Forum.Gomoku.pl Strona Główna Forum.Gomoku.pl
Forum Polskiego Stowarzyszenia Gomoku, Renju i Pente

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Restart IRP?

Czy chciałbyś, aby powtórzono eliminacje IRP?
Tak
39%
 39%  [ 11 ]
Nie
60%
 60%  [ 17 ]
Głosowań: 28
Wszystkich Głosów: 28

Autor Wiadomość
adik 


Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 1432
Skąd: Witkowo
Wysłany: 2006-01-13, 00:12   Restart IRP?

25 aktualnie zapisanych graczy.. Ja bym zaczął wszystko od początku. Sytuacja jest taka, a nie inna, więc w meczach międzypaństwowych brane pod uwagę będą wyniki z VII tury, a rozgrywana będzie runda eliminacyjna.. Na dzień dobry wyjdzie kto tak naprawdę ma czas i ochotę, a kto nie.. System eliminacji zależny oczywiście od liczby chętnych - założe się, że gracze z grup A czy B nie obrażą się na taką decyzję.. W eliminacjach powinien obowiązywać podział na grupy - oczywiście dotychczasowi reprezentanci będą rozstawieni. Zakładając, że zgłosi się około 40 graczy - myślę, że można zorganizować 2, góra 3 ligi - przed meczem międzypaństwowym powoływana będzie cała Ekstraklasa, w pierwszej kolejności brani będą pod uwagę Ci, którzy grali w poprzedniej edycji (czyli VII), w IX patrzeć się bedzie już na końcowe rezultaty ligowe. System spadków i awansów (myślę, że 3 spada + 2 baraże) uatrakcyjni grę.. Do tego mecze wewnętrzne i turnieje par, a także cotygodniowe turnieje prywatne, a co miesiąc ich podsumowanie - turnieje mistrzów - proponuję od razu, by owe turnieje dawały też punktowy bonus ligowy (chociaż to pomysł byc moze zbyt mocno abstrakcyjny). Ogółem jestem za rozpoczęciem od nowa - przy odpowiedniej zachęcie i właściwym rozplanowaniu rozgrywek dodatkowych, najlepsi zawodnicy zostaną zachęceni do gry na tyle, żeby ta IRP faktycznie miała sens.

Teraz podsumowanie mojego pomysłu - główny cel IRP zostaje zachowany (brane pod uwagę będą wyniki 7 tury), więc nie ma problemu, dodatkowo najlepsi gracze poza IRP nie będą musieli się przedostawać przez kilka etapów - od razu mogą sobie wywalczyć wysoką pozycję.. Wszystko to w miesiąc, sprawnie zorganizowane utworzy 2-3 ligi, zmagające się bez terminarzów, ale z umawianiem się na zasadach Euroligowych - przy zapisie do IRP wymagane będzie podanie nicka forumowego - wowczas sprawdzi się jak często zagląda..

To mój pomysł przedstawiony Angstowi przez GG. Jego fundamentem jest restart rozgrywek, tj. powtórne eliminacje - oczywiście gracze, którzy w tej chwili znajdują się w grupach A, B i C byliby rozstawieni, a reszta dołączona do nich na zasadzie losowania..

Pytanie jest jedno, główne i zasadnicze.. Co sądzicie o restarcie? Czy faktycznie jest jedyną drogą do poprawy sytuacji IRP czy też jest bezsensownym rozwiązaniem, bo aktualny skład reprezentacji jest bardzo dobry i nie trzeba nikogo dołączać, ani nic ulepszać?

W IMIENIU SWOIM I ANGSTA BARDZO PROSZĘ O KONKRETNE UZASADNIENIE SWOJEGO WYBORU!

Jestem oczywiście ZA RESTARTEM!

Pozdrawiam, Adik.
 
 
 
angst 
Członek Zarządu
Kapitan IRP

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 4999
Skąd: Płock
Wysłany: 2006-01-13, 02:23   

Prosiłbym wszystkich bardzo o poważne potraktowanie tej ankiety.

