Forum.Gomoku.pl Strona Główna Forum.Gomoku.pl
Forum Polskiego Stowarzyszenia Gomoku, Renju i Pente

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Pente night @pente.org
Autor Wiadomość
Karol G. 

Dołączył: 07 Lis 2006
Posty: 403
Skąd: Cambridge
Wysłany: 2011-11-05, 16:25   Pente night @pente.org

W nawiazaniu do aktualnie panujacej recesji w pente co nietrudno mozna doswiadczyc logujac sie na pente.org i widzac pusty pokoj, powstala inicjatywa zorganizowania czegos w rodzaju nocy pente. "Manifest" ponizej:

alisontate at pente.org napisał/a:
So, I have an idea. Why not arrange a pente night?

One night a week, everyone who wants to play live games comes to the pente.org game room.

As most players are in the U.S. I suggest a 5 hour block of time starting from 7pm NY time. One night per week would ensure that people can at least make one evening free to play live games in their business lives.

I propose Wednesday night every week. But I would like to get a vote on this if people like the idea.

Can interested people please reply if they like this idea and nominate a preferred night and perhaps a second preferance?

Come on gang! Let's play pente!

~Ali


Link do dyskusji: http://pente.org/gameServ...tart=0&tstart=0

-Karol
 
 
spavacz 

Dołączył: 29 Mar 2006
Posty: 758
Skąd: Kraków
Wysłany: 2011-11-05, 18:08   

Problem w tym, że dla nas są to godziny nocne. Może nie jest zbyt późno - start o 1 w nocy naszego czasu, ale podejrzewam, że to nie wypali. 3 lata temu lub troszkę wcześniej były organizowane turnieje w speed pente, które zaczynały się chyba o 3 w nocy naszego czasu. Zagrałem w jednym lub dwóch turniejach, jednak kończyły się one koło 5.30 więc za późno dla Europejczyków czyli głównie nas Polaków i kilku Węgrów. Cała akcja trwała tylko miesiąc bo nie było chętnych - podejrzewam, że tutaj możemy być świadkami podobnej sytuacji.
_________________
Pozdrawiam, Spav
 
 
angst 
Członek Zarządu
Kapitan IRP

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 4998
Skąd: Płock
Wysłany: 2011-11-05, 20:14   

No to jak sobie naprawdę chcą pograć, powinni chyba przenieść te rozgrywki na weekend i zaczynać po prostu parę godzin wcześniej (w tygodniu byłby to problem, bo nakładałyby się "business hours" lub czas na sen)...

Rety, nawet nie pamiętam, kiedy ostatni raz grałem w pente, a na pewno bym sobie pograł od czasu do czasu :)

Pozdrawiam

Angst
 
 
 
Karol G. 

Dołączył: 07 Lis 2006
Posty: 403
Skąd: Cambridge
Wysłany: 2011-11-06, 14:21   

Piotrek, ja nie pamietam kiedy ostatnio gralem w pente z krajanem, chyba w Kraku na turnieju 2 lata temu...

Pomysl wydaje mi sie, ze wypali. Inna historia jest taka, ze raczej mieszkancy Europy sie na to nie zalapia - no ale nie mozna wszystkim naraz dogodzic. Jeszcze inna sprawa jest taka, ze jak jest turniej to gra jest odrobine bardziej 'na powaznie'. Zazwyczaj jak zbieramy sie na gry towarzyskie to wyglada tak, ze dwojka gra a kilka innych osob dolacza do stolu, i miedzy bogiem a prawda, wiecej jest gadania niz jakiejkolwiek gry - co akurat mi jak najbardziej odpowiada.

To jak juz jestesmy przy temacie, bedzie w tym roku ILP?

-Karol
 
 
spavacz 

Dołączył: 29 Mar 2006
Posty: 758
Skąd: Kraków
Wysłany: 2011-11-06, 16:29   

Wolałbym, żeby ten pomysł wypalił bo tak będzie lepiej dla samej gry oraz zawodników, ale obawiam się, że po prostu prędzej czy później się to rozsypie.

Jeśli chodzi o ILP - nie ma problemu, tylko fajnie by było żeby się znalazło chociaż z 7 osób chętnych i możemy startować nawet w ciągu dwóch tygodni.

