Forum.Gomoku.pl Strona Główna Forum.Gomoku.pl
Forum Polskiego Stowarzyszenia Gomoku, Renju i Pente

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Euroliga 2013/2014
Autor Wiadomość
angst 
Członek Zarządu
Kapitan IRP

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 4999
Skąd: Płock
Wysłany: 2014-04-01, 22:53   

Jako kapitan DT również zdecydowanie popieram zepsucie Wam sezonu przez DT :]

Natomiast stało się to nieco przypadkiem, kiedy z dość egoistycznych pobudek chcieliśmy po prostu sami wypaść jak najlepiej :)

Pozdrawiam

Angst
 
 
 
zukole 

Dołączył: 04 Paź 2004
Posty: 4365
Skąd: Polska
Wysłany: 2014-04-16, 13:45   

Do końca ostatniej rundy pozostały cztery spotkania.

Piątek 18.04
19:30 Czech Payback B - Dark Team

Niedziela 20.04
15:00 Outsiders - WayToTheSun
19:00 Luffarna - Final Fantasy
19:00 Demons and Wizards - The Lords of XO
 
 
zukole 

Dołączył: 04 Paź 2004
Posty: 4365
Skąd: Polska
Wysłany: 2014-04-20, 18:46   

Robi się ciekawie. Zanosi się bowiem na przedłużenie rundy o dzień aby mecz pomiędzy Outsiders a WayToTheSun doszedł do skutku.

A nam kilka lat temu nie pozwolono (z winy serwera w ustalonym terminie) dograć meczu z The Lords :|
 
 
iec 

Dołączył: 28 Sty 2005
Posty: 64
Skąd: svk
Wysłany: 2014-04-20, 23:16   

zukole napisał/a:
Robi się ciekawie. Zanosi się bowiem na przedłużenie rundy o dzień aby mecz pomiędzy Outsiders a WayToTheSun doszedł do skutku.

A nam kilka lat temu nie pozwolono (z winy serwera w ustalonym terminie) dograć meczu z The Lords :|


Don't think that is true, simply there was no will to play..
(Piotr - discussion is around #5600).
 
 
zukole 

Dołączył: 04 Paź 2004
Posty: 4365
Skąd: Polska
Wysłany: 2014-04-20, 23:28   

Co myślę, to już moja sprawa :wink: . Przez ostatnie lata było tyle dziwnych decyzji, że odechciewa się już komentować.
 
 
iec 

Dołączył: 28 Sty 2005
Posty: 64
Skąd: svk
Wysłany: 2014-04-20, 23:40   

zukole napisał/a:
Co myślę, to już moja sprawa :wink: . Przez ostatnie lata było tyle dziwnych decyzji, że odechciewa się już komentować.


I think that's just evolution and shifting from some a bit more rigid decisions in the past into more supportive approach to help players and teams if possible.
Also there were some personal changes and decision is always based on voting.
 
 
Usiek 
Prezes



Dołączył: 25 Sie 2011
Posty: 578
Skąd: Radziejowice
Wysłany: 2014-04-20, 23:45   

So is the match counted as +:- for Outsiders, or not? I'm confused now.
 
 
zukole 

Dołączył: 04 Paź 2004
Posty: 4365
Skąd: Polska
Wysłany: 2014-04-21, 00:06   

Według wpisów na forum EL zagrają o 16.
 
 
Usiek 
Prezes



Dołączył: 25 Sie 2011
Posty: 578
Skąd: Radziejowice
Wysłany: 2014-04-21, 00:15   

Też tak myślałem, ale...
iec napisał/a:
Don't think that is true, simply there was no will to play..
 
 
zukole 

Dołączył: 04 Paź 2004
Posty: 4365
Skąd: Polska
Wysłany: 2014-04-21, 00:25   

Ten fragment dotyczył demons - lords sprzed paru lat.
 
 
Usiek 
Prezes



Dołączył: 25 Sie 2011
Posty: 578
Skąd: Radziejowice
Wysłany: 2014-04-21, 00:33   

Nie widziałem związku "Nie myśl, że to prawda(...)" z ówczesną sytuacją; zdecydowanie bardziej pasowało mi do faktu przedłużania rundy, żeby Outsiders mogli rozegrać swój mecz. Dzięki za sprostowanie.
 
 
angst 
Członek Zarządu
Kapitan IRP

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 4999
Skąd: Płock
Wysłany: 2014-04-21, 10:08   

zukole napisał/a:
A nam kilka lat temu nie pozwolono (z winy serwera w ustalonym terminie) dograć meczu z The Lords :|


Jeśli już koniecznie musimy powoływać się na przykłady sprzed kilku lat, to proszę nie wprowadzać ogółu w błąd (większości nie będzie się chciało szukać ówczesnej otoczki i decyzji Komisji).

