Forum.Gomoku.pl Strona Główna Forum.Gomoku.pl
Forum Polskiego Stowarzyszenia Gomoku, Renju i Pente

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Turnieje mistrzów
Autor Wiadomość
adik 


Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 1432
Skąd: Witkowo
Wysłany: 2005-04-08, 22:03   Turnieje mistrzów

Wysłałem przed chwilą maila do MAFa, może bez ładu i składu, pewnie znajdzie się dużo poprawek, ale chciałbym żebyście trzeźwym, rozsądnym okiem ocenili mój pomysł tak, żebym wiedział czego spodziewać się w odpowiedzi MAFa.

Cytat:
Dzień dobry.

Przykro mi, że piszę w chwili, kiedy zmaga się pan z wiele poważniejszymi problemami, ale pewna osoba zainspirowała mnie do napisania tego "bussines planu"
W ramach popularyzacji turniejów (przynajmniej w grach kółko i krzyżyk), zachęcania większej ilości osób do gry, a przede wszystkim zwiększania ich prestiżu tak, aby Ci lepsi gracze również przychodzili w liczbie większej niż zwykle.
Przy okazji mój plan sprawiłby, że znacznie zmniejszyła by się liczba szarych identyfikatorów biorących udział w turnieju.

Już wyjaśniam na czym miałoby to polegać.

Na każdy turniej przychodzi w granicach 70-110 osób. Jedni przychodzą z zamiarem poprawienia swojego rankingu, inni zdenerwowani słabymi statystykami na innym identyfikatorze, wchodzą szarym, przy okazji psując nerwy tym gorszym, którzy ciężko wypracowany ranking tracą jedną grą.

Według obserwacji ostatnich kilkudziesięciu turniejów, mam podstawy twierdzić, że nigdy liczba uczestników nie była mniejsza niż 50. Wobec tego proszę o wprowadzenie pobocznej punktacji, która klasyfikowałaby zawodników nie po tym, jaki mają ranking (jak wyżej wspomniałem, wielu traci go jedną grą), a tym jakie zajmują miejsca. I tak w klasyfikacji turniejowej (dodatkowej) za wygraną otrzymywałoby się 50 punktów, za drugie miejsce 49 punktów i tak do miejsca 50-ego, nagradzanego symbolicznym punktem. Raz na miesiąc odbywałby się turniej mistrzów - 50 osób, które podczas kilkunastu turniejów uzbierali największą liczbę punktów - oczywiście na jednym nicku, a nie jednym IP.

Co to ma na celu?
Przede wszystkim - gracz, który uzbiera 45 punktów na jednym nicku, na następnym turnieju nie pojawi się innym - z wiadomych względów. Gra w turnieju mistrzów byłaby wielkim prestiżem, gracze dopingowani przez kilkudziesięciu obserwatorów, wyrównana walka między najlepszymi. Każdy chciałby grać w turniejach, żeby mieć szansę na koniec miesiąca zmierzyć się z najlepszymi. Dzięki takiej rywalizacji, również ranking by się podnosił. Oczywiście, jeśli którys z 50-ęciu graczy na turnieju mistrzów się nie zjawi, nie zostanie zastąpiony przez 51-ego, 52-ego, itd.. - po prostu nie skorzysta z szansy, którą dał sobie dobrą grą.

Proszę o pozytywne rozpatrzenie mojej prośby, w przypadku negatywnej odpowiedzi chciałbym poznać jakieś argumenty "przeciw", by wiedzieć co należy w nim zmienić (jeśli w ogóle byłaby taka potrzeba). Liczę na to, że pomysł się spodoba i za kilka godzin przeczytam w odpowiedzi, że wprowadzi pan to w życie.

Pozdrawiam, Adik.


To tyle, czekam na opinie.

Pozdrawiam, Adik.
 
 
 
explorer 

Dołączył: 03 Kwi 2005
Posty: 166
Skąd: Opole
Wysłany: 2005-04-08, 22:11   

Pięknie adek, zawsze ze mną :D


pzdr adek
 
 
_OLSZTYNIANKA_ 

Dołączyła: 21 Maj 2004
Posty: 106
Skąd: olsztyn
Wysłany: 2005-04-08, 22:20   

Brawo ADIK ;)
 
 
sekta 
Sekcia :D


Dołączył: 15 Maj 2004
Posty: 111
Skąd: Łódź
Wysłany: 2005-04-08, 22:31   

Fajny pomysł z tymi turniejami mistrzów :wink:

Gratki Adik :)
_________________
P0zdr0 :P
 
 
Minuta 
PostKiller



Dołączył: 01 Maj 2004
Posty: 188
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2005-04-08, 23:31   

Czas gry (5 min), jaki jest oferowany na turniejach oficjalnych jest za maly, stad mniejsza ilosc dobrych graczy uczestniczy w rozgrywkach.
 
 
 
adik 


Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 1432
Skąd: Witkowo
Wysłany: 2005-04-08, 23:37   

Dlatego, jeśli MAF da szansę mojemu projektowi zaproponuję 7 rund 10min swap jako parametry gry.

