Forum.Gomoku.pl Strona Główna Forum.Gomoku.pl
Forum Polskiego Stowarzyszenia Gomoku, Renju i Pente

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Wybory prezydenckie
Autor Wiadomość
bad_mojo 
recenzent ludzkości


Dołączył: 10 Lip 2004
Posty: 1569
Skąd: Konstancin-Jez.
Wysłany: 2010-06-24, 18:28   

Pytanie się pojawia templar, jakby Ci (oczywiście odpukać) przyszło zachorować na coś rzadkiego, i miałbyś nagle wybór - płacisz 1,5 mln zł, i żyjesz jeszcze 5 lat, albo umierasz na miesiąc. Jak masz taką kase, to spoko. Ale jak nie masz, i może Ci to zrefundować fundusz, na który płaciłem 200 zł miesięcznie, to trochę inaczej zaczynasz na te 200 zł i na fundusz patrzeć. Wszystko jest dobrze, póki się nic nie dzieje.
_________________
Think for yourself. Question authority. / People tell me what to say, what to think and what to play.
 
 
 
templar 


Dołączył: 14 Maj 2006
Posty: 657
Skąd: toruń
Wysłany: 2010-06-24, 18:42   

Lol, przecież fundusz nie refunduje takich kosztów leczenia! :rotfl: Nawet operacji za 2000zł nie refunduje.

templar
_________________
"...and remember - anger leads to the dark side!" (kyle katarn)
 
 
bad_mojo 
recenzent ludzkości


Dołączył: 10 Lip 2004
Posty: 1569
Skąd: Konstancin-Jez.
Wysłany: 2010-06-24, 22:21   

http://wyborcza.pl/1,7547...do_lekarza.html

Źle trafiłeś, bo akurat ostatnio to czytałem. :) Ale próbuj dalej :]
_________________
Think for yourself. Question authority. / People tell me what to say, what to think and what to play.
 
 
 
maestro 
Viceprezes


Dołączył: 27 Lis 2005
Posty: 1731
Skąd: Kraków
Wysłany: 2010-06-24, 22:37   

Odnośnie artykułu: nic dziwnego, że znaczy odsetek nie wykorzystuje składki lub czyni to w minimalnym stopniu - kiedy trzeba czekać miesiącami na wizytę u specjalisty czy na odpowiednie badania to wielu z tych, którzy są w stanie ponieść dodatkowe koszty kieruje się do przychodni i klinik prywatnych. W efekcie NFZ może ogłosić sukces bo jako dobry wujek sfinansował garstce pacjentów bardzo drogie kuracje. A tym kto i jak na ten sukces się złożył lepiej się nie zajmować.
 
 
templar 


Dołączył: 14 Maj 2006
Posty: 657
Skąd: toruń
Wysłany: 2010-06-24, 22:45   

bad_mojo napisał/a:
Źle trafiłeś, bo akurat ostatnio to czytałem. :) Ale próbuj dalej :]

Ja mówię o życiu, a nie o tym co pisze gazeta wybiórcza. :D Bo tak samo jak jednemu zrefundowali to i jeden milioner się znajdzie co sam sobie opłaci.

templar
_________________
"...and remember - anger leads to the dark side!" (kyle katarn)
 
 
bad_mojo 
recenzent ludzkości


Dołączył: 10 Lip 2004
Posty: 1569
Skąd: Konstancin-Jez.
Wysłany: 2010-06-24, 23:48   

Ble ble ble, jakieś źródła, bo tak to sobie możesz gadać. Polska jest biednym krajem, więc nie wiem kto miałby płacić za te zabiegi, a z braku popytu na pewno by nie staniały. Już prędzej zniknęły lub przeniosły się za granicę. A do haseł typu "dajmy chorym i biednym po prostu umrzeć, będzie taniej" dodałbym jeszcze głupich, złych i brzydkich, tylko nie wiem kto by wtedy został. :]
_________________
Think for yourself. Question authority. / People tell me what to say, what to think and what to play.
 