Wówczas zapadła zgoda o przedłużeniu kolejki o 3 tygodnie (a nie o jeden dzień), przy założeniu, że zaakceptuje ją 4 kapitanów zainteresowanych drużyn. To był bardzo ważny mecz dla tabeli, a nie "o pietruszkę", ponadto nie było zgody żadnego z kapitanów (nie licząc D&W), a w tym przypadku obie drużyny chcą zagrać i więcej "ryzykują" Outsiders.

O ile nie mogę zrozumieć ciągłego krytykowania Komisji i jej decyzji (abstrahując od słuszności tej krytyki, żeby już nie otwierać na nowo filozoficznej dyskusji), o tyle apeluję o podstawową uczciwość w tym zakresie.

Pozdrawiam

Angst
 
 
 
zukole 

Dołączył: 04 Paź 2004
Posty: 4365
Skąd: Polska
Wysłany: 2014-04-21, 13:39   

Tylko, że to komisja wymyślała warunki. Skoro ktoś mógł skończyć na miejscach 1-2 przy -:-, to było oczywiste, że się nie zgodzi na zagranie tego meczu. Gdyby komisji zależało na tym aby mecz się odbył, to zostałby zagrany. W obecnej sytuacji nie pytacie drużyn z miejsc dalszych, czy się zgadzają (a przecież każda drużyna ma swoje cele).

PS Z Demons and Wizards wypowiadał się bano (nie wiem po co), który kapitanem drużyny wówczas nie był.
PS2 Jeżeli coś jest nie tak, to krytyka jest uzasadniona.
 
 
angst 
Członek Zarządu
Kapitan IRP

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 4999
Skąd: Płock
Wysłany: 2014-04-21, 15:42   

Krytyka jest w pełni uzasadniona, szczególnie konstruktywna. Natomiast trzeba wziąć pod uwagę, że to "coś jest nie tak" zwykle nie znajdowało pokrycia w obowiązujących przepisach i jest dość subiektywne. Ponadto członkowie Zarządu PSGRiP, a do tego silni gracze, chcąc nie chcąc pełnią w niektórych kręgach rolę opiniotwórczą, a czy dyskredytowanie poczynań Komisji (a tym samym pośrednio całej EL) jest w naszej sytuacji (gdzie EL to w zasadzie ostatni bastion upadającego gomoku) najlepszym pomysłem, to już pozostawiam pod rozwagę zainteresowanych. Część osób (pewnie nieliczny %) znajdzie czas i motywację, żeby wyrobić sobie własne zdanie, ale inni powiedzą, że skoro Zukole mówi, że "coś jest nie tak", to pewnie w EL naprawdę "coś jest nie tak" (a nawet się nikt nie zastanowi co konkretnie i dlaczego oraz czy rzeczywiście tak jest).

Komisja nie może nikogo do niczego zmusić. Gdybyśmy wówczas "nakazali" grę Lordsom byłoby to działania, które można określić jako "coś jest nie tak", a mianowicie wbrew regułom.

Niezależnie od tego tych dwóch sytuacji w zasadzie nie da się porównać. To trochę tak, jakby mieć pretensje do np. lekarza, że nie ustępuje miejsca siedzącego w tramwaju jakiemuś młodemu człowiekowi, a inny lekarz w tym samym tramwaju ustąpił kilka lat wcześniej miejsca starszej pani poruszającej się o lasce...

Pozdrawiam

Angst
 
 
 
zukole 

Dołączył: 04 Paź 2004
Posty: 4365
Skąd: Polska
Wysłany: 2014-04-21, 16:48   

Przecież cały regulamin rozgrywek jest narzucony przez organizatorów. Można zaproponować treści mające zmodyfikować to czy tamto, ale ostateczny kształt i tak nadają organizatorzy, a drużyny chcące uczestniczyć muszą go zaakceptować. Skoro mecz był tak ważny dla końcowej tabeli, to powinien zostać rozegrany (zwłaszcza, że zawinił serwer, a nie kapitan niewiedzący która obecnie jest godzina :] ).

Osoby śledzące na bieżąco rozgrywki mają swoje zdanie. Reszty zapewne to nie interesuje i co najwyżej z uśmiechem czytają wszelkie forumowe dyskusje poświęcone Eurolidze. Skoro pojawiają się głosy krytyki (bo przecież przez lata nie tylko ja coś pisałem ;) ), to warto się zainteresować czy może faktycznie coś jest "nie tak", zamiast bronić czci Euroligi jako ostatniego bastionu.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group