Forum.Gomoku.pl Strona Główna Forum.Gomoku.pl
Forum Polskiego Stowarzyszenia Gomoku, Renju i Pente

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Fishparty, Hradec Kralove, Czech Republic
Autor Wiadomość
Usiek 
Prezes



Dołączył: 25 Sie 2011
Posty: 578
Skąd: Radziejowice
Wysłany: 2019-03-15, 18:31   

Mam w planach, w tej chwili szansę na wyjazd oceniam na jakieś 50%.
 
 
angst 
Członek Zarządu
Kapitan IRP

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 4998
Skąd: Płock
Wysłany: 2019-03-16, 21:36   

U mnie podobnie jak u Uśka, przy czym te 50% to na czynniki niezależne do końca ode mnie - innymi słowy jeśli nie pojawią się konkretne przeszkody (a teraz na razie o nich nie wiem), to jadę :)

Pozdrawiam

Angst
 
 
 
angst 
Członek Zarządu
Kapitan IRP

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 4998
Skąd: Płock
Wysłany: 2019-08-16, 12:58   

Przed podsumowaniem wrażeń z tegorocznych MŚ, wypadałoby nadrobić zaległość dotyczącą choćby krótkiego raportu z 16. Fishparty, co niniejszym czynię.

Turniej ten ma naprawdę bogatą tradycję i widać, że dotychczasowi uczestnicy starają się wracać do Hradca w miarę możliwości (w tym również zagraniczni, włączając niżej podpisanego), a standardowy kameralny charakter i wieczorna sobotnia wyprawa do "Hruszki" to już w zasadzie kanon czeskich imprez turniejowych.

Dla Polaków jest to również dość dgodna opcja ze względu na relatywną bliskość Hradca (choćby w porównaniu z Pragą) i tym razem nas również nie zabrakło - podobnie jak przed rokiem na turniej wybraliśmy się wspólnie z Uśkiem.

Nie ukrywam, że aktualny stan dróg powoduje, iż podróż jest relatywnie szybka i przyjemna, przynajmniej w porównaniu z pierwszymi turniejami w Czechach, w których brałem udział. Tym razem obyło się bez jakichkolwiek komplikacji na trasie (poza kilkoma małymi postojami ze względów zawodowych) i o całkiem normalnej godzinie dotarliśmy do hotelu w centrum miasta, co pozwoliło na odpowiedni odpoczynek przed grami.

Nie było pewności co do frekwencji, ale okazało się już na miejscu (lokalizacja jak poprzednio, więc byłem już zaopatrzony w klapki ;) ), że w zawodach wystartuje 15 osób. Mając na uwadze, że pojawiło się co najmniej kilka osób z miejscowej czołówki, a także Łukasz i Igor, (tym razem było tylko 3 zawodników zagranicznych), należało spodziewać się ciekawych i trudnych rozgrywek (ze względu na nieparzystą liczbę uczestników niestety BYE groził połowie graczy, co przy dystansie tylko 7 rund nie było akurat przyjemną opcją), w szczególności w związku z solidnym czasem na grę (45+5).

Tradycyjnie nie nastawiałem się na sukcesy, ale mimo wszystko liczyłem, że zacznę nieco lepiej :) Po 3 rundach miałem jeden punkt (właśnie za BYE), a zarówno Igor, jak i Jakub Horak okazali się silniejsi, chociaż po dość ciekawych i wymagających grach. Na koniec dnia grałem z Olsavą, z którą nigdy nie miałem lekko. Zanosiło się zatem na kiepski dzień, ale o dziwo tym razem udało się pokonać Monikę, oczywiście po trudnej grze.

Dzień zakończyłem z przeciętnym bilansem 2-2, chociaż jeszcze gorzej szło Łukaszowi (wyłącznie punkt za BYE), którego w zasadzie trzeba było namawiać, aby nie wycofywał się z z turnieju. Byłem dość zmęczony i wieczorem w zasadzie z grzeczności oraz dla podtrzymania tradycji udałem się na chwilę do gospody, gdzie tradycyjnie toczone były w sympatycznej atmosferze gry towarzyskie.

Nadzieje na dobre miejsce w turnieju szybko ostudziła Pavlina, która zrewanżowała mi się z ostatnią porażkę podczas TGWC. Graliśmy oczywiście mój open i po kolejnej trudnej grze musiałem pogodzić się z przegraną. Ostatnie dwie gry wygrałem, chociaż nie ukrywam, że moi przeciwnicy nie ułatwili mi zadania. Szczególnie ciekawa była ostatnia gra, która zainspirowała chyba również mojego rywala, Vojtěcha, jako że poświęcony został jej poniekąd osobny artykuł na czeskiej stronie (http://www.piskvorky.cz/clanky/o-turnajich/sest-motivaci-se-zlepsit/). Partia ta prowadzona była w ulubionym przeze mnie stylu, czyli nieustanne zagrożenia vcf-ami, co często niestety chyba przedkładam nad ostateczny wynik :) Ostatecznie skończyła się moim zwycięstwem, chociaż wyłącznie ze wzgledu na prosty błąd przeciwnika wynikający z niedoczasu.

Turniej zakończyłem na 9. miejscu, po uzyskaniu 4 punktów w 7 grach (bilans 3-3 + BYE). Usiek również wygrał w dwóch ostatnich partiach, ale przy słabszych wynikach wcześniej pozwoliło mu to tylko na zajęcie 12. miejsca (3 punkty), w związku z czym zostałem njlepszym Polakiem w turnieju (pewnie pierwszy raz od kilku lat :D ).

