Forum.Gomoku.pl Strona Główna Forum.Gomoku.pl
Forum Polskiego Stowarzyszenia Gomoku, Renju i Pente

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Kalendarium Turniejów
Autor Wiadomość
alicecooper 
Skarbnik

Dołączył: 06 Maj 2004
Posty: 2233
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-06-15, 21:17   Kalendarium Turniejów

najwyższy czas przygotować terminarz turniejów

oto moja propozycja (uwaga daty mogą być ruchome o parę dni - turnieje powinny odbywać się w weekendy):

I turniej : ~ 25 luty-1 marca

II turniej : 1-3 maja

III turniej : ~ 30 czerwca-1 lipca

IV turniej : 7-9 września (Warszawa - Mariasz)

V turniej : ~ 11 listopada


odstępy miedzy turniejami:

I ~ 2 miesiące ~ II ~ 2 miesiące ~ III ~ 2 miesiące ~ IV ~ 2 miesiące ~ V ~ 4miesiące ~ I

moje główne założenia:

- przerwy pomiędzy turniejami powinny trwać minimum około 2 mieniące
- należy wykorzystać "cieplejsze" miesiące
- wykorzystać święta państwowe nierodzinne 1-3 maja, 11 listopada
- turniej nie powinien odbywać się w grudniu (święta + koniec roku)
- nie powinien także odbywać się pod koniec semestru w szkole
- nie powinien odbywać sie w trakcie ferii czy wakacji

zapraszam do dyskusji, mam nadzieje że wspólnie ustalimy coś co pomoże stowarzyszeniu i nam samym
 
 
dragon_katowice 

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 482
Skąd: katowice
Wysłany: 2007-06-15, 21:38   

popieram w miarę stałe terminy turniejów, tak jest w Hradcu , co rok w kwietniu i to się raczej sprawdza
 
 
Ece 
Wielki Admin ;)


Dołączył: 27 Kwi 2004
Posty: 1680
Skąd: Dublin
Wysłany: 2007-06-15, 22:01   

Ja z kolei nie wiem, czy majówka to dobry pomysł. Szkoda mi długiego weekendu na turniej, kiedy może on się odbyć równie dobrze w każdy inny weekend. W sumie tak samo jak w wakacje- wolę pojechać w góry czy nad morze.
 
 
 
dragon_katowice 

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 482
Skąd: katowice
Wysłany: 2007-06-15, 22:05   

ano z tą majówka to fakt, to raczej wolny czas dla rodziny, dziewczyny, chłopaka czy co tam kto jeszcze woli
ale kto wie, może i będa chętni na turniej
 
 
maestro 
Viceprezes


Dołączył: 27 Lis 2005
Posty: 1731
Skąd: Kraków
Wysłany: 2007-06-15, 22:09   

A mi się podoba majówka, mniej 11 listopada. Ale generalnie ułożenie takiego dość prezycyjnego terminarza wydaje się możliwe i powinien to być jeden z priorytetów. Fajnie gdyby też przed końcem roku były już konkretne propozycje gdzie mogłyby się odbyć dane turnieje.
 
 
Muchal 

Dołączył: 12 Maj 2005
Posty: 703
Skąd: Bietigheim (DE)
Wysłany: 2007-06-15, 22:14   

ja za rok jestem gotów zorganizować kolejny turniej w Łasku ;)
_________________
If the problem can be solved there is no use worrying about it, if it can't be solved worrying will do no good.
 
 
 
maestro 
Viceprezes


Dołączył: 27 Lis 2005
Posty: 1731
Skąd: Kraków
Wysłany: 2007-06-17, 10:23   

alicecooper napisał/a:
III turniej : ~ 30 czerwca-1 lipca


Przyczepię się jeszcze do tego terminu - wg jest on dobry, pomimo że 30 to poniedziałek. Ale jeśli mamy równać do weekendów, to już lepiej do 6 lipca, gdyż 29 czerwca odbędzie się finał Euro 2008 :] Takie drobne, ale dość ważne przypomnienie, bo już raz była podejmowana próba organizacji turnieju latem 2006 w czasie półfinałów mundialu i nie muszę przypominać, jakie było zainteresowanie... Czyli także tego typu czynniki musimy brać pod uwagę.
 
