Forum.Gomoku.pl Strona Główna Forum.Gomoku.pl
Forum Polskiego Stowarzyszenia Gomoku, Renju i Pente

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: maestro
2014-07-11, 04:54
MMP - teraz albo nigdy!!!
Autor Wiadomość
angst 
Członek Zarządu
Kapitan IRP

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 4999
Skąd: Płock
Wysłany: 2005-02-01, 18:08   MMP - teraz albo nigdy!!!

Jak wiadomo w marcu odbędą się MMP w Renju. Nie muszę chyba nikogo przekonywać, że to poważny sprawdzian dla naszego młodego Stowarzyszenia, ale również ogromna szansa. Szansa, której nie wolno nam zaprzepaścić. Od powodzenia w organizacji i przebiegu tego turnieju zależy nasza międzynarodowa pozycja. Polacy zaczynają powoli stukać do drzwi świata renju. Jesteśmy jedną z liczniejszych nacji ORC, Pavlini pojechał na turniej do Tallina, udzielamy się w Internecie (Euroliga gomoku, najlepszy serwer z grami). Teraz trzeba spróbować połączyć to z aktywnością w realu, czego przejawem mają być właśnie marcowe turnieje. Albo Estończycy i reszta potraktują nas jako poważnych partnerów, udzielą porad, otoczą opieką, która jak na razie jest nam bardzo potrzebna, albo też pogrążymy się w renjowym niebycie i nikt nie będzie nas chciał więcej odwiedzić. Dlatego musimy zrobić wszystko, aby ten turniej się udał (i nie chodzi tu oczywiście o poziom sportowy, choć i nad tym warto popracować).

W najbliższym czasie planowane jest spotkanie zarządu w realu. W tym momencie proszę o wszelkie sugestie dotyczące zbliżających się coraz szybciej zawodów. Może macie jakieś ciekawe pomysły albo chcielibyście abyśmy na coś szczególnie zwrócili uwagę? Turniej ten należy także wykorzystać w innym celu – może być dobrym bodźcem do pewnych zmian w Stowarzyszeniu. Potrzebne są Wasze pomysły – głównie w sferze organizacyjnej. Jak do tej pory nie ma ustalonego podziału obowiązków (nie licząc szkółki i strony – Alice oraz IRP – ja i forum – Jurek). Praktycznie wszystkim zajmuje się Miłosz – robiąc coś samodzielnie lub przekazując zadania innym :? Chyba o wiele lepiej byłoby, gdyby istniały w Stowarzyszeniu pewne działy (komórki, segmenty, departamenty, piony, czy jak tam je zwał) odpowiedzialne za dane pole naszej działalności (może przypisać taki dział danym członkom Zarządu?). Jak widzielibyście taki podział? Jakie według Was komórki są niezbędne (rzecznik Stowarzyszenia, kontakty z zagranicą, mediami, sprawy sprzętu, finanse, tłumaczenia, szperanie w necie). Jak to według Was rozdzielić?

I musi tutaj powrócić także temat sponsora oraz promocji gier. Potrzebujemy ulotki informacyjnej, która w skrócie zapoznawałaby z grą i jej otoczką laików. Co powinna zawierać (historia, cel gry, skrócone zasady, korzyści płynące z gry, popularność kółka i krzyżyka w Polsce i na świecie)? Co jeszcze? Sponsor musi wiedzieć, na co ma wyłożyć pieniądze. Ale pewnie chciałby z tego tytułu jakichś korzyści. Co możemy mu zaoferować? Musimy dotrzeć do różnego rodzaju przepisów – np. jak to jest z tym 1%, który można przekazać organizacjom zamiast fiskusowi. Czy można coś z takich darowizn odliczać od podatku? Tutaj sporą pracę wykonał już Miłosz. Potrzebna jest nam chyba pomoc fachowca. Czy Przemek (Baddab) da radę?

Być może uda mi się załatwić wywiad do popularnej gazety sportowej lub też ogólnopolskiego tygodnika. Najpierw muszę mieć jednak jak przekonać osobę, która ma mnie polecić, że nie przyniosę jej wstydu, a to co robimy jest poważne i ma jakiś sens. Moje słowa to trochę za mało tutaj. Trzeba nam właśnie ulotki, która by wszystko w skrócie objaśniała (stary temat, ale niestety zapomniany).

