Forum.Gomoku.pl Strona Główna Forum.Gomoku.pl
Forum Polskiego Stowarzyszenia Gomoku, Renju i Pente

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Mistrzostwa Polski w Gomoku, Renju, Pente - Warszawa 8-11.11
Autor Wiadomość
angst 
Członek Zarządu
Kapitan IRP

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 4999
Skąd: Płock
Wysłany: 2008-10-26, 17:07   

president_devil napisał/a:
Rozwijając swoją lakoniczną wypowiedź o nie pojawieniu się w Warszawie, jest to spowodowane urodzinami mojego brata. Nic w tym niby nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, że osiemnaste. A jest to na tyle wyjątkowy dla Niego czas, że gdyby miał je jeszcze raz, bez wahania poświęciłbym trzy turnieje mistrzowskie raz jeszcze.

Nie chodziło mi o to, aby każdy pisał konkretnie, czemu go nie będzie :) Zakładam, że mam do czynienia z ludźmi dojrzałymi i jeżeli ktoś nie może, to nie może i już. Ale jest szansa, że 5-10% osób nie jedzie, bo nie widzi sensu, czy po prostu im się nie chce. Jak miałem swój ślub, to też opuściłem turniej w Kwidzynie ;)
szarlott napisał/a:
Mnie już gomoku totalnie nie kręci, ale na MP chętnie bym przyjechała jakbym mogła.
A co do Walnego mogę przekazać komuś pełnomocnictwo jeśli jest obawa, że będzie za mało członków

Nie pisałem w kontekście zebrania kworum (choć to też jest ważne). Bardziej chodziło mi o to, żebyś się pojawiła i powiedziała nam: „Gomoku mnie już totalnie nie kręci, bo… Ale gdyby…, to może….” itd. itp.
dobrychemik napisał/a:

http://www.arkrakow.fora....omoku,2187.html

O ile dobrze pamiętam, to przed turniejem w Krakowie prosiłem władze Stowarzyszenia o dostarczenie mi elektronicznych wersji ulotek/plakatów do rozprowadzenia. Niestety nic takiego nie otrzymałem.

A przy okazji: dlaczego Stowarzyszenie nie jest zainteresowane współwydaniem gry planszowej "obsługującej" nasze statutowe gry (a przy okazji parę innych)? Pisałem już o tym daaaaawno temu.

Stowarzyszenie to My wszyscy, także Ty. Nie można oczekiwać, że Alice przygotuje ulotki, wyprodukuje plansze i zrobi wszystko sam. Wiadomo, że tak by było najłatwiej. Co to znaczy, że Stowarzyszenie nie jest zainteresowane? Możemy przedyskutować ten temat na Walnym.
A powyższy link ma się nijak do słów Presidenta :P Wrzucenie zaproszenia na forum uczelni przez anonimową osobę, której to był jedyny post na tym forum, trudno uznać za chwalenie się hobby wśród znajomych :)


Każda jednostka jest ważna dla Stowarzyszenia. Między innymi, aby móc zbudować obraz całości… Z jakiegoś powodu odwiedzacie to Forum, dyskutujecie w tematach związanych z gomoku, renju i pente. Z czego to wynika? Lubicie grać, lubicie osoby, które grają? Po prostu lubicie myśleć? A może te gry to najciekawszy sposób spędzania wolnego czasu, jaki znacie? Odpowiedzi na te pytania są bardzo ważne w kontekście określenia dalszych działań i sposobu działania PSGRiP.

Pozdrawiam

Angst
 
 
 
Johanka_z_arcu 
hejże :-)


Dołączyła: 28 Kwi 2004
Posty: 237
Skąd: Kraków
Wysłany: 2008-10-26, 20:33   

Ja bym nawet przyjechała na Walne ( w koncu pociagi Krk-Wawa kursują dość często), ale na walne w terminie niedziela, g. 19.00 nie ma szans. Raz, że nie mogę zostać w Wawie na noc, dwa, że nie zdążę nawet na ost. pociąg do Krk - i w ogole o ktorej będę w Krk?? a pobudka do roboty o 6.

