Forum.Gomoku.pl
Forum Polskiego Stowarzyszenia Gomoku, Renju i Pente

Turnieje - Zlot i turniej w Warszawie

100per - 2004-05-08, 01:00
Temat postu: Zlot i turniej w Warszawie
Na spotkaniu założycielskim Federacji ustaliliśmy, że spróbujemy zorganizować turniej w Warszawie. Sprawą zajęłi się: Kashon, Alicecooper, Bmac i Utratos. Nie próżnowali i już w tej chwili mogę ogłosić, że opisywana impreza odbędzie się w weekend 26-27 czerwca lub 3-4 lipca. Na pewno rozegrany zostanie turniej Gomoku, ale w zasadzie to chciałbym, żeby doszły do skutku również turnieje Renju i Pente.
Szczegóły dotyczące miejsca rozgrywania turnieju i możliwości zakwaterowania w Wawie przekażę nieco później - Alicecooper prosił mnie, żebyśmy wspólnie ustalili co napisać, a na razie jest nieobecny :) Ale termin jest dość sztywny - z dołu ogranicza nas rok szkolny, w góry turniej w Pardubicach.
W zasadzie wszystko mamy "zorganizowane" - sala, gobany z kamieniami, zegary szachowe, komp + soft, noclegi też są w finałowej fazie. Pozostaje dopiąć to organizacyjnie i przedstawić Wam w szczegółach, co nastąpi niedługo.
Na razie zastanówcie się, który z tych dwóch terminów bardziej Wam odpowiada, proszę o wstępne deklaracje przyjazdu...
Mnie osobiście bardziej odpowiada 3.07, ale 26.06 też będę na 100%

Gość - 2004-05-08, 11:20

Jeszcze powinna sie znaleźć opcja - z chęcią przyjadę, tylko moi wykładowcy jeszcze sie nie zdecydowali, kiedy mnie przeegzaminują ;-)
kaka - 2004-05-08, 11:24

Jeśli spodkanie, turniej będzie 3,4 lipiec będe na 100%. Jeśli będzie 26-27 czerwca będe na 0%.
Podsumowując koniec czerwca jes całkowicie poza moim zasięgiem.

Jednocześnie zależy mi żęby przyjechać, tym bardziej że nie mogłem być w Łodzi. W związku z tym apeluje do niezdecydowanych, żeby głosowali za 3,4 Lipca :))))

Dzięki

Chaosu - 2004-05-08, 16:34

  Mam pytać rodziców czy mógłby ktoś u mnie nocować ? (Wysprzątam dom, obiecuję : D).

  Pasują mi oba terminy, ale raczej się nie przygotuję do turniejów bo to okres latania z papierami do Liceów: harmonogram składania papierów itp..

100per - 2004-05-08, 23:23

Myślę, że na razie nie, zobaczymy, jakie noclegi uda nam się ostatecznie zorganizować. Wydaje mi się jednak, że nie będzie potrzeby nawiedzania prywatnych mieszkań :)
milan_fan - 2004-05-09, 11:42

mi oba terminy calkowicie pasuja. wyjezdzam z warszawy dopiero 12 lipca wiec na prawie 100% bede :D
konrad - 2004-05-09, 19:18

mi by najbardziej pasowalo na tygodniu, a nie w weekend, ale ta druga opcja jak juz cos. W weekendy nie mam transportu do wawy, ale moze moze moglbys mnie jakos zabrac kaka?? :)

[ Dodano: 2004-05-09, 19:19 ]
jeszcze jedno malutkie pytanko- czy na turnieju w pardubicach bedzie pente??