Rozmawiałem z Adikiem na gg. Przedstawił mi kilka ciekawych pomysłów, z którymi generalnie się nie zgadzam (w kontekście ewentualnej ich implementacji w IRP).

Jestem jednakże ciekaw Waszych opinii. Proszę każdego, kto głosuje, o kilka chociaż zdań (słów) uzasadnienia.

Dlaczego zagłosowałem na "nie"? Uważam, że start od zera byłby niesprawiedliwy wobec graczy, którzy mozolnie pięli się na "szczyt". Tak naprawdę pozwoliłby niektórym pójść na łatwiznę. Być może pojawiłoby się parę nowych osób, aczkolwiek ja stawiam zawsze na jakość, a nie ilość.

Moim zdaniem krystalizuje się solidna ekipa, która gra w tych rozgrywkach wspólnie od jakiegoś czasu. W naturalny sposób odpadła już zdecydowana większość leni i osób nieodpowiedzialnych. O ile tylko uda się nam znaleźć przeciwników, to wszystko powinno być w porządku :) Jak nie będzie z kim, to najwyżej będziemy grać mecze międzygrupowe, chociaż chciałbym wreszcie ograć Węgrów :twisted:

Pozdrawiam

Angst
 
 
 
HonoR 
Emeryt

Dołączył: 05 Maj 2004
Posty: 398
Skąd: Bytom
Wysłany: 2006-01-13, 03:58   


Zagłosowałem na "nie", nie dlatego, że obawiam się, że strace pozycje w grupie A i będę musiał zaczynac od nowa, tylko dlatego, że nie powinno sie rozwiązywac problemów poprzez kasację dotychczasowej pracy. Moim zdaniem taka operacja doprowadzi do tego, że znów pojawią sie osoby nieodpowiedzialne, niekonsekwentne ze słomianym zapałem i znów zapanuje chaos w rozrywkach...a tak przynajmniej Piotrek wie komu zalezy na grze. Taka jest moja opinia i dostosuje sie do decyzji jaka zapadnie, jaka wybierze lud.
_________________
Zawartość alkoholu we krwi [||||||||||||||||] 63%
 
 
 
losiu 
Łoś super ktoś


Dołączył: 23 Wrz 2004
Posty: 426
Skąd: Złotoryja
Wysłany: 2006-01-13, 07:37   

angst napisał/a:
Dlaczego zagłosowałem na "nie"? Uważam, że start od zera byłby niesprawiedliwy wobec graczy, którzy mozolnie pięli się na "szczyt"


Zgadzam sie z tobą Angst! Jak dla mnie jest to bezsensu! Po co zaczynac od nowa, ci gracze ktorzy chca grac to mogli sie zapisac teraz! A zaczynanie IRP od nowa to bedzie dla mnie krzywdą...Najwyzej przesuniecie Zapisow do IRP moze cos pomoże!

Pozdrawiam
 
 
 
Peaceman 


Dołączył: 22 Mar 2005
Posty: 302
Skąd: Syreni Gród
Wysłany: 2006-01-13, 12:04   

Rok walczyłem o to by znaleźć się w grubie B, ale jednak nie uważam że przez restart rozgrywek zostałaby mi wyrządzona jakaś krzywda. Jeżeli nie załapie się do najlepszej grupy, albo chociaż do grupy w której jestem teraz to trudno, widocznie nie jestem na tyle silny by reprezentować kraj. W końcu w IRP chodzi o to by wyłonić najlepszych reprezentantów, tylko czy restart jest najlepszym sposobem...?
Znowu przez jedną edycje grać będzie 50 osób, a w kolejnych tendencja będzie zniżkowa no i po roku dojdziemy do wniosku że znowu potrzebny jest restart rozgrywek żeby podnieść jakość rozgrywek...
Wierze że Angst podejmie dobrą decyzje :)