Nie chcę marudzić, ale za stara na to jestem, żeby tak zawalać nocki.

Nie da sie zrobic walnego jakos w przerwie turnieju? Sobota 14-16, albo niedziela, podobne godziny?
_________________
"Karpacka Spolka Gazownictwa Sp. z o.o. w Tarnowie Oddzial Zaklad Gazowniczy w Krakowie OGLASZA PRZERWE w funkcjonowaniu SMOKA WAWELSKIEGO z powodu awarii."
 
 
 
 
dobrychemik 


Dołączył: 20 Cze 2007
Posty: 640
Skąd: Europa
Wysłany: 2008-10-26, 20:56   

angst napisał/a:

Stowarzyszenie to My wszyscy, także Ty. Nie można oczekiwać, że Alice przygotuje ulotki, wyprodukuje plansze i zrobi wszystko sam. Wiadomo, że tak by było najłatwiej.


Ośmielam się zauważyć, że wtedy nie byłem członkiem Stowarzyszenia. Po prostu chciałem pomóc... Oczekiwaliście, że osoba z zewnątrz zajmie się całościową promocją? Wydrukowanie i rozwieszenie ogłoszeń w "strategicznych" miejscach to byłoby za mało? Angst, ale masz wymagania!
Nigdy też nie sugerowałem, że Alice ma osobiście wyprodukować plansze. Zadaniem władz jest nie tyle wykonywanie, co podejmowanie decyzji, organizowanie i zarządzanie - w tym angażowanie członków Stowarzyszenia w istotne działania.

angst napisał/a:

A powyższy link ma się nijak do słów Presidenta Wrzucenie zaproszenia na forum uczelni przez anonimową osobę, której to był jedyny post na tym forum, trudno uznać za chwalenie się hobby wśród znajomych


No właśnie - jedyny post. Sam widzisz, że tylko po to się tam zarejestrowałem, żeby zamieścić informację. Postarałem się :)
Chwalenie się wśród znajomych... wybacz, ale nie mam odpowiednich materiałów archiwalnych na potwierdzenie.
 
 
Muchal 

Dołączył: 12 Maj 2005
Posty: 703
Skąd: Bietigheim (DE)
Wysłany: 2008-10-26, 21:42   

dobrychemik napisał/a:
Ośmielam się zauważyć, że wtedy nie byłem członkiem Stowarzyszenia. Po prostu chciałem pomóc... Oczekiwaliście, że osoba z zewnątrz zajmie się całościową promocją? Wydrukowanie i rozwieszenie ogłoszeń w "strategicznych" miejscach to byłoby za mało? Angst, ale masz wymagania!


Z tego co pamiętam to ostatecznie nie zrobiłeś nic tak? :)

Odkąd jesteś członkiem też nie przypominam sobie, żebyś coś zadziałał.... Może poza NT, który wymyśliłeś, a teraz mało cie chyba interesuje... Jak tak się przyglądam to na razie tylko narzekasz, że zarząd nic nie robi... a skoro jesteś w stow. to teraz sam powinineneś zadziałać troche...

Ja raczej przyjade, nie wiem jeszcze na ile dni.
_________________
If the problem can be solved there is no use worrying about it, if it can't be solved worrying will do no good.
 
 
 
alicecooper 
Skarbnik

Dołączył: 06 Maj 2004
Posty: 2233
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-10-26, 21:57   

panowie nie gadajcie na siebie tylko róbcie
niestety w jednym chemik ma rację ogłoszenia nie było
ja niestety się nie wyrobiłem ani nie wyrabiam
robię co mogę
ale może ktoś by pomógł? czy jest chętny?
 
 
truskawek 

Dołączył: 29 Wrz 2007
Posty: 679
Skąd: Lubliniec
Wysłany: 2008-10-27, 09:40   

powiedz co robić? może w miejsce NT zorganizować Polską Ligę miast/powiatów/województw na zasadach podobnych do EL, choć nie sądzę byście mieli jeszcze czas (IPP, EL, OFFy)

ale to nie temat. Czekam na wpis kto jeszcze będzie xD
 
 
 
Karol G. 

