Forum.Gomoku.pl Strona Główna Forum.Gomoku.pl
Forum Polskiego Stowarzyszenia Gomoku, Renju i Pente

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Czas z tym skończyć!
Autor Wiadomość
maestro 
Viceprezes


Dołączył: 27 Lis 2005
Posty: 1731
Skąd: Kraków
Wysłany: 2008-03-03, 22:37   

Całkowicie zgadzam się z Angstem i z Dreddem w tym, co napisali w dwóch powyższych postach.

Poza tym wciąż dziwi mnie lekceważenie problemu - niby nikt nie lubi być oszukiwanym, a ta kwestia traktowana jest jak coś nieistotnego. Tu chodzi nie tylko o to, czy komuś jest łatwiej bądź trudniej poradzić sobie z programem, tylko o zasadę, że skoro można zachowywać uczciwość i pilnować by elementarne zasady gry fair byly przestrzegane. Skoro to nie jest niemożliwe, to czemu uczciwi mają tracić, a korzyści ma przynosić cwaniactwo nieuczciwych?
 
 
Muchal 

Dołączył: 12 Maj 2005
Posty: 703
Skąd: Bietigheim (DE)
Wysłany: 2008-03-03, 22:43   

angst napisał/a:

Ale jeżeli szanowani gracze piszą, że w sumie im progi nie przeszkadzają, to chyba nie ma co dalej deliberować i trzeba zacisnąć zęby oraz pogodzić się z szarą rzeczywistością :roll:
Angst


nie wiem czy należe do szanowanych graczy, ale mnie bardzo przeszkadzają progi... zwłaszcza jak z chęcią gry przystępuje do oficjala i okazuje sie ze w pierwszej partii mam proga na 1200 ;] zdarzyło mi sie to kilkakrotnie (pisałem o tym w temacie "Co z operatorami?"zwłaszcza zwróciłem uwagę na _proga) i po takiej pierwszej partii przegranej z progiem, nie łatwo jest sie podnieść... ehhh to jest mega wkurzające, przez takich debili zdarzało mi sie nawet wychodzić z oficjali, bo po przegranych dwóch grach z rzędu z progami krew mi sie w żyłach gotuje :/

pozdro
_________________
If the problem can be solved there is no use worrying about it, if it can't be solved worrying will do no good.
 
 
 
Johanka_z_arcu 
hejże :-)


Dołączyła: 28 Kwi 2004
Posty: 237
Skąd: Kraków
Wysłany: 2008-03-03, 22:51   

Widzicie jakieś rozwiązanie?

Bo jak na razie to tylko wszyscy narzekają :D

Rozmowa jest jałowa, NIE JEST rozwiązaniem nowy operator, tudzież zmiany na kurniku.
_________________
"Karpacka Spolka Gazownictwa Sp. z o.o. w Tarnowie Oddzial Zaklad Gazowniczy w Krakowie OGLASZA PRZERWE w funkcjonowaniu SMOKA WAWELSKIEGO z powodu awarii."
 
 
 
 
maestro 
Viceprezes


Dołączył: 27 Lis 2005
Posty: 1731
Skąd: Kraków
Wysłany: 2008-03-03, 22:55   

Ja wciąż myślę, że tylko nowy operator bądź zmiany na kurniku mogą przynieść jakiś efekt - nie liczyłbym raczej na skuteczność apeli do sumien oszustów czy wiarę w to, że problem rozwiąże się sam...
 
 
vince 

Dołączył: 26 Mar 2005
Posty: 159
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2008-03-03, 23:14   

Ok, zgadzam sie ze moze to denerwowac na oficjalach gdzie przeciwnik jest przydzielany a nie tak jak na dobrocinie wybieramy sobie z kim grasz. Takze chyba mozemy sie zgodzic ze banowanie za proga powinno sie odbywac jedynie na turniejach, eurolidze lub irp.

Tak jak wspomnial Muchaldinho czesto progi na oficlajach wchodza na kompletnie nowych anonimowych nickach, wiec te 2 problemy sa niejako powiazane. Rejestracja na jednego mejla moglaby to nieco ukrocic.

Zeby bylo jasne, nadal uwazam ze bedzie to bardzo trudne do przeprowadzenia, nie chcielibysmy chyba zeby cierpieli niewinni. I moge zapewnic, ze moje miganie nie ma nic wspolnego z brakiem szacunku dla oponenta, ale naprawde czasem musze dzielic swoj czas (na przyklad na pisanie magisterki lub kolejnych cv:-).