Gość - 2004-05-09, 21:06

Konrad napisał/a:
czy na turnieju w pardubicach bedzie pente??


niestety nie, ale zapraszam na gomoku :-)

utratos - 2004-05-12, 20:40

Jesli juz powstal ten temat to proponuje zeby sie wpisal kazdy chetny do uczesnictwa w turnieju. Niech tez napisze oporocz zgloszenia checi uczestnictwa w turnieju skad i jak jedzie( tak zeby moze inni z nim sie mogli zabrac albo on z innymi:) i ewentualne uwagi co do terminu turnieju ktory mu bardziej odpowiada. dobrze byloby jakby organizatorzy widzieli mniej wiecej ile osob przyjedzie( kwestia zegarow gobanow noclegu itd:)

UTRATOS!

oriental_wind - 2004-05-12, 21:18

Do konca czerwca mi pasi potem jade do domu i kalpa :( przerwa na 3 miechy z gomoku :D
P.S niemoge sie doczekac by was zobaczyc :)

100per - 2004-05-13, 11:05

utratos napisał/a:
... proponuje zeby sie wpisal kazdy chetny do uczesnictwa w turnieju. Niech tez napisze oporocz zgloszenia checi uczestnictwa w turnieju skad i jak jedzie( tak zeby moze inni z nim sie mogli zabrac albo on z innymi:)


Może te informacje do mnie na PW, a ja będę edytował mój post (pierwszy w tym temacie) i tam będzie tabelka. Pierwsze wpisy zrobię trochę na wyczucie, prosze o ew. uwagi.

Ece - 2004-05-13, 18:13

Mysle, ze jak najszybciej wypadaloby ustalic termin. Wlasnie rozmawiam z Rika i pisze, ze najprawdopodobniej bedzie mogla przyjechac do Polski na turniej - oba terminy jej pasuja. Nie wiem jak inni Czesi, ale jakies info na ich stronie zamieszcze (ewentualnie poprosze kochanke jak to zajicek powiedzial :D )

Mi oczywiscie bez roznicy - bede na 100 %

autickocz - 2004-05-13, 22:45
Temat postu: The date of tournament
Czesc my polish friends, i would like to arrive at Poland too, but the date 3-4 is the best for me. Before this date i will make the exam from surgery i think.
Ales

kaka - 2004-05-14, 14:48

Dla mnie też lepsza jest data 3,4. Ze wzg. na egzaminy. Konrad - Ja myślałem jechać pociągiem, a później w wawie jakimś autobusem, albo czymś:)).

W Wawie to nie problem - jak cos odbiore z dworca / Ece


- dzięki Ece... skorzystamy z twojej pomocy :) ))

Chaosu - 2004-05-14, 20:16

  To wpisywać się czy nie? Jeśli nie to skasujcie post, ja przyjdę jeśli się uda, jeśli nie to przyjadę : P. Również chętnie odbiorę z Dworca (PKP-tak, PKS nie lubie) i zaprowadzę na miejsce (miałbym jakąś funkcję i plakietkę z napisem "służba federacji" : P).
milan_fan - 2004-05-15, 15:24

czy to prawda ze ten zlot bedzie na ursynowie...?... :?
Ece - 2004-05-15, 15:38

milan_fan napisał/a:
czy to prawda ze ten zlot bedzie na ursynowie...?... :?
Szkola niedaleko stacji metro Natolin.
seba - 2004-05-15, 16:09

Chciałbym tam przyjechać. Dla mnie to żaden problem bo mieszkam w Warszawie. Ale jakoś nie jestem co do tego przkonany. Tam będą sami mistrzowie w gomoku...... a ja....... ee no taki marny średniak więc tak trochę głupio :P . No ale podobno ranking nie ma znaczenia w tym zlocie więc......... czemu nie?
Waffen_SS - 2004-05-15, 19:46

jak zdam kat. A to wpadne motorem moge zabrac jakas kobiete :)
madtaz - 2004-05-16, 10:33

tya zaierzesz mnie ze slupska :)
a coraz bardziej jest prawdopodobne ze tam wpadne :) tylko jeszcze nie wiem jaki ebde mial problem czy kasa w co watpie czy dziewczyna.. ale to juz sie zobaczy :)
jak mi to wyjdzie to mam nadzieje ze tam spotkam kilku moich "ulubiencow" :)
pozdro :)

