Forum.Gomoku.pl Strona Główna Forum.Gomoku.pl
Forum Polskiego Stowarzyszenia Gomoku, Renju i Pente

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: bmac
2007-09-16, 22:47
Ankieta nr 1: Ile turniejów do końca roku 2007...

Proszę wybierz, czy jesteś ... , do końca roku, i deklarujesz przyjazd ))
za jednym dużym, dwudniowym MP w Gomoku +1 Tur towarzyszący +grill, jedna lokalizacja
78%
 78%  [ 26 ]
za większą ilościa turniejów, aby dokończyć cykl GP, więcej lokalizacji + przy warszawskiej grill
21%
 21%  [ 7 ]
Głosowań: 33
Wszystkich Głosów: 33

Autor Wiadomość
Muchal 

Dołączył: 12 Maj 2005
Posty: 703
Skąd: Bietigheim (DE)
Wysłany: 2007-09-23, 22:47   

Ja również głosowałem ze opcją nr 1.
Z tych samych powodów
Cezar napisał/a:
Lepszy jeden dobry turniej z dużą frekwencją niż kilka marnych i nielicznie obsadzonych.

Jeśli chodzi o lokalizację, to chyba Warszawa, albo Kraków (jeśli w Krakowie miałby ktoś chęć zorganizowania).
_________________
If the problem can be solved there is no use worrying about it, if it can't be solved worrying will do no good.
 
 
 
maestro 
Viceprezes


Dołączył: 27 Lis 2005
Posty: 1731
Skąd: Kraków
Wysłany: 2007-09-23, 23:35   

Oczywiście szkoda, że MP w renju ani pente w tym roku nie będzie, bo skoro chcemy mieć turnieje rangi mistrzowskiej, to powinny się one odbywać regularnie. Ale ja głosowałem mimo to za 1., bo MP w te gry organizowane jako kontynuacja cyklu GP, jak było napisane w ankiecie w propozycji 2., uważam za nierealną. Jeszcze w ostateczności można byłoby spróbować zrobić dwa turnieje, np dwudniowe MP gomoku pod koniec października oraz dwa jednodniowe MP, w renju i w pente, w weekend w połowie grudnia. Ale obawiam się, że i taka propozycja nie spotkałaby się z entuzjamem licznej grupy osób.
 
 
angst 
Członek Zarządu
Kapitan IRP

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 4999
Skąd: Płock
Wysłany: 2007-09-23, 23:51   

czarny_kot napisał/a:
Ale ja głosowałem mimo to za 1., bo MP w te gry organizowane jako kontynuacja cyklu GP, jak było napisane w ankiecie w propozycji 2., uważam za nierealną.


Ankieta była sformułowana tak, a nie inaczej. Ciekawe, ile osób byłoby za MP również w pente i renju (bez kontynuowania GP) :roll:

Pozdrawiam

Angst

P.S. Może założymy SMG - Stowarzyszenie Miłośników Grilla? :twisted: :D
 
 
 
bmac 

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 596
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-09-24, 03:31   a oto wyniki ankiety...

... z małym komentarzem potem:

Spoza PSGRiP oddano głosów 9 /nie znam wszystkich nicków, ale zakładam, że tutaj większość występuje pod jednym, a w ankiecie na 100% pod jednym/ z tych 9 głosów spoza Stowarzyszenia 4 osoby były za więcej niż jedną lokalizacją, reszta za opcją pierwszą /pojedynczą lok. z turem dwudniowym, podwójny turniej+ grill/

Wśród Członków PSGRiP przewaga 1 opcji, jak widać była miażdżąca, jako to określił Paweł "...horror..." 21:3, ale chciałbym odpowiedzieć na nutki "grillowych" zarzutów Piotrka :-/
To, że propaguję trochę inny kierunek w Stowarzyszeniu, nie znaczy, że nie popieram tkz "turniejowości" /tak ja to nazywam hihi/, wręcz przeciwnie, naturą tych gier jest wygrywanie, okazywanie jakim się jest graczem w rzeczywistości stresu turniejowego, a cele: pozycją, ranking, mistrzostwo, tytuły, prestiż są oczywiste.... coś Nas musi do tego pociągać, ale to nie wszystko.... są jeszcze inne, też ważne opcje grania w realu, dotychczas ustawiane na dalszym planie, już nic nie mówiąc o dodatkowych aspektach działalności Stowarzyszenia, o których niby wszyscy wiedzą, ale jak przychodzi co do czego, to lepiej popykać w GP, MP, MMP niż.... a skutki widać, słychać i czuć....

czy wynik ankiety już sprawę przesądza? w zasadzie tak, i nie do końca, co prawda określając parametry ankiety, przeciążyłem ją w kierunku opcji pierwszej, aby z czystym sumieniem zakończyć GP, ale opcja druga mogłaby wyglądać tak:

-jedne MP w Pente pojedynczy Tur lub z Gomoku towarzyszącym w lokalizacji: Bytom lub Kraków lub Poznań z datą do ustalenia /koło 3 dekady października/ bez grilla z dopłatami do dojazdów i raczej jednodniowe
-oraz MP Gomoku + Renju w lokalizacji Warszawa, szkoła, dwudniowy Tur z grillem, z datą w miarę ustaloną 9,10,11 listopada /2 dekada/ z dopłatami do dojazdów.

