Forum.Gomoku.pl Strona Główna Forum.Gomoku.pl
Forum Polskiego Stowarzyszenia Gomoku, Renju i Pente

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Restart IRP?

Czy chciałbyś, aby powtórzono eliminacje IRP?
Tak
39%
 39%  [ 11 ]
Nie
60%
 60%  [ 17 ]
Głosowań: 28
Wszystkich Głosów: 28

Autor Wiadomość
blind 

Dołączył: 25 Kwi 2005
Posty: 119
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2006-01-14, 01:13   

Teraz ja wypowiem sie na temat IRP. Na poczatku traktowalem je jako mozliwosc zagrania gier z lepszymi od siebie na czas wiekszy nic 5 minut (co do czasu, to 10 minut jest dla mnie minimum! ostatnio nawet rozmawialismy z Vincem i Amigo o 15 min i 4 grach). Po kilku miesiacach (chyba 3 rundach) znalazlem sie w grupie B, ale nie o to mi chodzi.
W mojej perspektywy (wynikajacej z grania w kilku rundach IRP)powinna byc taka zasada: grasz wygrywajacy dana grupe powinien przeskakiwac o 2 grupy, wtedy nowi dobrzy gracze nie przechodziliby z mozolem przez kazda grupe i po 2-3 rundach rezygnowali - nudy (wtedy by okazywalo sie ze to dla nich nudne i zaczym wejda do grupy A moze to potrwac np. 5 rund)

Moze nie doslowne przeskakiwanie przez jedna grupe, ale moze baraze z jedna z gorsyzch osob w danej grupie(np. Yoss wygral grupe D i gra o miejsce w grupie B z 3 lub 4 osoba od konca z B ) ? Nie wiem jaki Angst proponuje system w tej edycji , wiec trudno mi powiedziec jakby to mialo wygladac do konca, ale sadze, ze potrzebna jest wieksza rotacja (ostatnio prawie kazdy kto gra przechodzi - to troche mija sie z celem)

Co do restartu jestem na NIE, czemu? Sadze ze to nic nie da. Znowu pojawi sie kilku graszy i po 3-4 edycjach wrocimy do punktu wyjscia.
 
 
 
angst 
Członek Zarządu
Kapitan IRP

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 4999
Skąd: Płock
Wysłany: 2006-01-14, 04:06   

Nie było moim zamiarem dokonanie "restartu", aczkolwiek i tak 7 osób było przeciw, a 3 za takim rozstrzygnięciem (Peaceman wstrzymał się od głosu).

Połowicznym rozwiązaniem jest na pewno połączenie grup B1 i B2 oraz C i Z. Awans do grupy A można uzyskać zatem w ciągu dwóch tur :) Warto się zgłaszać, bo nie wiem, jak długo potrwa ta "promocja" ;)

Próbowałem uświadomić Adikowi, że restart niewiele by zmienił (może doszłoby kilka osób). Nikt w zasadzie nie deklarował, że jakby była krótsza ścieżka awansu, to przystąpiłby do rozgrywek. System ligowy obowiązuje od II tury i nie wiem, co zmieniłoby nazwanie grupy A ekstraklasą, a grupy B II ligą? Prawdopodobnie mielibyśmy doczynienia z booomem (a właściwie boomikiem) trwającym 2-3 tury i znaleźli się w tym samym miejscu :|

Pozdrawiam

Angst
 
 
 
Lunar 

Dołączył: 02 Lip 2005
Posty: 34
Skąd: Łódź
Wysłany: 2006-01-14, 10:53   

dalem na nie - tak jak wiekszosc, bo uwazam ze badz co badz jakos ta reprezentacja wyglada i nie nalezy jej burzyc - zwlaszcza ze hierarchia juz jest ustalona - a przy tym dosc waska - wiec nie ma potrzeby rozstawiania wszystkiego od poczatku

z drugiej strony jednak jest cos w tym co adik napisal - zwlaszcza podoba mi sie pomysl ligi (tu rowniez uklon w strone utratosa - inny post)

na pewno warto jeszcze o tym pomyslec - bo jak widac reforma idzie wielkimi krokami, oby tylko obrac dobra droge
 
 
 
vince 

Dołączył: 26 Mar 2005
Posty: 159
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2006-01-14, 10:57   