[ Dodano: 2004-05-20, 19:39 ]
yo to ja powiem teraz tak..
ja w warszawie bede 28 czerwca... wiec teraz by mi pasowalo 29.. z dojazdem to nie wiem jak bedzie ale wiem ze jak bedzie wtedy turniej to na bank wpadne :) ) no chyba ze ktos mi ufunduje nocleg do 3 lipca to nie ma sprawy moge zostac :)

M_Head - 2004-05-22, 03:24

Moje spostrzeżenia, gratulacje i sprawa mojego przyjazdu na turniej.

Gratuluję organizacji.

Utratos przeszedł metamorfozę, od wyśmiewania idei reprezentacji do aktywnego w niej działania.

Najpierw piszecie: "Jelonki", teraz Natolin - jak w końcu.

Jeśli chodzi o mój związek z turniejem, to bym przyjechał, choćby w celu osobistego poznania użytkowników popularnego serwisu z grami on-line "kurnik!", z którymi miałem sposobność rozegrania dziesiątek tysięcy partii gry o nazwie "gomoku", w tłumaczeniu na język polski: "kółko i krzyżyk do 5", a czy przyjadę, to nie wiem. Niezwykle, w stosunku do średniej, mała odległość pomiędzy moim miejscem zamieszkania, a miejscem rozgrywania turnieju i, co się z tym wiąże, łatwość i niski koszt dotarcia nań, są pozorne. O ile bowiem bez trudu mogę wskazać Warszawę jako moje obecne miejsce zamieszkania, tak żadną miarą nie jestem w stanie przewidzieć nazwy miasta oraz kraju, w którym mieszkał będę w czasie przebiegu turnieju. Miejmy jednak nadzieję, iż nic nie będzie w stanie powstrzymać mnie przed możliwością zobaczenia Waszych twarzy na żywo i nie tylko.

bmac - 2004-05-22, 11:08

M_Head napisał/a:
Moje spostrzeżenia, gratulacje i sprawa mojego przyjazdu na turniej.
Najpierw piszecie: "Jelonki", teraz Natolin - jak w końcu.

turniej w szkole na Ursynowie /Natolin/ noclegi na Jelonkach /Wola-Bemowo/ Akademiki Studenckie na Osiedlu Mieszkaniowym "Przyjaźń", drewniane baraczki - fińskie domki, po budowniczych Pałacu Kultury...)))
Maciek[bmac]

angst - 2004-05-22, 15:17

20 zł to opłata za te baraki??? Zabieram śpiwór i karimatę :D
bmac - 2004-05-23, 12:51

angst napisał/a:
20 zł to opłata za te baraki??? Zabieram śpiwór i karimatę :D

..przepraszam, zeby nie wyszło nie wiadomo skąd, że proponuję Wam jakieś nory w budach szumnie nazywanych barakami. To są fińskie domki i fińskie podłużne bloki z drewna, ocieplane, od wewnątrz ściany gipsowe, zbudowane przez i dla budowniczych Pałacu Kultury i Nauki. To nie warunki hotelowe, ale zdecydowanie NORMALNE !!! Ja tutaj mieszkam od 50 lat, i naprawdę nie z przyzwyczajenia sobie chwalę, urokliwe miejsce, mnóstwo zieleni etc etc. już tysiące studentów tu mieszkało i naprawdę rzadko kto to niemile ten okres wspomina. Informuję, że pokoje ok. 20 m.kw 2 okna, 3 kozetki/tapczany 2 szafy, wspólna łązienki i toalety, ciepła woda z boliera, natrysk, czysta pościel, ptaszki świergolą z rana, co jeszcze może być za 2 dychy??? jeżeli dojdzie do wstępnie planowanego grilla w sobotę po turnieju gomoku, to będzie on tutaj na osiedlu, posiedzimy, pogadamy, w jakiś sposób uhonorujemy naszych gości.. )) ale powrót na karimatę do szkoły na Ursynowie w środku nocy????? fajna przeprawa!!! czy dodatkowo mam zrobić schematy dojazdów w tę i z powrotem komunikacją miejską z cenami i godzinami odjazdów???? teoretycznie można, tylko po co.... gratuluję inwencji... a hasło jest niezłe ... jak ktoś potrzebuje bliższych info na temat noclegów proszę o zapytania na priwie, gg, może emailem, odpowiem na pewno
A tak zupełnie prywatnie, uważam ze wszyscy powinniśmy być tutaj na tym nieoficjalnym, skromnym ale przyjacielskim grillu, ale może atmosfera karimaty na PCV w klasie jest ciekawsza i lepiej nas zintegruje z Czechami np., ;-))
Maciek[bmac]

