Forum.Gomoku.pl Strona Główna Forum.Gomoku.pl
Forum Polskiego Stowarzyszenia Gomoku, Renju i Pente

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Kraków luty-marzec 2009

Kiedy mozesz przyjechać?
14-15 luty
8%
 8%  [ 4 ]
21-22 luty
21%
 21%  [ 10 ]
28 luty-1 marca
19%
 19%  [ 9 ]
7-8 marca
42%
 42%  [ 20 ]
żaden nie pasuje
8%
 8%  [ 4 ]
Głosowań: 25
Wszystkich Głosów: 47

Autor Wiadomość
angst 
Członek Zarządu
Kapitan IRP

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 4999
Skąd: Płock
Wysłany: 2009-03-09, 23:54   

Nadrabiam zaległości i przekazuję poniżej swoje spostrzeżenia na temat turnieju :)

Wszystko zaczęło się jak zazwyczaj w piątek. Podróż do Krakowa odbyła się bez większych atrakcji i na miejscu byliśmy chyba około 21:00. Na samym początku panował lekki rozgardiasz związany z przydziałem miejsc noclegowych w schronisku, ale ostatecznie każdy znalazł właściwą miejscówkę ;)

Turniej zapowiadał się na udany frekwencyjnie i to się potwierdziło. Już w piątek było sporo osób, zatem tradycyjnie mało kto się wyspał, gdyż w mniejszych lub większych grupkach trwała integracja i omawianie różnych spraw, które wydarzyły się od ostatniego turnieju.

W sobotę rozgrywki rozpoczęły się z lekkim opóźnieniem, ale turnieje przebiegały dość sprawnie. Na udział w MP w pente zdecydowało się ostatecznie tylko 11 osób, niemniej jednak zdecydowana większość z nich to gracze, którzy uznawani są za krajową czołówkę. Od początku widać było, że raczej obędzie się bez sensacji i zagadką pozostawała właściwie tylko kolejność na podium. Ostatecznie klasę potwierdził S3v3n, a zaraz z nim uplasowali się Spavacz i Arczi. Dobrze spisywał się przez cały turniej Chaosu, który tylko przez chwilę słabości w meczu ze mną stracił brąz, a ja za to przypadkiem wcisnąłem się przed Deina. Z pierwszej trójki poprzednich mistrzostw nikomu nie udało się obronić medalu, przy czym na MP zabrakło Yossariana.

Równolegle toczył się turniej gomoku standard. Wbrew obawom gry okazały się ciekawe i zdarzały się sensacyjne porażki czarnymi. Ostatecznie triumfował Muchal, który wyprzedził Gergo i Dredda mimo przegranej w jednej grze przy własnym rozpoczęciu, za to po wygranej 6 gier z rzędu po obiadowej przerwie. Wspaniale wystartował Minuta, który wygrał pierwsze trzy partie, jednak w zajęciu wysokiej pozycji najprawdopodobniej zaszkodziła mu druga porcja zupy pomidorowej ;)

Wieczorem kontynuowaliśmy zabawę we wspólnym gronie. Duszą towarzystwa był Roy, a w nasze rozmowy włączali się ochoczo Węgrzy, od których Truskawka próbowała nauczyć się ich trudnego języka :) Do turniejowego słownika wejdą zapewne zwroty "posunka", "krótki konik" czy "śmieszna polewka", a na pewno "pussy" (z góry przepraszam za błędną pisownię :P ).

W niedzielę przystąpiliśmy do gry w turnieju gomoku. Ostatecznie zagrało w nim bodajże 28 osób, a mogło jeszcze więcej, gdyż kilka osób wybrało rolę widzów. Turniej był ciekawy i pełen dobrych gier. Tym razem zatriumfował Devotion, który wyprzedził Attilę i Roya - w tym miejscu moje gratulacje dla wszystkich medalistów! :)

Tradycyjnie po turnieju każdy żałował, że to już koniec, ale po rozdaniu nagród trzeba było wracać do domów. Do mojej ekipy samochodowej (Lukasz i Muchal) dołączyli Truskawka i Truskawek, a tradycyjnie nie obyło się bez przygód, jak genialny objazd do Częstochowy przez Mysłowice :P

Po krakowskim turnieju wróciła mi wiara w duże imprezy PSGRiP :D Wreszcie nie ma powodów do narzekania na frekwencję, dodatkowo pierwszy raz od dawna pojawiło się kilka Pań (może w związku z ich świętem? ;) ), a także kilku młodych, obiecujących graczy, gości z zagranicy (Ales, Attila, Gergo, Blackcode i Thekingg) i debiutantów. Duże umiejętności pokazał Zoltan, który przyjechał z całą rodziną :)

Dodatkowo udało się przeprowadzić kilka merytorycznych rozmów, m.in. na temat I(R)PP, Euroligi, NT, a także współpracy polsko-czesko-węgierskiej. Czynione będą starania, aby zorganizować trójmecz na żywo Polska-Czechy-Węgry, przy czym dużo tutaj zależy od możliwości organizacyjnych Attili.

