Forum.Gomoku.pl Strona Główna Forum.Gomoku.pl
Forum Polskiego Stowarzyszenia Gomoku, Renju i Pente

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: bmac
2010-03-07, 11:25
Nowy turniej piątkowy
Autor Wiadomość
rakdar 


Dołączył: 23 Wrz 2008
Posty: 336
Skąd: Toruń
Wysłany: 2008-12-08, 18:07   

A może by tak zrobić Internetowe Mistrzostwa Polski pod patronatem PSGRiP (nie było chyba jeszcze takich rozgrywek).
Byłby to cykl turniejów przez cały rok raz w tygodniu z przerwą na wakacje np. 11 rund 5 min swap2 (wszystko do uzgodnienia - podobnie co teraz gramy w piątek) - kilka dyscyplin tak wylania mistrza np. żużel.
Żeby nie było problemów kto jest kto i czy dopuścić danego gracza do turnieju, grałoby się na nicku irp (przeważająca większość je ma więc nie byłoby problemów z zakładaniem nowych nicków, czego wielu w tym i ja nie cierpi).
Ktoś powie - mi w danym terminie nie pasowało i jestem poszkodowany. Sport gdy jest dużo zawodów tak jak tu by było przewidział i to. Na koniec każdemu odejmuje się jego 3 najsłabsze występy.
To taka luźna propozycja - (pierwszy post - chciałem zobaczyć jak to wygląda w praktyce).
 
 
maestro 
Viceprezes


Dołączył: 27 Lis 2005
Posty: 1731
Skąd: Kraków
Wysłany: 2008-12-08, 20:50   

Po dwóch weekendowych spotkaniach Komisji NT ogłaszam pierwsze podjęte decyzje:

1) Stworzona zostanie lista graczy, na którą zapisać się można na 3 sposoby:
- post na forum PSGRiP
- post na forum EL
- przez priv i rekomendację kapitana drużyny EL bądź organizatora (wyłącznie w czasie pozaturniejowym! tj, nie w w ciagu 15 minut przed turniejem ani w trakcie turnieju)

Dodatkowym wymaganiem jest cenzus - minimum 500 gier na głównym nicku oraz nie więcej jak 15% ucieczek.

2) W NT brać udział można wyłącznie na zadeklarowanych nickach. Może to być główny nick, założony nick "nt_" bądź dowolny wskazany nick (wyłączając szare).

3) Nie będzie bariery 1200+.

4) Turnieje zakładane będą na nicku newtournament.

5) NT odbywać się będzie 3 razy w tygodniu. Dokładny harmonogram będzie ustalany, wcześniej pojawi się ankieta z propozycjami a jej wyniki mają stanowić wskazówkę dla Komisji.

6) Zasady punktacji takie jak dotychczas, jedyną zmianą są klasyfikacje miesięczne zamiast kwartalnych.


Możliwe, że o czymś zapomniałem, proszę w takim przypadku kolegów z Komisji o uzupełnienie. Niektóre kwestie nie zostały jeszcze rozstrzygnięte, a więc kolejne informacje pojawią się w dalszym terminie.
 
 
truskawek 

Dołączył: 29 Wrz 2007
Posty: 679
Skąd: Lubliniec
Wysłany: 2008-12-08, 20:56   

500 gier na nicku nt... dosyć dużo, dodając do tego że z nowymi nikt nie lubi grać + nie wszyscy grają na 1 min... mam nadzieje że nie musze bawić się w żadne posty, że jak wejdę na rozpoznawalnym nicku to zagram lub/i zostanie przeniesiona już istniejąca lista(z istniejących już NT)
 
 
 
spavacz 

Dołączył: 29 Mar 2006
Posty: 758
Skąd: Kraków
Wysłany: 2008-12-08, 20:56   

Nie chcę Wam podcinać skrzydeł, jednak to będzie niewypał. Wystarczy popatrzeć na ostatnie NT - grało z 20 osób. Wątpię aby nagle zaczęło ich przybywać.
_________________
Pozdrawiam, Spav
 
 
maestro 
Viceprezes


Dołączył: 27 Lis 2005
Posty: 1731
Skąd: Kraków
Wysłany: 2008-12-08, 20:59   

Truskawek - źle zrozumiałeś, 500 gier musi mieć dana osoba na głównym nicku. A zadeklarować może, że chce grać na zielonym 1200 bez gier. I nie ma problemu.