Podsumowujac, scigac progi na turnieju ok, ale na treningowej grze nie ma sensu. Wprowadzic 1 rejestracje na jeden mejl. Z ramienia PSGiRP nominowac ze 3 osoby, ktore sa powazne i obeznane z tematem. Wprowadzic jakies procedury zabezpieczajace i kontrolne (moze zeby 2 opow podejmowalo decyzje, nie wiem). No i dogadac sie z mafem:).
Jak dla mnie to kandydatami mogliby byc: Alice, Angst, Johanka, Zukole, Muchaldinho (tylko zebys ze zdenerwowania sie nie rozpedzal z tym banowaniem:) pewnie jeszcze kilku by sie znalazlo. Sa zarejstrowani na forum jakby co to znamy ich prawdziwe dane, zartuje:).

Aha i moze ten pomysl mafa na wprowadzenie swoich pokoi i ustanowienie wlasnych opow nie jest taki glupi. Moznaby stworzyc pokoj stowarzyszenia i ustalic swoje reguly i ich pilnowac.
 
 
zukole 

Dołączył: 04 Paź 2004
Posty: 4365
Skąd: Polska
Wysłany: 2008-03-03, 23:24   

Rejestracja na jednego meila chyba nic nie da, może się mylę ale kiedyś chyba ktoś coś wspominał o takim pomyśle, ale mafowi chyba nie zależy aby ukrócić liczbę nicków.

Vince, jak ktoś gra progiem to raczej na turniejach, żeby "błysnąć" swym geniuszem :lol: .

Zresztą turnieje nie są aż tak anonimowe żeby nie można było znaleźć czarnej owcy.

Johanko, jakie zmiany mogą spowodować że szarańcza się wyniesie ?
 
 
bad_mojo 
recenzent ludzkości


Dołączył: 10 Lip 2004
Posty: 1569
Skąd: Konstancin-Jez.
Wysłany: 2008-03-04, 00:39   

To ja proponuję nowych operatorów albo zmiany na kurniku.
_________________
Think for yourself. Question authority. / People tell me what to say, what to think and what to play.
 
 
 
alicecooper 
Skarbnik

Dołączył: 06 Maj 2004
Posty: 2233
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-03-04, 04:07   

ech o rejestracji na 1 maila rozmawiałem z mafem z rok temu albo i dawniej
pomyślcie przez chwilę ile mail jesteście w stanie założyć i będziecie mieli odpowiedź

co do ip to przy neostradzie, proxy i programach do ukrywania jest to walka z wiatrakami

ja rozumiem ze chcielibyście prawa i sprawiedliwości na kurniku :)
tylko żeby jeszcze jakiś sensowny pomysł sie trafił
 
 
teletombola

Dołączył: 21 Kwi 2006
Posty: 123
Wysłany: 2008-03-04, 10:26   

Johanka_z_arcu napisał/a:
nie mam teraz czasu "ruszyc dupy na raptem 2 tury w tygodniu" bio nie jestem zamulona, tylko zdarza mi sie w tym czasie pracować


wlasnie o to chodzi jesli nie masz czasu to po co sie zglaszalas do Mafa ? niech zgłaszaja si eosoby które maja czas przebywac podczas oficjali, rozumiem ze mozna raz nie byc czy dwa ale Ciebie ie ma prawie nigdy Marta :(
 
 
termin 


Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 169
Skąd: poznan
Wysłany: 2008-03-04, 10:40   

Chciałbym przeprosić wszystkich, których nie uszanowałem migając podczac gry. Przepraszam też aktorów, reżyserów i scenarzystów serialu "M jak miłość", bo wczoraj w czasie trwania serialu "migłem" i sprawdziłem co się dzieje na eurosporcie. Wybaczcie mi.

Paranoja.

Banować, za granie programami. JASNE!!! Ale skąd mieć pewność, że ktoś gra programem, bo miga i wykonuje ruchy jak program. A może jest takim samym maniakiem jak WY i siedział dwa tygodnie w domu, tworzył jakieś śmieszne biblioteki, rozegrał 3000 parti z programem i sie nauczył takich ruchów.
Przypomne tylko, że bardzo dawno temu jak gra w gomoku była super przyjemna bo nikt nie miał zadnych bibliotek istniał taki program Carbon. Sam rozegrałem z nim kikanascie partii i chcąc niechcąc ruchy progamu były przezemnie powielane w grze na kurniku. Czy jeśli w tym samym czasie migłem to zasługuje na bana?

