Forum.Gomoku.pl Strona Główna Forum.Gomoku.pl
Forum Polskiego Stowarzyszenia Gomoku, Renju i Pente

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: maestro
2014-07-11, 05:21
Ostatni Tur w roku 2007...
Autor Wiadomość
jopq 
retired


Dołączył: 10 Cze 2004
Posty: 737
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-10-03, 01:16   

świat lubi proste rozwiązania, można wprowadzić swap3 i grać turnieje na dwóch gobanach :)
 
 
wicherek 


Dołączył: 21 Cze 2004
Posty: 401
Skąd: Bytom
Wysłany: 2007-10-03, 01:19   

na sposoby sa sposoby, a czas jest niewatpliwie elementem gry, i nie powinno to nikogo dziwic .

Napisz mi, kto z osob ktore regularnie przyjezdzaja na turnieje nie przyjechalby ze wzgledu na to, ze straci 1 minute zastanowienia sie nad otwarciem swapa2, a przyznam Ci racje. (procz Ciebie oczywiscie)
_________________
http://www.bwe.biz.pl moja strona zapraszam!
 
 
 
Chaosu 


Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 1229
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-10-03, 16:50   

. . .Chciałbym wyrazić swój podziw dla wszystkich, którzy zadanie trudniejsze (wybór koloru i analiza pozycji pod kątem dołożenia dwóch kolejnych kamieni) wykonują w zaledwie minutę, podczas gdy nie raz sami siedzą znacznie dłużej nad takim banałem jak wybór koloru w zwykłym swapie. Wicher, jak dla Ciebie to jest jedna minuta to ok, dla mnie to jest znacznie bardziej czasochłonne. Nie mam zamiaru nakłaniać Cię do przyznania mi racji gdy sam wyrzekasz się wartościowego i konstruktywnego myślenia mającego duży wpływ na dalszy przebieg gry dla czasu. Owszem zdarza mi się intensywnie myśleć nad pozycją gdy sytuacja jest już przegrana ale jeszcze o tym nie wiem jednak wolę przegrać na czas myśląc niż przegrać bezmyślnie.
_________________
now back to the Gene Krupa syncopated style
 
 
 
bad_mojo 
recenzent ludzkości


Dołączył: 10 Lip 2004
Posty: 1569
Skąd: Konstancin-Jez.
Wysłany: 2007-10-03, 23:07   

Ja nie mam problemu, jak tylko widzę rozrzutkę nawet się nie zastanawiam, jak mógłbym to być może łatwo wygrać, zawsze stawiam dwa kamienie, żeby zrównoważyć układ, lub go po prostu zepsuć i zrobić komuś ekskrementalną nieprzyjemność.
_________________
Think for yourself. Question authority. / People tell me what to say, what to think and what to play.
 
 
 
utratos 

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 789
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-10-07, 23:04   

Kilka uwag co do planowanego turnieju (a w zasadzie kilku turniejów ):
1. Parametry Mistrzostw Polski ( Gomoku i Pente) nie licują z rangą turniejów.
Przypomnę w Krakowie graliśmy 11 rund eliminacji i 9 rund finałowych , czas na zawodnika wynosił 25 minut. Teraz jest zaledwie 11 rund a na zawodnika 20 minut. Oznacza to duży krok w tył. Zbyt mała liczba rund oraz krótki czas robią z mistrzostw Polski de facto zwykły turniej. W takim wypadku wynik mistrzostw nie będzie miarodajnie odzwierciedlał aktualnej siły graczy.
W jeszcze większym stopniu dotyczy MP w Pente. W Łodzi graliśmy 9 rund z rewanżami . Teraz ma być 7 rund bez rewanżów. Poważne turnieje w Pente gra się zawsze z rewanżami gdyż przewaga zaczynającego jest ogromna...
2. Jestem także za wprowadzeniem Swap2 na MP. Swap 2 obowiązywał na MMP i się sprawdził. Nie było tak jak mówią niektórzy, ze służył blokowaniu już początkowej pozycji . Nie, używany był za to do zbalansowania rozrzutek lub stworzenia nowych i ciekawych ( z reguły) kontynuacji znanych wariantów. Swap2 jest odpowiedzią na tzw. home preparation . Renju poradziło sobie z tym problemem stwarzając 26 standartowych otwarć . Gomoku musi jakoś odpowiedzieć na ten problem jeśli chce być traktowane jako poważna gra a zarazem jeśli chce zachować tak szeroką gamę otwarć. Swap2 jest krokiem w tym kierunku.
3. Proponuję aby plan i parametry turnieju o MP w Gomoku wyglądały tak jak te w Krakowie (11 rund eliminacji, 9 finałowych oraz 25 minut na gracza) + Swap 2.
Umożliwi to rozegranie porządnych Mistrzostw Polski. W przeciwnym wypadku prestiż tych zawodów ulegnie dewaluacji.
 