Wykorzystując przyjazd międzynarodowych gwiazd gry, można spróbować zwiększyć jej popularność – nie jest to banalna impreza tylko otwarte Mistrzostwa Polski ze światową czołówką – taki argument w jakimś stopniu musi trafić do mediów – chociaż tych regionalnych. Kolejna tako okazja może prędko się nie powtórzyć. W Krakowie była jakaś Pani – robiła wywiady – co się z tym dalej stało? :roll:

Proszę wszystkich o aktywność w tym gorącym okresie – wszelkie sugestie Zarząd rozpatrzy i co ciekawsze na pewno wykorzysta. Być może to ostatnia aktywność w tym dziale. Pokażcie, że jest jeszcze potrzebny! Nie bójcie się pisać. Czas na burzę mózgów! Do dzieła!!! :D

Pozdrawiam

Piotrek
 
 
 
s3v3n

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 686
Skąd: krakow
Wysłany: 2005-02-01, 18:56   Re: MMP - teraz albo nigdy!!!

angst napisał/a:


Wykorzystując przyjazd międzynarodowych gwiazd gry, można spróbować zwiększyć jej popularność ? nie jest to banalna impreza tylko otwarte Mistrzostwa Polski ze światową czołówką ? taki argument w jakimś stopniu musi trafić do mediów ? chociaż tych regionalnych. Kolejna tako okazja może prędko się nie powtórzyć. W Krakowie była jakaś Pani ? robiła wywiady ? co się z tym dalej stało? :roll:


byly artykuly w dzienniku polskim, ale w wydaniu niedzielnym, ktorego nie ma w internecie, a z krk chyba nikt tego nie kupil.. chociaz slyszalem ze skks je ma, probuje od niego wyciagnac albo te gazety albo chociaz skany... niemniej jednak bylismy obecni w najwiekszym krakowskim dzienniku
 
 
 
Ece 
Wielki Admin ;)


Dołączył: 27 Kwi 2004
Posty: 1680
Skąd: Dublin
Wysłany: 2005-02-01, 19:37   

Ja jak najbardziej popieram Piotrka. Zreszta wiele pomyslow przez niego przedstawionych, glownie sprawa pelnienia funkcji, bylo przeze mnie w ten, czy inny sposob poruszanych. Mam nadzieje ze autorytet Forumowicza Roku pozwoli je pchnac dalej ;)

Ulotki dla laikow i sponsorow. A moze dwustronne ? Z jednej dla tych, z drugiej dla tych ?
Laicy:
- krotko o grze, zasady, ze mozna grac na kartce
- popularnosc Gomoku i Renju na Swiecie, mistrzowie swiata, kulutra gry w krajach azjatyckich
- zabawa, turnieje (takze miedzynarodowe, co daje mozliwosc podrozowania), cwiczenie pamieci i kojarzenia
Sponsorzy:
- ile odpisac mozna (osoby prywatna do 300 zl, prawne do 10% dochoodu - od podstawy opodatkowania) (moge sie ciut mylic, ale mniejsza o to)
- co robimy (powinno byc na poczatku), czyli zachecamy mlodziez do spedzania czasu na trenowaniu analitycznego myslenia, organizujemy im wolny czas, organizujemy turnieje, generalnie chodzi o popularyzacje gier umyslowych
- na co pieniadze - turnieje, dotowanie wyjazdow dla najlepszych graczy jako reprezentantow Polski, sprzet, ksiazki i czasopisma (tu moze inni wiecej dopisza)
- kim jesetesmy - stow. kult. fiz. i sportu, dzialamy w ramach wpisu, ustaw....

Dawno chcialem napisac, aczkolwiek troche... Sprobowac wystapic do prezydenta, wiceprezydenta Miasta Warszawy o patronat nad impreza. Nastepnie jakies znajomosci w gazetach moze ktos ma ? Niesetety nie wiem jak to wyglada w Warszawie - w Koszalinie latwiej o cos takiego i dojscia typu przez syna prezydenta miasta nie stanowia problemu. W Warszawie nie mam zadnych znajomosci praktycznie. Ew. spytam wujka...

Sa darmowe gazety w Warszawie, opisujace co sie dzieje - Metro, Metropol etc. moze one ?

1% - podalem strone zwiazku szachowego i tam jest mniej wiecej co i jak. Poki co nie spelniamy kryteriow, aby stac sie organizacja pozytku publicznego, ale trzeba zaczac. Wspolpraca z innym instytucjami, ktore ten status na przyklad maja to podstawa.