Wstrzymałem się od głosu
_________________
Peace&Love
 
 
 
_gnoza_ 

Dołączył: 13 Maj 2004
Posty: 146
Skąd: Łódź
Wysłany: 2006-01-13, 12:08   

zaglosowalem na "nie" gdyz:
1.jaki dobry polski zawodnik jeszcze nie gra w irp i chce grac (no i moglby rywalizowac z obecna grupa "A")? chyba nie ma takiego
2.uzdrowienie systemu to wywalenie leni, sam kiedys zawalilem irp ale sie po prostu wycofalem, a jak komus sie nie chce unika gry itp. to od razu wywalic i juz
3. zgadzam sie z angstem ze liczy sie jakosc, a takze pracowitosc - bo pokazuje ze komus w jakims stopniu zalezy na grze w irp i np stawi sie na mecz miedzypanstwowy

p.s. adiku czy przypadkiem nie zrezygnowales kiedys z irp i teraz chcesz wrocic...?
_________________
'Gdzie wszyscy mysla tak samo, nikt nie mysli zbyt wiele'
 
 
wicherek 


Dołączył: 21 Cze 2004
Posty: 401
Skąd: Bytom
Wysłany: 2006-01-13, 13:02   

Adik chce wrocic, bo napalil sie na miedzypanstwowe rozgrywki o ktorych wspomnial wczesniej Angst, slawa w gornej pozycji IRP to juz dla niego nie wiele znaczy. Takie moje zdanie... zdecydowanie na NIE.
 
 
 
angst 
Członek Zarządu
Kapitan IRP

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 4999
Skąd: Płock
Wysłany: 2006-01-13, 13:21   Re: Restart IRP?

adik napisał/a:
W IMIENIU SWOIM I ANGSTA BARDZO PROSZĘ O KONKRETNE UZASADNIENIE SWOJEGO WYBORU!

Jestem oczywiście ZA RESTARTEM!
angst napisał/a:
Jestem jednakże ciekaw Waszych opinii. Proszę każdego, kto głosuje, o kilka chociaż zdań (słów) uzasadnienia.

Ankieta jest istotna, ale bardziej liczą się dla mnie Wasze głosy w dyskusji. Jak na razie ze zwolenników restartu argumentację przedstawił jedynie Adik. Anonimowe głosy są bez znaczenia - nie wiadomo, kto je oddaje i czym się przy tym kieruje, nie posuwają też sprawy do przodu. Reasumując - nie biorę ich pd uwagę. Zwolennicy restartu niech się przypadkiem nie obawiają wyrazić swojego zdania, bo każdy głos jest cenny i może nam wszystkim pomóc. Szczególnie zależy mi na zdaniu członków IRP oraz Zarządu ;)
Peaceman napisał/a:

Wierze że Angst podejmie dobrą decyzje :)

Też w to wierzę, a wiara ponoć czyni cuda :D

Pozdrawiam

Angst
 
 
 
roy_ 
Klubowicz


Dołączył: 15 Wrz 2004
Posty: 281
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2006-01-13, 14:25   

moim zdaniem skoro tyle ludzi rezygnuje itp to dobrym rozwiazaniem jest zaczac wszystko od poczatku(ktos pisal ze tu jest potrzebna rewolucja)

jak to wyglada ze tyle zawodnikow nic nie gra a nawet5 najlepsi graja na ostatni termin, jak to wyglada zeby angst namawial do gry przez gg itp?

ogolnie lipa i trzeba to przyznac

nie mozna sie bac zmian itp, tu sa potrzebne zmiany ktore angst wprowadza od kilku rund a jest coraz gorzej . weiec jakich potrzebujemy zmian?

chyba drastyczne

peace
_________________
Piwo jest pyszne piwo pic trzeba kto pije piwo ten pojdzie do nieba
 
 
 
martin1234 
Hicham El Guerrouj


Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 407
Skąd: Tarnobrzeg
Wysłany: 2006-01-13, 19:20   

