Forum.Gomoku.pl Strona Główna Forum.Gomoku.pl
Forum Polskiego Stowarzyszenia Gomoku, Renju i Pente

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Kraków 24-25 marca 2012
Autor Wiadomość
alicecooper 
Skarbnik

Dołączył: 06 Maj 2004
Posty: 2233
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-03-19, 00:08   

16 osób (1 dziś w trakcie zarządu), na liście są
 
 
ondik 
{BJ}

Dołączył: 22 Sie 2004
Posty: 286
Skąd: Havířov
Wysłany: 2012-03-19, 12:10   

spavacz napisał/a:
Spoko, gdybym studiował turystykę i rekreację to bym wiedział ; )

A tak na serio to Czesi mieli się pojawić podobno - ale to niech się wypowie ktoś kto bywa częściej na kurniku niż ja.


Ciezko czekac ze ktos z Czech przyjade zagrac w jeden poldniowy 20min turniej.
 
 
 
grajko

Dołączył: 10 Gru 2008
Posty: 36
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2012-03-19, 16:38   

Zbyt optymistyczna wiara w uczestnictwo na turnieju przysłoniła wszystkim rzeczywisty fakt braku wcześniejszych dyskusji o tym turnieju (np ankiety, itd). Nie widziałem też by ktoś zresztą zgłaszał niechęć przyjazdu z powodu parametrów turnieju zaraz po ukazaniu się ogłoszenia. Myślę, że i tak największą przyczyną nieodbycia się tura było wiadome niezainteresowanie samym pente wśród większości kurnikowców, z których zwykle drobna część daje radę przyjeżdżać na tury. Z uwagi na "niepopularność" pente, można się było tego spodziewać, że może coś nie wypalić, tym bardziej bez wcześniejszego "wstępu" celem zainteresowania turniejem liczniejsze grono. Z drugiej strony można było iść w drodze wyjątku i zrobić tura na 16 osób, biorąc pod uwagę powyższe. Na pewno byłoby to pozytywniejsze, niż takie ścisłe trzymanie się zasady co do liczebności.
 
 
Usiek 
Prezes



Dołączył: 25 Sie 2011
Posty: 578
Skąd: Radziejowice
Wysłany: 2012-03-19, 17:46   

Zgadzam się z przedmówcą, moim zdaniem decyzja o odwołaniu turnieju została podjęta zbyt pochopnie i właściwie bez ostrzeżenia ani tym bardziej uzgodnienia... Ponadto z całą pewnością mogę stwierdzić, że na pewno pojawiłoby się więcej niż 16 osób (poza listą potrafiłbym wyliczyć minimum 5 które by przybyły). No ale cóż, nieodwołalnie to nieodwołalnie. Do zobaczenia, miejmy nadzieję, w maju. :)
[EDIT] Ponadto były problemy z mailami, np. mój pierwszy mail zgłoszeniowy nie dotarł. Gdyby Henry mnie o tym nie poinformował, mojego zgłoszenia też by nie było. Myślę, że podobnych przypadków mogło być więcej.
 
 
Muchal 

Dołączył: 12 Maj 2005
Posty: 703
Skąd: Bietigheim (DE)
Wysłany: 2012-03-19, 20:58   

Usiek92 - wymień prosze te 5 osób
_________________
If the problem can be solved there is no use worrying about it, if it can't be solved worrying will do no good.
 
 
 
zukole 

Dołączył: 04 Paź 2004
Posty: 4365
Skąd: Polska
Wysłany: 2012-03-19, 22:03   

Trafne uwagi są grajka. Nikt nie protestował, czy to odnośnie turniejów jakie miały być, czy ich parametrów czy nawet daty. Jednak do przedostatnich dni o tym, że osoba x na turnieju się nie pojawi informacji również nie było :]
 
 
spavacz 

Dołączył: 29 Mar 2006
Posty: 758
Skąd: Kraków
Wysłany: 2012-03-19, 22:21   

W tamtym roku w gomoku w Krakowie zagrało 12 osób więc wydaje mi się, że 16 osób zapisanych to i tak jest nieźle. Szkoda mi po prostu tego turnieju bo już 2 lata nie było turnieju w pente.
_________________
Pozdrawiam, Spav
 
 
Usiek 
Prezes



Dołączył: 25 Sie 2011
Posty: 578
Skąd: Radziejowice
Wysłany: 2012-03-19, 22:36   

Poziomka93, Angelles17, Magdallena16, Balis i jeszcze parę osób by się znalazło. Ponadto Czesi się wybierali. Więc z 25 osób by było spokojnie. Ale cóż, postanowiliście to trudno. ;)
 