 
yossarian 

Dołączył: 23 Sty 2005
Posty: 95
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2007-10-07, 23:09   

Jeśli chodzi o pente to się zgodzę. Granie bez rewanżów jest bez sensu.
_________________
wzgw
 
 
 
s3v3n

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 686
Skąd: krakow
Wysłany: 2007-10-07, 23:39   

przeciez bialymi tez mozna wygrywac w pente...wystarczy sie przygotowac, jest kilka niepopularnych, a dobrych otwarc.
 
 
 
bmac 

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 596
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-10-08, 00:39   

utratos napisał/a:
...
1. Parametry Mistrzostw Polski ( Gomoku i Pente) nie licują z rangą turniejów.
2. Jestem także za wprowadzeniem Swap2 na MP.
3. Proponuję aby plan i parametry turnieju o MP w Gomoku wyglądały tak jak te w Krakowie...


ad 1. Rozumiem, że chodzi o rangę Mistrzostw Polski, z którą nie licują planowane parametry turnieju. Zgoda, to świadomy kompromis pomiędzy kilkoma wymogami oraz potrzebami PSGRiP, które równocześnie należało spełnić w tej imprezie.
ad 2. od 3 dni jest ogłoszenie, iż Swap 2 obowiązuje na tym Turnieju.
ad 3. to nie jest możliwe z powodów ww., a MP będą "porządne"

Zapraszam do dyskusji o przyszłorocznych imprezach, tam parametry sportowe MP będą na poczesnym miejscu.
Czasami należy zrobić mały krok w tył, aby większym uczynić następny.
Dewaluacja prestiżu nie następuje tylko dlatego, że się o niej wspomina (i całe szczęście!)

bmac
 
 
 
utratos 

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 789
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-10-08, 11:23   

bmac napisał/a:
Zapraszam do dyskusji o przyszłorocznych imprezach, tam parametry sportowe MP będą na poczesnym miejscu.
Czasami należy zrobić mały krok w tył, aby większym uczynić następny.


Pozostało sporo czasu i można podyskutować o tych MP dla dobra tych MP jak i ogólnego prestiżu tychże rozgrywek. Nie trzeba robić kroku w tył wystarczy zorganizować odpowiednio turniej. Zamiast robić dwa "prawie jak MP" można zrobić jedne porządne.

bmac napisał/a:
Dewaluacja prestiżu nie następuje tylko dlatego, że się o niej wspomina (i całe szczęście!)


Też tak sądzę ale ustalenie parametrów to nie wspominanie a konkretne decyzje mające wpływ na przebieg zawodów. Mamy w tej materii pewne standardy, których powinniśmy się trzymać .

Jestem po rozmowach z wieloma graczami, którzy również uważają , że proponowane parametry nie licują z Mistrzostwami Polski. Mam nadzieję ,że głos Mistrza Polski będzie wzięty pod uwagę przy podejmowaniu decyzji.
 
 
wicherek 


Dołączył: 21 Cze 2004
Posty: 401
Skąd: Bytom
Wysłany: 2007-10-08, 12:42   

utratos napisał/a:


Pozostało sporo czasu i można podyskutować o tych MP dla dobra tych MP jak i ogólnego prestiżu tychże rozgrywek. Nie trzeba robić kroku w tył wystarczy zorganizować odpowiednio turniej. Zamiast robić dwa "prawie jak MP" można zrobić jedne porządne.


szkoda, ze jak byles prezesem nie byles taki madry... :roll:
_________________
http://www.bwe.biz.pl moja strona zapraszam!
 