angst - 2004-05-23, 14:08

Bmac właśnie na taki post czekałem... Dziękuję :)

Pozdrawiam

Angst

P.S. I myślę, że nie tylko ja !!

100per - 2004-05-24, 16:34

Proszę wszystkich, którzy są w zasadzie pewni przyjazdu do Warszawy o nadsyłanie zgłoszeń na adres turniej@gomoku.pl

Lista osób, które już nadesłały zgłoszenia będzie uaktualniana na stronie:
http://gomoku.pl/gracze.html

100per - 2004-05-24, 20:54

Mam dla Was małą "bombkę"... :)

Na nasz turniej do Warszawy wybiera się - ni mniej, ni więcej - Prezydent RIFu, Peter Jonsson. Jak to ładnie określił, zarówno, żeby porozmawiać z członkami naszej federacji, jak i w celu zagrania w turnieju... Chyba bez telewizji się nie obędzie... :)

Ponadto dowiedziałem się, że:

- żeby zostać członkiem RIFu musimy wysłać statut (może być po polsku), namiary na władze oraz uiścić opłatę roczną w wysokości 50 USD

- będąc członkiem RIFu będziemy mieli prawo wystawić 3 graczy do eliminacji MŚ w Renju (bez członkostwa tylko jednego)

- żeby być klasyfikowanym w rankingu RIF, trzeba wystąpić na turniejach rankingowych ogłoszonych przez Komisję Sportu, rozegrać tam min. 10 partii z graczami klasyfikowanymi w rankingu i uzyskać przynajmniej 3 punkty.

- żeby turniej był rankingowy należy wystąpić do Komisji Sportu z odpowiednim wyprzedzeniem (dla okresu wrzesień-grudzień 2004 datą graniczną jest 1 sierpnia). Minimum czasu dla gracza w takim turnieju wynosi 30 minut na partię. Dla nas i tak to niewielka różnica - ze względu na fakt, iż nikt z nas nie jest klasyfikowany przez RIF musimy sami chyba pojeździć po innych turniejach, żeby te 10 partii z rankingowcami rozegrać (no p. Jonsson dałby nam po jednej partii, tyle, że ustaliliśmy czas gry na 20 minut :) , może Ales też jest klasyfikowany...)

Chaosu - 2004-05-25, 18:10

  Do postu bmac (gdzie duże literki?)to: Ja mogę pojeździć z chętnymi (nawet w środku nocy) z domków do szkoły na nocleg, do tego pokazać im drogę, wycenić przejazd (to mogę z miejsca, na gapę : )). Oczywiście nie mam nic do domków, tylko oferuję pomoc, ja i tak śpię u siebie ; )

  100per nawet nie wiesz jak się cieszę, teraz ciągle powtarzam rodzinie: „Niedługo będziecie o mnie czytać w Przeglądzie Sportowym ; )”. Ale Ten Pan Peter raczej nie da Wam jednego z trzech punktów : )