Rowniez zaglosowalem na nie, z powodow ktore wczesniej podali amigo i honor. Nie widze w czym mialby pomoc restart rozgrywek. Oprocz umiejetnosci wazna jest rowniez chec zawodnika do gry, nikogo nie mozna zmuszac. Potrzebne sa raczej zmiany w umawianiu gier i dyscyplinowaniu zawodnikow do gry. I w tym zakresie juz cos zaczyna sie dziac, angst teraz wprowadzil kolejki 2tyg, ciekawa i wlasciwie podobna propozycja jest rowniez pomysl utratosa w oddzielnym temacie. Powinno to zwiekszyc liczbe widzow, bo bedzie znany termin(jezeli umawianie gier bedzie sie odbywalo na forum) i grajacy zawodnicy, co z kolei powinno podniesc prestiz i rozpoznawalnosc rozgrywek, byc moze doprowadzajac do powrotu solidnych graczy :)
 
 
losiu 
Łoś super ktoś


Dołączył: 23 Wrz 2004
Posty: 426
Skąd: Złotoryja
Wysłany: 2006-01-14, 11:10   

angst napisał/a:
Połowicznym rozwiązaniem jest na pewno połączenie grup B1 i B2 oraz C i Z


Bardzo Dobry pomysł! z tą promocją! Wiele osob powinno wykorzystać tą okazje! Naprawde
 
 
 
_gnoza_ 

Dołączył: 13 Maj 2004
Posty: 146
Skąd: Łódź
Wysłany: 2006-01-14, 13:27   

adik napisał/a:
3. Wyjątkowo fajna sprawa - w związku z tym POTWIERDZAM chęć gry w IRP, oby więcej takich meczów.. No i muszę zapewnić spadek Aaru, Lutalkowi i Losiowi, więc jestem potrzebny reprezentacji.


adik napisał/a:
Adik zrezygnował z IRP, w tej chwili mógłby grać w C, dam głowę, że z odpowiednim zaangażowaniem przedostałbym się wyżej, ale po co? Nie bawią mnie rozgrywki w których brak magii, rywalizacji.. Tego brakuje, więc brakuje też kilku ciekawych graczy (za takiego również siebie, nieskromnie, uważam)


powiem krotko nie pi...l

adik napisał/a:
Arczi, Marcin133, Devotion, Adik (lol), Seba, Runes, Zukole, itd..


a chca grac? jesli tak to czemu nie graja?

no a co do leni to pewnie masz racje (sam sie nie orientuje czy ktos sie leni w IRP)
a skoro mowisz ze rewolucji kadrowej nie bedzie to po co restart?

aaru napisał/a:
Zryw kolejnych osób ze słomianym zapałem, które nie dotrwają do konća nawet jednej rundy.
Ps. Reprezentacja to nie zabawa. (Gomoku być może)


i znowu angst bedzie musial "czyscic" IRP z takich graczy
_________________
'Gdzie wszyscy mysla tak samo, nikt nie mysli zbyt wiele'
 
 
adik 


Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 1432
Skąd: Witkowo
Wysłany: 2006-01-14, 13:44   

Gnoza, czy zastanawiałeś się kiedyś nad sensem swoich postów? Najpierw oskrażasz mnie o jakieś prywatne powództwa, którymi rzekomo kieruje się dążąc do modyfikacji systemu IRP, a kiedy odpowiadam Ci konkretnymi argumentami ośmieszasz się popisem głupoty i wulgarności. Żenada.

Widzisz, perspektywa gry z jakimiś średniakami w C jest dla tych lepszych graczy naprawdę czymś monotonnym i bezproduktywnym, w związku z czym odpuszczają sobie walkę. Soul w drugim temacie zaproponował zmianę interpretacji funkcji Angsta jako kapitana - według mnie to świetny pomysł, nad którym trzeba się coraz mocniej zastanawiać.

gnoza napisał/a:
aaru napisał/a:
Zryw kolejnych osób ze słomianym zapałem, które nie dotrwają do konća nawet jednej rundy.
Ps. Reprezentacja to nie zabawa. (Gomoku być może)

i znowu angst bedzie musial "czyscic" IRP z takich graczy


Gdzieś się wyuczył takiej dedukcji? To w sumie jeden z nielicznych argumentów, który przedstawiają przeciwnicy zmian.. Wałkujecie to ciągle, nie wiadomo po co.

Pozdrawiam, Adik.
 
