Forum.Gomoku.pl Strona Główna Forum.Gomoku.pl
Forum Polskiego Stowarzyszenia Gomoku, Renju i Pente

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
turnieje 2012 - ankieta

ile turniejów do końca 2012?
1
90%
 90%  [ 19 ]
2
9%
 9%  [ 2 ]
Głosowań: 21
Wszystkich Głosów: 21

Autor Wiadomość
Usiek 
Prezes



Dołączył: 25 Sie 2011
Posty: 578
Skąd: Radziejowice
Wysłany: 2012-08-17, 02:11   

Jestem w mniejszości, bo zagłosowałem na 2 turnieje. Jednak chyba rzeczywiście bardziej realne jest zorganizowanie jednego, większego turnieju, na którym z chęcią się pojawię.
Pozdrawiam. :)
 
 
Gacul 

Dołączył: 30 Sie 2009
Posty: 51
Skąd: Krk
Wysłany: 2012-08-19, 09:37   

Głos za jednym turniejem!
 
 
alicecooper 
Skarbnik

Dołączył: 06 Maj 2004
Posty: 2233
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-08-21, 20:31   

wygląda że zainteresowanie jest 1 turniejem
w tym wypadku będzie to na pewno znany i lubiany Kraków :)
termin główny 27-28 październik 2012
(ewentualnie 17-18 listopad 2012)
proszę o komentarze na temat terminów
(przy okazji tura sprawdzimy czy mnie poznacie :P )
 
 
angst 
Członek Zarządu
Kapitan IRP

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 4999
Skąd: Płock
Wysłany: 2012-08-22, 09:21   

Wygląda na to, że jeden turniej. Poczekajmy jeszcze do końca ankiety, a potem Zarząd musi się zebrać i ustalić miejsce oraz optymalny czas turnieju. Nie przesądzałbym powyższych dat, chyba że o czymś nie wiem.

Chciałem przy okazji zwrócić uwagę, że na datę może wpłynąć potencjalne pojawienie się Czechów. Liczę, że wkrótce omówię taką ewentualność z Alesem, a powinno to wpłynąć pozytywnie na frekwencję.

No i najważniejsze wyzwanie - harmonogram 2-dniowego turnieju z dwoma MP oraz zapewne Walnym :) Tego chyba jeszcze nie przerabialiśmy, a nie wyobrażam sobie, aby nie było możliwości zagrania w obu turniejach, a równoległe raczej nie są najlepszym rozwiązaniem - od razu zachęcam wszystkich do dyskusji!

Pozdrawiam

Angst

P.S.
alicecooper napisał/a:
(przy okazji tura sprawdzimy czy mnie poznacie :P )

Bez szelek na turniej nie wejdziesz! :]
 
 
 
zukole 

Dołączył: 04 Paź 2004
Posty: 4365
Skąd: Polska
Wysłany: 2012-08-25, 15:07   

angst napisał/a:
harmonogram 2-dniowego turnieju z dwoma MP oraz zapewne Walnym

Harmonogram to zdecydowania najciekawsza sprawa.

Z poprzednich turniejów można wyciągnąć pewnie dane:
- MP pente 2010 i MP renju 2011 były rozbite na 2 dni ( 3+4 rundy).
- parametry pente wynoszą 7 rund z limitem 20min na zawodnika, co przy rundzie składającej się z dwóch gier daje w sumie 80 minut. 80minut x 7 rund to 560 minut ( turniej tyle nie potrwa, ale jakieś godziny otwarcia i zakończenia zaplanować trzeba )
Nie gram w pente ale te 20 minut na gracza wydaje mi się że stanowią minimum, więc czasu nie ma co ruszać.
- MP gomoku 2010 i 2011 również były rozbite na 2 dni.
- parametry tych turniejów to 12x30 ( 720 minut ) i 11x40 ( 880 minut ).
Sądzę że wybór powinien być między 9x40 a 12x30, oba dają 720minut.

