Forum.Gomoku.pl Strona Główna Forum.Gomoku.pl
Forum Polskiego Stowarzyszenia Gomoku, Renju i Pente

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
MP w Renju, turnieje w Gomoku - Kraków 26-27 marca 2011

kiedy i gdzie?
19-20.03.2011
21%
 21%  [ 20 ]
26-27.03.2011
23%
 23%  [ 21 ]
Warszawa
17%
 17%  [ 16 ]
Kraków
27%
 27%  [ 25 ]
nic nie pasuje
9%
 9%  [ 9 ]
Głosowań: 38
Wszystkich Głosów: 91

Autor Wiadomość
vilumisiek 


Dołączył: 04 Gru 2005
Posty: 1604
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2011-03-21, 22:51   

basniowystwor napisał/a:
Niestety nie jesteś pierwszym, który to zauważył. Śpieszę zatem z wyjaśnieniem. Jest to lista z poprzedniego turnieju. Po prostu czcionka została zmieniona na białą, a pierwsze numery zastąpione osobami jadącymi do Krakowa w przyszły weekend.


Dziękuję za te jakże logicznie i jasne wyjaśnienia!!!!!!!!!

Tylko pytałem nie co to za ludzie i co to za lista, bo ludzi znam i listę również.
 
 
 
Chaosu 


Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 1229
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-03-22, 00:14   

maestro napisał/a:
Czy istnieje możliwość żeby się dowiedzieć które ze zgłoszonych osób planują grać w MP Renju?

. . .Czuję Kocie że liczysz mnie jako rezerwowego do renju?
_________________
now back to the Gene Krupa syncopated style
 
 
 
basniowystwor 

Dołączył: 05 Lis 2010
Posty: 35
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2011-03-22, 00:31   

Vilumisiek napisał/a:


Dziękuję za te jakże logicznie i jasne wyjaśnienia!!!!!!!!!

Tylko pytałem nie co to za ludzie i co to za lista, bo ludzi znam i listę również.


basniowystwor napisał/a:
Po prostu czcionka została zmieniona na białą, a pierwsze numery zastąpione osobami jadącymi do Krakowa w przyszły weekend.


"!!!!!!!!!"? ...
 
 
 
maestro 
Viceprezes


Dołączył: 27 Lis 2005
Posty: 1731
Skąd: Kraków
Wysłany: 2011-03-22, 08:47   

Chaosu napisał/a:

. . .Czuję Kocie że liczysz mnie jako rezerwowego do renju?


Niczego nie zakładam, ale jestem ciekaw czy spodziewać się jednego ustalonego (tak jak to było ostatnio), dwóch czy może więcej. W przypadku pierwszym zmiany zasad wydają się wskazane.
 
 
zukole 

Dołączył: 04 Paź 2004
Posty: 4365
Skąd: Polska
Wysłany: 2011-03-24, 18:16   

2010-11-15, 19:11
alicecooper napisał/a:
b) problem z wstawaniem - jak zwykle zanim wszyscy się zwlekli ... (przy czym ja niestety żeby przyjmować zapisy muszę być na czas ;/)
tym problem zajęło się walne uchwalając wytyczne dla zarządu, koleżanki i koledzy zadziwili mnie oraz zgłaszającego :) głosując za wnioskiem o terminowe rozpoczynanie turniejów


Czy przyjęty wniosek będzie obowiązywał na turnieju ? :wink: Przypomnę - max akademickie opóźnienie.
 
 
alicecooper 
Skarbnik

Dołączył: 06 Maj 2004
Posty: 2233
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-03-24, 18:46   

cóż jak głosowali to niech mają, dostaniesz oficjalne upoważnienie do budzenia :D
 
 
truskawek 

Dołączył: 29 Wrz 2007
Posty: 679
Skąd: Lubliniec
Wysłany: 2011-03-24, 20:55   

Niestety nie zjawię się na turnieju, wbrew wcześniejszemu zgłoszeniu. Mam nadzieję, że będę mógł przyjechać następnym razem.
 