 
 
alicecooper 
Skarbnik

Dołączył: 06 Maj 2004
Posty: 2233
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-06-25, 01:09   

taki pierwszy z brzegu przykład zakładu karnego (z Brzegu :) )

2 KACZYŃSKI Jarosław Aleksander 10
3 KOMOROWSKI Bronisław Maria 205
5 LEPPER Andrzej Zbigniew 9
7 NAPIERALSKI Grzegorz Bernard 12

http://prezydent2010.pkw..../160101_17.html

a tu z Warszawy

2 KACZYŃSKI Jarosław Aleksander 14
3 KOMOROWSKI Bronisław Maria 278
5 LEPPER Andrzej Zbigniew 26
7 NAPIERALSKI Grzegorz Bernard 21

http://prezydent2010.pkw....46503_1143.html

porażające :D

ciekawe czy bandyci głosują racjonalnie czy nie:)?

no bo jeśli racjonalnie to jak nazwać głosowanie reszty polaków
 
 
templar 


Dołączył: 14 Maj 2006
Posty: 657
Skąd: toruń
Wysłany: 2010-06-25, 06:53   

bad_mojo napisał/a:
Ble ble ble, jakieś źródła, bo tak to sobie możesz gadać.

Źródłem są doświadczenia chorych osób, z którymi miałem okazję rozmawiać. Polecałbym Ci - to jest lepsze od (tfu) gazetki gazetki!

bad_mojo napisał/a:
Polska jest biednym krajem, więc nie wiem kto miałby płacić za te zabiegi

No to jak to? To sam sobie zaprzeczasz. Najpierw twierdzisz, że NFZ wszystko (lub prawie wszystko) refunduje, a teraz twierdzisz, że nie ma kto za to płacić?

bad_mojo napisał/a:
A do haseł typu "dajmy chorym i biednym po prostu umrzeć, będzie taniej" dodałbym jeszcze głupich, złych i brzydkich, tylko nie wiem kto by wtedy został. :]

Ja nie mówię "dajmy im umrzeć". Jak ktoś chce, to może się o nich troszczyć, dawać im pieniądze, itp. Ja tylko mówię "nie zmuszajmy obywateli do troski o nich". To jest wielka różnica. W ekstremalnych przypadkach, gdy nikt nie będzie chciał im pomóc, to prostu dajmy im umrzeć. Selekcja naturalna! Dla społeczeństwa jest dobra, bo przesiewa jednostki słabe, głupie itp. itd. Powtarzam to co już wcześniej pisałem - życie nie jest dla mnie najwyższą wartością.

Poza tym co to za bzdurny argument "kto by wtedy został"? Jakoś do XIX wieku nie było ani emerytur, ani służby zdrowia państwowej (z resztą medycyna stała bardzo słabo), ani w ogóle nikt się nie troszczył o obcych, a jakoś ludzkość przetrwała! A te "świńskie grypy" są niczym w porównaniu z epidemiami, które szalały w średniowieczu. Jak wyjaśnisz ten fenomen w świetle Twojej teorii?

templar
_________________
"...and remember - anger leads to the dark side!" (kyle katarn)
 
 
Barfko 

Dołączył: 30 Kwi 2004
Posty: 556
Skąd: 49°25'N8°45'E
Wysłany: 2010-06-25, 09:19   

Obywatele nie są zmuszani do płacenia składki NFZ. To znaczy można bezproblemowo i legalnie nie płacić tej składki zarabiając jednocześnie dowolnie dużo, na przykład gdy się wykonuje wolny zawód. Problem jest wówczas dokładnie przeciwny. To opłacenie (a nie unikanie) składki na dobrowolne ubezpieczenie zdrowotne jest niewygodne, bo wiąże się to z przejściem co miesiąc dokładnie tej samej procedury, co każdy pracodawca.
_________________
O-jôzu desu ne!
 
 
Chaosu 


Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 1229
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-06-25, 12:55   

templar napisał/a:
bad_mojo napisał/a:
Polska jest biednym krajem, więc nie wiem kto miałby płacić za te zabiegi

No to jak to? To sam sobie zaprzeczasz. Najpierw twierdzisz, że NFZ wszystko (lub prawie wszystko) refunduje, a teraz twierdzisz, że nie ma kto za to płacić?

. . .Dobre, nieźle się uśmiałem.
_________________
now back to the Gene Krupa syncopated style
 
 
 
templar 


Dołączył: 14 Maj 2006
Posty: 657
Skąd: toruń
Wysłany: 2010-06-25, 15:02   

No chyba nie myślisz, Chaosu, że pieniądze NFZ bierze z kosmosu? Prosty związek - kraj biedny, NFZ ma mało pieniędzy. Nie wiem co w tym śmiesznego.