Dodatkowo trzeba liczyć :
- Walne zgromadzenie członków - wydaje mi się, że sobota około 22:00 to byłby dobry termin
- rozgrywanie turniejów w odrębnych godzinach ( zgadzam się z angstem, że równoległe MP to nie jest najlepsze rozwiązanie)
- godzinną przerwę obiadową (+-). Jeżeli oba turnieje zostaną rozłożone na 2 dni, to dojdzie druga taka przerwa
- godzinę zakończenia dwudniowego turnieju w niedzielę o sensownej godzinie. Według danych z ogłoszeń na ostatnie kilka turniejów jest to pora 15:00-15:30
- 560 minut na pente i 720 minut na gomoku ( daje maksymalnie 1280 minut = 21 godzin i 20minut. Zapewne godzinę-dwie, a może i więcej uda się z tego urwać ). W każdym razie jesteśmy blisko doby do rozłożenia w turniejach nierównoległych ( turniej, przerwa/y obiadowa/e + Walne)

Widziałbym to w ten sposób :

Sobota

08:00 – 13:20 4 rundy MP gomoku
13:20 – 14:00 przerwa obiadowa
14:05 – 22:05 6 rund MP pente ( przez te 6. rund mogłoby się znaleźć 80 minut na rozegranie ostatniej - 7. rundy, jeżeli byłaby potrzebna)
14:05 - xx:xx turniej gomoku standard ( jeżeli zjawiliby się początkujący ) lub gomoku blitz swap2
22:15 Walne

Niedziela

08:00 – 14:40 5 rund MP gomoku ( w razie skończenia MP pente w sobotę, to 09:00 - 15:40 )
14:55 – 16:15 7. runda MP pente
 
 
angst 
Członek Zarządu
Kapitan IRP

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 4999
Skąd: Płock
Wysłany: 2012-08-25, 20:20   

Sam też będę analizował możliwości i wstępnie wygląda propozycja Zukole na dobrą.

Mam jednak kilka wstępnych uwag:

- gdyby przenieść ostatnią rundę pente na sobotę, to niektórzy (czy będą takie osoby, które zagrają tylko w pente?) nie musieliby specjalnie czekać do niedzieli

- start o 8:00 wygląda mało realistycznie ;)

- będziemy próbować ściągnąć na turniej Czechów, więc może trzeba będzie też z nimi skonsultować parametry.

Myślę, że trzeba będzie zaproponować kilka różnych wariantów i poddać konsultacjom, aby "optymalny" plan nie zraził zbyt dużej liczby potencjalnych uczestników.

Jedno jest pewne - zapowiada się intensywny weekend i cytując klasyka - "I like it!" :)

Pozdrawiam

Angst
 
 
 
zukole 

Dołączył: 04 Paź 2004
Posty: 4365
Skąd: Polska
Wysłany: 2012-08-25, 20:34   

Wygląda mało realistycznie, ale na coś trzeba postawić. Turnieje raczej nie trwałyby 560 minut ( pente ) i 720 (gomoku), lecz nie wiem czy w "założeniu" można skracać dwie czy trzy godziny, bo a nuż potrwa dłużej i stworzy się problem.

Ustawiłem na 8:00 a wstępnie kończy się o 22. w sobotę i 16. w niedzielę, więc trochę tego jest. Ilość rund - 7p i 9g to dla pente akurat stała ilość, a dla gomoku minimum. Można zmniejszać czas, ale nie są to normalne turnieje, tylko mistrzostwa kraju. Wolałbym aby nie doszło do sytuacji, że rezygnujemy z rundy/zmniejszamy czas, bo ktoś miałby problem z porannym wstawaniem ( zawsze mogę pomóc :mrgreen: ).

Co do Czechów to po ich turniejach widać, że stawiają na czas ( można rzec jakość), a nie ilość. Chciałbym tylko, żeby parametry turniejowe nie były mimo wszystko wyznaczane wyłącznie pod Czechów, bo my akurat na parametry ich turniejów wpływu nie mamy.

To oczywiście tylko przykładowa rozpiska.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group