Forum.Gomoku.pl Strona Główna Forum.Gomoku.pl
Forum Polskiego Stowarzyszenia Gomoku, Renju i Pente

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Jak sie nie skopromitowac w marcu na mistrzowstwach?!
Autor Wiadomość
utratos 

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 789
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2004-12-13, 13:58   Jak sie nie skopromitowac w marcu na mistrzowstwach?!

witajcie

za 4 miechy mamy mistrzostwa poslki w renju. Jak pisalem w innym poscie poziom turnieju w renju w krakowie w konteksie przyjazdu zawodnikow zawodowcow glownie z estonii byl bardzo kiepski. to prawda ze dopiero zaczynamy przygode z renju i to ze pisze ze turniej byl na niskim poziomie nie pisze z pozycji mentora lecz zawodnika ktory po 3 ruchu w grze ze 100perem mial porazke:)) i nie pisze tez tego zeby sie i innych pograzac i wytykac slaby poziom gry innym lecz zeby zrobic aby w marcu nie przegrywac po 20 ruchach kazdej gry z estonczykami! co mozemy zrobic?
1. na spotkaniach w realu grac skupic sie na renju
2. zawodnicy o wiekszej widzy teoretycznej powinni pomoc innm przynajmnie w otwarciach9 mysle tu glownie o deinie)
3. Moze wiecej osob powinno sprobowac renjuclass
4. powinna powstac liga renju( chociaz znowsam nie wiem czy mialbym na nia czas)
5. zachecic ludzi do renju. na turnieju gralo 12 osob. troszke malo chyba.....


Piszcie w tym temacie jesli macie inne zdanie pomysly czy inaczej oceniacie turniej w kraku

Utratos
 
 
Barfko 

Dołączył: 30 Kwi 2004
Posty: 556
Skąd: 49°25'N8°45'E
Wysłany: 2004-12-13, 14:22   

Wow! Temat boski!

Od jakiegoś czasu sam o tym dumam. To znaczy nie myślę o marcu, tylko w ogóle: jak to zrobić, żeby nasi grali wkrótce na światowym poziomie. Renjuclass to jedna z gróg niewątpliwie. Zachęcam i nie blokuję miejsca - ja się do tego w sumie nie nadaję :)

Chciałbym się z wami pospotykać na Renju Classworks. Tam można się sporo od innych nauczyć.

No, i taka sprawa. Jest was paru na RC. Możecie pościągać RÓŻNE rzeczy nt. otwarć itp. i z takiego materiału zrobić własny, zawierający esencję - najlepiej tak jak to zrobił Lone - brawo Lone - świetna lekcja! Chodzi o to, że Estończycy na pewno nie zaryzykują ZŁEGO ruchu w początkowych fazach gry, a większość DOBRYCH ruchów jest opracowana na lekcjach i nie mamy ani czasu ani sił, żeby to na nowo odkrywać.

Tego typu WŁASNY materiał możnaby już dzielić z innymi!
 
 
HonoR 
Emeryt

Dołączył: 05 Maj 2004
Posty: 398
Skąd: Bytom
Wysłany: 2004-12-13, 14:26   


Ja mam takie dwa pomysły:
1. W czasie turniejów w realu zorganizować tak by w jeden dzień odbywał sie turniej Renju i Pente. Dlaczego? Ponieważ na przykładzie krakowskiego turnieju można smiało stwierdzić, że po sobocie dużo ludzi do domu jechało. Jedni z ważnych przyczyn inni z dosyć błachych, dlatego tylko 12 zagrało co daje bardzo wysoki procent z tych osób co w ogóle zostali. Ja wiem, że maksymalny czas na kolejke to 40 minut i się to wydaje dosyć długo ale przeliczając to powiedzmy 9x40 = 360 minut i gomoku czyli 11x30 = 330 minut to tylko pół godziny różnicy także niewiele. Czas, który jest potrzebny na przygotowanie się do kżdej kolejki nie wliczam ponieważ czy to jest renju czy gomoku jest on podobny aczkolwiek w gomoku jest on dłuższy bo są o dwie jednostki czasu więcej ze względu na ilość rund, ale to kwestia kilku, kilkunastu minut. Także, jeżeli ktoś sie wybiera na pente, czy chociaż spędzić noc poza domem z soboty na niedzielę może sie skusić na renju.

