Forum.Gomoku.pl Strona Główna Forum.Gomoku.pl
Forum Polskiego Stowarzyszenia Gomoku, Renju i Pente

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
MP Pente 2014
Autor Wiadomość
zukole 

Dołączył: 04 Paź 2004
Posty: 4365
Skąd: Polska
Wysłany: 2014-03-07, 15:14   

Gdyby ktoś zapomniał, Mistrzostwa Polski w Pente oraz turniej Gomoku odbędą się już za 15 dni :wink:
 
 
iec 

Dołączył: 28 Sty 2005
Posty: 64
Skąd: svk
Wysłany: 2014-03-11, 17:53   

zukole napisał/a:
Gdyby ktoś zapomniał, Mistrzostwa Polski w Pente oraz turniej Gomoku odbędą się już za 15 dni :wink:


http://gomokuworld.com/tournaments/131

No details available.

....
 
 
zukole 

Dołączył: 04 Paź 2004
Posty: 4365
Skąd: Polska
Wysłany: 2014-03-11, 18:00   

Nie uzupełniam "Tour replacement" przy tworzeniu turnieju. Parametry oraz pozostałe informacje.
 
 
zukole 

Dołączył: 04 Paź 2004
Posty: 4365
Skąd: Polska
Wysłany: 2014-03-12, 17:03   

Usiek uzupełnił informacje, o których wspomniał iec w swoim poście.
 
 
alicecooper 
Skarbnik

Dołączył: 06 Maj 2004
Posty: 2233
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-03-21, 10:32   

będę w piątek między 22-23 w schronisku
 
 
angst 
Członek Zarządu
Kapitan IRP

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 4999
Skąd: Płock
Wysłany: 2014-03-21, 15:43   

Nie mam pojęcia, o której wyjadę (i w konsekwencji dojadę), więc będę pewnie w schronisku dziś około północy :)

Pozdrawiam

Angst
 
 
 
spavacz 

Dołączył: 29 Mar 2006
Posty: 758
Skąd: Kraków
Wysłany: 2014-03-21, 18:46   

Rozumiem, że turniej się odbędzie?
_________________
Pozdrawiam, Spav
 
 
zukole 

Dołączył: 04 Paź 2004
Posty: 4365
Skąd: Polska
Wysłany: 2014-03-21, 18:52   

Skoro członkowie Zarządu się wybierają do Krakowa, to raczej nie po to, by na miejscu go odwołać :P
 
 
spavacz 

Dołączył: 29 Mar 2006
Posty: 758
Skąd: Kraków
Wysłany: 2014-03-21, 19:04   

Widzę, że się wybierają ale jestem zaskoczony tym, że na liście jest 10 osób, a turniej nie jest odwołany tak jak to miało miejsce jakiś czas temu.
_________________
Pozdrawiam, Spav
 
 
zukole 

Dołączył: 04 Paź 2004
Posty: 4365
Skąd: Polska
Wysłany: 2014-03-21, 19:05   

Zmiana polityki :wink:
 
 
angst 
Członek Zarządu
Kapitan IRP

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 4999
Skąd: Płock
Wysłany: 2014-03-22, 02:33   

Ogolnie nie odwolujemy turniejow, ale roznie moze być, bo co zrobic jak np. Żadna z zapisanych osob się nie pojawi? Ale dziś wszystko powinno być ok (o ile delikatnie mowiac przecietna frekwencja jest ok).

Sa i niespodzianki, bo z Minuta pojawil się Vilu ;) marketing bezposredni czasem pomaga :)

Pozdrawiam

Angst
 
 
 
angst 
Członek Zarządu
Kapitan IRP

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 4999
Skąd: Płock
Wysłany: 2014-03-24, 23:18   

Zgodnie z tradycją chciałbym przedstawić relację z zakończonego turnieju, jednak tym razem nie ma niestety zbyt wiele do pisania :roll:

W schronisku byłem w piątek jakoś przed północą. Na miejscu czekała mnie niespodzianka, bo oprócz zapisanych wcześniej Alicecoopera i Minuty spotkałem jeszcze Vilumiśka. Niestety okazało się, że Wiceprezes jest zmęczony trudami podróży ze stolicy, więc nasze spotkanie ograniczyło się do przywitania i krótkiej degustacji napojów ziołowych na poprawę samopoczucia żołądków ;)

Pomimo długiego namawiania przedstawiciele Rzeszowa nie skusili się na udział w żadnym z turniejów, stawiając na turystykę. O ile wizytę na meczu Wisły, która nie kolidowała z harmonogramem gier jestem w stanie zrozumieć, to nie do końca pojmuję rezygnację z gry w cokolwiek, niemniej jednak ucieszyłem się z możliwości spotkania po dłuższym czasie.