Dołączył: 07 Lis 2006
Posty: 403
Skąd: Cambridge
Wysłany: 2008-10-28, 09:58   

Cześć,

Na dzień dzisiejszy nie chce mi się przyjeżdżać do Warszawy. Co prawda mam wolne w tamtym czasie, fundusze też ale po prostu nie chce mi się jechać taki kawał drogi. Gra na gobanie (ceracie) nie jest już dla mnie atrakcją. Jeżeli miałbym przyjechać to byłbym zainteresowany tylko turniejem w Pente – ile dni to nie wiem.
Alice pisał mi, że będzie fajnie więc może zmienię zdanie odnośnie wyprawy do W-wy.

Na temat wątku pobocznego (wszystko poniżej to moje prywatne zdanie):

Jeżeli gry nie są zakorzenione w kulturze danego kraju to sposobem na rozpropagowanie jest ich komercjalizacja. Go, szogi czy szachy chińskie w krajach dalekiego wschodu są od wieków i nie trzeba stosować już żadnych zabiegów – wiele osób w nie gra a starsze pokolenia uczą młodych (bardzo podobnie jest z szachami w Polsce, prawie każdy (z nas) umie w nie grać i wujek/dziadek was zasad nauczył). Ścieżkę szybkiego rozwoju obrały Pente i Connect6. Pente jest od lat ’70 w Stanach, zyskało tam popularność (duży wpływ miały pewnie turnieje z wysoką pulą nagród) – teraz grają w to zarówno młodzi jak i odrobinę starsi (~60), reszta świata również spostrzegła, że jest to ciekawa gra czego dowodem są liczne turnieje w Szwecji, Rosji czy Polsce. To samo dzieje się z Connect6.
Innym problemem jest stereotyp gracza. U nas osoby grające w gry logiczne – czy to jest układanie kamyków, czy przesuwanie pionków mają opinie (przynajmniej w dużej grupie) kujonów i frajerów. Dla kogoś młodego dołączenie do grona o takiej etykiecie nie musi być czymś przyjemnym.
Turnieje w szkołach czy na uczelniach w mojej ocenie to pomysł nietrafiony, bo wkład własny będzie niewspółmierny z zyskiem w postaci nowych (poważnych) graczy. Do tego nie wiem, czy motywacja w postaci oceny/zwolnienia z pytania byłaby wystarczającym bodźcem – na mnie takie coś by nie zadziałało.
Turnieje byłyby przyczynkiem do zwiększenia gomo-społeczności gdyby w parze z wysokimi miejscami szły konkretne nagrody (rzędu kilku tysięcy złotych - tytuł MP jakiejś federacji nie ma prestiżu). W wersji ekonomicznej największy wpływ mogą mieć lokalne „kluby” zrzeszające graczy i spotykające się raz na jakiś czas by pokminić coś na planszy przy kufelku piwa. Tu atrakcją jest poznanie nowych ludzi, miła atmosfera + pogranie w fajną grę przy małych kosztach – nie trzeba jechać 200km. Tylko, że tak przedstawiona sprawa jest raczej ofertą dla 18+ co też ogranicza rozwój – dziwne by było gdyby jakiegoś dzieciaka rodzice puścili by pograł z gośćmi co przesiadują w pubie i piją piwo (żaden dobry przykład bo jeszcze propagują grę co uzależnia i zżera multum czasu).
Obranie drogi rozwoju poprzez serwery do gry on-line nie wiem czy jest najlepszym pomysłem. Spora część osób jest zażenowana poziomem kultury co zraża (nie tylko mnie) i rezygnują z takiej rozrywki. Przykładowo na Kurniku jest takie zatrzęsienie idiotów, że ja jak wchodzę, to z reguły tylko porozmawiać ze znajomymi, bo „gra rankingowa z kimkolwiek” to nic przyjemnego.