W związku z tym, proszę wszystkich zainteresowanych grą o wpisanie się w tym temacie.
_________________
Pozdrawiam, Spav
 
 
s3v3n

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 686
Skąd: krakow
Wysłany: 2011-11-06, 16:38   

ja chętnie pogram, ale zdziwię się jak się nas zbierze więcej niż pięciu :D
 
 
 
angst 
Członek Zarządu
Kapitan IRP

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 4998
Skąd: Płock
Wysłany: 2011-11-06, 18:59   

Ja standardowo się zgłaszam do kolejnego sezonu ILP :)

Pozdrawiam

Angst
 
 
 
crosslet 

Dołączył: 04 Mar 2007
Posty: 496
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2011-11-06, 20:40   

Też mogę zagrać ale wolę keryo ;]
_________________
video meliora proboque, deteriora sequor
 
 
spavacz 

Dołączył: 29 Mar 2006
Posty: 758
Skąd: Kraków
Wysłany: 2011-11-06, 23:32   

crosslet napisał/a:
Też mogę zagrać ale wolę keryo ;]


Dlatego chciałbym przeprowadzić równoległe rozgrywki w pente pro jak i keryo pente.
_________________
Pozdrawiam, Spav
 
 
Karol G. 

Dołączył: 07 Lis 2006
Posty: 403
Skąd: Cambridge
Wysłany: 2011-11-07, 00:24   

Rownolegle rozgrywki mowisz... nie wiem czy az tyle czasu bede miec, ale sklanialbym sie ku keryo.

Jakby ktos byl zainteresowany 'Weekly pente night', to jest pierwszy termin ustalony. Szczegoly ponizej.

alisontate napisał/a:
Hi Everyone,

Thanks for the wonderful response and for all the helpful comments and suggestions.

OK. I propose the first weekly pente night is set for,

4pm - midnight, Wednesday 16th of November. NY time.

This is based on the majority of responses agreeing to that night of the week. My apologies to those who cannot make that date. We would love to see you there if you can arrange it, but if not, we could look at arranging something on another night as well...

Please contact as many of your pente friends as possible to ensure we have a big night. I have invited players of all rating levels so hopefully everyone will be able to find a game at their level.

As for events on the night, those who want to suggest events and arrange them in advance, please post to this thread.

Anyone, wanting to pledge support for this night please continue to add your posts to the "Where is everyone?" thread. This will make it easier for me to keep track of attendee numbers.

I will be providing an update on this thread as we get closer to the date.

How exiting!

~Ali


-Karol
 
 
spavacz 

Dołączył: 29 Mar 2006
Posty: 758
Skąd: Kraków
Wysłany: 2011-11-07, 11:41   

Poprzez równoległe rozgrywki mam na myśli opcje, że można wziąć udział w obu rodzajach gry lub tylko w jednym - jednak jeśli w daną wersję nie będzie chciało zagrać więcej niż 5 osób to będziemy grali tylko w tą grę, gdzie będzie więcej chętnych.
_________________
Pozdrawiam, Spav
 
 
bad_mojo 
recenzent ludzkości


Dołączył: 10 Lip 2004
Posty: 1569
Skąd: Konstancin-Jez.
Wysłany: 2011-11-07, 16:29   

Poważnie tak bardzo spadło zainteresowanie pente, od kiedy zostało usunięte z Kurnika? Może jednak maf by je przywrócił, może to jest kwestia wystosowania do niego paru konkretnych, dość oficjalnych listów?

Swoją drogą odpisał komukolwiek, dlaczego skasował renju i pente?
_________________
Think for yourself. Question authority. / People tell me what to say, what to think and what to play.
 
 
 
crosslet 

Dołączył: 04 Mar 2007
Posty: 496
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2011-11-07, 16:43   

Wolałbym pente zamiast oficjali w gomoku ;]
_________________
video meliora proboque, deteriora sequor
 
 
taaibos

Dołączył: 06 Lis 2011
Posty: 6
Skąd: Lędziny
Wysłany: 2011-11-07, 19:17   

crosslet napisał/a:
Wolałbym pente zamiast oficjali w gomoku ;]


Odważne stwierdzenie. Wolałbym jednak, gdyby przywrócono pente bez straty turniejów oficjalnych w gomoku, szczególnie, że cieszą się one niemałym zainteresowaniem.

spavacz napisał/a:
Dlatego chciałbym przeprowadzić równoległe rozgrywki w pente pro jak i keryo pente.


Dokładnie. Byłoby to bardzo korzystne. Obie odmiany są bardzo ciekawe, a sam osobiście zawsze wolałem Pente Pro.
 
 
Karol G. 

Dołączył: 07 Lis 2006
Posty: 403
Skąd: Cambridge
Wysłany: 2011-11-08, 20:48   

Chetnie ufunduje nagrode dla zwyciezcy w Pente Pro: 6-miesieczna wieze na BK.

-Karol
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group