 
Ankst
[Usunięty]

Wysłany: 2012-03-20, 11:17   

Od decyzji zawsze można się odwoływać.
 
 
s3v3n

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 686
Skąd: krakow
Wysłany: 2012-03-20, 15:07   

uważam, że decyzja o odwołaniu turnieju była podjęta zbyt pochopnie. w zeszłym roku w krakowie mieliśmy frekwencje 8 osób w renju i 12 w gomoku. a jesienią w wawie w gomoku grało 20 osób, czyli teraz utrzymalibyśmy średnią - fakt, że słabą, ale takie są teraz warunki i trzeba się z tym pogodzić, zwłaszcza że nikt nie ma pomysłu, ani planu, jak przyciągnąć więcej ludzi.
jeśli teraz zapisało się 16 osób, z czego większość zdecydowaną kojarzę z poprzednich turniejów, to nie uważam, żeby ludzie robili sobie jaja i wysyłali zgłoszenia, a później mieli się nie pojawić. ponadto nie aktualizowanie listy zgłoszeń na bieżąco to jest cyrk, bo w ten sposób nikt nie wie, czy jego zgłoszenie dotarło (ja wysyłałem mejla, pisałem na gadu i nie dostałem nawet zwrotnego "ok", że ktokolwiek to odnotował!), nie wiadomo kto się zdecydował, a kto może się wahać, bo jego zgłoszenia wciąż nie ma, a wreszcie jakie są szanse, że tur się odbędzie - jakbym widział, że faktycznie tych zgłoszeń nie ma, to bym się nie nastawiał na łikend z wami, a tak jednego dnia lista jest pusta i praktycznie zero info o frekwencji, a następnego na liście jest 16 osób i znienacka się dowiadujemy, że turniej odwołany. no jprdl.

btw. ankst napiszę wprost, bo aluzja może nie dotrzeć, przestań trollować tymi swoimi bzdetami w tematach, które cię nie dotyczą, bo mnie to już zaczyna wk..wiać.
 
 
 
Ankst
[Usunięty]

Wysłany: 2012-03-20, 23:11   

Mnie niby nie dotyczą????8 lat doswiadczeń na kurniku, wystepy w 5 klanach, ponad 100 ników, 10 ników +2400, znanie wiekszosci sw, prawie przystapienie do stowarzyszenia, duza aktywnośc na forum.....
 
 
maestro 
Viceprezes


Dołączył: 27 Lis 2005
Posty: 1731
Skąd: Kraków
Wysłany: 2012-03-21, 00:20   

Po raz kolejny powtórzę, że system zapisów jest moim zdaniem do niczego. Ludzie nie wysyłają maili, na stronie do ostatniej chwili nie ma aktualizowanej listy, a ci, którzy wahając się chcieliby się zorientować, kto zamierza przyjechać, muszą na własną rękę wypytywać innych. Za znacznie korzystniejsze rozwiązanie uważam zapisywanie się bezpośrednio na stronie przez każdego chętnego po uprzednim zalogowaniu, przez co zgłoszenia kolejnych osób automatycznie pojawiałyby się na liście. Procentowe określenie pewności swojego uczestnictwa, jak to jest u Czechów, również nie zaszkodzi.
 
 
angst 
Członek Zarządu
Kapitan IRP

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 4999
Skąd: Płock
Wysłany: 2012-03-21, 00:40   

Decyzja o odwołaniu turnieju nie była łatwa i nastąpiła po naprawdę burzliwej dyskusji i dwóch głosowaniach. Kluczowym argumentem była oczywiście mała ilość zgłoszeń i naprawdę przykre jest teraz czytanie, że ktoś wiedział o kilku osobach, które na pewno by się pojawiły (czemu nie wysłały zgłoszeń?).

Niestety, musieliśmy bazować na faktach, patrząc nie tylko na aktualny turniej, ale i inne przyszłe w bardzo dobrej lokalizacji. Zamówione były dwa duże pokoje, należałoby co najmniej zmienić rezerwację, a i zablokowanie świetlicy na cały weekend dla kilkunastu (maksymalnie) osób mogłoby być kłopotliwe. Musieliśmy brać w tym momencie również pod uwagę naszą wiarygodność jako przyszłego "klienta" Schroniska.