Zagłosowałem na nie, bo nie widzę nic specjalnego, co przyciągnęłoby najlepszych graczy.
Jedyne zmiany, jakie chciałbym widzieć w ostatnim czasie, to zmniejszenie liczby partii do rozegrania w każdym pojedynku (powiedzmy do 4) oraz trochę mniejsze grupy (około 5 osób w każdej). Tury trwałyby wtedy krócej i szybsza byłaby rotacja między nimi. Być może nie powodowałoby to tez sytuacji, że aby awansować, trzeba rozegrać połowę pojedynków (nieważne z jakim skutkiem).
Jeśli chodzi o mnie, to na razie raczej nie wezmę udziału w następnej turze, bo nie mam za wiele czasu. Już nie wchodzę codziennie na Kurnik jak dawniej...
_________________
BYKOM STOP!
 
 
 
adik 


Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 1432
Skąd: Witkowo
Wysłany: 2006-01-13, 20:52   

Cóż, podejście jest takie:

Ktoś tam 9 edycji piął się do góry, i dopiero kiedy wszyscy zrezygnowali nareszcie jest w B, więc już nikt nie ma prawa restartować czegokolwiek..

Nadszedł moment, w którym to nie możemy się już podniecać systemem IRP - od 7 tur liczba graczy systematycznie maleje, gry też są rozgrywane rzadko. Formuła, o której pisałem w 1 poście POWINNA to w jakiś sposób zmienić - niestety, jedyną drogą do jej wprowadzenia w trybie szybkim byłby restart rozgrywek - jeśli ktoś zdaje sobie sprawę ze swojej siły, to poradzi sobie nawet w 17 powtórzeniach..

wicherek napisał/a:
Adik chce wrocic, bo napalil sie na miedzypanstwowe rozgrywki o ktorych wspomnial wczesniej Angst, slawa w gornej pozycji IRP to juz dla niego nie wiele znaczy. Takie moje zdanie... zdecydowanie na NIE.


Jezu, człowieku. Błagam Cię o litość - mam Euroligę do gry z najlepszymi obcokrajowcami, więc mecz z Rumunią mnie nie podnieca. Podobnież wysoka pozycja w IRP, w którym to Losiu jest w B.

_gnoza_ napisał/a:
1.jaki dobry polski zawodnik jeszcze nie gra w irp i chce grac (no i moglby rywalizowac z obecna grupa "A")? chyba nie ma takiego


Arczi, Marcin133, Devotion, Adik (lol), Seba, Runes, Zukole, itd..

_gnoza_ napisał/a:
2.uzdrowienie systemu to wywalenie leni, sam kiedys zawalilem irp ale sie po prostu wycofalem, a jak komus sie nie chce unika gry itp. to od razu wywalic i juz


Tak, tyle że i w tej edycji leni jest sporo. Problem w tym, że są przekonani o swojej niewinności, skoro dzielnie doczłapują się coraz wyżej.. Poza tym nie sądzę, że restart spowoduje start w eliminacjach przeogromnej liczby osób, więc rewolucji kadrowych nie będzie.

_gnoza_ napisał/a:
p.s. adiku czy przypadkiem nie zrezygnowales kiedys z irp i teraz chcesz wrocic...?


Adik zrezygnował z IRP, w tej chwili mógłby grać w C, dam głowę, że z odpowiednim zaangażowaniem przedostałbym się wyżej, ale po co? Nie bawią mnie rozgrywki w których brak magii, rywalizacji.. Tego brakuje, więc brakuje też kilku ciekawych graczy (za takiego również siebie, nieskromnie, uważam).

Cytat:
jak to wyglada ze tyle zawodnikow nic nie gra a nawet5 najlepsi graja na ostatni termin, jak to wyglada zeby angst namawial do gry przez gg itp?

ogolnie lipa i trzeba to przyznac


Zgadza się.

roy_ napisał/a:
nie mozna sie bac zmian itp, tu sa potrzebne zmiany ktore angst wprowadza od kilku rund a jest coraz gorzej . weiec jakich potrzebujemy zmian?

chyba drastyczne


Znowuż się zgadza. Przynajmniej jednak człowiek o nie-konserwatywnych poglądach.