Same funkcje tak. Jakie ? Przede wszystkim autonomiczne - zeby osoba sie dana rzecza zajmujaca, nie musiala wciaz pytac o zgode zarzadu. Musialby ktos taki zdawac systematycznie relacje z tego, co robi. Na poczatek proponuje funckcje typu ktos odpowiedzialny za zrobienie ulotek - od A do Z, a kogo wezmie do pomocy to jego sprawa. Generalnie, przynajmniej na poczatek rozdzielic dosyc szczegolowe zadania.

Przydzielenie komus szukania sponsorow to fajna sprawa, ale czy jest ktos w stanie sie tego podjac ? Wedlug mnie nie, dlatego zacznijmy od ulotek na przyklad, od kwestii prawnych, ogloszen o turnieju, szukaniem noclegow etc.

Na razie tyle
Jurek
 
 
 
nc 

Dołączył: 05 Maj 2004
Posty: 297
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 2005-02-01, 20:38   

oczywiście zgadzam się z przedmówcami mam też kilka pytań i sugestii:

-ile będzie szacunkowo osób? jak się wszystkich pomieści?
-jak będą przekazywane ogłoszenia? może ktoś dobrze mówiący po angielsku będzie je od razu tłumaczył
-można by zorganizować jakieś powitanie (z kwiatami :P ) dla przyjeżdżających grup niech poczują że są dla nas ważni
-może ktoś mówiący dobrze po angielsku albo po prostu dobrze się znający z kimś z przyjezdnych oprowadzi ich i wyjaśni co, jak i gdzie, np Johanka się zajmie Czechami :)
-jak będzie zorganizowana ceremonia nagrodzenia zwycięsców? żeby się wszyscy pomieścili i może prócz dyplomów jakieś medale ? coś podobnego do takich jak w pradze, zawsze to miła pamiątka.

Deklaruję że jeśli przyjadę, (muszę jeszcze sprawdzić terminy czy mi to z matura nie koliduje) to zgłaszam swoją chęć pomocy w jakikolwiek sposób. Jak mi jeszcze coś przyjdzie do głowy to napiszę.
 
 
 
angst 
Członek Zarządu
Kapitan IRP

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 4999
Skąd: Płock
Wysłany: 2005-02-01, 23:56   

Jurek wiem, ze pomysly byly i ja ich nie wymyslilem. Wlasnie chodzi o to, zeby je teraz odkopac i wprowadzic w zycie :wink:

Myslac o sponsorach traktowalem ich z gory jako laikow. Ulotke trzeba chyba uogolnic bez takich podzialow. Jak juz ustalimy co sie ma na niej znalezc, to moze niech kazda czesc wezmie jedna osoba, a potem zgrabnie polaczyc to w calosc? Mniej wiecej jak z Sakata, tylko ze tu tworzymy, a nie tlumaczymy :)

Dzieki za szybki odzew :) Czekam na dalsze pomysly!! Gdzie inni? :D

Pozdrawiam

Piotrek
 
 
 
Gość

Wysłany: 2005-02-02, 11:29   

Ja może trochę z innej beczki, ale po Drugim Warszawskim turnieju pomyślałyśmy z Sylwią o identyfikatorach dla ludu, wtedy było mnóstwo ludzi, każdy mógł wejść i wyjść, nie było możnością kojarzyć wszystkich, dochodziło do dziwnych sytuacji, że np. kręciły sie grupki ludzi, których prawie nikt nei znał. Teraz będzie jeszcze większy tłum, chciałabym pogadać z każdym :D a nie uśmiecha mi sie robić list obecnych, czy za każdym razem pytać o imię, bo i tak wiem, że nie zapamiętam.
Sylwia zadeklarowałą, że identyfikatory załatwi (to nadal aktualne Sylwuś?), ja spokojnie zrobię wkładki do środka z nickiem, imieniem i nazwiskiem, logo Kurnika, adresem stronki Stowarzyszenia...
Czy to dobry pomysł?

pzdr ziomale :]
 
 
100per 


Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 883
Skąd: Łódź
Wysłany: 2005-02-02, 13:48   

Identyfikatory to świetny pomysł !!! Zarówno ze względów organizacyjnych, jak i np. bezpieczeństwa (ktoś bez identyfikatora od razu rzucałby się w oczy jako "obcy"). MOżna pomyśleć o różnokolorowym papierze (zielony - komisja sędziowska, biały - zawodnicy, żółty - goście, niebieski - zarząd/organizatorzy, różowy - prasa ;) ). Jesli jest możliwość, to trzeba je zrobić - jeśli potrzebne są na to jakieś pieniądze, to myślę, że warto je wyłozyć (chociażby z części wpisowego), zwłaszcza że możnaby je ykorzystywac również na kolejnych turniejach - Sylwio, proszę o kontakt.