W rozgrywkach triumfował będący ostatnio w dobrej dyspozycji Peroxid (6 punktów), który wyprzedził na podium Marteza (również 6 pkt.) oraz Specsa (4,5 pkt.) - gratulacje dla medalistów! :)

Z mieszanymi uczuciami mogliśmy wracać do domu - każdy z nas spodziewał się chyba jednak lepszych osiągnięć, a na pewno Łukasz. Podróż powrotna również przebiegła bez komplikacji i kolejny weekend turniejowy był za nami.

Podsumowując krótko 16. edycję Fishparty należy podkreślić, iż po raz kolejny potwierdziło się, że warto odwiedzić Hradec, a nawet bez oszałamiającej frekwencji można liczyć na ciekawe zawody i kilka trudnych, ciekawych gier. Ja na pewno zawsze rozważam wizytę w tym mieście, szczególnie przy tylko jednym polskim turnieju w roku.

Do zobaczenia na kolejnych zawodach! :)

Pozdrawiam

Angst
 
 
 
zukole 

Dołączył: 04 Paź 2004
Posty: 4356
Skąd: Polska
Wysłany: 2020-03-05, 19:13   

17. Fishpárty odbędzie się w dniach 4-5 kwietnia w Pardubicach.
 
 
angst 
Członek Zarządu
Kapitan IRP

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 4998
Skąd: Płock
Wysłany: 2020-03-05, 20:36   

Hmm, trochę blisko Lwowa w kontekście terminu. I Pardubice zamiast Hradca? :roll:

Pomyślimy.

Pozdrawiam

Angst
 
 
 
Usiek 
Prezes



Dołączył: 25 Sie 2011
Posty: 578
Skąd: Radziejowice
Wysłany: 2020-03-31, 13:34   

Tegoroczne Fishparty w Pardubicach zostało odwołane. Odbędzie się jednak wyjątkowo online - w najbliższą sobotę, 4 kwietnia o 9:00 na Playfive.net. Zapraszam! :)

Parametry: swap2, 7 rund, 20 min + 5 s.

Aby się wziąć udział w Fishparty, należy posiadać konto na Playfive z podanym prawdziwym imieniem i nazwiskiem w profilu oraz wejść do pokoju turniejowego na stronie i zapisać się na turniej chwilę przed jego startem.

Cytat:
The traditional Czech gomoku tournament Fishparty – which boasts itself with 16 years long history in Hradec Králové city – will not add the 17th mark this spring. The tournament had to be cancelled in its scheduled dates 4-5th April due to anti-corona measures in Europe.

However, if we cannot meet live, let’s play online instead! We would like to invite you to the first edition of Fishparty Online! The tournament should bring a unique experience of hardcore online games with decent time limit 20 min + 5 s per player and 7 rounds. Starting on Saturday 9:00 a.m. Prague time and ending around 14-15:00 p.m. Reserve at least 5 and half hour of your time for epic gomoku battles!

Needless to say all participants are expected to play fair and square, without aid of any program or database. We also welcome players who add their real name to the profile.

To make it easier, this is the starting time of the tournament across the globe:
- 9:00 a.m. Poland, Hungary, Czech Republic, Sweden
- 10:00 a.m. Estonia, Latvia, Finland, Turkey, Russia (Moscow)
- 14:00 a.m. Vietnam
- 15:00 p.m. China, Chinese Taipei, Macau
- 16:00 p.m. Japan, Korea

To play in the tournament you just need to register on the PLAYFIVE.net site and join the tournament room on time. Those are the steps:
• Click on Registration (upper part of the homepage)
• Fill your username and password – which you will use to log in
• Add your real name to your profile by clicking on “Change my Settings” in the upper right corner
• Click on Tournament room on the left part of the homepage
• Few minutes before the tournament starts a message about the registration will appear – you click yes – and that’s it

If you are from China/Taipei/Macau, you might find this video useful: https://youtu.be/OhRtPVpq7Ac

We don’t understand them, but we trust them :-)
 
 
zukole 

Dołączył: 04 Paź 2004
Posty: 4356
Skąd: Polska
Wysłany: 2020-04-16, 12:22   

Wyniki - http://www.playfive.net/p...-detail?tid=389
 
 
zukole 

Dołączył: 04 Paź 2004
Posty: 4356
Skąd: Polska
Wysłany: 2023-01-28, 18:02   

Tegoroczne Fishparty odbędzie się w dniach 4-5 marca w Hradcu.
 
 
zukole 

Dołączył: 04 Paź 2004
Posty: 4356
Skąd: Polska
Wysłany: 2023-03-13, 17:54   

Wyniki:
1. 🇨🇿 Jakub "3ifndef" Horák 🥇
2. 🇨🇿 Štěpán "Peroxid" Tesařík 🥈
3. 🇨🇿️ Lukáš "Boneslash" Souček 🥉
4. 🇸🇰️ Igor "Iec" Eged
5. 🇨🇿 Petr "PetrP" Podolský
6. 🇨🇿️ Jan "Purkys" Purkrábek
7. 🇨🇿️ Jiří Schreiber

Gry - https://gomoku.renju.net/tournament/2921/game/146147/
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group