2. Zapisywaliśmy partie podczas turnieju Renju, może warto przedstawić ciekawsze partie i poddać analizie w kulminacyjncyh momentach? Mozna równiez omówić błedy.
_________________
Zawartość alkoholu we krwi [||||||||||||||||] 63%
 
 
 
Barfko 

Dołączył: 30 Kwi 2004
Posty: 556
Skąd: 49°25'N8°45'E
Wysłany: 2004-12-13, 14:34   

Ja bym chętnie przeanalizował sobie taką jedną czy dwie partie. Pokażcie je tutaj _|_.
 
 
utratos 

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 789
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2004-12-13, 14:42   

chaosu zglosil sie do przepisania do renliba wszystkich partii z turnieju wiec za jakis czas pojawia sie genialne rozwiazania sw czy d11:))))) Myslelismy nad wyslaniem jakiejs gry do renju world ale 1. trudno powiedziec ktora jest najlepsza i jednoczesnie nie rozmieszylaby antsa 2. pozostaje wybor losowy no ale jak trafimy na partie ktora skonczyla sie po 20 ruchach to co?:))))

p.s w zadnym wypadku przed otwartymi misrz polski nie powinny byc publikowane te gry w necie oficjalnie. moze to zniechecic najlepszy estonczykow do przyjazdu!

UTRATOS
Ostatnio zmieniony przez utratos 2004-12-13, 14:47, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Barfko 

Dołączył: 30 Kwi 2004
Posty: 556
Skąd: 49°25'N8°45'E
Wysłany: 2004-12-13, 14:47   

Jak dostanę taką partię w RenLibie, to pomyślę z 10 minut nad każdym ruchem i zobaczę, czy nie było jakiegoś wina szybkiego (bo partie z przeoczoną wygraną są gorsze od partii bez takich przeoczeń.) Niestety nie znam otwarć, więc jak się da, to porównam z czymś, a jak nie, to pozostaje 10 minut na ruch :)
 
 
100per 


Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 883
Skąd: Łódź
Wysłany: 2004-12-13, 14:48   

Utratos napisał/a:
(...) bo tez po 3 ruchach ze 100perem mialem przegrana no ale on w sowim 4 ruchu postaral sie o najgorszy mozliwy ruch.
Nie był taki najgorszy ;) A1 dałby Ci większe możliwości rozwoju :) Zresztą kim ja jestem w porównaniu z Tobą, a i tak udało mi się zrobić błąd o jeden ruch później :P

A na poważnie:
znajomość debiutów jest szczątkowa, poza kilkoma wariantami w sumie dopiero w grze środkowej zaczynamy coś tam prezentować. Z tym że nalezy mieć świadomośc, że z Estończykami do tej "gry środkowej" mało kto dotrwa :/

Duzym plusem będzie to, że udało się zapisywać partie z całego turnieju renju i będzie można je przeanalizować (ja chętnie opiszę swoje dwie: z Filipem (Chaosu) i Markiem (AliceCooper'em) - obie były dośc ciekawe w końcowych fragmentach.

Natomiast jeśli chodzi ORC to główny nacisk jest na prace domowe, a te są niestety z gry - a debiuty niestety trzeba "obkuć", co kosztuje trochę czasu i wysiłku.
 
 
 
Barfko 

Dołączył: 30 Kwi 2004
Posty: 556
Skąd: 49°25'N8°45'E
Wysłany: 2004-12-13, 14:51   

Cytat:
p.s w zadnym wypadku przed otwartymi misrz polski nie powinny byc publikowane te gry w necie oficjalnie. moze to zniechecic najlepszy estonczykow do przyjazdu!


Zgoda : barfko@op.pl

Hehe. Oficjalnie możne opublikować analizę jakiegoś interesującego wariantu, który "niechcący" na turnieju się pojawił.
 
 
Ece 
Wielki Admin ;)


Dołączył: 27 Kwi 2004
Posty: 1680
Skąd: Dublin
Wysłany: 2004-12-13, 15:44   

Cytat:
p.s w zadnym wypadku przed otwartymi misrz polski nie powinny byc publikowane te gry w necie oficjalnie. moze to zniechecic najlepszy estonczykow do przyjazdu!
To moze zabronimy wyjechac Michalowi do Tallina ?

Ants, Tunnet, Johann, Timo, Andry - Ci zawodnicy chca przyjechac do Polski (z czolowki). Przeciez widza czy to na kurniku, czy gdziekolwiek, ze Polacy nie graja dobrze, ze nie ma nas na turniejach miedzynarodowych etc. Widza, ze na RenjuClass pojawilo sie nas ostatnio sporo i ze chcemy sie rozwijac. Oni nie jada tutaj z powodu prestizu turnieju, bo to oni go tworza.

Jestem za tym, aby ktos przygotowal jakies otwarcie, przeanalizowal jakas gre. Sam sie o to postaram, jednak jakies miejsce by nam sie przydalo niedostepne z zewnatrz.
 