 
 
crosslet 

Dołączył: 04 Mar 2007
Posty: 496
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2011-03-24, 21:38   

truskawek napisał/a:
Niestety nie zjawię się na turnieju, wbrew wcześniejszemu zgłoszeniu. Mam nadzieję, że będę mógł przyjechać następnym razem.


masz dożywotni zakaz! :D
_________________
video meliora proboque, deteriora sequor
 
 
Chaosu 


Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 1229
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-03-24, 22:22   

alicecooper napisał/a:
cóż jak głosowali to niech mają, dostaniesz oficjalne upoważnienie do budzenia :D


. . .Budzenia o odpowiedniej porze*
_________________
now back to the Gene Krupa syncopated style
 
 
 
Truskawka 

Dołączyła: 11 Maj 2008
Posty: 33
Skąd: Lubliniec
Wysłany: 2011-03-25, 07:43   

Pisze się ktoś na bilard dziś? :>
 
 
angst 
Członek Zarządu
Kapitan IRP

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 4999
Skąd: Płock
Wysłany: 2011-03-25, 11:24   

Jak tylko odpowiednio wcześnie się pojawimy, to czemu nie :]

Pozdrawiam

Angst
 
 
 
angst 
Członek Zarządu
Kapitan IRP

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 4999
Skąd: Płock
Wysłany: 2011-03-29, 00:12   

Nie wiem, czy nie pojawiliśmy się odpowiednio wcześnie, czy też po prostu były ciekawsze rzeczy niż bilard, ale ostatecznie, nie licząc wypraw na stołówkę i sobotniego wypadu po zakupy, praktycznie cały weekend spędziliśmy w schronisku :)

Wyprawa rozpoczęła się dla mnie nietypowo, bo wyruszyłem z domu (prawie) o czasie i chyba pierwszy raz mi się zdarzyło, że to ja na kogoś czekałem w drodze na turniej :) W drodze do Krakowa w zasadzie ani razu nie pobłądziłem i (bez dzwonienia do Arcziego w celu ustalenia trasy) udało się spotkać w Katowicach. Tu trzeba koniecznie wspomnieć o wizycie w jednym z hipermarketów, gdzie łączyliśmy rzeczy przyjemne z pożytecznymi, między innymi wspierając kampanię na rzecz trzeźwości kierowców! Swoją drogą wydaje się, że gomokowcy muszą mieć jakieś cechy wspólne, bo gdy na moment straciliśmy się z oczu hostessa z działu puree potwierdziła bez wahania, że widziała naszych kolegów :D

Na miejscu okazało się, że niestety frekwencja pozostawia wiele do życzenia. Ciężko znaleźć jakieś mankamenty tego turnieju właśnie poza niedużą ilością graczy. Prawie udało nam się zwerbować niejakiego Janka z Gdyni, ale ostatecznie chyba uznał, że należymy do jakiejś sekty i raczej nie będzie pojawiał się na turniejach :) W związku z tak małą ilością osób udało się ulokować w dwóch pokojach (i jeszcze były wolne łóżka, dzięki czemu niektórzy spali na trzech różnych w ciągu jednej nocy :D ), a impreza odbywała się właściwie w jednym z nich.

Mając na uwadze czekający nas sobotni maraton większość osób położyła się spać o względnie kulturalnej porze, a Henry przyjął bardzo dobrą (jak się później okazało) strategię i nie pojechał spać do siebie, tylko został w schronisku :) Odwiedzili nas Truskawka i Zbigniewpocisk (ale niestety nie zagrali :roll: ), a na miejscu poznaliśmy dwóch debiutantów - Basniowego (który zna Jkomda!) i Macierz. Wraz z Arczim niestrudzenie dyskutowaliśmy przez wiele godzin, a ostateczna konkluzja była taka, iż Alice spoko ziomem jest :D (głównie ze względu na swoją przeszłościową ponadczasowość rzecz jasna).

