Forum.Gomoku.pl Strona Główna Forum.Gomoku.pl
Forum Polskiego Stowarzyszenia Gomoku, Renju i Pente

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Problem z kompem
Autor Wiadomość
maestro 
Viceprezes


Dołączył: 27 Lis 2005
Posty: 1731
Skąd: Kraków
Wysłany: 2011-12-27, 21:26   

Poszukaj pod zlewem, tam zazwyczaj ukryty jest kosz :D

A tak poważnie: PPM, następnie personalizuj, zmień ikony pulpitu, zaznacz kosz.
 
 
zukole 

Dołączył: 04 Paź 2004
Posty: 4365
Skąd: Polska
Wysłany: 2012-05-04, 09:44   

Miałem problem z wyświetleniem zawartości strony rifchina.com, o ile translator coś tam ruszał to strona w oryginale nie chciała. Pomogło dopiero zastosowanie metody z http://komputery.spryciar...ne-internetowa. Dzięki Anonymous ! :-)

Pewnie większość aktywnych użytkowników forum sobie radzi z takim problemem, więc niech to będzie sugestia dla laików :wink:
 
 
ermijo 


Dołączył: 07 Maj 2005
Posty: 1950
Skąd: N49°37`E20°42`
Wysłany: 2012-05-04, 12:48   

Pierwszy sposób nie będzie działał na każdej stronie, na pewno nie kurnik lub strony wymagające logowania(nawet prosze nie próbowac!)
Drugi sposób też nie musi działać na każdej stronie, warty spróbowania, jeśli coś nie tak z DNSami.

Stronka rifchina.com po prostu siedzi na słabym serwerze, dlatego wolno działa.
_________________
Always: "Homo ludens"
Never: "Homo faber"
 
 
ermijo 


Dołączył: 07 Maj 2005
Posty: 1950
Skąd: N49°37`E20°42`
Wysłany: 2012-06-04, 07:21   

Od kilku dni mam problem z naszym forum. Mianowicie wchodząc na stronę wyświetla mi się poprawnie i zaczynam się logować(co jest dziwne, bo mam ustawione domyślne bycie zalogowanym a forum odwiedzam codziennie). Wpisuję login oraz hasło, po czym dostaję taki komunikat z przeglądarki Chrome:

"Błąd 330 ERR_CONTENT_DECODING_FAILED"

...i strona się po prostu nie wczytuje już w ogóle nawet przez kilka, kilkanaście godzin.
To samo dotyczy innych przeglądarek czyli najpierw login, później dupa, nieco inny komunikat z przeglądarki.

Na Necie nie znalazłem nic sensownego. Próbowałem przy wyłączonej zaporze, przy wyłączonym antywirze, przy wyczyszczonych ustawieniach przeglądarki - nic nie pomogło.

Post udało mi się napisać dopiero teraz, bo "się naprawiło". Ciekawe ile pociągnę.
_________________
Always: "Homo ludens"
Never: "Homo faber"
 
 
templar 


Dołączył: 14 Maj 2006
Posty: 657
Skąd: toruń
Wysłany: 2012-06-05, 16:41   

Nigdy podobnego błędu nie widziałem (na forum), więc ciężko powiedzieć co mogło się u Ciebie wydarzyć. Błąd ten najczęściej się pojawia, gdy serwer wysyła response nieskompresowany, ale twierdzi, że jest skompresowany (lub odwrotnie).

Natomiast dlaczego takie coś miałoby się wydarzyć tylko Tobie (a co najwyżej wszystkim poza mną :D ), to pozostaje zagadką. Zapora, antywiry, itd. to nie powinny mieć znaczenia, bo one nie modyfikują responsa (przynajmniej nie powinny) - jedynie sprawdzają czy jest poprawny i jak tak, to puszczają dalej.

Oczywiście zawsze jest możliwość, że wkradł Ci się jakiś wirus, który Ci kaszani przeglądarki. To by wyjaśniało ten fenomen.

Ale jeśli to nie wirus, to proponowałbym w pierwszej kolejności wyczyścić cache przeglądarki. Jak nie pomaga, to reinstall przeglądarki.

To oczywiście przy założeniu, że problem leży po stronie klienta. Bo jest jeszcze możliwość, że serwer dziwnie reaguje na requesty z Twojego kompa i odpowiada skaszanionym responsem. Jeśli tak jest, to Ty absolutnie nic nie jesteś w stanie zrobić, żeby to naprawić. :) To musiałby administrator serwera się za to wziąć.