 
 
utratos 

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 789
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2004-12-13, 15:55   

Nie chce wdawac sie w dyskusjena ten temat no ale wydaje mi sie ze dla nas to nie bedzie roznicy jak zrobimy to na uzytek wewnetrzny( anlizy gier) no a jak estonczycy zobacza pelne turnijowe nasze gry z tego turnieju moga troszke zwatpic:) mysle ze maja po prostu o nas lepsze mniemanie bo patrza przez pryzmat kurnika i gomoku niz to copokazalismy na renju:) Nie znam ich i ich mozliwej reakcji a po co ryzykowac:))


p.s ze michal jedzie to talina to naprawde fajnie i jak przelamie stres turniejowy to mam nadzije ze pojdzie mu lepiej niz w kraku
utratos
 
 
angst 
Członek Zarządu
Kapitan IRP

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 4999
Skąd: Płock
Wysłany: 2004-12-13, 17:00   

Przede wszystkim zastanowilbym sie w jaki sposob moglibysmy na tym turnieju "dac plame". Wedlug mnie kazdy punkt zdobyty w meczu z obcokrajowcem (zwlaszcza z Estonii, nie wiem, czy beda przybysze z inych krajow) nalezy traktowac w kategorii sukcesu. Estonczycy nie ludza sie chyba, ze natrafia tutaj na opor. My dopiero raczkujemy, nie mamy zadnego znanego gracza - Pavlini bedzie chyba pierwszym naszym rodakiem na turnieju renju poza krajem. Utratos dominuje na naszym podworku, a znany jest na swiecie raczej w necie (i to glownie w swiatku gomoku i pente). Estonczycy majacy po 15 lat bija nas na glowe stazem gry!!!! Oni trenuja ta gre i nie traktuja bynajmniej w kategorii zabawy. Takich ludzi zwyklo okreslac sie mianem profesjonalistow. Nic nie zastapi lat analiz, partii z wybitnymi graczami i doswiadczenia turniejowego. Wierze, ze nie ustepujemy im intelektualnie, ale tak czy siak to oni sa potega, a my byc moze niedlugo zostaniemy europejska III liga. To sa rozsadni ludzie i podejrzewam, ze patrza na nas jak na mlodszego (i to duzo) brata z prowincji. Spodziewam sie uprzejmego poblazania z ich strony i obym sie nie mylil.

Ja skupilbym sie przede wszystkim na perfekcyjnej organizacji turnieju, aby mieli po nim ochote jeszcze kiedys nas odwiedzic. To jest w tej chwili kwestia priorytetowa, byc moze najbardziej decydujaca o przyszlym postrzeganiu nas w RIFie.

Oczywiste jest jednak, ze trenowac musimy. Nie mamy jeszcze doswiadczenia, nie mamy trenerow, nie mamy mentora (w renju, bo w gomoku to jest taki jeden :P ). Nie mamy takze preznie dzialajych klubow (tworza sie dopiero kluby gomoku). Boje sie, zeby turniej nie spowodowal negatywnych reakcji, dlatego prosze spogladac na sprawe realistycznie, tonowac nastroje. Nie oczekujmy, ze wygra Polak, albo ze kilku z nas ogra Hexagoona ;) Jesli tak sie stanie - wspaniale. Jesli nie - zakaszemy rekawy i za pare lat ogramy ich w Estonii :)

Pozdrawiam

Angst
 
 
 
kantpie 
jajcol :)


Dołączył: 29 Kwi 2004
Posty: 280
Skąd: Swarzędz
Wysłany: 2004-12-13, 18:46   

utratos, chetnie pouczylbym sie od Ciebie gry w Renju :)
 
 
Slonko 

Dołączyła: 28 Kwi 2004
Posty: 26
Skąd: Łódź
Wysłany: 2004-12-13, 19:02   

Mówiąc o poziomie gry na turnieju...... Czy ktoś wziąl pod uwagę oprócz stresu i umiejętności także promile ? Sądząc po tym co sie działo w piątek (vide efekt w sobotę rano) i w sobotę w nocy, część osób mogła być nieco "osłabiona".
 
 
 
jopq 
retired


Dołączył: 10 Cze 2004
Posty: 737
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2004-12-13, 19:39   

utratos napisał/a:

p.s w zadnym wypadku przed otwartymi misrz polski nie powinny byc publikowane te gry w necie oficjalnie. moze to zniechecic najlepszy estonczykow do przyjazdu!


Mądre słowa, chciałbym się z nimi przywitać i zagrać, zobaczyć przepaść jaka mnie od nich dzieli :)
 
 
Ece 
Wielki Admin ;)


Dołączył: 27 Kwi 2004
Posty: 1680
Skąd: Dublin
Wysłany: 2004-12-14, 11:39   

Czy sa jakies konkretne propozycje co do partii na forum, analiz, komentarzy ?

Jak dla mnie mozna chocby w temacie/tematach pokazywac zapisy partii i analizowac je. Pamietam moja partie z Kacprem, ktora roi sie od bledow niestety. Zrobie nowy temat i tam ja moze wrzuce razem z komentarzem.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group