Może osiągnięcie dużej frekwencji nie będzie łatwe, ale postanowiliśmy wypracować kompromis pomiędzy koncepcjami "elitaryzmu" a "powszechności" - nie będzie się dopuszczać każdego nieznanego, ale jest kilka możliwości zapisu, a do tego liczymy, że przy odpowiedniej promocji do grona grających w NT dołączy sporo osób biorących udział w EL.
 
 
angst 
Członek Zarządu
Kapitan IRP

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 4999
Skąd: Płock
Wysłany: 2008-12-08, 21:03   

maestro napisał/a:
Po dwóch weekendowych spotkaniach Komisji NT
W skład Komisji wchodzą: Maestro (Przewodniczący) oraz Angst i Zukole. Komisja ma za zadanie opracować nową formułę i regulamin NT oraz podejmować decyzje w sprawach nie objętych regulaminem. Decyzje w Komisji zapadają na zasadzie wypracowania wspólnego stanowiska w dyskusji, a w skrajnych przypadkach w drodze głosowania.
maestro napisał/a:
Stworzona zostanie lista graczy
W NT grać będą mogły jedynie osoby z tej listy.
maestro napisał/a:
W NT brać udział można wyłącznie na zadeklarowanych nickach. Może to być główny nick, założony nick "nt_" bądź dowolny wskazany nick (wyłączając szare).
Wydaje mi się, że ustaliliśmy, iż może to być dowolny nick. Aczkolwiek szarość jest aktualnie bardzo krótka, więc chyba nie ma to większego znaczenia. Istotne jest, kto może swój udział (i nick) w NT zgłosić.
maestro napisał/a:
Zasady punktacji takie jak dotychczas, jedyną zmianą są klasyfikacje miesięczne zamiast kwartalnych.
Ten punkt wywołał najbardziej ożywioną dyskusję i niewykluczone, że skończy się głosowaniem :) Generalnie zastanawiamy się, czy i w jaki sposób podsumowywać rozgrywki NT dodatkowo, w rozszerzonej perspektywie czasowej (kwartał, półrocze, rok).
maestro napisał/a:
Możliwe, że o czymś zapomniałem, proszę w takim przypadku kolegów z Komisji o uzupełnienie. Niektóre kwestie nie zostały jeszcze rozstrzygnięte
Zgodnie z prośbą uzupełniłem i wyjaśniłem nieco :) Należy pamiętać, że Maestro przywołał niektóre z podjętych decyzji, które wciąż mogą ulec (nieznacznym) modyfikacjom, a i tak wiążący będzie tworzony regulamin. Powyższe decyzje będą stanowić podstawę dla stworzenia tego regulaminu.
spavacz napisał/a:
Nie chcę Wam podcinać skrzydeł, jednak to będzie niewypał
Nie do końca rozumiem, jaki jest sens tej wypowiedzi :roll: Skrzydeł nam nie podetniesz, bo i tak ich nie mamy ;) Natomiast ciężko w tej chwili wyrokować, jaki efekt przyniosą wspomniane zmiany. Będziemy mądrzejsi po kilku tygodniach 2009 roku, a tak naprawdę miesiącach... Nie mamy wygórowanych oczekiwań, ale jest luka po turniejach oficjalnych, więc może uda się ją zapełnić. Desperaci na stronie EL próbują przyciągnąć ludzi na Gambler, a my robimy dalej swoje! :)
truskawek napisał/a:
500 gier na nicku nt... dosyć dużo
Po pierwsze, nick który zgłosisz do NT nie musi zaczynać się od "nt" (a tak naprawdę nie musi niczego). Po drugie, wspomniany limit dotyczy głównego nicka, którego posiadanie jest warunkiem możliwości zgłoszenia się do NT. Wystarczy jednak, że grasz aktualnie w jednej z drużyn EL.
truskawek napisał/a:
mam nadzieje że nie musze bawić się w żadne posty, że jak wejdę na rozpoznawalnym nicku to zagram lub/i zostanie przeniesiona już istniejąca lista(z istniejących już NT)
Jeśli się nie zgłosisz, to nie zagrasz :roll: W tej chwili nie ma żadnej listy, więc nie ma czego przenosić.

