Forum.Gomoku.pl Strona Główna Forum.Gomoku.pl
Forum Polskiego Stowarzyszenia Gomoku, Renju i Pente

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
MP Pente 2014
Autor Wiadomość
maestro 
Viceprezes


Dołączył: 27 Lis 2005
Posty: 1731
Skąd: Kraków
Wysłany: 2013-12-23, 08:53   MP Pente 2014

Zapraszam wszystkich na najbliższy turniej PSGRiP, który odbędzie się w weekend 15-16 marca 2014. Przeprowadzone wówczas zostaną MP w pente oraz turniej turniej towarzyszący w gomoku. Rozgrywki odbędą się w Krakowie, a szczegóły dotyczące parametrów, nagród oraz noclegów podamy w styczniu.
 
 
s3v3n

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 686
Skąd: krakow
Wysłany: 2014-01-14, 23:53   

Wiem, że trochę późno się odzywam od zamieszczenia tego ogłoszenia, ale czy podana data jest już ostateczna? Nie będzie mnie w Polsce do 18 marca, w związku z tym publicznie wyskakuję z prywatą:-), a mianowicie, czy nie można by turnieju przełożyć na 22-23 marca, tj tydzień później?
 
 
 
arczi 

Dołączył: 25 Mar 2005
Posty: 151
Skąd: Katowice
Wysłany: 2014-01-15, 13:54   

a może rozważyć turniej w Warszawie? już któryś raz z kolei turniej odbywa się (bądź nie) w Krakowie.
 
 
 
maestro 
Viceprezes


Dołączył: 27 Lis 2005
Posty: 1731
Skąd: Kraków
Wysłany: 2014-01-15, 17:44   

Dobrze, że powyższe głosy pojawiły się właśnie teraz, akurat dziś wieczorem odbędzie się kolejne Posiedzenie Zarządu, na którym mamy zamiar m.in. omawiać szczegóły dotyczące kolejnego turnieju (zwłaszcza w zakresie harmonogramu). Możemy naturalnie jeszcze raz przedyskutować termin oraz miejsce - osobiście nie mam nic przeciwko zmianom, przy czym w celu krótkiego uzasadnienia dotychczasowego wyboru mogę dodać, że pierwotnie turniej był zaplanowany na weekend 7-8 marca, a podczas ostatniego PZ przesunęliśmy datę już o jeden tydzień, natomiast wybór Krakowa umotywowany był tym, że większość osób grających w pente pochodzi z południa kraju. Oczywiście jeśli innym zainteresowanym nie pasują obecne warunki to również zachęcam do jak najszybszego przedstawienia swoich opinii, abyśmy mogli wziąć je pod uwagę.
 
 
maestro 
Viceprezes


Dołączył: 27 Lis 2005
Posty: 1731
Skąd: Kraków
Wysłany: 2014-02-05, 16:40   

Turniej odbędzie się w weekend 22-23 marca, a o reszcie szczegółów poinformujemy w najbliższy weekend bądź tuż po nim.
 
 
s3v3n

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 686
Skąd: krakow
Wysłany: 2014-02-12, 16:04   

cieszę się i dziękuję, że zdecydowaliście się to przełożyć !
 
 
 
maestro 
Viceprezes


Dołączył: 27 Lis 2005
Posty: 1731
Skąd: Kraków
Wysłany: 2014-02-12, 19:42   

Pragnę poinformować, że turniej na żywo organizowany przez PSGRiP odbędzie się w dniach 22-22 marca w Schronisku Młodzieżowym przy ul. Oleandry 4 w Krakowie. Przeprowadzone zostaną dwa główne turnieje, tj. MP pente oraz turniej gomoku, ponadto istnieje również możliwość rozegrania turnieju w gomoku blitz równoległego do MP pente. Parametry MP pente: 6 rund w systemie mecz-rewanż, 20 min na zawodnika, pente pro; parametry dla gomoku: 9 rund, 25 min na zawodnika, swap2.

