Forum.Gomoku.pl Strona Główna Forum.Gomoku.pl
Forum Polskiego Stowarzyszenia Gomoku, Renju i Pente

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Ankieta nr 3: Preferencje otwarć....

Na ile wybór obowiązujacego opena na turnieju wpływa na Twoją decyzję przyjazdu? Czy może są inne czynniki sportowe! mające wpływ decydujacy?
wybieram tylko narówniejszy teoretycznie wariant czyli SWAP 2 i tylko wtedy przyjeżdżam?
36%
 36%  [ 9 ]
jest mi to obojetne, przyjeżdżam na wszystko, od standardu do SWAP 2, bez wzgledu na listę uczestników/obsadę turnieju?
64%
 64%  [ 16 ]
Głosowań: 25
Wszystkich Głosów: 25

Autor Wiadomość
dragon_katowice 

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 482
Skąd: katowice
Wysłany: 2007-10-01, 22:11   

każdy ma swoje zdanie i raczej trudno będzie go przekonać do zmiany
ja jestem za swap2 , a dlaczego ?
najlepiej wyjaśnili to lutalek i puhol
 
 
kebab 

Dołączył: 29 Paź 2004
Posty: 16
Skąd: Polska
Wysłany: 2007-10-02, 00:59   

alicecooper napisał/a:
w końcu jest to turniej podsumowujący rok 2007 w którym graliśmy swap


Chyba najważniejszy turniej w tym roku (mam tu na myśli MMP) odbył się według zasad swap2. Nikomu to raczej nie zaszkodziło. Komu nie pasowało otwarcie, to dokładał 2 kamienie. Kto nie chciał dokładać grał zwykły swap. Myślę, że gracze którzy korzystali z opcji swap2 nie mieli na celu zablokowanie układu, tylko próbę wyrównania swoich szans.

puholek napisał/a:
Natomiast chyba nie ma powodu (ani jednego) aby nie grac swap2


Znam tylko jedną zaletę swap w stosunku do swap2: po co się męczyć skoro można łatwo wygrać?! ;)
Może to być zaleta dla gracza, ale niestety wada dla samej gry.
Takie moje skromne zdanie,

Pozdrawiam :)
 
 
bmac 

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 596
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-10-03, 09:34   Ankieta nr 3: Preferencje otwarć....

Powyżej kolejny temat rzeka na Naszym Forum, czym gramy i dlaczego.... ale o wiele ważniejszym jest, aby się dowiedzieć, jak wybór opena obowiązującego na turnieju wpływa na Waszą frekwencję i chęć uczestniczenia w Turnieju, więc określona konfiguracja pytań....
Powyżej przeniesiona dyskusja z tematu Maćka "co grać w Wawie 10 listopada" - temat traktuję jako istotny, potraktowany wycinkowo, ale wpisujący się w cykl ankiet rozjaśniających pole naszych decyzji na Zarządzie. Ankieta zostanie na dłużej, temat też, w zasadzie priorytetowy jeśli chodzi o sposoby organizacji cyklów turniejowych, a także kierunki rozwoju PSGRiP. Proszę o każdą opinię, zwłaszcza zależy mi na początkujących graczach, bo to, że SWAP 2 jest lepsze=równiejsze od SWAP 1, a Pro lepsze/... od standardu, a Long Pro lepsze/... od Pro to i ogólnie i powszechnie wiadomo. Zapraszam....

bmac
Ostatnio zmieniony przez bmac 2007-10-03, 12:27, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
angst 
Członek Zarządu
Kapitan IRP

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 4999
Skąd: Płock
Wysłany: 2007-10-03, 11:42   

Znacie mnie, więc napiszę krótko - opcja nr 2, przy czym standard i pro to byłoby przegięcie :)

Pozdrawiam

Angst
 
 
 
bmac 

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 596
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-10-03, 12:25   czemu przegięcie?

rozumiem, że nie weźmiesz udziału w turnieju standard /dla poczatkujacych/ który jest towarzyszącym turem w Imprezie XYZ? mimo że będziesz fizycznie obecny?

sprawa jest istotna, albowiem tan aspekt uczestnictwa starej gwardii w turach byłby ważny, z punktu widzenia atrakcyjności dla młodzieży.... hihi, można spróbować złoić w standarcie Kapitana IRP /chociażby teoretycznie...)) / albo Mistrza Polski wow... sprawy rankingowe traktuję pobocznie ....
 
 
 
angst 
Członek Zarządu
Kapitan IRP

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 4999
Skąd: Płock
Wysłany: 2007-10-03, 15:20   Re: czemu przegięcie?

bmac napisał/a:
rozumiem, że nie weźmiesz udziału w turnieju standard /dla poczatkujacych/ który jest towarzyszącym turem w Imprezie XYZ? mimo że będziesz fizycznie obecny?

Szczerze powiedziawszy nie wiem, czy wziąłbym udział w oficjalnym turnieju rankingowym w gomoku standard. Założyć trzeba, że przegrałbym wszystkie gry rozgrywane białymi kamieniami, a wygrał około połowę (mam nadzieję) pozostałych gier.

W towarzyskim turnieju na pewno bym zagrał, czasem lubię pograć standard, którego nigdy nie udało mi się nauczyć...

A ograć Kapitana to w sumie żadna sztuka :?

Pozdrawiam

Angst
 
 
 
bmac 

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 596
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-10-03, 15:50   to ciekawe, ale...

