Forum.Gomoku.pl Strona Główna Forum.Gomoku.pl
Forum Polskiego Stowarzyszenia Gomoku, Renju i Pente

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: maestro
2014-07-11, 04:33
Sprzęt do gry
Autor Wiadomość
lonewolf 

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 710
Skąd: Kraków
Wysłany: 2004-06-18, 23:22   

W Polsce nikt nie robi plansz magnetycznych. Cena jest wysoka, bo o ile plansza to kawałek blachy, to do kompletu pionków potrzeba przynajmniej kilkudziesięciu magnesików. Produkcja czegoś takiego jest na pewno droższa i trudniejsza od zwykłych pionków "grawitacyjnych". :wink:

Pozdrawiam,
 
 
pins 

Dołączył: 23 Cze 2004
Posty: 49
Skąd: Polska
Wysłany: 2004-06-23, 17:23   

kurza morda :)

przeczytalem tego posta od poczatku do konca :) i sie juz pogubilem, to juz ktos dostal te plansze czy nie, bo bym sie na to pisal :) i to oczywiscie, i to chociazby przez sam sentyment do gry ;d....


ehehe

odpisz stoperze na gg :D
 
 
100per 


Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 883
Skąd: Łódź
Wysłany: 2004-06-24, 12:48   

Otrzymałem dziś rano mail od producenta - 28 gobanów jest już gotowych i jutro powinny zostać wysłane do mnie. Kolejne 10 jest w produkcji. W najgorszym przypadku na turnieju w Warszawie zabraknie nam 5 sztuk, żeby obdzielić wszystkich chętnych. Jeśli faktycznie tak by się stało to ja mogę na swój trochę dłużej poczekać, być może jeszcze 4 osoby wykażą podobne podejście. Być może osoby, które zamówiły wysyłkę pocztą otrzymają plansze z opóźnieniem (niezbyt to miłe, ale z pustego i Salomon nie naleje, a jak wiadomo niepopularne decyzje najmocniej uderzają w nieobecnych :) ), może zredukujemy liczbę nagród w turniejach... Najprawdopodobniej jednak wszyscy, którzy do tej pory się zdecydowali otrzymają sprzęt w terminie. (Przypominam, że 20 kompletów kamieni mam już w domu od tygodnia)
 
 
 
100per 


Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 883
Skąd: Łódź
Wysłany: 2004-06-28, 12:47   

Wysyłka jednak się opóźniła, za to gotowe już są kolejne deski i wszystkie 38 szt. (ewentualnie 37, bo jedna wymaga poprawek i nie wiedomo, czy ładnie wyjdzie) będą jutro wysłane - czyli w środę będą u mnie. Ja zaś przywiozę wszystko do Warszawy (minus te kilka sztuk, które mam wysłać pocztą).

Jak już je będę miał, to poinformuję na forum...
 
 
 
boreasmun 
boreasmun


Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 115
Skąd: Łódź
Wysłany: 2004-07-06, 00:01   

Kupiłem dzis sobie bardzo fajne pudełka na kamienie, więc jeśli ktos kto kupował połowę zestawu chce drugie pudełko to moje jest wolne.
 
 
100per 


Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 883
Skąd: Łódź
Wysłany: 2004-07-07, 11:42   

Dnia 21.05.2004, w innym temacie...
lonewolf napisał/a:
Popatrzcie sobie na: http://www.kurokigoishi.c...nteikijun.html. Tak wyglądają kamienie z muszli (mowa o białych kamieniach, czarne są z bazaltytu). Takie kamienie nie są jednolite - mają teksturę. Klasa standard (czyli "najgorsza") kosztuje w sklepie e-go 750zł. Jakość takich kamieni, nawet klasy standard (która się różni od wyższych klas tylko teksturą) jest nieporównywalna z jakimikolwiek szklanymi kamieniami. Każdy kamień ma odpowiedni kształt, który jest ręcznie sprawdzany poprzez porównanie z tzw. "Master stone".

Rysunki kształtów kamieni, które są odrzucane są tutaj: http://www.kurokigoishi.c...hi/master.html. Zachęcam do przeczytania powodów dla których te kamienie idą do śmieci. Przykład: Go Stones with a thick sideline are bad looking, feel rough and don't fit in to the hands.

I jeszcze ciekawostka, robienie linii na gobanie:
A line is drawn with a Japanese sword.
http://www.kurokigoishi.c...h/seihin/goban/


Tamten temat usunąłem, a wypowiedź Lonewolfa przeniosłem tutaj.
 
 
 
specyk_14 
Jaga Pany !


Dołączył: 05 Cze 2004
Posty: 88
Skąd: Białystok
Wysłany: 2004-07-16, 20:18   

Ok, gobana i kamienie powiedzmy, że mam tylko, że przydał by się jakiś zegrar do mierzenia czasu mi takie cudenko by sie przydalo bo gram jeszcze w szachy, warcaby, czworki i gomoku z moimi kolegami i własnie szukam czegoś takiego

P.S

Sprwadzałem na http://www.allegro.pl/ ale tam nic nie ma...
Czekam na wasze posty

Pozdrowienia:
Specyk
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group