 
szarlott 


Dołączyła: 14 Gru 2004
Posty: 332
Skąd: Poznań
Wysłany: 2007-06-17, 10:31   

Termin majówkowy może być,ale tylko wtedy jeśli będzie zorganizowany w jakimś ciekawym miejscu (czyt. np.morze). Jest już wtedy ciepło i jest to czas kiedy mogę wypocząć przed sesją, a wiadomo że najlepiej wypoczywa się na łonie przyrody :D :D Dlatego jakaś Wawa, Poznań czy Bytom w tym terminie wg mnie odpada :]
 
 
spavacz 

Dołączył: 29 Mar 2006
Posty: 758
Skąd: Kraków
Wysłany: 2007-06-17, 13:41   

Bardzo dobry pomysł, gdyby to weszło w życie to każdy mógłby już sobie wcześniej zarezerwować wolny czas na dany termin. Może poprawiłaby się wtedy frekwencja :)
_________________
Pozdrawiam, Spav
 
 
lutalek 
WALI MNIE IMMUNITET

Dołączył: 29 Maj 2004
Posty: 413
Skąd: Jaworzno
Wysłany: 2007-06-18, 14:49   

biorąc pod uwagę ostatnie doświadczenia (chęci do gry, ilość graczy, dyskusje na forum, doświadczenia z poprzednich turniejów itp) uważam że liczba spotkań / turniejów w roku nie powinna przekroczyć magicznej liczby 4, w tym:
- jeden turniej u muchy, skoro sie udał warto powtórzyć
- jeden turniej w bytomiu, raczej wszystkie do tej pory dobrze wypadły
- wrześniowy tur warszawski w połączeniu z marjaszem
- czwarty turniej, gdzie? no właśnie gdzie?

do dyskusji pozostaje przyporządkowanie konkretnych terminów do poszczególnych turniejów + jeden z nich powinien być połączony z walnym (sprwozdawczym / wyborczym)

co do piatego turnieju, myśle że to przerost formy nad treścią, ciężko będzie uzyskać konkretną frekwencje przy takiej liczbie turniejów oraz wciąż spadającym zainteresowaniu grą

jestem nawet skłonny zaryzykować tezę, żę 3 turnieje w roku (2 stowarzyszenie + marjasz) byłyby w obecnej sytuacji stowarzysznia w sam raz
 
 
 
om3g4

Dołączył: 03 Sty 2007
Posty: 28
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2007-06-18, 17:13   

lutalek, myślę, że jeśli nawet popularność gry spada, to zmiejszenie ilości turniejów, może tylko i wyłącznie przyczynić się do jeszcze większego spadku jej popularności ;]

powinno być jeszcze miejsce na dwa turnieje kóre nie będą się odbywać "regularnie", tylko np. co roku gdzie indziej ;)
 
 
ptyl 


Dołączył: 11 Sty 2007
Posty: 105
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2007-06-19, 11:27   

Czy turniej 'dla grajacych inaczej' czyli standard :) , stanie sie 'nową gomokową tradycją', ponoc w Łasku wypalił. Czy tylko był to jednorazowy wyskok?
_________________
Albowiem, gdyż i w ogóle, dajmy na to, że tak powiem...
 
 
dev 


Dołączył: 28 Sty 2005
Posty: 124
Skąd: Jastrzębie Zdrój
Wysłany: 2007-06-19, 11:49   

ale macie problemy:) najwyzej opuscicie 1 turniej... nic sie nie stanie... a wiadomo , że wszystkim sie nie dogodzi
 
 
Karol G. 

Dołączył: 07 Lis 2006
Posty: 403
Skąd: Cambridge
Wysłany: 2008-04-17, 00:19   

Czy mogę prosić o jakąś (wstępną ale mniej skąpą niż ta co jest) rozpiskę co, gdzie i kiedy będzie organizowane (są w planach)?
 
 
alicecooper 
Skarbnik

Dołączył: 06 Maj 2004
Posty: 2233
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-04-17, 23:07   

Nie

z wielu powodów, także niezależnych od PSGRiP plan turniejowy w 2008 r. musi ulec zmianie.

pracujemy nad tym i więcej informacji będzie w maju

ogólnie poza Łaskiem planowane są turnieje na początku lipca, we wrześniu i w listopadzie
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group