Forum.Gomoku.pl Strona Główna Forum.Gomoku.pl
Forum Polskiego Stowarzyszenia Gomoku, Renju i Pente

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Kraków 24-25 marca 2012
Autor Wiadomość
bmac 

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 596
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-03-22, 02:07   hmm, myślę

... że tak naprawdę od trzech lat wszyscy zainteresowani wiedzą z dokładnością +/- 7 dni, iż Turniej będzie na wiosnę na przełomie marca i kwietnia. Wiadomo też, że na przemian co dwa lata Pente i Renju. Uściślenia wymagają odmiany i czasy, ale biorąc pod uwagę MP staramy się optymalizować i jedno i drugie. Lista pokazała się dość późno ale Alice ją kontrolował, nikt się nie pchał drzwiami i oknami...
Wracając do tematu, może uda się ogłosić zapisy na jesień z 1,5 miesięcznym wyprzedzeniem? Gdyby daty były stałe, cóż stoi na przeszkodzie? mając stałe terminy łatwiej przyciągnąć kogokolwiek, a i organizacyjnie z czasem byłoby łatwiej.
3 miesiące to z pewnością ideał, potraktujmy to jako target docelowy, ja jestem za. Niewątpliwie dopracowania wymaga sposób zapisywania się na stronie, a także późniejszej weryfikacji, spaming dla zabawy popsuł by sporo krwi.
Na pewno na Forum można by 3 miechy wcześniej wystartować ankietę i wstępne zapisy, ot co

bmac

PS.: od 2008 chyba ?? mamy swoje, oficjalne konto bankowe, chyba każdy wie, czy wpłacił składkę za rok 2012? proszę o pilne uregulowanie zaległości
_________________
Gość, sprawdzeniem wartości wiedzy jest jej moc uszlachetniania i oczyszczania życia ...
 
 
 
zukole 

Dołączył: 04 Paź 2004
Posty: 4365
Skąd: Polska
Wysłany: 2012-03-22, 12:51   

Wcześniej to był przełom lutego i marca, więc jednak nie zakładałbym że wszyscy wiedzą.
 
 
puholek 

Dołączył: 17 Maj 2004
Posty: 141
Skąd: Reda
Wysłany: 2012-03-22, 13:57   

Skoro zacząłem dyskusję to kontynuuję :)

Jeśli rzeczywiście nic nie stoi na przeszkodzie aby wrzucić ogłoszenie 3 miesiące przed turniejem (choć tu jeszcze chyba powinien się wypowiedzieć Alice, bo ja nie wiem co tam trzeba załatwiać itp.) to:
1. Nie wystarczy, że Alice kontroluje listę. Ona musi być po prostu aktualizowana i dostępna.
2. Czemu mamy 3 miesiące traktować jako jakiś "target docelowy", który zrealizować mamy za X lat skoro można to zrobić już teraz?
3. Fajnie byłoby zapisywać się na stronie, ale tak jak jest teraz też jest ok. Trzeba tylko to lepiej zorganizować :) .
4. Ankieta moim zdaniem niewiele wnosi. Według mnie lepiej jest zaproponować konkretny termin i poczekać na reakcję.

A teraz przykład (dla listopadowego turnieju):

1. Około 4 miesiące przed planowanym turniejem (lipiec) wrzuca się na forum: "co sądzicie o terminie 17-18 listopad?".
2. Czekanie około miesiąc na reakcję. Jeśli ktoś poda objektywną przyczynę dla której lepiej turniej zorganizować 2 tygodnie wcześniej/później to zmiana terminu.
3. Około 3 miesiące przed turniejem (sierpień) oficjalne ogłoszenie na stronie.
4. Zapisy mogą pozostać takie jak są. Lista musi być aktualizowana. Nie ma potrzeby robić tego jednak codziennie - wystarczy minimum raz w tygodniu. Skoro maile nie dochodzą można napisać pod informacją o zapisach: "Jeśli nie zobaczysz siebie na liście zgłoszeń po 7. dniach od zapisania, skontaktuj się na www.forum.gomoku.pl z użytkowniekiem np Angst".
5. Miesiąc przed turniejem zostaje podjęta decyzja o tym czy turniej się odbędzie. Nikt decyzją nie bedzie zaskoczony bo wszystko bedzie dostępne.

Niestety nie ma gwarancji, że zapisze się choćby jedna osoba więcej, ale wszystko będzie jasne i nikt nie bedzie miał pretensji.
 