Bardzo dobrym pomysłem jest też zwrócenie się do darmowych gazet, czy ktoś może tym się zająć bardziej szczegółowo?

Krakowiacy!!! Jak to nie macie tego wydania??? Jakieś żarty??? Wyciągnijcie z archiwum, skserujcie... Przecież tym się można podpierać przy rozmowach z kolejnymi mediami czy sponsorem, bardzo proszę o powrót do tematu :) , mam nadzieję, że uda się go załatwić pozytywnie.
 
 
 
lonewolf 

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 710
Skąd: Kraków
Wysłany: 2005-02-02, 16:47   

100per napisał/a:
Krakowiacy!!! Jak to nie macie tego wydania??? Jakieś żarty??? Wyciągnijcie z archiwum, skserujcie... Przecież tym się można podpierać przy rozmowach z kolejnymi mediami czy sponsorem, bardzo proszę o powrót do tematu :) , mam nadzieję, że uda się go załatwić pozytywnie.

Nie mamy, bo to było w wydaniu niedzielnym, a w niedzielę, to my śpimy. :P Wyciągniemy, spokojna głowa, trzeba tylko zgwałcić skks'a, żeby przyniósł. :wink:

PS Identyfikatory na takiej dużej imprezie powinny być, to dobry pomysł.
 
 
_OLSZTYNIANKA_ 

Dołączyła: 21 Maj 2004
Posty: 106
Skąd: olsztyn
Wysłany: 2005-02-02, 17:41   

Identyfikatory beda :D Prosze podac w przyblizeniu ilosc . Koszt jednego u mnie w firmie 0.59 brutto ( cene bede mogla negocjowac ) faktura vat bez problemu.
 
 
_OLSZTYNIANKA_ 

Dołączyła: 21 Maj 2004
Posty: 106
Skąd: olsztyn
Wysłany: 2005-02-02, 17:44   

Prezesie pomysl z kolorami super - prosze jeszcze wybrac jeden dla CZLONKOW STOWARZYSZENIA. Moze wtedy bedzie to motywacja do ZAPISYWANIA SIE :D
 
 
Gość

Wysłany: 2005-02-02, 18:20   

Okey, wkładki już są mniej więcej, prostota formy, żadnych fajerwerków, miejsce na NAME , NiCKNAME, logo Kurnika i adres www.gomoku.pl . Dałabym jeszcze logo Stowarzyszenia (gdyby takowe było 8) ), datę i nazwę całej imprezy, ale byłoby napaćkane do bólu, wręcz nieczytelne, więc zostają pierwsze 4 pozycje.Kolorki bajer :-)
Rzucać jeszcze jakieś pomysły - wszystkiego spróbuję :-)

IDsample.doc
Pobierz Plik ściągnięto 510 raz(y) 23 KB

Ostatnio zmieniony przez Gość 2005-02-02, 19:13, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
_OLSZTYNIANKA_ 

Dołączyła: 21 Maj 2004
Posty: 106
Skąd: olsztyn
Wysłany: 2005-02-02, 19:06   

BRAWO MARTUS :D Poruszylas wazna sprawe LOGO - moze tak bysmy wybrali cos w koncu?. Moglabym jeszcze zrobic pieczatke Stowarzyszenia i stempel. Wtedy te nasze TYMCZASOWE legitki jakos by wygladaly :D
 
 
Ece 
Wielki Admin ;)


Dołączył: 27 Kwi 2004
Posty: 1680
Skąd: Dublin
Wysłany: 2005-02-02, 19:19   

Martusia wrzucial zalacznik ze swoimi wypocinami. Krásně, tylko lepiej jakby bylo logo bardziej Stowarzyszenia niz kurnika i czemu nie ma renju.pl :D
 
 
 
Gość

Wysłany: 2005-02-02, 19:30   

Zrób logo Stowarzyszenia, to wstawię :P , www.renju.pl będzie ( a niech tam ;-) ) a logo Kurnika musi być obowiazkowo ! :-)
 
 
100per 


Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 883
Skąd: Łódź
Wysłany: 2005-02-02, 20:08   

Nie, żebym miał coś przeciwko kurnkiowi, ale dlaczego to logo MUSI być i dlaczego jest największe na identyfikatorze?
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group