Zgadzam się natomiast w pełni, że należy poprawić kwestię publikacji i aktualizacji Listy Zgłoszeń, która według mnie jest bardzo istotna dla frekwencji na turniejach. Inna sprawa, że aktywność w naszym środowisku przed turniejem nie napawała optymizmem i była naprawdę znikoma (9 osób zapisanych na FB, kilka wypowiedzi na Forum). Nie do końca potrafię natomiast zrozumieć, z czego wynika brak jakichkolwiek reakcji większości potencjalnie zainteresowanych udziałem w turnieju osób i to uważam za spory problem, bo nawet bez Listy Zgłoszeń byłoby bardzo dobre rozeznanie odnośnie frekwencji.

Reasumując, moim zdaniem wina za aktualną sytuację rozkłada się na wszystkich zainteresowanych, tj. zarówno Zarząd, jak i graczy (nie będę oceniał w jakim procencie), być może z wyjątkiem osób, które terminowo wysłały zgłoszenie.

Podejrzewam, że jestem jedną z najbardziej rozczarowanych osób zaistniałą sytuacją i z chęcią wziąłbym udział w kolejnym turnieju. Musimy wspólnie zastanowić się, co zrobić, aby nie doszło do powtórki.

Pozdrawiam

Angst
 
 
 
bmac 

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 596
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-03-21, 19:26   na czym polega problem?

... brak odpowiedniej ilości zgłoszeń /brak minimum, czyli 20 osób/ Dlaczego ktoś NIE ZDĄŻYŁ? nie wiem, ale od pewnego czasu graczom łatwiej podejmować decyzję.
- są tylko dwa turnieje oficjalne PSGRiP jeden w marcu, na wiosnę i drugi w listopadzie, na jesieni
- praktycznie są one w stałych datach, a tur w Kraku w stałym miejscu
- jeżeli ktoś naprawdę chciałby uczestniczyć, to mógłby się zapisać natychmiast po otworzeniu listy zgłoszeń
- jeżeli maile nie dochodzą, a tak się zdarza, można się skontaktować z kimkolwiek z Zarządu z poziomu Forum, jeżeli nie ja to Piotrek zawsze tam bywa. Niektórzy mają też nasze numery telefonów...
- to co jeszcze należy wg Was zrobić, aby bardziej ułatwić podejmowanie decyzji?

A z drugiej strony to wygląda tak:

Praktycznie lista kompletna winna już być na 14 dni przed turem, dead line rezerwacyjny!
Można oczywiście sprawę przeciągać, ale ktoś za to potem musi zapłacić. Ten ktoś to jedyny bosski sponsor Stowarzyszenia od lat wielu, ale nagle robi się to około 1k zł jednorazowo.
W sumie najbardziej jednak decydującym jest wpadka przed kierownictwem schroniska, stwarzamy pozory Stowarzyszenia biednego, aleć poważnego skądinąd. Mam przed oczami MP w Renju w składzie 9-osobowym w Warszawie, w szkole Marka. To była rozpacz w kratkę. Nie chcemy takich turniejów w realu, stąd nasza ostrożność, może faktycznie przesadna...
Decyzja o odwołaniu była podjęta w 3 osobowym składzie Zarządu, zgodnie ze statutem, może gdybym miał w tym czasie net, byłoby inaczej, ciężko powiedzieć. Ale zawsze staramy się zooptymalizować podejmowane decyzje, ze względu na dobro Stowarzyszenia. Jak widać nie zawsze się to udaje...

bmac
_________________
Gość, sprawdzeniem wartości wiedzy jest jej moc uszlachetniania i oczyszczania życia ...
 
 
 
puholek 

Dołączył: 17 Maj 2004
Posty: 141
Skąd: Reda
Wysłany: 2012-03-22, 00:24   

Nie chcę się ty żalić, tym bardziej, że nie miałem w planach przyjeżdżać na ten turniej. Jedno mnie jednak zastanawia:
skoro wiadomo, że trzeba odwoływać rezerwację 14 dni szybciej (lub nawet jak Alice napisał 30 dni szybciej) to dlaczego ogłoszenie o turnieju pojawia się dopiero 25 dni przed turniejem?
Piszę to, bo wydaje mi się, że nikt nie musi się bardziej angażować aby to zmienić. Co za różnica czy kompletne ogłoszenie (z miejscem, datą, rodzajami turniejów, paramertami, harmonogramem) pojawi się 3 miesiące przed turniejem? Według mnie większa ilość czasu pomoże niektórym niezdecydowanym wybrać się na taki turniej :) A i odwołanie turnieju w przypadku braku chętnych nastąpi wcześniej a nie tak na ostatnią chwilę (to uciążliwe dla organizatorów ale i graczy).
Podsumowując według mnie wcześniejsze wklepanie ogłoszenia ułatwia pracę organizatorom przy jednoczesnej większej przejrzystości sytuacji dla potencjalnych graczy. Minusów nie widzę.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group