 
 
bmac 

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 596
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-10-08, 21:59   ..decyzje zostały podjęte

utratos napisał/a:
Pozostało sporo czasu i można podyskutować o tych MP dla dobra tych MP jak i ogólnego prestiżu tychże rozgrywek. Nie trzeba robić kroku w tył wystarczy zorganizować odpowiednio turniej. Zamiast robić dwa "prawie jak MP" można zrobić jedne porządne


.... czasu trochę zostało, ale nie będę go tracił na jałowe dyskusje "dla dobra tych MP"
...przedtem było ich wiele, te MP są kolejnymi, po nich będą następne, a po nich następne, w przyszłym roku będziemy wyznaczać standardy mam nadzieję na długo...
...długo pamiętaliśmy Pierwszy Turniej z Grillem, pamiętamy I MMP i w imię tych pamięci działamy, nie dla dobra MP, dla dobra Stowarzyszenia....
...ten krok w tył, jest w porównaniu z tym co sie działo, susem w przód...
wystarczy zorganizować odpowiednio turniej, pewnie, wystarczy... patrz Warszaw Open...., całe szczęście, że nie zapatrzyliśmy się w Twoje wzorce...
... wiesz, dlaczego są dwa "prawie" zamiast jednego "porządnego", zawsze jest to kwestia wyboru, My wybieramy kompromis, zawierający w sobie najwięcej pozytywów...


utratos napisał/a:
Też tak sądzę ale ustalenie parametrów to nie wspominanie a konkretne decyzje mające wpływ na przebieg zawodów. Mamy w tej materii pewne standardy, których powinniśmy się trzymać .


oczywiście Mamy standardy, wiele już zostało zostało naruszonych, jak lekko nagniemy prestiż MP jeszcze jeden i to tylko raz, nic się nie stanie... Prestiż tworzą Ludzie, to oni są najważniejsi, to oni zadecydowali... oby nie pozostały nam Tylko standardy

utratos napisał/a:
Jestem po rozmowach z wieloma graczami, którzy również uważają , że proponowane parametry nie licują z Mistrzostwami Polski. Mam nadzieję ,że głos Mistrza Polski będzie wzięty pod uwagę przy podejmowaniu decyzji.


... wiem, że zdrowy rozsądek i myślenie dla "dobra Stowarzyszenia" zwyciężyło, już zwyciężyło, każdy, kto jest choć trochę zainteresowany problemami PSGRiP wie o co chodzi, wielu, (wierzę że każdy!), graczy "poświęci odrobinę Swego prestiżu" biorąc udział w tym właśnie Turnieju, włącznie z Mistrzami Polski

zapraszam na Turniej

bmac
 
 
 
adik 


Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 1432
Skąd: Witkowo
Wysłany: 2007-10-08, 23:11   

A tak zeby panowie wyluzowali, bo jakos za bardzo sie wszyscy podniecaja:

Na turnieju pojawie sie z Szalem, ktory jest idolem mlodziezy w Witkowie i Gnieznie, a na miejscu dolaczy do nas jeszcze Kubol. W trojke zdominujemy te rozgrywki, wiec niech sie wiecznie niespelniony Prezes nacieszy swoimi medalami, bo je straci.

PS. BMac, wiesz, ze nie musisz wpisywac tematu posta? To pole mozesz zostawic puste, naprawde.
 
 
 
Muchal 

Dołączył: 12 Maj 2005
Posty: 703
Skąd: Bietigheim (DE)
Wysłany: 2007-10-09, 16:45   

utratos napisał/a:
Też tak sądzę ale ustalenie parametrów to nie wspominanie a konkretne decyzje mające wpływ na przebieg zawodów. Mamy w tej materii pewne standardy, których powinniśmy się trzymać .


Utratos, nie chce nikomu nic wypominać ale to Ty przed samym rozpoczęciem Warsaw Open wymyśliłeś że gramy swap2, dobrze że zwycięzyła sztuka persfazji Kota... :)
_________________
If the problem can be solved there is no use worrying about it, if it can't be solved worrying will do no good.
 
 
 
Ece 
Wielki Admin ;)


Dołączył: 27 Kwi 2004
Posty: 1680
Skąd: Dublin
Wysłany: 2007-10-27, 13:10   

Czy ktoś jeszcze nie wie jak uzyskać dofinansowanie?

Czy agenda przedstawiona na stronie jest ostateczna (terminy, czasy, MP w Gomoku, turniej w Pente i Gomoku blitz)?

Na forum przydałoby się jasne ogłoszenie o turnieju. Ktoś, kto nie bywa często na forum, może nawet nie zauważyć, że turniej ma się odbyć. Podobnie na stronie- gdzieś tam na dole jest link. Informacje o dofinansowaniu są również w różnych miejscach po trochu. Zamiast ważnych ogłoszeń o ankietach, potrzebne jest ważne ogłoszenie o turnieju i dofinansowaniu.

P.S. Nie ma również info o turnieju na kurniku. Może MAF by wpadł na grilla :)
 
 
 
szarlott 


Dołączyła: 14 Gru 2004
Posty: 332
Skąd: Poznań
Wysłany: 2007-10-27, 13:18   

Zgadzam się z Eckiem :P
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group