 
 
dusksky 
lubie zimne piwo


Dołączył: 17 Wrz 2004
Posty: 596
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2006-01-14, 13:52   

angst napisał/a:

Dlaczego zagłosowałem na "nie"? Uważam, że start od zera byłby niesprawiedliwy wobec graczy, którzy mozolnie pięli się na "szczyt". Tak naprawdę pozwoliłby niektórym pójść na łatwiznę. Być może pojawiłoby się parę nowych osób, aczkolwiek ja stawiam zawsze na jakość, a nie ilość.


Zaglosowalem na NIE a uzasadnienie jak u Angsta w cytacie.

Pozdrawiam
Zbyszek
_________________
The higher you are
The farther you fall
The longer the walk
The farther you crawl.
 
 
adik 


Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 1432
Skąd: Witkowo
Wysłany: 2006-01-14, 14:14   

Ten argument nie przemawia do mnie wcale. IRP (po raz 30 to przypominam) jest po to, by wyłonić kadrę na mecze międzynarodowe. To, że ktoś się pnie do góry (a podobno IRP bardzo wiele daje, bo takie gry z mocnymi przeciwnikami to coś niesamowitego..) o niczym nie świadczy. Nie wiem czy naszymi reprezentantami mają być Ci najwytrwalsi, którzy liczą na politowanie Angsta czy faktycznie najlepsi?

Najlepiej, gdyby szukać fuzji między wytrwałym a dobrym zawodnikiem - takich trzeba szukać.

Dlatego argument ten uważam za totalna głupotę - oczywiście jeśli IRP istnieje dla meczów międzynarodowych - nie ma się co litować, jeśli ktoś jest teraz w B, a podobno reprezentacja jest w tej chwili w optymalnym składzie, to przy restarcie NA PEWNO dałby sobie radę..

Pozdrawiam, Adik.
 
 
 
_gnoza_ 

Dołączył: 13 Maj 2004
Posty: 146
Skąd: Łódź
Wysłany: 2006-01-14, 22:38   

adiku

po pierwsze widze ze trafilem w czuly punkt i sie troche zirytowales, co jak sadze oznacza ze mialem racje :) , ale zebys nie powiedzial ze wroze z fusow to napisze cos konkretniej:

moj post nie jest wulgarny bo by zostal skasowany :) , a co do prywatnego powodztwa to (niestety nie zauwazyles aluzji) w jednym miejscu zarzekasz sie ze nie wystapisz w IRP i tym argumentem sie bronisz a w innym temacie smialo zglaszasz sie do IRP- dziwne ( a moze zenada?) :lol:

a co do mojej dedukcji to nie uzywalem jej :] tylko oparlem sie na faktach z poprzednich edycji IRP

no a co do walki ze sredniakami to np roy'owi jakos chcialo sie przejsc przez wszystkie grupy

p.s. pewnie wszystkiemu zaprzeczysz i znajdziesz jakies 'argumenty' no ale pisz z checia przeczytam :lol:
_________________
'Gdzie wszyscy mysla tak samo, nikt nie mysli zbyt wiele'
 
 
adik 


Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 1432
Skąd: Witkowo
Wysłany: 2006-01-14, 23:55   

Zapisuje się do IRP, aby podnieść wiarygodność człowieka, który jest o te rozgrywki zatroskany. Wyraziłem też nadzieję co do turniejów dodatkowych - liczę na Angsta i zaufałem mu - chcę grać w reprezentacji i zamierzam to robić.

Cały Twój post to nieudana próba szyderstwa. Ciężko znaleźć choć kroplę inteligencji w tym bełkocie, ale nie będę od Ciebie zbyt wiele wymagał.

Cóż, temat już właściwie nieaktualny - Angst zrobił jak zrobił, szkoda.

Wątek można zamknąć.

Pozdrawiam, Adik.
 
 
 
bałtyk_gdynia 
Ostrzeżeń: | 1/3/4

Dołączył: 11 Sie 2004
Posty: 170
Skąd: 18°32E 54°32N
Wysłany: 2006-01-15, 00:15   

adik napisał/a:
...podobno reprezentacja jest w tej chwili w optymalnym składzie...


Wiec po co restartowac? Dla dobra jednostki?