Ponadto trochę uściślę - wyniki punktowe będa przedstawiane procentowo, aby załapać się na listę Top 50 trzeba będzie mieć przynajmniej 5 rozegranych turniejów w danym miesiącu - to po to, zeby nie było gracza, który wygra raz turniej i z wynikiem 100% zagra w turnieju mistrzów. I żeby nie było tak, że ktoś opuści dwa turnieje, a awansują Ci, którzy byli na wszystkich, chociaż nie szło im za dobrze..

Ponadto nie będzie to doliczane do żadnego rankingu - osobna lista identyfikatorów z odpowiednią ilością procent i obok liczbą rozegranych turniejów.

Godzina byłaby pewnie jakaś w miarę uniwersalna. Np. 20.00 w niedzielę..

Pozdrawiam, Adik.
 
 
 
Minuta 
PostKiller



Dołączył: 01 Maj 2004
Posty: 188
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2005-04-08, 23:42   

adik napisał/a:
Dlatego, jeśli MAF da szansę mojemu projektowi zaproponuję 7 rund 10min swap jako parametry gry


Minimum 9 rund :)
 
 
 
adik 


Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 1432
Skąd: Witkowo
Wysłany: 2005-04-08, 23:47   

Dla góra 50 osób, chyba nie ma potrzeby, aż takiej ilości rund, ale zobaczymy.. ;)

Mam nadzieję, że MAF da szansę mojemu pomysłowi - póki co, odpowiedzi nie dostałem.

9 rund, każda około 22 minut, co daje razem 3.18h ;)

Pozdrawiam, Adik.
 
 
 
freitaag 


Dołączył: 20 Paź 2004
Posty: 71
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2005-04-09, 00:11   

Moim skromnym zdaniem, jeżeli MAF-owi bedzie się chciało posiedzieć trochę nad tym projektem, powprowadzać zmiany, to myślę, że pomysł jest na tyle atrakcyjny, że zostanie zrealizowany nie tylko na gomoku, lecz we wszystkich grach na Kurniku.
Pozdrawiam
_________________
Adna toćka, wtaraja toćka, krasoćka, i jest mardoćka
 
 
 
dusksky 
lubie zimne piwo


Dołączył: 17 Wrz 2004
Posty: 596
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2005-04-09, 01:13   

dobry pomysl tylko jak pomyslec ze pk. 3.5h z zycia wyjete :|

Pozdrawiam
Zbyszek
_________________
The higher you are
The farther you fall
The longer the walk
The farther you crawl.
 
 
tomo17 

Dołączył: 23 Wrz 2004
Posty: 23
Skąd: Rawa Mazowiecka
Wysłany: 2005-04-09, 09:47   

Cytat:

...zmaga się pan...


Tylko "Pan" wielką literą i będzie super :P
Ostatnio zmieniony przez tomo17 2005-04-09, 10:03, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
raigeken 
Dziendobry :P


Dołączył: 03 Lip 2004
Posty: 251
Skąd: Tychy
Wysłany: 2005-04-09, 09:53   

adik napisał/a:

Godzina byłaby pewnie jakaś w miarę uniwersalna. Np. 20.00 w niedzielę..


Pomysł bardzo dobry. Jednak wolałbym i chyba pewnie nie tylko ja, żeby te turnieje były wcześniej...

Trzymam kciuki, ale pełen optymizmu że Maf ten pomysł zaakceptuje bym nie był ... Było by to następne obciążenie dla serwera Kurnika, który ostatnio szwankuje.
Mam nadzieję, że to wypali.

Pozdrawiam, Raigeken.
_________________
Gomoku&Renju
 
 
 
jopq 
retired


Dołączył: 10 Cze 2004
Posty: 737
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2005-04-11, 13:17   

3,5 mnie odstrasza, pomijając oficjalne turniej, na które nie znajde czasu.

Pomysł może nawet dobry, ale ma wiele wad. Nigdy nie zagra pełna 50-tka.

Już lepiej dać 10-15 min na oficjalnych.

Pozdrawiam
 
 
przemek_nh 
Ogame uni 35 i 44

Dołączył: 25 Paź 2004
Posty: 89
Skąd: Kraków
Wysłany: 2005-04-11, 15:11   

Wg. mnie system selekcji powinien wygladac mniej wiecej tak jak liczy sie kursy w klubie STS. Tzn. wszystkie kursy trafione dodaje sie do siebie i dzieli przez ilosc trafionych kuponow. Uczestnik ktory przez okres 3 tygodni nie trafia zadnego kuponu zostaje skreslony z listy i zaczyna gre od 0 . Na Kurniku wygladalo by to tak : miejsca z turnieji przez ilosc turniej w ktorych zagral gracz.
 
 
 
losiu 
Łoś super ktoś


Dołączył: 23 Wrz 2004
Posty: 426
Skąd: Złotoryja
Wysłany: 2005-04-11, 15:13   

fajnie by było;']
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group