Forum.Gomoku.pl Strona Główna Forum.Gomoku.pl
Forum Polskiego Stowarzyszenia Gomoku, Renju i Pente

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Euroliga 2013/2014
Autor Wiadomość
angst 
Członek Zarządu
Kapitan IRP

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 4999
Skąd: Płock
Wysłany: 2014-04-21, 17:08   

Była możliwość zgłaszania uwag i nie pojawiło się ich nigdy zbyt wiele. Ponadto co ma wspólnego, kto kształtuje Regulamin? Jest on w danym momencie aktualny i stanowi źródło odniesienia. To w końcu decyzja jest zła, czy Regulamin? Mam wrażenie, że cokolwiek by się nie działo, to "coś jest nie tak", tylko że co post, to jest to coś całkiem innego.

A mnie nie chodzi o bronienie czci, tylko apeluję o konkretne zarzuty, a nie pisanie, że coś jest nie tak, bo jakaś decyzja jest inna niż podjęta kilka lat wcześniej w zupełnie innej sprawie i przez inny skład Komisji.

Rzucanie błotem jest łatwe, tylko szkoda, że niekoniecznie myśli się o konsekwencjach.

Pozdrawiam

Angst
 
 
 
zukole 

Dołączył: 04 Paź 2004
Posty: 4365
Skąd: Polska
Wysłany: 2014-04-21, 17:36   

A co to za różnica (regulamin czy decyzja?). W regulaminie widnieje mój ulubiony punkt "The Organizers of EL are allowed to change the EL Rules or make exceptions to the rules, if a situation requires this. This should only be used in exceptional circumstances." Nie wiem, czy ten punkt obowiązywał te nieszczęsne kilka lat temu (przypuszczam, że tak), ale chyba awaria serwera w ostatnim dniu rundy należy do "exceptional circumstances".

Konkretne zarzuty przytaczałem chociażby w sprawie drabosta, wraz z wymaganymi załącznikami itd i gdyby nie fakt toczenia rozległych dyskusji tutaj i robienia afery na forum EL, to kto wie jak potoczyłaby się ta sprawa, bo Gergo zna Drabosta live.

Inne przykłady. Dodanie ondika w rundzie, w której tych zmian według regulaminu robić nie wolno było, bo gregi się spóźnił i nie zareagował w porę. Żadnej informacji ze strony komisji nie było, żadnego wniosku Violent Pandas również (rozumiem, że bano na Waszej częstotliwości to napisał, ale nikt spoza tego wąskiego grona nic takiego nie widział). Zaniedbanie ze strony kapitana - wyjątkowa okoliczność.

Ukaranie lamazy i gelo (choć pewnie słuszne), nastąpiło bezpośrednio kilkanaście godzin przed samym meczem, który był bardzo ważny dla ostatecznej tabeli. Przypadek?

Teraz przedłużenie rundy, bo kapitan WayToTheSun nie miał rozeznania jaki czas obowiązuje w Europie Środkowej. Zaniedbanie ze strony kapitana - wyjątkowa okoliczność.

Kilka lat temu An24 przypadkowo usunął zawodnika/zawodników z drużyny i company nie miało wystarczająco dużo osób aby zagrać mecz w 4-osobowym składzie - wniosek o możliwość dodania tych osób odrzucony. Zaniedbanie ze strony kapitana - błąd kapitana (no tak, inny skład komisji).

Przy okazji sprawy ondika usiek się skarżył, że nie dostał ŻADNEJ odpowiedzi od organizatorów w swojej sprawie. Zadziwiające ;)

Pisać dalej?

Nie pisz mi więc, że rzucam błotem, bo mam argumenty.
 
 
Chaosu 


Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 1229
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-04-21, 18:57   

. . .Zukole nie wiem czy mi uwierzysz ale uważam, że lista którą napisałeś, choćby była dwa razy dłuższa, i tak kwalifikuje Euroligę w moim mniemaniu do kategorii "działa sprawnie, z niewielką ilością problemów". I gdybym szukał środku na "uzdrowienie" gomoku to na pewno nie zaczynałbym od poprawy Euroligi.