Przecież większość czerwonych nicków gra jak programy, nauczyli sie ruchów (nie wymyślili ich sami) które podpowiedziały ich programy :)

Nasze mózgi to takie mały komputerki z programami w środku :) Zbanowac wszystkich powyżej 2100 !!!!

Zacznijcie sie bawić tą grą, bo za rok zostanie tylko kilku czerwonych.
 
 
wicherek 


Dołączył: 21 Cze 2004
Posty: 401
Skąd: Bytom
Wysłany: 2008-03-04, 10:43   

Kiedy wyeliminuje sie oszustow, Kurnik straci kilka tysiecy uzytkownikow :)
Skoro wiekszosci ludzi to nieprzeszkadza, to po co ich eliminowac? dla tej mniejszosci?
Nie jestem za oszustami, ale eliminujac ich w 100% kurnik straci tych ludzi, pozatym nieuzasadnione blokady (przez pomylke, lub przez przypadek) zwieksza sie o wiele wiele...

johanka, czy musisz na kazdym kroku przypominac o swojej wladzy?? mysle, ze malo juz to komu imponuje tym bardziej, ze przez takich ludzi olewajacych sprawe jak Ty zwiekszenie operatorow powoduje jedynie problemy z nieuzasadnieniem o blokadzie konta... z ktorymi spotykam sie na codzien, zrob cos z oszustami wtedy mozesz sie chwalic o Twojej wielkiej "wiedzy" na temat dalszych planow na przyszlosc Kurnika, oraz tym co mozesz dla nas zrobic.
_________________
http://www.bwe.biz.pl moja strona zapraszam!
 
 
 
Johanka_z_arcu 
hejże :-)


Dołączyła: 28 Kwi 2004
Posty: 237
Skąd: Kraków
Wysłany: 2008-03-04, 11:11   

teletombola napisał/a:
Johanka_z_arcu napisał/a:
nie mam teraz czasu "ruszyc dupy na raptem 2 tury w tygodniu" bio nie jestem zamulona, tylko zdarza mi sie w tym czasie pracować


wlasnie o to chodzi jesli nie masz czasu to po co sie zglaszalas do Mafa ? niech zgłaszaja si eosoby które maja czas przebywac podczas oficjali, rozumiem ze mozna raz nie byc czy dwa ale Ciebie ie ma prawie nigdy Marta :(


Zgłosiłam się 3 lata temu, jak byłam na studiach i miałam czas, no kurcze, przeciez nie stoję w miejscu.

wicherek napisał/a:
johanka, czy musisz na kazdym kroku przypominac o swojej wladzy?? mysle, ze malo juz to komu imponuje tym bardziej, ze przez takich ludzi olewajacych sprawe jak Ty zwiekszenie operatorow powoduje jedynie problemy z nieuzasadnieniem o blokadzie konta... z ktorymi spotykam sie na codzien, zrob cos z oszustami wtedy mozesz sie chwalic o Twojej wielkiej "wiedzy" na temat dalszych planow na przyszlosc Kurnika, oraz tym co mozesz dla nas zrobic.


Wicherku, nie przypominam ciągle "o swojej władzy", nie staram się nikomu imponować,to raczej użytkownicy mi stale przypominają o tym, bo kiedy ledwo co wejdę na kury,od razu jest larum "johna,murzynie,zbanuj,co robisz,czemu tak wolno!".

Nie chwalę się też "wielką wiedzą" na temat kurnika,tylko napisałąm to,co mi napisał maf w mejlu,kiedy chciałam polecić kolejne osoby na operatorów. Myślę, że lepsze cos takiego, niż milczenie, bo chyba chcecie wiedzieć jak będzie w przyszłości wyglądał kurnik,nie?

Ale jeśli dzielenie się informacjami jest dla ciebie chwaleniem się, to ok,ja już milknę.

W ogóle odnoszę wrażenie, że albo nie czytacie moich postów,albo ich treść do was nei dociera - NOWYCH OPERATORÓW NIE BĘDZIE a uprawnienia obecnych są już mocno ograniczone a za chwilę zostaną zniesione. Maf ma wlasną wizję kurnika i niestety,ale nasze lamenty nie wpłyną na zmianę tej wizji.