_gnoza_ napisał/a:
3. zgadzam sie z angstem ze liczy sie jakosc, a takze pracowitosc - bo pokazuje ze komus w jakims stopniu zalezy na grze w irp i np stawi sie na mecz miedzypanstwowy


Gomoku to nie praca, a zabawa. Tego się bedę trzymał.

martin1234 napisał/a:
Jedyne zmiany, jakie chciałbym widzieć w ostatnim czasie, to zmniejszenie liczby partii do rozegrania w każdym pojedynku (powiedzmy do 4) oraz trochę mniejsze grupy (około 5 osób w każdej). Tury trwałyby wtedy krócej i szybsza byłaby rotacja między nimi.


Bawimy się od 7 tur w takie malutkie zmiany - jak widać, nic to nie daje. Grupy 4 osobowe to poza mniejszą ilością na rozegranie spotkań, także szansa, że trafi się na kogoś, kto zapisał się do IRP dla zasady i czasu mu brakuje. Takich trzeba unikać, mam nawet dla Angsta kilka propozycji na sprawdzenie gotowości.

martin1234 napisał/a:
Zagłosowałem na nie, bo nie widzę nic specjalnego, co przyciągnęłoby najlepszych graczy.


Takie podejście jest niestety najgorsze. Totalny brak wyobraźni - idąc dalej w nudny system, który z uporem maniaka toleruje Angst dojdziemy do sytuacji, kiedy będzie 10 graczy, żadnej rotacji na mecze i właściwie brak rywalizacji. No chyba, że w meczu na szczycie, pomiędzy Losiem a Hghfd.

HonoR napisał/a:
Moim zdaniem taka operacja doprowadzi do tego, że znów pojawią sie osoby nieodpowiedzialne, niekonsekwentne ze słomianym zapałem i znów zapanuje chaos w rozrywkach...a tak przynajmniej Piotrek wie komu zalezy na grze


Hah, różnica między "zależy mi na grze", a "chce mi się grać" jest przeogromna. Powiedz mi, co mamy do stracenia? Obecna sytuacja jest na tyle beznadziejna, że remont generalny to jedyna korzystna opcja (oczywiście według mnie).

Pozdrawiam, Adik.
 
 
 
aaru 
BrainKing.com


Dołączył: 28 Maj 2004
Posty: 1056
Skąd: Siemianowice
Wysłany: 2006-01-13, 22:57   

Jestem przeciwny restartowi IRP (co nie znaczy, że nie zobaczył bym chętnie zmian w systemie rozgrywek). Wprowadziło by to zbyt dużo zamieszania. Zryw kolejnych osób ze słomianym zapałem, które nie dotrwają do konća nawet jednej rundy.

Ps. Reprezentacja to nie zabawa. (Gomoku być może)
_________________
Pozdrawiam
aaru / Arek
 
 
 
Pavlini 

Dołączył: 20 Cze 2004
Posty: 168
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2006-01-13, 23:33   

Zagłosowałem na Tak, bo wierzę, że to może pomóc rozgrywkom IRP, które, nie ukrywajmy, mają się coraz gorzej. Niewiele ponad dwudziestu zawodników, totalne olewanie gier ze strony niektórych graczy..do tego dochodzi, przynajmniej u mnie, brak motywacji.
Skąd on się bierze? Ano na przykład nie ma wciąż dopracowanego systemu rozgrywek. Oczywiście to w dużej mierze wina graczy, którzy notorycznie rezygnują w trakcie trwania tury, bo brak im chęci, lekcje muszą odrabiać i inne bzdety. To powoduje, że w zasadzie nie ma o co grać.
Ja na przykład, niezależnie od tego ile zdobywam punktów( a zwykle jest to mała liczba) wciąż tkwię w miejscu, nie sposób spaść w zasadzie z grupy. Teraz to już w ogóle tragedia bo zostały tylko A i B (przy okazji napiszę, że nie podoba mi się podział na B1 i B2 :wink: ).
Dlatego uważam, podobnie zresztą jak Adik, że urozmaicenie IRP byłoby dobrym pomysłem.
 