...dotykamy następnego problemu a mianowicie rankingu, punktów rankingowych a takowe turnieje, może zwale to na PKR, czyli Przewodniczącego Komisji Rankingowej = CK Czarnego Kota?... to by mi najbardziej pasowało, ale pytanie pozostaje.... jak bardzo ważny jest dla Ciebie ranking....? otworzę nowy temat
 
 
 
wicherek 


Dołączył: 21 Cze 2004
Posty: 401
Skąd: Bytom
Wysłany: 2007-10-03, 19:21   

nie robi mi to roznicy, jesli o przyjazd chodzi (przyjezdzam glownie na pente) co nie oznacza, ze bede zadowolony z tego, ze gracie ta "gorsza" odmiane

Angst widzisz, standardu bys nie zagral, tak samo ja powinienem zastanowic sie nad zagraniem swapa, mimo to zawsze na turniejach z braku laku zagram, chociazby dlatego zeby stowarzyszenie cos dzieki mnie mialo. (frekwencje, wpisowe, kilka pkt darmowych :S itp)
_________________
http://www.bwe.biz.pl moja strona zapraszam!
 
 
 
angst 
Członek Zarządu
Kapitan IRP

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 4999
Skąd: Płock
Wysłany: 2007-10-03, 20:54   

wicherek napisał/a:
nie robi mi to roznicy, jesli o przyjazd chodzi (przyjezdzam glownie na pente) co nie oznacza, ze bede zadowolony z tego, ze gracie ta "gorsza" odmiane

Angst widzisz, standardu bys nie zagral, tak samo ja powinienem zastanowic sie nad zagraniem swapa, mimo to zawsze na turniejach z braku laku zagram, chociazby dlatego zeby stowarzyszenie cos dzieki mnie mialo. (frekwencje, wpisowe, kilka pkt darmowych :S itp)


Wicherek, jest subtelna różnica między standardem a swap. Nie chodzi o to, w którą z opcji lubię grać, a o to, która ma jakikolwiek sens... Z kolei ranking, aby miał sens, musi być poważnie traktowany...

Pozdrawiam

Angst
 
 
 
termin 


Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 169
Skąd: poznan
Wysłany: 2007-10-04, 05:03   

Na najblizszym turnieju raczej się nie pojawię, ale gdybym tam był to wolałbym grać swapp2 bo jedyna pewna rzeczą w życiu są zmiany.

Także zwolennicy swapp2, jeśli będzie Wam brakować jednego głosu to się zgłoście to zagłosuje :) P
A jesli nie bede mógł decydować, bo nie jestem juz członkiem stowarzyszenia, to się zapiszę:)

Rozwiajajcie się !!! :)
 
 
bmac 

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 596
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-10-04, 06:49   Trzymam Cię...

... za słowo, Marcinku
SWAP 2 będziemy grali, i mam nadzieję, że Jacek przywiezie twoja deklarację, a wpływ na konto będzie odnotowany. To jedna z moich idei FIX, aby każdy z pierwszego zdjęcia był nadal w Stowarzyszeniu, co Ty na to?

bmac
 
 
 
vilumisiek 


Dołączył: 04 Gru 2005
Posty: 1604
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2007-10-04, 11:14   

Czemu te ankiety Macka sa takie.... dziwne? Ze jest w nich sygerowane rozwiazanie?? Ja jestem za swap, swap 2 chyba mnie zniecheci...
 
 
 
spavacz 

Dołączył: 29 Mar 2006
Posty: 758
Skąd: Kraków
Wysłany: 2007-10-04, 11:22   

vilumisiek napisał/a:
swap 2 chyba mnie zniecheci...


Zniechęci Cie bo nie bedziesz mógł używać swoich schematów? Może coś nowego wymyślisz :P
Osobiście cieszę się że przegłosowano pozytywnie swap2 :)
_________________
Pozdrawiam, Spav
 
 
vilumisiek 


Dołączył: 04 Gru 2005
Posty: 1604
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2007-10-04, 11:29   

Mojego nowego nie da sie zbalansowac :wink:
 
 
 
bmac 

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 596
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-10-04, 15:41   no właśnie...

vilumisiek napisał/a:
Czemu te ankiety Macka sa takie.... dziwne? Ze jest w nich sygerowane rozwiazanie?? Ja jestem za swap, swap 2 chyba mnie zniecheci...


.... czemu takie dziwne, jest kilka powodów, jednym z nich jest to że prosta ankieta tak-nie rzadko kiedy wyrwana z głębszego kontekstu i uwarunkowań jednoznacznie odpowiada na pytanie zadane... poza tym rozwiązuje problemy najprostsze....

ta np nie jest pytaniem: Czy swap 1 czy swap 2 na turnieju w listopadze, raczej odpowiada: jaki jest wpływ zmiany otwarcia na możliwa frekwencję na turnieju w wersji swap 1 i swap 2 i to tez nie do końca, jest piętnastu uczestników 2/3 = opcja 2; 1./3 = pierwsza.
Czyli wybierając swap 2 zapewniamy teoretycznie 15 osób na turnieju czyli obsadę 100%, wybierając swap 1 przyjeżdża tylko 10 osób, czyli obsada 66%, co wybieramy jeśli walory sportowe swapa 1 są mniejsze, mimo że jest bardziej znany i popularny? ... i tu sie pewnie Lutal usmiechnie pod wąsem, ale starych drzew się nie przesadza, można je ściąć, co najwyżej

pozdro Villu

PS.: Zarząd biorąc pod uwagę, ankietę Maćka 14:10 /bad mojo/ i tę, oraz inne opinie podjął wczoraj decyzję, wszyscy o tym wiedzą na ponad miesiąc wcześniej... więc proszę, nie zniechęcaj się, przysiądź fałdów nad openem, jesli uważasz, że warto....
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group