Harmonogram

Sobota:
09.00-09.15 zapisy
09:15-14:35 MP pente, rundy 1-4
14:35-15:20 przerwa obiadowa
15:20-19:30 turniej gomoku rundy 1-5

Niedziela:
09:15-12:35 turniej gomoku rundy 6-9
12:35-15:15 MP pente rundy 5-6
15:15-15:30 ceremonia zamknięcia


Wpisowe: pente - brak, gomoku - 20 zł, dla członków PSGRiP 15 zł, dla debiutantów brak.
Nagrody: puchary i dyplomy.

Zapisy ruszą już wkrótce.
 
 
spavacz 

Dołączył: 29 Mar 2006
Posty: 758
Skąd: Kraków
Wysłany: 2014-02-12, 20:22   

maestro napisał/a:
Parametry MP pente: 6 rund w systemie mecz-rewanż, 20 min na zawodnika, pente pro;


1. Dlaczego zakładacie, że będzie tak mało chętnych do gry jak ostatnio?
2. Jeśli zgłosi się dajmy na to 9-10 osób to wyniki po 6 rundach to trochę kiepska sprawa.
3. Jeśli ma być 6 rund to 30 min to moim zdaniem minimum (chyba, że ważniejsze jest przeprowadzenie turnieju gomoku).

Ogólnie rzecz biorąc to szkoda mi najbardziej tego, że w pente gra zawsze 5-6 "stałych" osób i od biedy się ktoś dołączy. Dlatego mam nadzieję, że jeśli turnieje pente i gomoku nie są rozgrywane jednocześnie to będzie więcej zainteresowanych udziałem w turnieju mistrzowskim.
_________________
Pozdrawiam, Spav
 
 
maestro 
Viceprezes


Dołączył: 27 Lis 2005
Posty: 1731
Skąd: Kraków
Wysłany: 2014-02-12, 21:08   

Pierwotnie bardziej skłaniałem się ku 7 rundom, ale szansa, że uczestników MP będzie 10 lub więcej zbyt duża nie jest. Poza tym w niektóre gry (np. w go) rozgrywa się turnieje o niewielkiej ilości rund, a raczej nikt nie kwestionuje ich wyników. Do tego rundy są podwójne, czyli każdy zawodnik rozegra 12 partii w pente.

Czas 20 minut na zawodnika, przy 6 podwójnych rundach, oznacza długość całego turnieju pente równą 480 minut. Gomoku zajmie natomiast 450 minut. Gdyby zwiększyć czas na zawodnika w pente do 30 minut MP trwałyby aż 720 minut, a oba turnieje razem 1170 minut (19,5 godziny samego grania). Podczas obrad zależało nam, aby zmieścić się w limicie poniżej 1000 minut, dlatego że mało kto chce zaczynać granie o 8 rano albo kończyć po 21, jak również granie w niedzielę do 18 dla wielu byłoby zbyt niewygodne.

Turnieje oczywiście nie są rozgrywane jednocześnie.
 
 
zukole 

Dołączył: 04 Paź 2004
Posty: 4365
Skąd: Polska
Wysłany: 2014-02-12, 21:10   

W ciągu ostatnich kilku lat turnieje pente miały liczyć 7 rund z czasem 20 minut na zawodnika. Graczy było więcej, a czasami (jak ostatnio) mniej, przez co turniej tych rund liczył mniej. Jakąś ilość rund/osób musieliśmy przyjąć ustalając harmonogram. Jeżeli frekwencja dopisze, turniej odbędzie się w systemie szwajcarskim (jak MP 2009).

Nie wiem, czy po Twoim poście zostaną naniesione korekty, lecz na przyszłość warto zgłaszać pomysły trochę wcześniej (zwłaszcza, że wstępnie o turnieju maestro pisał jeszcze
w grudniu) :wink:
 
 
spavacz 

Dołączył: 29 Mar 2006
Posty: 758
Skąd: Kraków
Wysłany: 2014-02-12, 21:49   

zukole napisał/a:
Jeżeli frekwencja dopisze, turniej odbędzie się w systemie szwajcarskim
maestro napisał/a:
ale szansa, że uczestników MP będzie 10 lub więcej zbyt duża nie jest.

