Forum.Gomoku.pl Strona Główna Forum.Gomoku.pl
Forum Polskiego Stowarzyszenia Gomoku, Renju i Pente

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Wybory prezydenckie
Autor Wiadomość
alicecooper 
Skarbnik

Dołączył: 06 Maj 2004
Posty: 2233
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2015-06-03, 10:42   

Szczerze mówiąc nie wiem co sądzić o niektórych

1) ordynacja do parlamentu
głosy nieważne są rozdzielane proporcjonalnie do wyników list
czyli najwięcej zyskują największe ugrupowania
zakładam że jak ktos oddaje świadomie głos nieważny to nie chce nikogo z tych co startują
a już w szczególnosci tych największych?
no ale zachowując się w ten sposób własnie im pomaga

2) ordynacja prezydencka
głosy niewazne w ogóle nie są brane pod uwagę

zakładam że świadome oddanie niewaznego głosu ma byc jakąś manifestacją?

w 1) jest ale manifestacją głupoty :) (no chyba że nieznajomości prawa)
w 2) nie ma żadnego znaczenia
ewentualnie w 2) rozumiałbym gdyby były wezwania do bojkotu
typu "pokażcie ze macie dość całej obecnej klasy politycznej, policzmy się"
ale tego nie było

dlatego dla mnie tracenie czasu (jak ktoś ma iśc żeby oddać pusty głos (wyłączając jajcarzy))
jest niezrozumiałe, nie lepiej wykorzystać go dla siebie?

ciekaw jestem jakie intencje przyświecały kolegom przy rozważaniu takiej opcji?
 
 
bbj 


Dołączył: 16 Lis 2008
Posty: 556
Skąd: Śląskie
Wysłany: 2015-06-03, 10:58   

Niektórzy idą na wybory dla frekwencji.
W sensie, że "idę na wybory, spełniam swój przywilej obywatelski, jednakże nie znalazłem odpowiednio kandydata, ale nie będę narzekał na wynik wyborów".
Lepsze to niż nie iść w ogóle na wybory. Bo jakie im przyświecają intencje? Mają wszystko w d***e?
 
 
bad_mojo 
recenzent ludzkości


Dołączył: 10 Lip 2004
Posty: 1569
Skąd: Konstancin-Jez.
Wysłany: 2015-06-03, 12:59   

nie widziałem o tym proporcjonalnym rozdzielaniu nieważnych głosów przy wyborach parlamentarnych... to znaczy, że np ostatnie ugrupowanie, któremu brakuje trochę głosów, by dostać się do parlamentu, może wejść dzięki nieważnym głosom? Czy może, jeżeli jest to rozdzielane proporcjonalnie, to i tak nic nie zmienia?
_________________
Think for yourself. Question authority. / People tell me what to say, what to think and what to play.
 
 
 
zukole 

Dołączył: 04 Paź 2004
Posty: 4356
Skąd: Polska
Wysłany: 2015-06-03, 17:47   

bbj napisał/a:
W sensie, że "idę na wybory, spełniam swój przywilej obywatelski, jednakże nie znalazłem odpowiednio kandydata, ale nie będę narzekał na wynik wyborów".
Przywilejem obywatelskim jest prawo wyboru kandydata spośród umieszczonych na liście. Swoją drogą, żeby głos nie był ważny, trzeba było w drugiej turze zagłosować na obu (idiotyzm) albo na żadnego (wówczas po co iść na wybory?). Dopiski nie mają znaczenia.
 
 
bbj 


Dołączył: 16 Lis 2008
Posty: 556
Skąd: Śląskie
Wysłany: 2015-06-03, 17:56   

zukole napisał/a:
bbj napisał/a:
W sensie, że "idę na wybory, spełniam swój przywilej obywatelski, jednakże nie znalazłem odpowiednio kandydata, ale nie będę narzekał na wynik wyborów".
Swoją drogą, żeby głos nie był ważny, trzeba było w drugiej turze zagłosować na obu (idiotyzm) albo na żadnego (wówczas po co iść na wybory?).


Odpowiedź sam sobie udzieliłeś cytując mnie. :)
 
 
zukole 

Dołączył: 04 Paź 2004
Posty: 4356
Skąd: Polska
Wysłany: 2015-06-03, 17:59   

Napisałem Ci, że przywilejem obywatelskim nie jest pójść na wybory. Dzieci z rodzicami też chodzą i coś z tego w tej chwili wynika? A argumentowanie "byłem - mogę narzekać" lub "nie byłeś - nie możesz narzekać" jest zabawne :mrgreen:
 
 
bbj 


Dołączył: 16 Lis 2008
Posty: 556
Skąd: Śląskie
Wysłany: 2015-06-03, 18:10   

Co z osobami, które nie znalazły kandydata na urząd prezydenta?
Nie dziwię się takim osobom jak Crosslet czy Henry, bo wybierać praktycznie nie było w czym (kim).
 
 
zukole 

Dołączył: 04 Paź 2004
Posty: 4356
Skąd: Polska
Wysłany: 2015-06-03, 18:19   

W Polsce oddanie głosu w wyborach jest przywilejem (o czym sam zacząłeś), a nie przymusem. Jeżeli ktoś świadomie (lub nie) chce wziąć udział, powinien zaakceptować obowiązujące zasady.
 
 
Henry 

Dołączył: 03 Mar 2007
Posty: 257
Skąd: Polska
Wysłany: 2015-06-03, 18:59   

Generalnie to oddałem ważny głos, jednakże nie rozumiem czemu oddanie nieważnego miałoby być przejawem głupoty, po prostu pokazanie, że kandydaci którzy pozostali w drugiej turze oprócz koncertu życzeń nic nie wniosą. W mojej ocenie jest to też oddanie głosu za żadnym kandydatem, a nie zmienia to nic w wynikach (mówimy o drugiej turze wyborów prezydenckich, a nie o pierwszej turze wyborów prezydenckich czy wyborach parlamentarnych).
 
 
Chaosu 


Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 1229
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2015-06-06, 12:55   

. . .W drugiej turze też oddałem nieważny głos. Myślałem że głosy nieważne wliczają się do frekwencji więc mają jakieś znaczenie (dla wskaźnika frekwencji z którego różne wnioski są wyciągane). Alice mam nadzieję pamiętasz jak się raz zawiodłem po zagłosowaniu, nie chcę tego drugi raz przeżywać więc dlaczego miałem wybierać kandydata z którym się nie zgadzam? Ponadto na wybory staram się jeździć całą rodziną, w starym stylu. Jak już jestem na miejscu to oddanie głosu (w przeciwieństwie do stania przed drzwiami) nie jest stratą czasu.
_________________
now back to the Gene Krupa syncopated style
 
 
 
zukole 

Dołączył: 04 Paź 2004
Posty: 4356
Skąd: Polska
Wysłany: 2020-07-03, 17:13   

II tura wyborów odbędzie się 12 lipca. Maf już wie, na kogo zagłosuje.

wybory_w_kurniku.jpg
Plik ściągnięto 16 raz(y) 85,81 KB

 
 
amber_gold 

Dołączył: 22 Sie 2012
Posty: 67
Skąd: Kątownia
Wysłany: 2020-07-04, 10:00   

rzygać się chce tą agitacją na kurniku....

Obawiam się że wtedy czeka nas bardziej klęcząca postawa wobec Brukseli, oraz zgoda na gości od Pani M.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group