Osobiście wydaje mi się, że jest coś nie tak na serwerze, bo różnego rodzaju błędy są co raz częstsze (np. niemożność oznaczenia postów jako przeczytane). Kto w ogóle administruje od strony technicznej naszym forum??

templar
_________________
"...and remember - anger leads to the dark side!" (kyle katarn)
 
 
Barfko 

Dołączył: 30 Kwi 2004
Posty: 556
Skąd: 49°25'N8°45'E
Wysłany: 2012-06-05, 19:16   

Chodzi pewnie o kompresję gzip. Jeśłi masz w przeglądarce możliwość w(y)łączenia kompresji to spróbuj. Reinstalacja przeglądarki powinna też zadziałać.
_________________
O-jôzu desu ne!
 
 
templar 


Dołączył: 14 Maj 2006
Posty: 657
Skąd: toruń
Wysłany: 2012-06-05, 20:35   

Barfko napisał/a:
Chodzi pewnie o kompresję gzip.

Niekoniecznie, to może być deflate, sdch, czy cokolwiek co wspiera dana przeglądarka. Po więcej info odsyłam tutaj.

templar
_________________
"...and remember - anger leads to the dark side!" (kyle katarn)
 
 
truskawek 

Dołączył: 29 Wrz 2007
Posty: 679
Skąd: Lubliniec
Wysłany: 2012-07-05, 00:40   

Mój problem nazywa się "Windows live mesenger". Co chwile to dziadostwo zaczyna mi się instalować, konfigurować i ma do mnie milion pytań. Ktoś wie, jak go definitywnie zablokować/usunąć? Przerwa mi podczas gry na neci, za co mam ucieczki. Przerywa mi oglądanie filmów. Strasznie mnie to dziadostwo wkurw... szukałem przy pomocy "msconfig" ale nie znalazłem tam tego. Liczę na sprawdzone wskazówki/linki, gdzie można poczytać.
 
 
 
alicecooper 
Skarbnik

Dołączył: 06 Maj 2004
Posty: 2233
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-07-05, 14:57   

lekarstwo

MessengerDisable.rar
Pobierz Plik ściągnięto 488 raz(y) 6,04 KB

 
 
truskawek 

Dołączył: 29 Wrz 2007
Posty: 679
Skąd: Lubliniec
Wysłany: 2012-07-05, 18:07   

I już? Komunikat "Windows mesenger został skasowany".
Wielkie dzięki za pomoc!

Czemu na tym forum nie ma opcji "podziękuj"?
 
 
 
angst 
Członek Zarządu
Kapitan IRP

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 4999
Skąd: Płock
Wysłany: 2012-07-05, 21:18   

Prawdopodobnie dlatego, że jego administracja to tradycjonaliści i wolą pisane "dziękuję" od klikanych ;)

Pozdrawiam

Angst
 
 
 
truskawek 

Dołączył: 29 Wrz 2007
Posty: 679
Skąd: Lubliniec
Wysłany: 2012-07-30, 18:45   

Szukam laptopa do zwykłego użytku. Filmy, jakieś gry sprzed paru lat z serii "kolekcja klasyki", internet, MS Office. Może mi ktoś coś polecić. Szukam 15 calowego, bezawaryjnego, łatwego w obsłudze. Mile widziana kolorowa obudowa. Cena 1500-2000. Na co zwrócić uwagę? Upiecać się przy procesorze i3, zzy intel penntium dual-core wystarczy?
 
 
 
templar 


Dołączył: 14 Maj 2006
Posty: 657
Skąd: toruń
Wysłany: 2012-07-30, 21:00   

Ze swojego doświadczenia wiem jedno: to jest ogólnie mit jakoby były jakieś sensowne różnice między laptopami. Cena w głównej mierze zależy od podzespołów. No chyba, że chcesz sobie Jabłuszko kupić, hehe. Za Jabłuszko na lapku płaci się gratis.

Awaryjność tego czy tamtego lapka to jest trochę pic na wodę fotomontaż. 2 lata gwarancji prawdopodobnie dostaniesz na każdego lapka, więc jak coś się zepsuje, to oddajesz do serwisu i już. Oczywiście warto też sobie zobaczyć, czy masz gdzieś blisko siebie serwis danej firmy, bo wysyłać lapka na drugą półkulę to też nie miła sprawa.

Natomiast po 2 latach użytkowania nie ma ŻADNEJ gwarancji, że jakikolwiek lapek będzie działał poprawnie. Taka już natura tego biznesu. Trzeba by było zapłacić 10x, żeby mieć wiecznego lapka, tylko pytanie brzmi: po co, skoro po 2 latach i tak sobie kupisz nowego, bo tamten będzie przestarzały? Taka już natura tego biznesu.