Ostatecznie do turnieju pente przystąpiło zaledwie 5 osób (nie wszyscy członkowie Zarządu stanęli na wysokości zadania i każdą osobę czekała w jednej z rund pauza :| ). Tradycyjnie już w naszych zawodach odbwyających się w Krakowie wziął udział Pan Andrzej, który na miejscu zapoznawał się z zasadami gry w pente, zatem mając na uwadze umiejętności i doświadczenie uczestników można było domniemywać, że walkę o podium stoczę ja z Maestro, a o pierwsze miejsce S3v3n ze Spavaczem. Tak też właśnie się stało. Pan Andrzej dość szybko przegrywał swoje gry, więc de facto w każdej rundzie był tylko jeden (mniej lub bardziej, zależnie od pary) ciekawy mecz. W bezpośrednim pojedynku o 3. miejsce udało mi się wygrać z Prezesem, chociaż nie byłem zadowolony ze swojej gry i popełniłem kilka (albo więcej) błędów, to jednak nieco większe ogranie umożliwiło mi wygraną 2:0. W innych meczach obyło się bez niespodzianek i remisów. Przed ostatnią rundą faworyci mieli zatem komplet punktów i ostatni mecz miał zadecydować o tytule mistrzowskim. Mieliśmy chwilę dyskusji, jak procedować w przypadku ewentualnego remisu i po podjęciu pewnych uzgodnień można było przystąpić do gry. Dzięki dość niestandardowej grze Spav zaskoczył S3v3na i po zaciętej walce triumfował 2:0. Dogrywka nie była potrzebna, a turniej zakończył się dużo wcześniej niż zaplanowano.

Po przerwie obiadowej miał się odbyć turniej gomoku. Okazało się, że przystępuje do niego tylko 7 osób (do uczestników MP dołączyli Alicecooper i Johns), a pomimo namawiania i wykonanych telefonów nie pojawił się awizowany wcześniej Gacul, nie zagrał jak wcześniej wspominałem nikt z Rzeszowa, zatem znów mieliśmy niestety bye w każdej rundzie. O ile w przypadku pente pewne rozstrzygnięcia można było przewidzieć, o tyle jedyną pewną rzeczą przed turniejem gomoku było chyba tylko to, że Pan Andrzej będzie zamykał stawkę. Zakładając brak sensacyjnych rozstrzygnięć w gracz z najmniej doświadczonym graczem, 5 rozgrywanych partii miało zadecydować o układzie tabeli.

Od początku bardzo dobrze spisywał się Spav. Było widać, że to jego dzień. Z kompletem punktów przystąpił do ostatniej gry, w której udało mi się osiągnąć remis, a aktualny Mistrz Polski w Pente zasłużenie wygrał też turniej towarzyszący gomoku!

Przy tak nielicznej obsadzie w zasadzie pojedyncze ruchy decydowały o ostatecznej kolejności w tabeli. W partii z Johnsem pierwszy raz od dawna popełniłem kardynalny błąd w grach na żywo - nie blokując trójki :wow: Mogłem jeszcze powalczyć w kolejnych grach, ale najpierw za agresywnie pograłem z S3v3nem, który umiejętnie wykorzystał mój zbyt szybki atak, a następnie łatwo ograł mnie jeszcze przy swoim rozpoczęciu Maestro. Mimo, że jako jedyny nie przegrałem ze Spavem, zająłem przedostatnie miejsce :? Z kolei nieprzejednana (i szeroko później komentowana w kuluarach :P ) postawa Prezesa w partii z 7 zapewniła mu drugie miejsce. Skład podium uzupełnił Johns, pomimo przegranej w ostatniej rundzie z Alicecooperem.