Żukole, ja nie mam żadnych pomysłów, bo wiem, że nawet nie ma sensu niczego Markowi proponować. Wiem, że dla was maniaków to ignorancja,olewanie sprawy, bierność. Ale ja mam dystans i inne obowiazki na głowie niż kurnik, dlatego nie zamierzam prowadzić jałowych dyskusji tudzież próbować przekonywać Marka do jakichś (na pewno fajnych,bo waszych )pomysłow, bo wiem, że on z góry jest na nie.

Ale próbujcie, jak chcecie - ja trzymam kciuki.
_________________
"Karpacka Spolka Gazownictwa Sp. z o.o. w Tarnowie Oddzial Zaklad Gazowniczy w Krakowie OGLASZA PRZERWE w funkcjonowaniu SMOKA WAWELSKIEGO z powodu awarii."
 
 
 
 
dobrychemik 


Dołączył: 20 Cze 2007
Posty: 640
Skąd: Europa
Wysłany: 2008-03-04, 12:16   

Wygląda na to, że sposób na uczciwe turnieje jest tylko jeden:
1. Stworzyć listę godnych zaufania i znanych ludzi, którzy są zainteresowani udziałem w Nowych Turniejach. Najlepiej, gdyby mogły się tam dostać wyłącznie osoby o znanej tożsamości. Bez anomimów (to chyba nie jest takie straszne - w turniejach na żywo też nie ma anonimów).
2. Każda z takich osób założyłaby nowy nick WYŁĄCZNIE do gier w Nowych Turniejach. Tylko JEDEN nick.
3. Ustalono by kilka terminów, w których rozgrywane by były Nowe Turnieje (na warunkach turniejów prywatnych). Do tych turniejów dopuszczani byliby wyłącznie ludzie z listy.
4. Możnaby wtedy oczekiwać, że gra w Nowych Turniejach niosłaby większą satysfakcję niż w obecnych oficjalnych, a uzyskiwany ranking byłby miarodajny.

P.S. Tak przy okazji: zapraszam Was na Turniej Chemika - w każdy wtorek, godz. 21:10, 8 rund, 3 minuty, swap2. (Tak, wiem - koliduje z oficjalną siedmiominutówką).
_________________
Mgławica Heliks - jedna z najładniejszych mgławic planetarnych (nazwa "planetarna" pochodzi stąd, że w małych teleskopach wyglądem przypomina tarczę planety).
Ostatnio zmieniony przez dobrychemik 2008-03-04, 12:54, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
fen

Dołączył: 28 Lut 2008
Posty: 4
Skąd: z Łodzi
Wysłany: 2008-03-04, 12:45   

Czemu nikt nie bierze pod uwagę opcji, że hasla do konta jednego opa będzie znało kilka odpowiedzialnych, cieszących się powszechnym zaufaniem osób? Na pewno rozwiązało by to jakoś problem aktywności adminów bez ciągłego zawracania dupy MAFowi o zwiększenie liczby ludzi u władzy. Do tego dodatkowy plus - Każdy z tych "part-opów" miałby czas również na prowadzenie własnego konta i na grę, bo by sie wymieniali....a przy braku opa online zgłaszałoby się problem do któregoś z tych part-opów.... i tyle....pytanie tylko czy któryś z obecnie nam panujących adminów chciałby dzielić się władzą? Ale generalnie wydaje mi sie, że rozwiązałoby to problem... Przynajmniej tymczasowo.

A co do pomysłu chemika, to byłaby to wielka bzdura i pierwszy krok do upadku gomoku na kurniku. Może od razu należałoby wprowadzić płatne konta? <sic>
 
 
 
dobrychemik 


Dołączył: 20 Cze 2007
Posty: 640
Skąd: Europa
Wysłany: 2008-03-04, 12:57   

fen napisał/a:

A co do pomysłu chemika, to byłaby to wielka bzdura i pierwszy krok do upadku gomoku na kurniku. Może od razu należałoby wprowadzić płatne konta? <sic>


Czemu prywatne turnieje dla wybranych miałyby doprowadzić gomoku do upadku? Teraz też jest od metra turniejów prywatnych i jakoś żadnej katastrofy one nie spowodowały.
_________________
Mgławica Heliks - jedna z najładniejszych mgławic planetarnych (nazwa "planetarna" pochodzi stąd, że w małych teleskopach wyglądem przypomina tarczę planety).
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group