. . .Oczywiście powyższy komentarz nie jest próbą pouczenia Cię czy zniechęcenia do dalszych działań w tej sprawie. Po prostu wydaje mi się że za bardzo się przejmujesz (co wcale nie jest równoznaczne z zaangażowaniem - duże zaangażowanie jest bardzo dobre), a po co się masz do przesady stresować?
_________________
now back to the Gene Krupa syncopated style
 
 
 
zukole 

Dołączył: 04 Paź 2004
Posty: 4365
Skąd: Polska
Wysłany: 2014-04-21, 19:21   

Chaosu, chodzi mi tylko o to aby członkowie komisji stosowali się do treści regulaminu, który sami stworzyli. Jeżeli dopuszczają przypadki wynikające z wyjątkowych okoliczności to ok. Tylko niech będą to faktycznie wyjątkowe okoliczności, a nie zwykłe zaniedbanie ze strony pewnych osób - "bo nie zdążyłem", "bo zapomniałem", "bo się pomyliłem".
 
 
angst 
Członek Zarządu
Kapitan IRP

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 4999
Skąd: Płock
Wysłany: 2014-04-21, 20:11   

Z tego co pamiętam, to każdy z wymienionych przypadków był dość szczegółowo analizowany i rzadko kiedy zarzutem było złamanie przez Komisję Regulaminu, a jeżeli już to niechętne przyznanie, że formalnie było niby ok, ale za to "wyjątkowe okoliczności" nie były wyjątkowe. Po to powołano taki organ jak EL Committee, aby specjalizował się w interpretacji tego rodzaju zdarzeń i żeby zawodnicy mogli koncentrować się na grze, a nie na niuansach regulaminowych.

Sprawa Drabosta zajęła dużo więcej miejsca niż to warte, a Ty wracasz do niej kwitując "bo Gergo zna Drabosta live". Jak się w ogóle do tego odnieść? Ponadto akurat ten przypadek nie miał chyba nic wspólnego z Twoimi wątpliwościami regulaminowymi, bo nigdzie nie ma mowy o tym, że Komisja powinna uznać każdy zgłoszony przypadek (po dostarczeniu plików, etc.) za grę programem i problem leżał zupełnie gdzie indziej.

Ukaranie Lamazy i Gelo ("pewnie słuszne" - czy masz tu jakieś wątpliwości, bo to wygląda na brak deklaracji odnośnie poparcia tej decyzji?) na kilkanaście godzin przed meczem to nie był przypadek, tylko efekt determinacji i wielogodzinnego wysiłku wszystkich członków Komisji (i nie tylko). To był najbardziej skomplikowany temat w historii Komisji i dołożyliśmy wszelkich starań, aby rozstrzygnąć go jak najszybciej (co było maksymalnie możliwie utrudniane przez niektóre zainteresowane osoby).

Możesz śmiało pisać dalej, ale i tak nie wiadomo nawet, o co Ci właściwie chodzi. Jeżeli masz jakiś konkretny zarzut wobec Komisji jako organu albo poszczególnych osób, to napisz o tym wprost. Bo szukanie dziury w całym przy prawie każdej nawet mało znaczącej i generalnie nikogo nie krzywdzącej decyzji naprawdę niewiele wnosi.

Mam wrażenie, że w sedno trafił Chaosu. Wygląda na to, że osobiście odebrałeś każdą negatywną ze swojej perspektywy decyzję i niezależnie od okoliczności podważasz pozostałe, co więcej powołując się na jakieś nieco tylko podobne przypadki z przeszłości.

Pytam się jeszcze raz - jaki sens ma to Twoje pisanie? Co to daje społeczności gomoku? Jeżeli jest Ci lepiej z powodu przelania na posty swojego niezadowolenia z pracy Komisji, to chociaż dla Ciebie jest z tego jakiś pożytek. Ale jeśli chodzi o coś innego, to może napisz to wyraźnie? A może powinieneś wystąpić z jakąś petycją podpisaną przez pozostałe niezadowolone osoby, skierowaną do Organizatorów EL?

Pozdrawiam

Angst
 
 
 
zukole 

Dołączył: 04 Paź 2004
Posty: 4365
Skąd: Polska
Wysłany: 2014-04-21, 20:17   

angst napisał/a:
Możesz śmiało pisać dalej, ale i tak nie wiadomo nawet, o co Ci właściwie chodzi. Jeżeli masz jakiś konkretny zarzut wobec Komisji jako organu albo poszczególnych osób, to napisz o tym wprost.
Post wyżej. I proszę darować sobie uwagi na temat mojej motywacji do pisania, skoro nie masz o tym pojęcia ;) .
 
 
angst 
Członek Zarządu
Kapitan IRP

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 4999
Skąd: Płock
Wysłany: 2014-04-21, 20:59   

Obawiam się tylko, że Ty również. Ja po prostu zachęcam do bezpośredniego wyrażenia wprost kwestii, które przemycasz w swoich postach z pewną taką nieśmiałością, a przede wszystkim do zaprzestania wprowadzania ludzi w błąd i pisania jawnej nieprawdy.