 
 
Gość

Wysłany: 2006-01-13, 23:53   

Zgadzam sie wiekszoscia. Zaglosowalem na NIE bo uwazam podobnie jak Honor, ze to tylko wprowadzi zamieszanie, pojawi sie pare osob zaciekawionych nowa formula IRP ale po pewnym czasie zrezygnuja (jak juz to nie raz widzielismy).
Zmiany sa potrzebne, ale nie od podstaw ! Przede wszystkim problemem jest umawianie gier i to (jak napisal Roy) rozgrywanie meczy na ostatnia chwile :?
Ale osoba ktora zwrocila na to uwage wcale nie zablysnela przykladem w ostatniej rundzie i to mnie troche martwi.

Adik chce zrobic wielkie BUM, dzieci uslysza o nowej zabawie i przybeda tlumnie (a moze nie az tak tlumnie :P :P ), ale jak to zwykle jest z dziecmi, zabawy im sie szybko nudza i po paru rundach wrocimy do punktu wyjscia.

Mamy problemy z motywacja, okazuje sie, ze ta mala ilosc gier jaka trzeba rozegrac w miesiacu to niewyobrazalny klopot dla co niektorych, a Ty Adiku chcesz aby tych gier rozgrywac jeszcze wiecej (mecze par, cotygodniowe turnieje...itp)?? A sam mowiles ze 200min w miesiacu to taaak duzo. Czyzby jakas sprzecznosc ?

A zawodnicy ktorych wymieniles na prosbe Gnozy, ci ktorzy nie graja a powinni grac w IRP to : Arczi - gral, zrezygnowal, Angst podobno wie dlaczego; Zukole - gral, zrezygnowal, mowil mi kilkakrotnie ze 10 min mu nie odpowiada ; Marcin133, Devotion - grali, zrezygnowali, nie wiem czemu; Nie pamietam jak z reszta (przepraszam za niepamiec) ale jak dobrze widze sa to glownie 1minutowcy i rozumiem, ze 10 min moze im nie odpowiadac (kiedys przez miesiac gralem prawie tylko 1,2,3 min i potem nie potrafilem wrocic do 10). Najlepiej byloby gdyby te osoby same sie wypowiedzialy jesli czuja potrzebe poprawy IRP oraz powrotu do niej na Twoich zasadach.

Uwazam pomysl zrobienia max 3 lig za dobry, moznaby zwiekszyc odrobine rotacje, ale wydaje mi sie, ze Angst takie plany mial zawsze i powoli do tego zmierzamy. Koncze juz bo troche przydlugi ten post :P :]
 
 
adik 


Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 1432
Skąd: Witkowo
Wysłany: 2006-01-14, 00:41   

Widzisz, czas inaczej płynie kiedy spędza się go przyjemnie - rywalizując, ciesząc się Gomoku, a inaczej kiedy toczymy kolejny monotonny pojedynek. Walka w Gomoku uzależnia - dlatego większość gra partie rankingowe, dlatego sporo osób startuje w turniejach i dlatego IRP jest coraz mniej szanowane jako wyznacznik siły graczy, którzy potem reprezentują nasz kraj.

Nie piszcie o ludziach, którzy zrezygnowali, że zachowali się jak dzieci. Jak dzieci są Ci, którzy grają, chociaż nie mają czasu/ochoty i blokują miejsce innym. Takich trzeba szanować? Broń Boże - trzeba ich wyganiać z IRP.

Tyle wypadałoby zapamiętać.

Pozdrawiam, Adik.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group