Forum.Gomoku.pl Strona Główna Forum.Gomoku.pl
Forum Polskiego Stowarzyszenia Gomoku, Renju i Pente

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
2009 Mistrzostwa Polski w Gomoku - Warsaw Open
Autor Wiadomość
angst 
Członek Zarządu
Kapitan IRP

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 4999
Skąd: Płock
Wysłany: 2009-10-24, 20:30   

maestro napisał/a:
Ale staram się zdobyć na odrobinę obiektywizmu i dlatego nie wyobrażam sobie Mistrzostw Polski o takiej samej długości jak zwykły turniej.

Ja w czasie posiedzenia Zarządu starałem się być mega-obiektywny, bo sam jestem wielkim zwolennikiem jak największej (najlepiej chociaż 13, a w ostateczności 11) ilości rund :]

Z drugiej strony, po uwzględnieniu argumentów, o których wspomniałem wcześniej, wydaje mi się, że jest minimalna przewaga na korzyść 9 rund.

Wracając jeszcze na chwilę do kwestii bezpośrednich spotkań "czołówki", zastanawiam się, jak ją definiujecie. Czy chodzi o osoby, które przed turniejem uważane są za faworytów do tytułu/podium/top6? Jeśli tak, to ile to jest osób (mniej więcej)? Czy też macie na myśli osoby, które na koniec turnieju sklasyfikowane zostaną np. na pierwszych 6, 8 czy 10 miejscach?

W Gomoku B podczas MŚ było 7 rund. Obejrzyjcie sobie, z kim grali zawodnicy z pierwszych miejsc. Naprawdę można powiedzieć, że najlepsi nie grali ze sobą? A my będziemy mieli jeszcze 2 dodatkowe rundy.

Oczywiste jest, że jeśli za czołówkę, czy faworytów, uznamy np. 15 osób, to nie mogą wszyscy się ze sobą zmierzyć. Ale jeśli będzie to np. 6 najlepszych osób, to jest prawie pewne, że na siebie powpadają. No chyba, że komuś idzie jak po grudzie, ale wówczas, czy słusznie ta osoba uchodziła za faworyta?

Tak jak pisałem, nie przesądzałbym jeszcze ostatecznie tej sprawy. Czekam na kolejne argumenty przeciwników i zwolenników poszczególnych opcji, tylko nie bądźcie tak lakoniczni jak Puholek :)

Aha, no i kto z Was tak w ogóle wybiera się na MP? Puholek, Rzeszów, Wrocław, Wawa, Arczi? Kto jeszcze planuje zajrzeć?

Pozdrawiam

Angst
 
 
 
alicecooper 
Skarbnik

Dołączył: 06 Maj 2004
Posty: 2233
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-10-24, 20:59   

najpierw się zapiszcie
żeby nie było że ustawiacie rundy a nie przyjedziecie

dla mnie minimalnym argumentem przeważającym był listopad :)
taki czas że wszyscy spoza warszawy chcą w niedzielę skończyć jak najwcześniej

natomiast jeśli właśnie ci którzy mają najdalej opowiedzą się za 11 rundami to jestem gotów zrewidować swoje zdanie na korzyść 11
 
 
zukole 

Dołączył: 04 Paź 2004
Posty: 4365
Skąd: Polska
Wysłany: 2009-10-25, 01:53   

Skoro początek turnieju jest o 9, grając 5 rund ( optymalnie 80 minut ) z przerwą załóżmy 15 minut po każdej ( założenie ) + godzinną przerwą na obiad to wyjdzie +- 18, chwila przerwy przed blitzem ( nawet godzina ) i 2 godziny gry spowodują że się wyrobimy przed 22 ( mając jeszcze dość spory zapas ).

angst napisał/a:
Teoretycznie musimy skończyć przed 22:00 (czyli tak naprawdę parę minut wcześniej), a zaczniemy na pewno najwcześniej o 9:00 (raczej o 10:00)


Dlaczego mamy zacząć o 10? Gry " planszowe" według programu mariasza startują o 9, więc zacznijmy profesjonalnie i niech to będzie start o tej samej porze.

Doszedłem do wniosku, że sam harmonogram znacznie b. opóźniał turniej ( jest to fajna opcja, ale na turniej kilkudniowy, gdzie dysponujemy czasem ( przykład WC ), nie zaś gdzie większość patrzy na zegarek... )

Co ciekawe - podczas mariasza odbędzie się pierwsza faza mistrzostw Polski w scrabble
( http://www.pfs.org.pl/turniej.php?id=462 ) i polecam przeczytać parametry - start o 11, godzinna przerwa obiadowa, 8 rund
a koniec jest planowany na 20 ( nikt mi nie wmówi że scrabbliści grają blitza ! )
 
 
bmac 

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 596
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-10-25, 07:43   

... aby nie mieszać w kociołku po próżnicy....

1. proszę o jak najszybsze decyzje o uczestnictwie w MP GOMOKU na Warsaw Open w listopadzie i zapisywanie się na stronie PSGRiP
2. Stowarzyszenie pokryje wpisowe dla członków PSGRiP z własnych środków
3. jeżeli co najmniej połowa zapisanych zdecyduje o 11 rundach, Zarząd zmieni zdanie, to oczywiste, zresztą takie deklaracje już widzicie...
4. aczkolwiek w zasadzie nie gram, jestem zawsze za maksymalnie zwiększonym prawdopodobieństwem wyłonienia Mistrza Polski w warunkach zapewniających najrówniejsze szanse dla wszystkich uczestników, dążenie do standartów MŚ jest dla mnie naturalne
5. dla mnie jedynym problemem jest punktualność rozpoczęcia o 9.00, podczas gdy większość będzie jednak dojeżdżać...

proszę o szybkie działanie

bmac
_________________
Gość, sprawdzeniem wartości wiedzy jest jej moc uszlachetniania i oczyszczania życia ...
 