W sobotę zaczęliśmy zgodnie z planem od 3 rund renju. Udało się utrzymać 7 rund, gdyż w mistrzostwach wystartowało 8 osób, przy czym rozgrywki odbywały się w systemie kołowym. Dzięki dość dobremu układowi spotkań miałem wraz z Henrym komplet punktów w tym dniu i całkiem dobre perspektywy przed niedzielnym zakończeniem turnieju. Z rozpędu dobrze pograłem też na początku w gomoku, ale w którymś momencie dało chyba o sobie znać zmęczenie, bo przyszły kolejne porażki i ostatecznie zaprzepaściłem szanse na wysoką lokatę. Od początku bardzo dobrze grał Gacul, który ostatecznie przegrał tylko z Arczim, dzięki czemu wygrał cały turniej. Tuż za nim w tabeli uplasował się właśnie Arczi, który przegrał dwie gry, a skład podium uzupełnił Devotion - gratulacje! :)

Po sobotnim wieczornym spożywaniu pizzy (pozdrowienia dla przemiłej pani, u której tę pizzę zamawiałem) i kontynuacji piątkowych dyskusji rano, w niedzielę nie każdy był w formie, szczególnie ja :roll: Udało nam się za to, pewnie jako nielicznym w Polsce, nie spać o jedną godzinę krócej tamtej nocy :]

Na turniej spóźnił się Henry (który nocował tym razem poza schroniskiem, w związku z czym spał godzinę krócej od innych) i o mały włos przegrałby swoją pierwszą partię na czas. Remis w tej partii z Gaculem okazał się brzemienny w skutkach - były to jedyne punkty stracone przez Henry'ego w tym turnieju, który tym samym wywalczył tytuł Mistrza Polski w renju :) Drugie miejsce, dzięki rzutowi monetą, zajął ostatecznie Devotion, który uplasował się na podium przed pechowcem Muchalem - gratulacje dla medalistów :D W roli "sierotki" wystąpiła Monika, która przybyła na turniej z Vilumiśkiem i prawdopodobnie dzięki temu przez cały czas trwania turnieju nie usunąłem Vilowi żadnego posta, gdyż zachowywał się on bardzo spokojnie :twisted:

Rozkojarzony Vilu zajął w turnieju standard dopiero 3. miejsce, co było sporym zaskoczeniem. Triumfowali przedstawiciele najstarszej gwardii, czyli Alicecooper i Minuta (w zasadzie przyjechał na pomidorówkę, której ostatecznie nie zjadł :wink: ) - gratulacje :)

Podsumowując turniej nie sposób pominąć faktu kiepskiej frekwencji. Chociaż rozgrywki toczyły się na dość wysokim poziomie, to jednak na pewno przydałaby się większa ilość startujących osób. I właśnie poprawa frekwencji to największe wyzwanie przed jakim stoimy.

W trakcie turnieju zmotywowaliśmy się do pokonania Czechów, ale nie omówiliśmy w koncu kwestii powołań (chyba Zukole po przemyśleniu stwierdził, że były jednak całkiem ok :P ). Jako, że miejsce turnieju jest nam świetnie znane, nie będę nic o tym pisał, na pewno warto tu jeszcze wrócić.

Generalnie było tradycyjnie bardzo sympatycznie i momentami wręcz abstrakcyjnie prześmiesznie. Wszyscy żałowali tylko, że znów w turnieju nie zagrała żadna z przedstawicielek płci pięknej :roll: Miejmy nadzieję, że frekwencja następnym razem będzie dużo lepsza, a i gracze zadowoleni :)

Pozdrawiam

Angst

P.S. Ta, chyba Ty :twisted:
 
 
 
Muchal 

Dołączył: 12 Maj 2005
Posty: 703
Skąd: Bietigheim (DE)
Wysłany: 2011-03-29, 01:20   

angst napisał/a:
Drugie miejsce, dzięki rzutowi monetą, zajął ostatecznie Devotion, który uplasował się na podium przed pechowcem Muchalem

ta, chyba ty
_________________
If the problem can be solved there is no use worrying about it, if it can't be solved worrying will do no good.
 
 
 
vilumisiek 


Dołączył: 04 Gru 2005
Posty: 1604
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2011-03-30, 15:04   

Gdyby nie kot i jego akcje przed turniejem to w ogóle by stypa jakaś była na turnieju chyba.
 
 
 
ermijo 


Dołączył: 07 Maj 2005
Posty: 1950
Skąd: N49°37`E20°42`
Wysłany: 2011-03-30, 16:09   

za to pewnie gdyby nie Ty, to pozostali nigdy by sie o tym nie dowiedzieli :rotfl:
Gratuluję wszystkim, bo jak Angst pisał (a ja mu wierzę), był wysoki poziom.
_________________
Always: "Homo ludens"
Never: "Homo faber"
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group