A do formułowania swoich uwag mam takie samo prawo jak każdy użytkownik tego Forum.

Pozdrawiam

Angst
 
 
 
zukole 

Dołączył: 04 Paź 2004
Posty: 4365
Skąd: Polska
Wysłany: 2014-04-21, 21:17   

Powtórzę, bo chyba nie zrozumiałeś. "Post wyżej". Masz prawo, ale w sytuacji gdy nie masz o tym pojęcia, Twoje uwagi są zwyczajnie nic niewarte. I po co Ci to?

PS Co do pisania nieprawdy. Wyjątek od regulaminu można dokonywać w wyjątkowych okolicznościach. Przyznałeś, że w powyższych przykładach takich nie było. Więcej na temat prac komisji pisać nie muszę :)
 
 
angst 
Członek Zarządu
Kapitan IRP

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 4999
Skąd: Płock
Wysłany: 2014-04-21, 21:36   

Ty nie masz pojęcia, jak wygląda proces decyzyjny w Komisji (pomimo licznych wyjaśnień), ale uparcie o tym piszesz co najmniej w taki sposób jak osoba uczestnicząca w tymże procesie. Dlaczego ja zatem nie mogę dopytywać o Twoje motywy albo się ich domyślać, jeżeli nie chcesz ich zdradzić?

Czy zatem niewłaściwe używanie punktu 15.1. to jedyny zarzut (pewnie znowu źle zrozumiałem, ale tak chyba można wywnioskować z "post wyżej")?

Dołączenie bardzo silnego gracza do gry bez zbędnej zwłoki, umożliwienie rozegrania meczu zamiast przyznania walkowera, ukaranie zawodników w największej chyba aferze w historii EL, to same pozytywy dla rozgrywek jako takich, jak i całej naszej społeczności. Jeśli odbywa się to w ramach Regulaminu, choćby nawet przy użyciu punktu zarezerwowanego na wyjątkowe okoliczności (konia z rzędem temu, kto jest w stanie określić, ile razy naprawdę był zastosowany dokładnie ten punkt w ostatnich latach), nie mam najmniejszych wątpliwości, że to właściwa droga i jestem bardzo zadowolony, że Komisja działa aktualnie w ten sposób (nie zawsze tak było).

Jeżeli ktoś stawia literalne przestrzeganie zasad Regulaminu (i to w sytuacjach, gdzie nie jest to wcale jednoznaczne) ponad ducha gry, to ja nic na to nie poradzę, a o priorytetach możemy sobie dyskutować godzinami.

Pozdrawiam

Angst
 
 
 
zukole 

Dołączył: 04 Paź 2004
Posty: 4365
Skąd: Polska
Wysłany: 2014-04-21, 21:52   

angst napisał/a:
Ty nie masz pojęcia, jak wygląda proces decyzyjny w Komisji (pomimo licznych wyjaśnień), ale uparcie o tym piszesz co najmniej w taki sposób jak osoba uczestnicząca w tymże procesie.
Omawiacie, głosujecie i wprowadzacie decyzję w życie. Mylę się? :-) Nie? To chyba napisałeś nieprawdę. Nie interesuje mnie proces podejmowania decyzji, tylko decyzje niemające pokrycia w regulaminie. Dla Ciebie to "niewłaściwe używanie punktu 15.1", dla mnie to nadużycie. Jeżeli nawet brak wyjątkowych okoliczności upoważnia Was do samowolki (po przegłosowaniu oczywiście), to regulamin jest niepoważny (przez co sami stajecie się niepoważni) i w najlepszym wypadku do zmiany (regulamin, bo może znowu opacznie zrozumiesz).
 
 
angst 
Członek Zarządu
Kapitan IRP

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 4999
Skąd: Płock
Wysłany: 2014-04-21, 22:34   

Myślałem, że to jasne, iż chodziło mi jak wygląda ten proces w szczegółach w praktyce, bo Regulamin jest publicznie dostępny i każdy może sobie przeczytać, jak proces jest uregulowany ogólnie i w teorii.

