najważniejsze informacje podałem.
Zachęcam zatem wszystkich do uczestnictwa, w tym przedsięwzięciu najważniejsza jest zabawa. Nie trzeba nic więcej robić, jak pzyjść 5min. przed turniejem, zapisać się i grać. Punkty po każdym turnieju podliczę i umieszczę tu, na forum.
Także tu prosiłbym o ewentualne pytania lub propozycje.
Pierwszy turniej już 13.07.2005r. - zapraszam!
_________________
BYKOM STOP!
Ostatnio zmieniony przez martin1234 2005-07-08, 16:25, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Minuta 
PostKiller



Dołączył: 01 Maj 2004
Posty: 188
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2005-07-07, 23:29   

10 min, swap, 9 rund i wchodze w to :)
 
 
 
angst 
Członek Zarządu
Kapitan IRP

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 4999
Skąd: Płock
Wysłany: 2005-07-08, 00:57   

Wolalbym troszke pozniejsza pore, ale jak tylko bede mogl, to z checia zagram.

Pozdrawiam

Zl_angst
 
 
 
losiu 
Łoś super ktoś


Dołączył: 23 Wrz 2004
Posty: 426
Skąd: Złotoryja
Wysłany: 2005-07-08, 10:17   

Ja tez bym z checią zagrał ale niestety w tygodniu mnie nie będzie juz w domu:_( Lepsza by była Niedziela o 20:00 ....

Pozdrawiam!
 
 
 
zukole 

Dołączył: 04 Paź 2004
Posty: 4365
Skąd: Polska
Wysłany: 2005-07-08, 11:08   

Minuta napisał/a:
10 min, swap, 9 rund i wchodze w to


Minuta niektórym nie będzie się chciało siedzieć kilka godzin
 
 
soul_reaper 
retired


Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 889
Skąd: Kraków
Wysłany: 2005-07-08, 11:38   

Klopsik, ty najpierw zagraj cwiercfinal ILR a potem mysl o nastepnych rozgrywkach. :evil:
 
 
 
ermijo 


Dołączył: 07 Maj 2005
Posty: 1950
Skąd: N49°37`E20°42`
Wysłany: 2005-07-08, 11:52   

Zawsze jestem za wprowadzeniem jakichś nowości na kurniku, dlatego jaknajbardziej jestem za zrealizowaniem pomysłu Martina1234. Jednak 9 rund przy 10 min swap to w najbardziej pesymistycznym założeniu około 3 godzin siedzienia na dupie. A jeszcze dojdą do tego ucieczki, bo zakłądając że ktoś jest ostatni, nie umie grac w gomoku i czeka go jeszcze 2 godziny siedzenia , napewno ktoś zwieje.
Jestem na TAK - jeśli chodzi o turniej, jestem na NIE jeśli chodzi o jego parametry

P.S. Można by było wreszcie sie pobawić w typowanie gier...ale najpierw trzeba mieć pewnośc kto z kim będzie grał.
Chętnie bym stawki wymyślił tez na turniej jokinga, ale nie wiadomo jakie będą pary,a szkoda( znając wcześniej przeciwnika, można by sie było mentalinie przygotować, przeglądać jego statystyka, zagrania i ogólnie profesjonalnie przygotowc taktykę pod przeciwnika).
_________________
Always: "Homo ludens"
Never: "Homo faber"
 
 
blind 

Dołączył: 25 Kwi 2005
Posty: 119
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2005-07-08, 19:30   

Tez jestem za pozniejsza pora, 21:30 ostatecznie 21 inaczej moge miec problemy z wyrobieniem sie, a co do czasu to lepiej 10 min

Pozdrawiam, Blind
 
 
 
jopq 
retired


Dołączył: 10 Cze 2004
Posty: 737
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2005-07-08, 20:28   

3 godziny przy komputerze to pestka, tyle to się siedzi przed śniadaniem :)
 
 
martin1234 
Hicham El Guerrouj


Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 407
Skąd: Tarnobrzeg
Wysłany: 2005-07-08, 20:36   

To może posłużę się cytatem Mafa, z faq na Kurniku.
"Różni gracze preferują różne pory/parametry i nigdy nie da się ich dobrać tak, żeby wszyscy byli w 100% zadowoleni. "
Jak na razie gramy tak jak jest. Jak będą konieczne jakieś zmiany, to pewnie nastąpią.
_________________
BYKOM STOP!
 
 
 
blind 

Dołączył: 25 Kwi 2005
Posty: 119
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2005-07-08, 21:26   

W takim wypadku to nic innego jak nastepny 5 minutowy turniej na kurniku...
 
 
 
martin1234 
Hicham El Guerrouj


Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 407
Skąd: Tarnobrzeg
Wysłany: 2005-07-13, 09:20   

Przypominam, że dzisiaj o 20:30 rozpocznie się pierwszy turniej.
I jeszcze taka informacja dotycząca kolejności w klasyfikacji w przypadku takiej samej ilości dużych punktów dwóch graczy. Kolejność tworzona będzie wg kolejno: dużych punktów, małych punktów (tu ilości wygranych partii na turniejach ZL), wyników bezpośrednich pojedynków między tymi graczami. Jeżeli wynik bedzie w dalszym ciągu remisowy, zawodnicy zajmą tą sasmą pozycję.
_________________
BYKOM STOP!
 
 
 
_gnoza_ 

Dołączył: 13 Maj 2004
Posty: 146
Skąd: Łódź
Wysłany: 2005-07-13, 20:00   

hm a masz juz te 50kg zlota do podzialu ? :wink:
_________________
'Gdzie wszyscy mysla tak samo, nikt nie mysli zbyt wiele'
 
 
zukole 

Dołączył: 04 Paź 2004
Posty: 4365
Skąd: Polska
Wysłany: 2005-07-13, 20:18   

Gnoza najpierw graj , potem pytaj
 
 
angst 
Członek Zarządu
Kapitan IRP

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 4999
Skąd: Płock
Wysłany: 2005-07-13, 21:19   

No to klops. O 20.30 wychodzilem dzis z pracy :? Nie da rady jakos pozniej grac? Albo lepiej w weekendy?

Pozdrawiam

Angst
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group