Co do użytkowania: jeśli nie masz zamiaru grać w jakieś wymagające gry albo nie planujesz przeprowadzania symulacji ewolucji wszechświata, to de facto każdy lapek jaki jest na rynku pociągnie Twoje wymogi. Na procki to raczej nie ma co patrzeć, bo jedyne wymagające obliczeniowo programy, to gry, a one to raczej potrzebują GPU, a nie CPU. Niezły bajer ta seria procków Intela (Sandy Bridge), ale troszkę przereklamowana. Raczej patrz na RAM i GPU. To Ci się bardziej przyda. I na baterię też patrz (choć to akurat zależy jak będziesz użytkował lapka).

Co do procków jeszcze: generalnie AMD mają o wiele wyższy stosunek wydajności do ceny w porównaniu z Intelem. Np. Intel Xeon E5-2690 jest zajebistym prockiem, ale kto by wyłożył 2000$ na niego?? ;) To tak pół żartem pół serio, bo tak naprawdę poważne serwery działają na takich prockach, ale to zupełnie inna bajka.

A teraz konkrety: wydaje mi się, że w tym przedziale cenowym Asusy i Acery wypadają najlepiej. Mają bardzo dobry stosunek wydajności do ceny. Tutaj masz na przykład przystępnego lapka:

http://www.x-kom.pl/p/783...d-rw-7hp64.html

w dodatku z siódmą windą i majkrosoft szit-ficem w komplecie.

Ja osobiście lubię Della, ale to trochę więcej kasy musiał byś wyłożyć. Niestety tu się już zaczyna wyrzucanie kasy za znaczek, ale na szczęście jeszcze mało odczuwalne, hehe. :)

Pozdrawiam
templar

P.S. Jo, kolorowe obudowy to też fajny bajer. Szkoda, że większość lapków sprzedają czarnych albo srebrnych. Z drugiej strony są takie fajne naklejki wielkości całego lapka. Naklejasz na obudowę i już wygląda cool. :]
_________________
"...and remember - anger leads to the dark side!" (kyle katarn)
 
 
truskawek 

Dołączył: 29 Wrz 2007
Posty: 679
Skąd: Lubliniec
Wysłany: 2012-07-30, 22:00   

Nie szukam dla siebie, a dla dziewczyny. Co do procka to racja, w fifę moja luba chyba nie gra, ani w Diablo III. Do pykania w pana na kurach i gier na fb jej powinno starczyć. Wielkie dzięki za opinię (i link).
 
 
 
soul_reaper 
retired


Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 889
Skąd: Kraków
Wysłany: 2012-07-31, 22:40   

Ja kupujac laptopa do uzytku domowego patrze przede wszystkim na wygode. Czyli czy odpowiada mi klawiatura (rozmieszczenie klawiszy bywa rozne, skok klawisza itp), czy matryca jest odpowiednia (rozdzielczosc, odwzorowanie kolorow), dzwiek (to wbrew pozorom wazna rzecz bo na tym sprzecie bedziesz ogladal filmy a czesto lapki maja strasznie slabe pseudoglosniki. Do tego warto zobaczyc i zainwestowac pare zlotych w dedykowana karte muzyczna, aby niebylo niemilej niespodzianki jak Ci sie zdarzy podlaczyc lepszy zestaw glosnikowy lub sluchawkowy do tego lapka). Co do procka, to rzeczywiscie raczej nie ma znaczenia jaki jesli nie bedzie mocno uzywany, natomiast warto sie pochylic nad RAM gdyz 'nieswiadomi' uzytkownicy maja tendencje do otwierania milionow okienek w przegladarce a pozniej narzekania na powolnosc systemu :D

Ja niedawno kupowalem zonie komputer (z tym, ze jej zdarza sie przeprowadzac troche powazniejsze obliczenia matematyczne a takze pograc w gry) i zdecydowalem sie na Dell'a. Z tego co pamietam to wyszlo w okolicach 1.5k tylko ze USD. W segmencie laptopow 'budzetowych' od jakiegos czasu najlepiej wypadaja Asusy jesli chodzi o bezawaryjnosc. Niestety trzeba miec na uwadze, ze z jakiegos powodu 'biznesowe' modele tych samych firm o porownywalnych parametrach sa mniej wiecej 70% drozsze i nie bierze sie to jedynie z checi 'rozboju' na klientach.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group