 
 
zukole 

Dołączył: 04 Paź 2004
Posty: 4365
Skąd: Polska
Wysłany: 2009-10-25, 13:17   

Prezesie, tylko że zdecydowana większość przyjedzie w piątek wieczorem ( wątpię by ktoś spoza Warszawy i okolic zdecydował się dojechać w sobotę rano ).

Mam pytanie odnośnie punktu 2. - pokryje wpisowe - czyli 10 złotych? Osobiście wolałbym pokrycie przynajmniej części kosztów związanych z dojazdem...
 
 
ermijo 


Dołączył: 07 Maj 2005
Posty: 1950
Skąd: N49°37`E20°42`
Wysłany: 2009-10-25, 15:22   

Pamięta ktoś ile kosztowało rok temu wpisowe na Warsaw Open ? 20 zł?
_________________
Always: "Homo ludens"
Never: "Homo faber"
 
 
zukole 

Dołączył: 04 Paź 2004
Posty: 4365
Skąd: Polska
Wysłany: 2009-10-25, 15:32   

Bodajże 30 ( ale połowa była przeznaczona na posiłek ).
 
 
bmac 

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 596
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-10-25, 20:32   

... składkowe 10-pln, na MP Gomoku minimum 20 maximum 30 osób jest przewidzianych, wg takich danych Mariasz zamawia jutro stoły i krzesła ... obiad jest przewidziany do kupienia od 15? złotych ...
... aha, pamiętajcie w ankiecie, że jest przewidziane 2x40 na rundę, w sumie 9 godzin czystej gry bez doliczonych przerw i przerwy na obiad, licząc tylko 5 minut + 30-35 na obiad to bite dziesięć godzin

ale to wasza wola, ja bym się tak nie katował...

bmac
_________________
Gość, sprawdzeniem wartości wiedzy jest jej moc uszlachetniania i oczyszczania życia ...
 
 
 
vilumisiek 


Dołączył: 04 Gru 2005
Posty: 1604
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2009-10-26, 09:18   

Turniej kosztował 30zł do prawie każdej (lub wszystkich gier) z tymże faktycznie był w tym obiad.
 
 
 
roy_ 
Klubowicz


Dołączył: 15 Wrz 2004
Posty: 281
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2009-10-26, 14:06   

a ja mam bana na ten turniej czy tego turnieju nie dotyczy moj ban:)??
_________________
Piwo jest pyszne piwo pic trzeba kto pije piwo ten pojdzie do nieba
 
 
 
zukole 

Dołączył: 04 Paź 2004
Posty: 4365
Skąd: Polska
Wysłany: 2009-10-29, 15:19   

W celu potwierdzenia - nocleg jest jak co turniej w szkole u alice'a?
Jeżeli tak, to ile +- jest stamtąd do:
a) dworca ( z którego najszybciej można się dostać ? )
b) sali turniejowej
 
 
president_devil 


Dołączył: 21 Maj 2005
Posty: 200
Skąd: Szadek
Wysłany: 2009-10-29, 17:18   

a) 5 min do przystanku z którego dojedziesz do dworca
b) jedzie się tak na oko 30-40 minut
Zresztą sobie sprawdź połączenia: www.ztm.waw.pl
_________________
Geniusz może mieć swoje ograniczenia, ale głupota nie jest tak upośledzona.
 
 
 
bmac 

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 596
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-10-29, 18:21   

W dniu dzisiejszym , rano, otrzymałem telefon od organizatora w związku z powyższym info.
1. zmiana miejsca rozgrywania WO spowodowana jest wycofaniem się głównego sponsora
2. nasza sala turniejowa będzie w klasie /cisza. spokój/, a to ze względu na bardzo dużą ilość zgłoszeń w innych grach i innych kłopotów organizatora.

Wg wstępnych, zgłoszonych przez nas propozycji nie powinno Nas być mniej niż dwadzieścia, a więcej niż trzydzieści osób /tylko z PSGRiP/.

W ankiecie 13 osób będzie, na stronie chyba sześć się zapisało, proszę nie zostawiać wszystkiego na ostatnią chwilę, to koszmarny obyczaj....

Walne jest sprawozdawcze, qworum niepotrzebne, póki co...

bmac
_________________
Gość, sprawdzeniem wartości wiedzy jest jej moc uszlachetniania i oczyszczania życia ...
 
 
 
zukole 

Dołączył: 04 Paź 2004
Posty: 4365
Skąd: Polska
Wysłany: 2009-10-29, 18:44   

Niezbyt podoba mi się ta zamknięta forma turnieju, ale skoro tak musi być to grajmy :-) .

President, dzięki za link, choć niestety nie mam pojęcia co tam wpisać ( pewnie dlatego że nie znam Warszawy, więc uzyskanie jakiejkolwiek informacji z tej strony w chwili obecnej jest bardzo nieprawdopodobne :) ), co do dworca to chodzi mi, czy bliżej jest z Warszawy Centralnej, Zachodniej, Wschodniej ?)
 
 
ermijo 


Dołączył: 07 Maj 2005
Posty: 1950
Skąd: N49°37`E20°42`
Wysłany: 2009-10-29, 19:06   

te 10 zł wydawało mi się podejrzane od samego początku
_________________
Always: "Homo ludens"
Never: "Homo faber"
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group