Forum.Gomoku.pl Strona Główna Forum.Gomoku.pl
Forum Polskiego Stowarzyszenia Gomoku, Renju i Pente

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: bmac
2007-11-21, 09:32
Turniej w Bytomiu 10-11 lutego - ogłoszenie
Autor Wiadomość
wicherek 


Dołączył: 21 Cze 2004
Posty: 401
Skąd: Bytom
Wysłany: 2007-02-04, 04:05   

Apeluje, o dolaczenie kary za notoryczne, lub nawet za kilkukrotne odejscie od stolu w czasie trwania partii, rownoznacznie taka osoba moze dostac znak od kogos innego, podpatrzec partie sasiada, rozproszyc, a juz na pewno wkurzyc gracza z drugiej strony stolu.
_________________
http://www.bwe.biz.pl moja strona zapraszam!
 
 
 
ermijo 


Dołączył: 07 Maj 2005
Posty: 1950
Skąd: N49°37`E20°42`
Wysłany: 2007-02-04, 10:46   

Uważam, że wstawanie od stołu nie jest niczym złym - np. wstanie i spoglądanie na planszę z innej perspektywy, ew. zrobienie parę kroków dla rozprostowania nóg. Nie jest natomiast dopuszczalne wychodzenie poza lokal, używanie telefonów, rozmowa z kimś innym niż przeciwnik. Oczywiście nie należy przesadzać z tym wstawaniem od stołu - góra dwa razy.

Takie są moje standardy.
_________________
Always: "Homo ludens"
Never: "Homo faber"
 
 
utratos 

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 789
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-02-04, 11:32   

Na powaznych zawodach( Mistrzostwa Świata w Renju) nie ma zakazu czy limitu wstawania od stołu. Oczywiście w tym czasie nie wolno się konsultować, korzystać z pomocy itd. itp. a także wychodzić bez zgody sędziego z sali. Jeśli przeciwnik woli sobie "pochodzić" niż analizować grę to jego sprawa...
 
 
Chaosu 


Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 1229
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-02-04, 14:31   

. . .Nie rozumiem dlaczego mam nie móc rozmawiać z innymi, wstawać od stołu czy wychodzić z sali. Ani dlaczego miałoby to przeszkadzać przeciwnikowi.
_________________
now back to the Gene Krupa syncopated style
 
 
 
vilumisiek 


Dołączył: 04 Gru 2005
Posty: 1604
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2007-02-04, 15:17   

Maciek może wreszcie zapisy partii? Bo znów ktoś powie, że d*** jesteś. Powinno się to odbyć na zasadzie, że wszyscy przed rozpoczęciem turnieju powinni się zgromadzić w jednej sali w której to objaśniając (podobno w szkole to może da się na tablicy? :] ) zasady zapisu zostaną rozdane kartki tak, aby nikt o takie pierdoły się nie musiał martwić. Ba! Najlepiej gdyby to były przedrukowane szablony z tabelką do wpisywania jedynie graczy i ruchów. Powinny leżeć na każdym stole, przy każdym gobanie. Bo niestety grając samemu nie mogę śledzić wszystkich pojedynków np Twojej gry z S3v3n3m w pente- a bardzo bym chciał tą i kilka innych pooglądać. Bo była mowa chyba, że wreszcie coś będzie z tymi zapisami a strona www w ten sposób otrzymała ciekawe materiały do publikacji w równie ciekawy sposób.
 
 
 
bad_mojo 
recenzent ludzkości


Dołączył: 10 Lip 2004
Posty: 1569
Skąd: Konstancin-Jez.
Wysłany: 2007-02-04, 21:01   

wicherek napisał/a:
Apeluje, o dolaczenie kary za notoryczne, lub nawet za kilkukrotne odejscie od stolu w czasie trwania partii, rownoznacznie taka osoba moze dostac znak od kogos innego, podpatrzec partie sasiada, rozproszyc, a juz na pewno wkurzyc gracza z drugiej strony stolu.

W meczu jednoczącym tytuł mistrza świata w szachach nikomu nie przeszkadzało, że Kramnik wychodził po każdym ruchu do kibla. :]
_________________
Think for yourself. Question authority. / People tell me what to say, what to think and what to play.
 
 
 
ermijo 


Dołączył: 07 Maj 2005
Posty: 1950
Skąd: N49°37`E20°42`
Wysłany: 2007-02-04, 21:13   

Chaosu napisał/a:
Nie rozumiem dlaczego mam nie móc rozmawiać z innymi, wstawać od stołu czy wychodzić z sali. Ani dlaczego miałoby to przeszkadzać przeciwnikowi.

Może nie przeszkadzać, ale jak ktoś miałby w tym czasie skoczyć do kafejki na GG z Ando, Nakamurą lub podejrzeć swojego renliba to raczej nie fair. Zresztą sa pewne granice - poza którymi gracz może pomyśleć, że zostaje lekceważony, co też ni jest zbyt fair.
_________________
Always: "Homo ludens"
Never: "Homo faber"
 
 
Ece 
Wielki Admin ;)


Dołączył: 27 Kwi 2004
Posty: 1680
Skąd: Dublin
Wysłany: 2007-02-04, 22:41   

Podczas MMP 2005 sam się zdziwiłem, jak zobaczyłem że Ando wstaje sobie od stołu i przechadza się obok. Sam powiedział, że analizuje się grę na swoim czasie, a nie na czasie przeciwnika. Hmmm...

Większym problemem są gaduły wokoło, z tekstami typu "ma wina".
 
