Forum.Gomoku.pl Strona Główna Forum.Gomoku.pl
Forum Polskiego Stowarzyszenia Gomoku, Renju i Pente

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Riga Open (gomoku and renju)
Autor Wiadomość
bromozel

Dołączył: 05 Sty 2014
Posty: 37
Skąd: Russia
Wysłany: 2019-02-26, 10:46   Riga Open (gomoku and renju)

Dear friends!

I'm glad to invite you to participate in Riga Open (gomoku and renju) tournament.
The tournament will be at April, 13-14, one day gomoku and one day renju.
The participants:

1. About 25-50 estonian players (I'm serious!)
2. Dima Epifanov and his students
3. Pavel Makarov (4 times Russian renju champion!)
4. Max Karasyov (with 50% chance)
5. Some Latvian players
6. and the organizers, Matiss Riherts, Ants Soosorv and me

Please come also and participate in the largest gomoku tournament in the world (I hope)!
Any questions may be addressed to me
 
 
Chaosu 


Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 1229
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2019-02-27, 23:03   

. . .Sounds fun!
_________________
now back to the Gene Krupa syncopated style
 
 
 
Chaosu 


Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 1229
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2019-04-13, 08:57   

. . .Turniej wystartował, reprezentuję Polskę jako jeden z pięciu narodów biorących udział. Dziś gomoku, na początek jedenaście rund 10'+3". Po czym czołówka (do ustalenia ile osób) zagra poważniejszy turniej.

_________________
now back to the Gene Krupa syncopated style
 
 
 
Chaosu 


Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 1229
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2019-04-13, 14:38   

. . .Załączam wyniki pierwszej fazy turnieju. Druga jest grana tempem 20'+5'(tą część będzie liczona do rankingu), drabinka pucharowa ale przegrani dalej grają (też pucharowo jak rozumiem) o pozostałe miejsca.
_________________
now back to the Gene Krupa syncopated style
 
 
 
Chaosu 


Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 1229
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2019-04-13, 19:14   

. . . Wyniki gomoku http://renju.net/media/to...rnament_id=2168
_________________
now back to the Gene Krupa syncopated style
 
 
 
Chaosu 


Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 1229
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2019-04-14, 08:43   

. . .Dziś renju osobno dla początkujących, dla pozostałych 5 rund z 30 minutami na gracza. Ja w ostatniej chwili zrezygnowałem z udziału na rzecz zwiedzania. Wyniki będą dostępne na renju.net a ja napiszę krótkie podsumowanie po powrocie.
_________________
now back to the Gene Krupa syncopated style
 
 
 
Chaosu 


Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 1229
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2019-04-22, 10:01   

. . .Turniej był bardzo udany. Rosja i Estonia przyjechały z autokarem dzieci. Mimo naprawdę młodego wieku niektórych z nich w sali gier było dość cicho i spokojnie. Zaplanowany system rozgrywania turnieju gomoku jest świetnym rozwiązaniem (pomijając krótki czas na grę utrudniający sprawiedliwą grę na wysokim poziomie) i po 11 rundach bez wątpienia wszyscy lepsi gracze znaleźli się w rozgrywce finałowej. Organizacyjnie był to zwyczajny, prosty turniej ale nic nie brakowało (może poza ogłoszeniem turniejowym, które po kawałku otrzymywałem mailem - na szczęście byłem zdecydowany na weekend w Rydze niezależnie od turnieju, więc nie miało to dla mnie większego znaczenia).

. . .Swoją grę w turnieju gomoku oceniam nieźle jak na zupełny brak przygotowania (to chyba dla wszystkich jest oczywiste). Miałem dwie gry w których nie wiedziałem co się dzieje (trzy z jednym openem rozrzuconym) ale też kilka gier w których czułem się pewnie i powoli realizowałem swoją przewagę. Parę wyrównanych pojedynków i gry z początkującymi którym dałem pograć trochę dłużej (czasem pokazywałem palcem gdzie muszą bronić). Udało mi się taktycznie iść dołem tabeli z czego się cieszę - gry z czołówką były bardzo męczące, bo zupełnie nie wiedziałem co robić.

. . .Turniej renju sądząc po frekwencji też się udał. Trochę żałuję że nie zagrałem ale gdybym nic nie zwiedził żałowałbym jeszcze bardziej.

. . .Ze spraw towarzyskich, poznałem młodego reprezentanta Łotwy - Matissa i zachęcałem go do przyjazdu na turniej w Polsce. Sugerował że jedzie się zbyt długo do Polski (nie pamiętam już czy mówił o 15 czy 20 godzinach do Warszawy) ale zapewniałem go że komfortowe autobusy jadą 13, więc samochodem musi być jeszcze krócej - poza tym są samoloty. Finalnie powiedział że na "open" na pewno nie przyjedzie ale jakiś turniej mistrzowski rozważy ; ). Na temat turniejów rozmawiałem też z Olegiem, który chciałby zorganizować turniej we Lwowie (żebyśmy mieli bliżej niż do Kijowa). Mówił nawet że być może byłby ktoś z Węgier - sugeruję rezerwować czas i wyrabiać paszporty. Nie zupełnie serio, ale w rozmowie z Ilią padła też propozycja turnieju na Białorusi, może za jakiś czas? Parę osób żałowało, że nie przyjechał Adifek, a ja musiałem przyznać że nie pomogłem mu w podjęciu decyzji o przyjeździe. Korzystając z okazji wypytywałem estońskich graczy o ich nazwiska i ewentualne pokrewieństwo z innymi, m.in. zapytałem Olivera Ilu czy Timo to jego brat. „He's my father.” Domyśliłem się, że z młodym Sebastianem (Lents) sytuacja jest taka sama...
_________________
now back to the Gene Krupa syncopated style
 
 
 
zukole 

Dołączył: 04 Paź 2004
Posty: 4356
Skąd: Polska
Wysłany: 2019-04-22, 12:16   

Chaosu napisał/a:
Ze spraw towarzyskich, poznałem młodego reprezentanta Łotwy - Matissa
Matiss jest dwa lata młodszy od Ciebie ;)
 
 
Chaosu 


Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 1229
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2019-04-22, 17:32   

zukole napisał/a:
Chaosu napisał/a:
Ze spraw towarzyskich, poznałem młodego reprezentanta Łotwy - Matissa
Matiss jest dwa lata młodszy od Ciebie ;)

. . .Chcesz powiedzieć że jesteśmy starzy? : D

. . .Napisałem to w kontekście starych graczy, którzy kończyli grać gdy my (w Polsce) dopiero uczyliśmy się to co jest renju ale faktycznie zabrzmiało jakby Matiss był nastolatkiem, sorry.
_________________
now back to the Gene Krupa syncopated style
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group