Pozdrawiam

Angst
 
 
 
truskawek 

Dołączył: 29 Wrz 2007
Posty: 679
Skąd: Lubliniec
Wysłany: 2008-12-08, 22:11   

jest lista z rezultatami na forum, wiadomo kto grał...

jeśli można na forum zgłosić to ja zgłaszam chęć udziału na kolesz14
 
 
 
ptyl 


Dołączył: 11 Sty 2007
Posty: 105
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2008-12-08, 22:18   

500 gier na nicku głównym nie zrobie(mam nadzieje, że to nie bedzie problemem, aby mnie zapisać na liste?)
a grać bedę na ntptyl
_________________
Albowiem, gdyż i w ogóle, dajmy na to, że tak powiem...
 
 
alicecooper 
Skarbnik

Dołączył: 06 Maj 2004
Posty: 2233
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-12-08, 23:51   

proponuję jednak wam zacząć od 2 turniejów i dopiero jak "chwyci" robić 3
 
 
truskawek 

Dołączył: 29 Wrz 2007
Posty: 679
Skąd: Lubliniec
Wysłany: 2008-12-09, 14:36   

tur pod patronatem PSGRiP... a ilu przychodzi? Angst, maestro, ja, czasem adif... dobry chemik... a reszta? może i Ty Alice byś zagrał... a Bmac??? nikt nie mówi że macie grać na głównych, zagrajcie na nt nick lub na nicku ipp lub na nicku z EL...
 
 
 
spavacz 

Dołączył: 29 Mar 2006
Posty: 758
Skąd: Kraków
Wysłany: 2008-12-09, 16:48   

angst napisał/a:
Nie do końca rozumiem, jaki jest sens tej wypowiedzi :roll:


Po prostu podejście większości jest takie, że te turnieje będą takie same a nawet lepsze niż oficjale, a moim zdaniem będzie tak jak w przypadku NT - na początku wszyscy happy a później powoli to podupadało...
_________________
Pozdrawiam, Spav
 
 
maestro 
Viceprezes


Dołączył: 27 Lis 2005
Posty: 1731
Skąd: Kraków
Wysłany: 2008-12-09, 19:14   

ptyl napisał/a:
500 gier na nicku głównym nie zrobie(mam nadzieje, że to nie bedzie problemem, aby mnie zapisać na liste?)
a grać bedę na ntptyl


Przykład Ptyla przypomniał mi o dwóch kolejnych kwestiach, o których nie wspomniałem:
1) osoby które grają głównie towarzysko i mają niewiele gier w statystykach - to jeszcze nie zsotalo ostatecznie rozstrzygnięte
2) osoby znane na żywo - one mogą się czuć przyjęte bez względu na ten wymóg :)

Wiec możesz już się czuć uczestnikiem turniejów NT Ptylu ;) A pozostałych kilka nierozwiązanych problemów zostanie wyjaśnionych w najbliższych dniach.
 
 
angst 
Członek Zarządu
Kapitan IRP

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 4999
Skąd: Płock
Wysłany: 2008-12-09, 20:35   

spavacz napisał/a:
Po prostu podejście większości jest takie, że te turnieje będą takie same a nawet lepsze niż oficjale, a moim zdaniem będzie tak jak w przypadku NT - na początku wszyscy happy a później powoli to podupadało...


Do tej pory było 36 turniejów. Średnia uczestników to 18,19. Średnia z pierwszych 10 turniejów to 17,2 a z ostatnich 10 - 18,9.

Co znaczy, że najpierw happy, a potem podupadało? :)

Pozdrawiam

Angst
 
 
 
spavacz 

Dołączył: 29 Mar 2006
Posty: 758
Skąd: Kraków
Wysłany: 2008-12-09, 20:45   

No dobra, ale gdyby nie gracze zagraniczni i nie tak restrykcyjne warunki akceptacji uczestnictwa w turnieju to spadłoby : )

Tak wiem, czepiam się.
_________________
Pozdrawiam, Spav
 
 
dobrychemik 


Dołączył: 20 Cze 2007
Posty: 640
Skąd: Europa
Wysłany: 2008-12-11, 22:51   

spavacz napisał/a:
Tak wiem, czepiam się.


Czepia się, bo wygrał Wiosnę 2008, a nadal nie dostał dyplomu :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group