Mnie w Gomoku nie chce się już grać… Raz że mnie znudziło (choć to pewnie jest jak z paleniem, jak się pamięta jakie to było dobre, to jeszcze się kiedyś pogra, co najwyżej nie tak regularnie jak kiedyś) a dwa znalazłem o wiele ciekawsze gry.

~Karol
 
 
vilumisiek 


Dołączył: 04 Gru 2005
Posty: 1604
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2008-10-28, 10:34   

Pierdzielisz trzy po trzy. Wczoraj zacząłem badać motyw Wawy i będziemy na 100% z Morpheuszem. Ciebie się też tam gdzieś wepchnie Rodiku mój drogi. A muszę zacząć pertraktacje z resztą klubu co do wspólnej jazdy chodź nie wiem czy zagram w cokolwiek.
 
 
 
soul_reaper 
retired


Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 889
Skąd: Kraków
Wysłany: 2008-10-28, 16:42   

Mnie sie pewnie nikt nie spodziewal, ale tez napisze, ze mnie nie bedzie. Z powodow niestety glownie finansowych...
 
 
 
termin 


Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 169
Skąd: poznan
Wysłany: 2008-10-28, 20:39   

No skoro nawet Soul się pofatygował to czuję się zobowiązany równiez Was oficjalnie poinformować, że mnie nie będzie. Głównie dlatego, że mam imieniny, a nie chce stawiać wódki nie do końca znanemu towarzystwu.

Pozdro
 
 
bad_mojo 
recenzent ludzkości


Dołączył: 10 Lip 2004
Posty: 1569
Skąd: Konstancin-Jez.
Wysłany: 2008-10-28, 20:59   

To ja powiem, że będę, przynajmniej jeden dzień. :]
_________________
Think for yourself. Question authority. / People tell me what to say, what to think and what to play.
 
 
 
zukole 

Dołączył: 04 Paź 2004
Posty: 4365
Skąd: Polska
Wysłany: 2008-10-30, 14:50   

Na pewno jest turniej za tydzień ? Bo jakoś ni widu, ni słychu :-0

Harmonogram, lista chętnych ;0
 
 
Muchal 

Dołączył: 12 Maj 2005
Posty: 703
Skąd: Bietigheim (DE)
Wysłany: 2008-10-30, 15:05   

dokładnie

może wreszcie bedzie wiadomo w jaki dzien jaki turniej?

ja proponuje sobota mp gomoku, niedziela mp renju, poniedzialek mp pente...
walne najlepiej w sobote wieczorem

jeśli mp gomoku bedzie w sobote a mp renju we wtorek to przyjadę tylko na mp gomoku
i walne... nie widze sensu czekanie dwóch dni... zwłaszcza , że kiepsko u mnie z kasa ostatnio... tak samo nie widze sensu robic turnieju zwykłego gomoku w niedziele...

pozdro
_________________
If the problem can be solved there is no use worrying about it, if it can't be solved worrying will do no good.
 
 
 
alicecooper 
Skarbnik

Dołączył: 06 Maj 2004
Posty: 2233
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-10-30, 16:06   

hmm dokładny harmonogram miał być jak się ludzie zapiszą , gdy wiadomo ilu chętnych na gry, a się nie zapisują;/

obecnie skłaniam się ku 3 dniowemu gomoku-sob, pente-niedz, renju-pon
 
 
zukole 

Dołączył: 04 Paź 2004
Posty: 4365
Skąd: Polska
Wysłany: 2008-10-30, 16:19   

alicecooper napisał/a:
gdy wiadomo ilu chętnych na gry, a się nie zapisują;


Mam rozumieć, że nikt się nie zapisał ? 0_0
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group