Zawody gomoku również udało się zakończyć szybciej i tak naprawdę nie zostały nam na niedzielę już żadne gry. Wieczór spędziliśmy więc na zabawie i wspominaniu starych dobrych czasów (w tym słynnej drabinki na Kurniku), a do grona wymienionych wcześniej (poza Panem Andrzejem) osób dołączył Hrin, którego jak się okazało niektórzy nawet pamiętali po tylu latach! :) Impreza nie trwała jakoś szczególnie długo (zwłaszcza jak na historyczne standardy), zatem w niedzielę każdy był względnie wyspany i można było spokojnie wracać do domu.

Kluczową kwestią, do której wracaliśmy na miejscu co jakiś czas, było ewentualne odwoływanie turniejów takich jak ten w Krakowie. Przy dotychczasowych standardach i tak małej ilości zapisanych osób, turniej po prostu by się nie odbył. Natomiast zgodnie z aktualną polityką postanowiliśmy się nie poddawać łatwo i rozgrywać zawody mimo spodziewanej kiepskiej frekwencji. Przyznam szczerze, że sam mam aktualnie sporo wątpliwości w tym zakresie. Nie ukrywam, że na MP jechałem bardziej z obowiązku niż samej radości z turnieju i faktycznie trudno tego typu imprezę określić inaczej niż jako rozczarowującą.

Nie jest zbyt łatwo zadecydować, jakie jest właściwe podejście. Według mnie nie jest dobre odwoływanie turniejów ogólnie, szczególnie według jakiegoś sztywnego algorytmu czy schematu, ale z drugiej strony taki turniej w zasadzie nie powinien mieć miejsca. Prawdopodobnie decyzje powinny zapadać indywidualnie i choć stabilizacja jest potrzebna, to niekiedy rezygnacja z turnieju (a może ogólnie ograniczenie organizowanych przez PSGRiP zawodów) może być przykrym, ale najlepszym rozwiązaniem.

Najprawdopodobniej wkrótce możecie spodziewać się ankiety dotyczącej turniejów Stowarzyszenia. Sam nie wiem, co nie zagrało. Promocja była szersza niż zwykle, termin i miejsce znane były dużo wcześniej, indywidualnie zachęcałem kogo i kiedy mogłem do udziału, a efekty okazały się niestety mizerne :? Może mieliśmy do czynienia z jakimś pechowym splotem okoliczności, a może po prostu nie ma już zainteresowania graniem "live"? Czy przywrócenie nagród finansowych mogłoby pomóc? Na tego typu pytania musimy jak najszybciej poszukać odpowiedzi.

Na zakończenie chciałbym pogratulować medalistom (szczególnie Spav zasłużył na uznanie zajmując dwa pierwsze miejsca), a także podziękować wszystkim przybyłym osobom za udział! :) Dziękuję również kolegom z Rzeszowa za pojawienie się, chociaż nie zdecydowali się na grę.

Jesteśmy w takiej sytuacji, iż decyzja każdej jednostki mocno determinuje powodzenie naszych zawodów. Dlatego apeluję do wszystkich o odpowiedzialną postawę w przypadku kolejnych naszych imprez - solidne przemyślenie możliwości udziału, ewentualne szybkie podjęcie decyzji i podzielenie się jej przesłankami. To dla Was organizujemy turnieje i bez Waszego wsparcia nie będzie to możliwe!

Pozdrawiam

Angst
 
 
 
wicherek 


Dołączył: 21 Cze 2004
Posty: 401
Skąd: Bytom
Wysłany: 2014-03-26, 11:54   

będą jakieś zdjęcia z turnieju ? ;)
_________________
http://www.bwe.biz.pl moja strona zapraszam!
 
 
 
alicecooper 
Skarbnik

Dołączył: 06 Maj 2004
Posty: 2233
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-03-28, 00:12   

tak robiłem zdjęcia, wkrótce zamieszczę

poza od jakiegoś czasu miałem pomysł żeby zrobić zapisy gier pente
i w załączniku rezultat
wybrane gry z MP Pente 2014
można je odtworzyć w programie pente10.4
(dostępny na naszej stronie http://gomoku.pl/joomla/i...id=71&Itemid=80 )

MP Pente 2014.rar
Pobierz Plik ściągnięto 366 raz(y) 1,47 KB

 
 
zukole 

Dołączył: 04 Paź 2004
Posty: 4365
Skąd: Polska
Wysłany: 2014-03-28, 00:31   

Jeżeli można odtworzyć gry w programie, to warto notować ich przebieg :wink:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group