 
 
zukole 

Dołączył: 04 Paź 2004
Posty: 4365
Skąd: Polska
Wysłany: 2012-03-22, 16:52   

puholek napisał/a:
Ankieta moim zdaniem niewiele wnosi. Według mnie lepiej jest zaproponować konkretny termin i poczekać na reakcję


Ankieta istotnie niewiele wnosi, lecz tylko dlatego że głosuje mało osób, bądź osoby które i tak nie wpadną zawyżają konkretną odpowiedź.

Z tym czekaniem na reakcję to bym się wstrzymał. Powód jest prosty, znalezienie terminu ( w dodatku z dłuższym wyprzedzeniem ), który by wszystkim pasował graniczy z cudem, a skoro ma to być głos ludu, to zejdziemy na negocjacje dlaczego ten, a nie tamten termin. To nic konstruktywnego nie wniesie.

Zastanawia mnie i pewnie kilka osób, co teraz z Mistrzostwami w Pente? Jeżeli do najprawdopodobniej listopada nie uda się zorganizować turnieju, to czy odbędą się Mistrzostwa kraju w dwie gry podczas jednego weekendu ?
 
 
puholek 

Dołączył: 17 Maj 2004
Posty: 141
Skąd: Reda
Wysłany: 2012-03-22, 17:55   

Może niezbyt jasno się wyraziłem. Ja właśnie chcę uniknąć tych negocjacji ten czy tamten termin. Dlatego proponujemy konkretny termin. W przykładzie napisałem - dajemy forumowiczom miesiąc na OBJEKTYWNĄ przyczynę. Organizator zawsze może o czymś zapomnieć i znowu klapa. Powodem zmiany może być np. turniej organizowany przez Czechów w tym samym czasie; jakieś MŚ w gomoku czy renju, na które mogliby chcieć jechać Polacy; czy nawet po prostu jakieś święta, które większość ludzi spędza z rodziną.

Zatem moim zdaniem należy zaproponować konkretny termin, ale jednak dla pewności wrzucić go najpierw na forum.
 
 
 
vilumisiek 


Dołączył: 04 Gru 2005
Posty: 1604
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2012-03-25, 00:36   

Ankst napisał/a:
Mnie niby nie dotyczą????8 lat doswiadczeń na kurniku, wystepy w 5 klanach, ponad 100 ników, 10 ników +2400, znanie wiekszosci sw, prawie przystapienie do stowarzyszenia, duza aktywnośc na forum.....


Przepraszam, że LEKKO poza tematem, ledwo wszedłem po miesiącu, 1000 nieprzeczytanych już postów ale ten zasługuje na post roku :lol:
 
 
 
alicecooper 
Skarbnik

Dołączył: 06 Maj 2004
Posty: 2233
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-03-25, 15:36   

1) kwestia listy
po pierwsze jestem za to odpowiedzialny wiec przyjmuję krytykę
po drugie tak jak w Waszych wypowiedziach od następnego razu będę uzupełniał listę na bieżąco
po trzecie słowo wyjaśnienia: nie robiłem listy bynajmniej nie z lenistwa
tylko kierowałem się pewnymi założeniami: że jak jest mało osób na liście to wcale to nie przyciąga tylko odstrasza (dlatego zazwyczaj upubliczniałem listę gdy już zapisało się ok 10 osób)
otóż w tym przypadku maile przekraczające 10 dotarły dopiero w piątek i sobotę i wyszło jak wyszło

2) kwestia terminu
niestety tak naprawdę terminy dalsze niż 2 miesiące są chyba nierealne, bo prawie nikt nie wie czy będzie i po prostu z zapisami ludzie wtedy czekają

3) kwestia zapisów
padło pytanie czemu nie można się zapisać samemu na stronie
więc ja zadam pytanie - czy możliwość zapisywania maja mieć wszyscy? (no chyba ?)
a jeśli tak to przypomnę że był już taki eksperyment - zapisy na stronie
co poskutkowało tym ze "dowcipnisie" robili sobie po xxx kont i dopisywali (co to nie będę cytował)
jeżeli zapisy będą otwarte to nie widzę możliwości wyeliminowania spamu
dlatego są maile
poza tym moim zdaniem: jeżeli kogoś nie stać na wysłanie maila to sorry ale nie rokuje taki osobnik że przyjedzie na turniej (może tak może nie, ale )
poza tym kto broni napisać tu na forum: "będę" , albo kliknąć na Facebooku ??

4)
zukole napisał/a:
Jeżeli do najprawdopodobniej listopada nie uda się zorganizować turnieju, to czy odbędą się Mistrzostwa kraju w dwie gry podczas jednego weekendu ?
wtedy tak
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group