TO JEST OPTIMUM, chociaż z paroma wadami.

Ja osobiście głosowałem za opcją pierwszą, lecz na Zarządzie będę optował za ww. drugim rozwiązaniem. Pozwala ono na zachowanie minimum ciągłości MP /są w każdej grze/ i maximum w GP /zakładam eliminacje w gomo w Wawie/
Na turnieju w Wawie GP /cykl/ zostałyby oficjalnie zakończone skromnymi nagrodami, a o dalszych losach tych eliminacji zadecyduje życie, tzn frekwencja na turach przyszłorocznych
Potrzebujemy dobrego, skutecznego zakończenia tegorocznego sezonu, aby po skonkretyzowaniu planów przyszłorocznych ruszyć z innymi problemami PSGRiP, a jest ich wiele.

bmac

PS.: no a może dodatkowo PSGRiP wzbogaci się o nowych członków, czego sobie i Wam życzę...

 
 
 
maestro 
Viceprezes


Dołączył: 27 Lis 2005
Posty: 1731
Skąd: Kraków
Wysłany: 2007-09-24, 11:32   

Czy jeśli do końca roku odbędzie się tylko jeden turniej, dwudniowe Mistrzostwa Polski w Gomoku, to w ogóle uda się rozegrać turniej towarzyszący? Przecież eliminacje oraz finały to 20 rund, w dodatku skoro to są MP, to nie można zbytnio skrócić czasu gry (min. to jak sądzę 25 minut na zawodnika). Taki turniej zajmie większość czasu z tych dwóch dni, nie wyobrażam sobie jak tu zmieścić jeszcze jeden turniej. No chyba że robimy turniej trzydniowy?
 
 
angst 
Członek Zarządu
Kapitan IRP

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 4999
Skąd: Płock
Wysłany: 2007-09-24, 17:30   

W tej chwili upłynęło już sporo czasu od momentu, kiedy proponowałem rozwiązanie tej kwestii (nawet przy założeniu kontynuacji GP). Ankieta pokazała jednak, że tak naprawdę chyba nie zależy nikomu jakoś specjalnie mocno na MP w renju i pente (zabrakło mi np. tradycyjnego oburzenia pentaków :roll: ). Jeszcze w tym momencie da się wszystko dograć, ale skoro nie ma takiej potrzeby, to ...

Generalnie Stowarzyszenie jest dla nas, a nie my dla Stowarzyszenia (przynajmniej w tym momencie) - a na pytanie, czy to dobrze, odpowiedź pewnie znajdzie aktualny Zarząd...

Pozdrawiam

Angst

P.S. Ja nic nie mam do grilla oczywiście :) Natomiast nie mogłem powstrzymać się od komentarza, po obejrzeniu wyników ankiety i argumentacji - takie mi się nasunęło spostrzeżenie :)
 
 
 
vilumisiek 


Dołączył: 04 Gru 2005
Posty: 1604
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2007-09-26, 23:12   

W Krakowie to powtarzam, kilku Rzeszowiaków by się pojawiło.
 
 
 
ermijo 


Dołączył: 07 Maj 2005
Posty: 1950
Skąd: N49°37`E20°42`
Wysłany: 2007-09-27, 14:24   

Ale Ale Ale... (nadejdą kiedyś takie czasy kiedy Rosja: mówię prezyzyjnie Rosja będzie w NATO)

...ja chętnie wybiorę się na najbliższy turniej nie zależnie od miejsca, choć już nie mogę sie doczekac turnieju w Krakowie.
_________________
Always: "Homo ludens"
Never: "Homo faber"
 
 
aaru 
BrainKing.com


Dołączył: 28 Maj 2004
Posty: 1056
Skąd: Siemianowice
Wysłany: 2007-09-28, 21:11   

Jestem ZDECYDOWANIE tylko za jednym weekendem urniejowym w tym roku!
_________________
Pozdrawiam
aaru / Arek
 
 
 
manga_21__ 


Dołączyła: 24 Lut 2005
Posty: 179
Skąd: Bytom
Wysłany: 2007-11-03, 11:46   

dragon_katowice napisał/a:
a ja sie będę czepiał dalej ;)
po co poprawiać literówki ? zawsze jak ktoś coś napisze wiadomo o co chodzi chyba ,że pisze to Manga ;)
Dragon odezwij się bo taka jestem uradowana a nie wiem kiedy jest turniej pisz do mnie bo ja ślepa :?: :?: :?:
_________________
Hej ziomale jak leci;-)
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group