Taki Piechna grajac w klasie A tez pewnie nieodstawal umiejetnosciami od tych grajacych w ekstraklasie, ale zeby trafic do reprezentacji, musial z uporem pokonywac kolejne szczeble i pokazac ze na nia zasluguje. Gdyby byl jakis selekcjoner reprezentacji w gomoku (najlepiej taki lider jak Joking dla Czechow) to nie bylo by problemu, kazdy mialby szanse- nawet Ci z grupy B, ktorzy przewyzszaja umiejetnosciami tych z wyzszego szczebla. W sumie w meczach towarzyskich ( z takimi druzynami jak chociazby Rumunia) mogliby dostawac szanse - zalozmy 2 najlepsi z grupy B - np. 2 partyjki). Problem w tym ze grupa A liczy az 8 osob - czyli w zupelnosci wystarcza na 1 meczyk.
Jesli chodzi o sklad reprezentacji to dla Mnie pewniakami byliby Arczi z Puholkiem, a pozostalych ciezko by mi bylo dobrac (jest jeszcze grupka ok. 10 mocnych graczy) i porownywac ich umiejetnosci, zwlaszcza ze nie jestem na tyle dobry by moc ich oceniac. Temu porownaniu sluza wlasnie rozgrywki irp. A to, ze komus sie nie chce grac w irp, a w meczach miedzynarodowych z checia by zagral i wie ze nie jest gorszy od tych co maja szanse, a moze i nawet lepszy to jego zmartwienie. Dudek tez moze jest lepszy od Boruca, ale skad Janas ma to wiedziec skoro ten w ogole nie gra i nie jest w stanie tego udowodnic...
 
 
adik 


Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 1432
Skąd: Witkowo
Wysłany: 2006-01-15, 10:58   

Porównanie Dudka i Boruca było jedną z gorszych metafor, które mogłeś przytoczyć. Świat Gomoku, w przeciwieństwie do piłki nożnej, jest światem wolnym od trenerów i selekcjonerów - przynajmniej na Kurniku. W związku z czym doskonale możemy ocenić siłę graczy na podstawie gier treningowych - Arczi, Aaru, Lutalek czy Losiu w końcu dość sporo grają na Kurniku - można zauważyć jak Arczi odstaje poziomem od reszty, mimo że tamci są w grupie B - w A sytuacja ma się już inaczej, to grupa ludzi o mniej więcej podobnych umiejętnościach, w której przewodzi jeden lider - Puholek.

Powiedz mi Baltyku, skad w takim razie wiesz, że Arczi byłby pewniakiem do reprezentacji? Twoja nieudolna metafora zapewne odnosiła się do faktu jego absencji w IRP, spowodowanej znudzeniem, tudzież brakiem czasu (nie mam informacji na ten temat, nie dowiadywałem się).

Abstrahując od zaplecza reprezentacji - od początku przewodzi jej Angst, który zyskał zaufanie na tyle duże, by samemu decydować o składzie kadry. Dla mnie to jedyna idea godząca przeznaczenie IRP - z jednej strony w meczach międzynarodowych grają najlepsi, z drugiej (jak słusznie zauważają wszyscy przeciwnicy reform) gra w IRP daje bardzo dużo graczom, którzy uczą się w ten sposób, mając okazję do spróbowania swoich sił z najlepszymi.

Jakie wnioski? Najlepsi by się opierniczali, bo są po prostu świetni, a Ci słabsi graliby i grali, dopóki faktycznie nie udowoniliby swoich umiejętności - na przykład poprzez partię z którymś kadrowiczem.. Można się pobawić w "wygryzankę" czy też edukacyjną grę "marynarz".

Komuś potrzebne potwierdzenie? Myślę, że możnaby zagadać do Arcziego - niech mu ktoś wskaże rywala, który po siedmiu turach jest lepszy od niego.. Nie ma takiego! Na pewno nie w B czy C - w A być może jeden czy dwaj gracze, którzy są w stanie nawiązać rywalizację..

Dlaczego się go tak uczepiłem? Bo to 6-8 punktów dla reprezentacji w meczu z Czechami i Węgrami, które Wy traktujecie jako szansa dla najsłabszych.. Bez sensu.

Pozdrawiam, Adik.
 
 
 
angst 
Członek Zarządu
Kapitan IRP

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 4999
Skąd: Płock
Wysłany: 2006-01-15, 11:21   

VIII tura wystartowała wczoraj. Restartu nie ma.

Chętnych do kontynuowania dyskusji na temat słuszności takiego rozwiązania zapraszam tutaj :!:

Temat blokuję.

Pozdrawiam

Angst
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group