A z innej strony trochę - na NFZ idzie miesięcznie koło 200zł od osoby pracującej. Co się z tymi pieniędzmi tak naprawdę dzieje? Przecież to są setki milionów złotych miesięcznie... ekstremalnie niewydajny system!

A propos, wyzwanie: stawiam piwo osobie, która znajdzie państwową firmę przynoszącą zyski. ;)

Barfko napisał/a:
Obywatele nie są zmuszani do płacenia składki NFZ (...)

Ciekawe, pierwszy raz o tym słyszę. Jak będę miał chwilę czasu wolnego to zgłębię temat.

templar
_________________
"...and remember - anger leads to the dark side!" (kyle katarn)
 
 
bad_mojo 
recenzent ludzkości


Dołączył: 10 Lip 2004
Posty: 1569
Skąd: Konstancin-Jez.
Wysłany: 2010-06-25, 16:11   

templar napisał/a:
A propos, wyzwanie: stawiam piwo osobie, która znajdzie państwową firmę przynoszącą zyski.

ENEA - Skarb Państwa 60% akcji, zysk netto za 2009 rok 513 mln zł
LOTOS - Skarb Państwa 53% akcji, zysk netto za 2009 rok 900 mln zł
PGE, właściwie KGHM
piwo możesz wysłać pocztą :]

może nie wyraziłem się zbyt jasno:
ja napisał/a:
Polska jest biednym krajem, więc nie wiem kto miałby płacić za te zabiegi

gdyby nie było NFZ i gdyby biednemu dziecku przyszło zapłacić 1,5 mln zł za leczenie. A tak mamy system ubezpieczeń wzajemnych, więc możliwość opłacenia tych zabiegów istnieje. W ten sposób pośrednio zmusza się ludzi do pomagania innym, więc można by powiedzieć, że jest to właściwie wypełnianie słów z Biblii - pomagaj bliźniemu swemu w potrzebie. Aha - i to jest dobre. A nie złe. Istnieje szansa, że ludzie, jakby ich nie zmuszać, sami by pomagali, ale ja bym szybciej raczej kupował losy na loterie.
templar napisał/a:
Jakoś do XIX wieku nie było ani emerytur, ani służby zdrowia państwowej (z resztą medycyna stała bardzo słabo), ani w ogóle nikt się nie troszczył o obcych, a jakoś ludzkość przetrwała! A te "świńskie grypy" są niczym w porównaniu z epidemiami, które szalały w średniowieczu. Jak wyjaśnisz ten fenomen w świetle Twojej teorii?
W Sudanie czy Etiopii też w tej chwili nie ma ani emerytur, ani służby zdrowia, i też ludzie jakoś żyją, a ludzkość przetrwa. Ten "fenomen" wyjaśnię tak, że ludzie w średniowieczu czy XIX wieku nie potrzebowali służby zdrowia ani emerytur, bo i tak nikt nie dożywał, jak w Afryce :D Tam jest w tej chwili wolny rynek, zapewne brak wysokich podatków - ludzie szczęśliwie dożywają czterdziestki i na pewno chodzą po ulicach w zajebistych humorach. Ja myślę, że to jest idealne miejsce dla Ciebie templar. :]
_________________
Think for yourself. Question authority. / People tell me what to say, what to think and what to play.
 
 
 
Barfko 

Dołączył: 30 Kwi 2004
Posty: 556
Skąd: 49°25'N8°45'E
Wysłany: 2010-06-25, 17:59   

Cytat:
może nie wyraziłem się zbyt jasno: (...)

Jasno się wyraziłeś, ale zostawiłeś furtkę do zaczepki.

Dobrowolne ubezpieczenia zdrowotne: art. 68 ust.1 ust. o świadczeniach zdrowotnych ze środków publicznych, ale proponuję jakiś prostszy temat zgłębić, najlepiej w Wikipedii.

Tu taka refleksja. Ignorancja ma wiele wspólnego z odizolowaniem, bo to nic innego, jak odizolowanie od wiedzy. Historia naturalna dostarcza wiele przykładów. Na przykład taki dodo, przerośnięty gołąb, który rwał się do ludzi, bo żył sobie wcześniej w ignorancji nie zaznawszy zagrożenia, odizolowany na Mauritiusie od drapieżników i człowieka.