"Nadużycie" słownik języka polskiego definiuje jako: "postępowanie lub czyn niezgodne z przyjętymi normami postępowania" (mam nadzieję, że nie oskarżasz Komisji o przestępstwo finansowe). Jakie to nasze działania były niezgodne z przyjętymi normami? Dlaczego niby Regulamin jest niepoważny? Nie da się nigdy zdefiniować zasad, które obejmą wszystkie mogące wystąpić przypadki, stąd powszechną praktyką jest umieszczanie tego typu klauzuli jak 15.1.

Masz prawo do swojej opinii i możesz oczywiście twierdzić, że zaistniałe sytuacje Twoim zdaniem nie były wyjątkowe. Ale dlaczego szerokim łukiem omijasz meritum mojej wypowiedzi? Czy rzeczywiście uważasz, że kruczki regulaminowe są ważniejsze niż dobro gry i działanie na korzyść drużyn/graczy?

Na pytanie, czy bylibyśmy równie chętni (co to w ogóle za sformułowanie?) do pozytywnej decyzji w przypadku innego gracza/teamu (swoją drogą nie wiedziałem, że są drużyny niższej kategorii) odpowiedź padła już kilka razy, a argumenty typu "bla bla bla" w pewnym wieku już chyba nie przystoją.

Między innymi ze względu na ten przypadek planowana jest zmiana Regulaminu i najprawdopodobniej będzie również okazja ponownie zgłosić do niego uwagi. Chętnie zobaczę wówczas nowatorskie i jednocześnie "poważne" rozwiązanie w zakresie niestandardowych sytuacji.

Pozdrawiam

Angst

P.S.
zukole napisał/a:
Przyznałeś, że w powyższych przykładach takich nie było. Więcej na temat prac komisji pisać nie muszę :)


Umknął mi wcześniej ten dopisek. Znów jakaś nadinterpretacja.
 
 
 
zukole 

Dołączył: 04 Paź 2004
Posty: 4365
Skąd: Polska
Wysłany: 2014-04-21, 22:53   

Cieszę się, że starannie przygotowujesz sobie odpowiedzi, ale jak może zauważysz za chwilę, usunąłem ostatnie zdanie i komentujesz treść, której zwyczajnie już nie ma.

Resztę pozwolę sobie pominąć (szkoda mi czasu na Ciebie).
 
 
angst 
Członek Zarządu
Kapitan IRP

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 4999
Skąd: Płock
Wysłany: 2014-04-21, 23:48   

Ogólnie ta dyskusja się do tego sprowadzała - usuwanie lub pomijanie niewygodnych elementów i ucieczka od odpowiedzi na podstawowe pytania, a o poziomie kultury świadczy wystarczająco ostatnia wypowiedź.

Tak czy owak dziękuję bardzo za inspirację do zmian w Regulaminie. Mam nadzieję, że zostaną wdrożone i spotkają się z aprobatą.

Pozdrawiam

Angst
 
 
 
bbj 


Dołączył: 16 Lis 2008
Posty: 558
Skąd: Śląskie
Wysłany: 2014-04-22, 01:11   

Zmieniając nastrój tej dyskusji, chciałbym napisać jako kapitan drużyny w sezonie, który się właśnie zakończył.

COMPANY najlepszą polską drużyną! I to pierwszy raz w historii EL, z czego jesteśmy niezwykle dumni. :P
Pomimo, że z początku apetyt rósł w miarę jedzenia i mieliśmy uzasadnione aspiracje do podium, 5 miejsce jest dobre, patrząc na siłę zespołów za nami.

Każdemu zespołowi życzę tak wspaniałej atmosfery jaką mieliśmy w com. Niestety w trakcie sezonu trochę się "posypało". ;)

Obecnie Company jest w przebudowie i na tę chwilę rakdar, z jasiem oraz z joyomanem czekają na napływ nowych graczy.

Zachęcam do dołączania do zespołu, który jest w rozgrywkach od początku i przez który przewinęło się tylu wielkich graczy.

Generalnie w tym sezonie uczestniczyły cztery, równe polskie drużyny, które ogrywały czołówkę. Gratuluję pozostałym polskim zespołom za wyniki. W ostatecznym rozrachunku zabrakło jednak podium. Zostawiam do przemyślenia, czy nie lepiej spróbować po raz kolejny zbudować polski "dream team".
 
 
rakdar 


Dołączył: 23 Wrz 2008
Posty: 336
Skąd: Toruń
Wysłany: 2014-04-22, 02:58   

Jakoś trudno nazwać polską drużyną zespół, w którym Polacy zagrali zaledwie jedną trzecią partii :P
_________________
Niektórym nie przeszkadza gdy są opluwani. Widocznie lubią deszczową pogodę...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group