Właśnie o to mi chodzi, żeby osoby, które przyjechały na turniej zagrały również w pente, a nie siedziały bezczynnie. Nie chodzi o to, żeby się przygotowywać jak Arczi na ostatnie MP ale żeby zdobyć jakieś doświadczenie bo inaczej dalej będzie to wyglądało tak jak wygląda (post powyżej).

maestro napisał/a:
każdy zawodnik rozegra 12 partii w pente.

Super - 12 partii na 2 lata - nie jest źle. Przyznaję, że sam rocznie rozgrywam nie więcej niż około 50 gier ale zupełnie inaczej się czuję grając na żywo niż turn-based.

Wyników nie będę kwestionował bo znając życie wygra 7 lub Arczi niezależnie od ilości rund. ; )
_________________
Pozdrawiam, Spav
 
 
maestro 
Viceprezes


Dołączył: 27 Lis 2005
Posty: 1731
Skąd: Kraków
Wysłany: 2014-02-12, 22:22   

spavacz napisał/a:
Właśnie o to mi chodzi, żeby osoby, które przyjechały na turniej zagrały również w pente, a nie siedziały bezczynnie.


Dla osób, które nigdy bądź prawie nigdy nie grały w pente przez neta i nie znają nawet zasad albo ledwo je kojarzą propozycja w stylu "grajcie koniecznie w MP pente, bo w tym czasie nie będzie blitza ani żadnych innych rozgrywek" okaże się raczej mało atrakcyjna. Niewielkie zainteresowanie pente jak i renju na turniejach wynika przede wszystkim z ograniczonego dostępu do ćwiczenia tych gier w necie, tendencja ta została umocniona przez wyrzucenie możliwości grania w renju oraz pente na kurniku.

spavacz napisał/a:
Super - 12 partii na 2 lata - nie jest źle. Przyznaję, że sam rocznie rozgrywam nie więcej niż około 50 gier ale zupełnie inaczej się czuję grając na żywo niż turn-based


W poprzednim poście starałem się wyraźnie wskazać, że tworzenie harmonogramu to konieczność wypracowania kompromisu. Dla mnie to nie przeszkoda, by ustalić np. 9 podwójnych rund pente z czasem 30 minut na zawodnika, a więc 18 długich rund, tylko wtedy MP pente trwałoby w sobotę od 9 rano do 21, a w niedzielę od 9 do 15, natomiast gomoku musielibyśmy grać albo w tym samym czasie (co pewnie nie sprzyjałoby zwiększeniu frekwencji w pente) albo w ogóle.
 
 
spavacz 

Dołączył: 29 Mar 2006
Posty: 758
Skąd: Kraków
Wysłany: 2014-02-12, 22:55   

Nie napisałem, że chcę 9 rund x30minx2 bo wiadomo, że wtedy to byłaby męka, ale przy 6 rundach byłoby znośnie. Z drugiej strony to jest tylko moje zdanie, nie wiem jak inni. Zdarza mi się często ruszać bardzo szybko, ale czasem można też pomyśleć.
A co do osób nie znających zasad wystarczy przypomnieć sobie jak to było z Royem i turniejem keryo (to tak dla rozluźnienia atmosfery).
_________________
Pozdrawiam, Spav
 
 
zukole 

Dołączył: 04 Paź 2004
Posty: 4365
Skąd: Polska
Wysłany: 2014-02-13, 13:27   

Pojawiło się ogłoszenie na stronie kurnika.
 
 
zukole 

Dołączył: 04 Paź 2004
Posty: 4365
Skąd: Polska
Wysłany: 2014-02-20, 15:53   

Maestro uzupełnił informacje odnośnie do wpisowego:
Cytat:
Wpisowe: pente - brak, gomoku - 20 zł, dla członków PSGRiP 15 zł, dla debiutantów brak.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group