 
 
Ciap 
Śląski Klub GRiP


Dołączył: 08 Paź 2004
Posty: 138
Skąd: Zabrze
Wysłany: 2007-02-05, 02:50   

utratos napisał/a:
Ważne inforamacje :
1. Pojawiły się regulaminy turniejów Gomoku, Renju i Pente.
2. W skład Komisji Sędziowskiej wejdą : Darek Soliński( dragon) , Piotr Małowiejski ( angst), Maciej Nowakowski( utratos).
3. W Bytomiu pojawi się po raz pierwszy klasyfikacja " trójboju". Powstanie ona w wyniku dodania punktów z trzech turniejów Gomoku, Renju i Pente. Zwycięska trójka otrzyma nagrody rzeczowe.

Moje zapytania w powyższym temacie:
1. Kto tworzył te regulaminy i z kim były konsultowane?.
2. Kto ustalił skład sędziowski i na jakiej zasadzie dokonano wyboru?.
3. Kto jest głównym sędzią ?.
4. Trójbój - kto jest sponsorem nagród ?

pozdrawiam i oczekuje wyczerpującej odpowiedzi na postawione pytania
_________________
Ciap
 
 
Ciap 
Śląski Klub GRiP


Dołączył: 08 Paź 2004
Posty: 138
Skąd: Zabrze
Wysłany: 2007-02-05, 03:01   

utratos napisał/a:
Sędzia główny nie może być jednocześnie zawodnikiem grającym w turnieju.


Czyżby któryś z Was nie będzie grał w turnieju ?
_________________
Ciap
 
 
wicherek 


Dołączył: 21 Cze 2004
Posty: 401
Skąd: Bytom
Wysłany: 2007-02-05, 14:56   

rozumiem, ze jesli ktos bedzie pil herbate i czasem mocno przy tym siarbiac nie bedzie to nic dziwnego, albo bawienie sie kamieniem po gobanie przy ruchu przeciwnika? bo to przeciez to samo, co szurniecie krzeslem przy wstawaniu. Jak juz to maja byc jakies "mistrzostwa" to nie na zasadach sparingow klubowych gdzie pije sie piwo, a gomoku jest tylko rozrywka, W koncu jest to dziedzina sportu, przy meczu pilki noznej rowniez nikt nie opuszcza terenu stadionu.
No, chyba ze jestesmy dziecmi ktorym wiele spraw mozna wybaczyc, tak jak bylo to do tej pory...

Aha, i jeszcze zmianka powinna dotyczyc zmiany czasu rozpoczecia turnieju - zeby przypadkiem nie zaczal sie wczesniej niz ostatni turniej Pente w Bytomiu, gdzie przez przesuniecie z ustalonego czasu na rozpoczecie na wczesniejszy (bo wszystkim sie nudzilo) nikt nie mial walkowera... :[

chociaz, i tak pewnie wszystkim bedzie to "zwisac"

mozna by rzec dobrej zabawy dzieciaczki...
_________________
http://www.bwe.biz.pl moja strona zapraszam!
 
 
 
utratos 

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 789
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-02-05, 15:16   

A. Wstawanie od stołu nie jest niczym złym. Jeśli ktoś woli "pochodizć" sobie zamiast poanalizować jego sprawa. Na mistrzostwach świata niemal wszyscy zawodnicy wstawali od stołu i nikt niekomu nie robił wyrzutów bo to normalne zachowanie.
oczywiście przeszkadzanie przeciwnikowi turlaniem kamieni po gobanie , uderzaniem w stół itd itp. jest niedopuszczalne.


B. Moje zapytania w powyższym temacie:
1. Kto tworzył te regulaminy i z kim były konsultowane?.
2. Kto ustalił skład sędziowski i na jakiej zasadzie dokonano wyboru?.
3. Kto jest głównym sędzią ?.
4. Trójbój - kto jest sponsorem nagród ?

1. Regulaminy są tworzone przez Zarząd, konsultowane są chociażby w tym temacie. Układały je osoby, które mają doświadczenie i znają się na rzeczy..
2. Ja zaproponowałem Zarząd nie wyraził sprzeciwów. Czy coś z nimi nie tak? :)
3. Nie wybralismy jeszcze sędziego głównego , przed zawodami to zrobimy. Zapis o tym, że sędzia główny nie moze grać został usunięty ( dzięki za wychwycenie go :)
4. Hmn Część z upominków przeznaczonych przez Urząd miasta, stanowić będzie nagrodę w "trójboju".
 
 
dragon_katowice 

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 482
Skąd: katowice
Wysłany: 2007-02-05, 18:42   

W piątek w Dzienniku Zachodnim ukaże się artykuł o naszym turnieju
 
 
wicherek 


Dołączył: 21 Cze 2004
Posty: 401
Skąd: Bytom
Wysłany: 2007-02-06, 17:16   

kim jest "goku"? (zadeklarowal udzial w turnieju na liscie zloszen)
_________________
http://www.bwe.biz.pl moja strona zapraszam!
 
 
 
utratos 

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 789
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-02-06, 23:42   

Przypomnienie:
1. Zagłoszenia przysyłane pózniej niż 3 dni przed rozpoczęciem turnieju ( czyli po 09.00 w środę, tzn. za około 9 h) będą obciążone dodatkową opłatą w wysokości 5 zł .
2. Nocujemy w klubie na materacach toteż lepiej zabrać śpiwór ze sobą a i karimatę nie zawadzi.
3. Co do ping- ponga doszły mnie złe wieści o zepsutym stole :? Mimo to biorę puchar i liczę, że już na turnieju będzie z nim wszytko w porządku:)


Czekamy na nowe zgłoszenia!
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group