Chciałbym również podkreślić, że to miejsce turniejowe śmiało można traktować jako jedno z bardziej optymalnych - turniej i nocleg w jednym miejscu za rozsądną cenę, dodatkowo niedaleko centrum pięknego Krakowa :)

Reasumując, był to jeden z bardziej udanych turniejów w ostatnim czasie. Dziękuję organizatorom (nie tylko za pączki ;) ) i wszystkim graczom oraz kibicom za przybycie i wspólnie spędzony czas :)

Do zobaczenia na następnym turnieju!

Pozdrawiam

Angst
 
 
 
grajko

Dołączył: 10 Gru 2008
Posty: 36
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2009-03-10, 15:52   

Dzięki za fajny turniej w Krakowie, miło wszystko i wszystkich wspominam, do zobaczenia na kolejnych :-)
 
 
vilumisiek 


Dołączył: 04 Gru 2005
Posty: 1604
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2009-03-10, 21:45   

Nie wiem czy ktoś pamięta ale Grajko był dwa lata temu na turnieju ale pewnie mało kto go kojarzy :P
 
 
 
Chaosu 


Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 1229
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-03-10, 22:18   

. . .Ja pamiętałem, dopytywałem czy to aby na pewno Węgier bo mi się wydaje że to Polak i był niedawno na którymś turnieju ; ) Za to Atilli nie poznałem.
_________________
now back to the Gene Krupa syncopated style
 
 
 
Truskawka 

Dołączyła: 11 Maj 2008
Posty: 33
Skąd: Lubliniec
Wysłany: 2009-03-11, 16:23   

Dzięki rownież :)
Ps. Kto chce pinezkę?:P
 
 
crosslet 

Dołączył: 04 Mar 2007
Posty: 496
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2009-03-11, 17:17   

Jakie pinezki skoro zdjęć nie ma, a te co są, to i są tez pinezki :)
_________________
video meliora proboque, deteriora sequor
 
 
Truskawka 

Dołączyła: 11 Maj 2008
Posty: 33
Skąd: Lubliniec
Wysłany: 2009-03-11, 20:56   

ja mam zdjęcia ;] ale nie wrzucę na nk bez Waszej zgody i nie przypnę zadnej pinezki...:P
 
 
zukole 

Dołączył: 04 Paź 2004
Posty: 4365
Skąd: Polska
Wysłany: 2009-03-11, 20:57   

Pinezki można usuwać, wrzucaj ! :P
 
 
aaru 
BrainKing.com


Dołączył: 28 Maj 2004
Posty: 1056
Skąd: Siemianowice
Wysłany: 2009-03-12, 13:37   

Czy ja dobrze widzę na zdjęciach - import ze Szwajcarii?
_________________
Pozdrawiam
aaru / Arek
 
 
 
Johanka_z_arcu 
hejże :-)


Dołączyła: 28 Kwi 2004
Posty: 237
Skąd: Kraków
Wysłany: 2009-03-12, 15:40   

Import z Włoch.
_________________
"Karpacka Spolka Gazownictwa Sp. z o.o. w Tarnowie Oddzial Zaklad Gazowniczy w Krakowie OGLASZA PRZERWE w funkcjonowaniu SMOKA WAWELSKIEGO z powodu awarii."
 
 
 
 
aaru 
BrainKing.com


Dołączył: 28 Maj 2004
Posty: 1056
Skąd: Siemianowice
Wysłany: 2009-03-13, 10:38   

A w zasadzie najpierw był export - to teraz "zwrotka" :D
_________________
Pozdrawiam
aaru / Arek
 
 
 
vilumisiek 


Dołączył: 04 Gru 2005
Posty: 1604
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2009-03-13, 12:20   

Czemu minuta jest na co drugim zdjęciu u Alisa? :D
 
 
 
soul_reaper 
retired


Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 889
Skąd: Kraków
Wysłany: 2009-03-13, 17:36   

Kurde, juz nawet odwiedzic swojego miasta nie mozna zeby sie nei zaczely dywagacje czy to eksport, import czy moze zwrotka :F
 
 
 
Johanka_z_arcu 
hejże :-)


Dołączyła: 28 Kwi 2004
Posty: 237
Skąd: Kraków
Wysłany: 2009-03-13, 22:03   

Chyba jednak zwrotka.
_________________
"Karpacka Spolka Gazownictwa Sp. z o.o. w Tarnowie Oddzial Zaklad Gazowniczy w Krakowie OGLASZA PRZERWE w funkcjonowaniu SMOKA WAWELSKIEGO z powodu awarii."
 
 
 
 
alicecooper 
Skarbnik

Dołączył: 06 Maj 2004
Posty: 2233
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-03-13, 22:56   

żeby nie powiedzieć cofka :P
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group