Tak samo człowiek wychowany w dobrej dzielnicy dziarsko maszeruje przez czarną część South Side, bo po prostu żył sobie odizolowany od wiedzy na temat różnych niebezpieczeństw.

Tak samo ludzie o całkowicie zerowym pojęciu o ekonomii, czy jakiejkolwiek teorii społecznej, z godnym podziwu samozadowoleniem opowiadają niesamowite historie o charakterze holistycznym najczęściej. Im mniej wiedzy, tym większe samozadowolenie.

Dotyczy to nawet matematyki. Jestem w redakcji czasopisma, do którego co i rusz przysyła ktoś a to dowód hipotezy Jakobianowej, a to krótki dowód WTF i nie wiadomo, co odpisać. Delikwent jest stuprocentowo przekonany o poprawności swojego argumentu i to czasem w sytuacji, w której nie dysponuje dostateczną wiedzą, żeby w ogóle problem zrozumieć.

Nawiasem mówiąc dodo to nazwa nadana ptaku przez portugalskich żeglarzy i pochodziła od słowa doudo (w starej pisowni), czyli głupiec.
_________________
O-jôzu desu ne!
 
 
soul_reaper 
retired


Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 889
Skąd: Kraków
Wysłany: 2010-06-28, 11:10   

Cytat:
bmac napisał/a:
... do góry nogami hihihi, to dokładnie tak jak cała dęta propaganda PO, ładnie brzmi, młodzi się z tym zgadzają, patrz posłanka Mucha, nawet ostro agitują ..., no a tak naprawdę to pic na wodę fotomontaż... ładnie wyglądający SPOKOJNY, MĄDRY BRONEK hihihi...

PS.: ... współczuję Wam dzieciaki prywatnej służby zdrowia za parę lat, wiem z detalami jak to wygląda w Stanach, a teraz patrzę tylko na stan obecny w Polsce, moja Mama powoli odchodzi na drugą stronę od dziesięciu lat

... szmal, szmal i po prostu szmal, oto realia prywatnej "służby" zdrowia... jak myślicie, ile się w ramach tych reorganizacji w ciągu następnych lat zlikwiduje? 5-10% ?? a brakuje Nam miejsc w szpitalach, podsumowując: ja sobie radę dam, bo mnie jeszcze na to stać, mimo zaawansowanego wieku, nie wiem jak to będzie z Wami, Waszymi Rodzinami i bliskimi

i tyle ode mnie w tym temacie

bmac


A ja sobie akurat zycze prywatnej sluzby zdrowia. Nawet pomimo tego, ze osoby z mojej bliskiej rodziny sa ciezko chore. Efekt jest taki, ze i tak musze wydawac gruba kase na ich leczenie, a do tego z mojej skladki utrzymuje pewnie ze dwie panie przerzucajace papierki w NFZ. Dodatkowo place na prywatne ubezpieczenie ok 10% tego co na NFZ i mam tam praktycznie wszystkie swiadczenia dla mnie, zony i dziecka. Oczywiscie od tego juz musze odprowadzac podatek (jest to skladnik mojej pensji - tzn. za mnie placi firma, ja za zone i dziecko). Wkurza mnie, ze gdy moja zona robila operacje kolana to nawet nie moglem sobie tego odliczyc od podatku (NFZ tej operacji akurat nie refundowal). Dlatego o ile nie jestem za calkowitym zniesieniem publicznej sluzby zdrowia - sa osoby, ktore nigdy nie beda w stanie zarobic na swoje leczenie, to uwazam, ze skladka jest zdecydowanie zbyt wysoka. Placowki publiczne powinny pozostac dla ludzi, ktorych z obiektywnych wzgledow (nie jest takim czyms brak checi do pracy) nie stac na ubezpieczenie prywatne.
 
 
 
vilumisiek 


Dołączył: 04 Gru 2005
Posty: 1604
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2010-06-28, 14:04   

Jak dla mnie wybory powinny być jak prawo jazdy. Zdajesz egzamin z wosu, historii współczesnej i dopiero masz prawo oddawać głos. Głosowali by ludzie świadomi, inteligentni, z własnymi poglądami.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group