  Jeszcze do pierwszego akapitu, chętnie odbiorę kogo będzie trzeba z dworca autobusowego/kolejowego/lotniska ; P czy cokolwiek, jakoś bym chciał pomóc. Może coś jest dla mnie... : )

kewes - 2004-05-30, 12:45

Witam,
ostatnio mam mało czasu na siedzenie na kompie bo wiadomo jest ciepło i wogule.
Chciałbym sie dowiedziec czy jedzie ktos z krk albo okolic bliskich bo chcuiałbym tez pojechac na turniej.
Z góry dziekuje :)
Termin lipcowy mi zdecydowanie bardziej odpowiada bo w czerwcu nie dam rady chociarz bym mial transport bo mam zakonczenie roku w gim.

Ece - 2004-05-31, 13:16

Jak na razie zapowiada sie, ze przyjedzie jeden zawodnik ze Szewcji i 7 zawodnikow z Czech (1 auto: autickocz, rika, kamen_urazu, semtexx -> 2 auto: joking, niice, nerf).

Ogolnie probowalem juz paru Wegrow namowic, Tunneta, ale chyba z Wegier i Estonii im daleko cos. Tak czy inaczej zapowiada sie duzo osob, pierwsze zgloszenia zostaly przyjete i mozna sprawdzic kto to na http://gomoku.pl/gracze.html

P.S. Wiele osob powiedzialo ze bedzie, jednak czekaja z ostatecznym wyslaniem zgloszenia- jeszcze ponad miesiac w koncu.

utratos - 2004-05-31, 13:29

Jezeli ktos chce brac udzial w turnbieju to niech sie zarejestruje tzn wysle miala pod wskazany adres. jezeli czesi na pewno wpadaja niech napisza maila a nie bawia sie w gluchy telefon. wazne jest zeby na liscie pojawilo sie sporo osob zeby jak ludzie wchodza nie widzieli tylko 12 napalencow.

UTRATOS!

Ece - 2004-05-31, 13:59

To tak samo jak z Pardubicami. Ogolnie jestesmy nastawieni ze jedziemy, ale zgloszenia chyba nikt nie wyslal. Wiadomo ze jeszcze miesiac i wiele sie moze wydarzyc, tak samo z innymi.

Wiem, ze dobrze by bylo miec jakies info juz teraz. Tylko kto wysle maila teraz, kiedy nie jest pewien co bedzie za miesiac, a na dodatek moze to zrobic za 3 tygodnie i nic sie nie stanie ?

madtaz - 2004-06-15, 21:27

eh niestety
Oficjalnie juz mowie.. ze mnie nie bedzie w warszawie z przyczyn odemnie niezaleznych niestety... jak ktos chce wiedziec to prv na kurniku albo pm no ale cooz...
chetnie bym pojechał :( ale...

__browar__ - 2004-06-15, 22:49

Witam :)
ja niestety nie zawitam na turnieju w warszawie (termin nie odpowiada) ,szkoda bo byłaby świetna okazja na poznanie w realu wielu graczy ,z którymi stawia sie kropoczki biało czarne na ekranie... i mam takie pytanie , czy turniej zostanie w jakiś sposób uwieczniony i udokumentowany? jakieś zdjecia , filmy , komentarze (gdzieś udostępnione) żeby chociaż w ten sposób poczuć klimat tego spotkania (jesli nie moge sie tam sam zjawić to chociaż zobacze jak Wy sie bawiliście) mam nadzieje że coś takiego bedzie :) , życze wszystkim powodzenia na turnieju

Pozdrawiam Browar :D

adik - 2004-06-16, 22:15

Fajnie by było gdyby były takie bajerki, ale nawet ze zjazdu nic nie ma dotychczas, więc wątpie..

Pozdrawiam, Adik.

Chaosu - 2004-06-17, 23:20

  Udokumentowany napewno, przecież pierwszy oficjalny, jakiś ranking czy coś : ). Co do zdjęć, może ja jakieś zrobię (~ciągle staram się wypytać o to, czy jakoś mogę pomóc).
Barfko - 2004-06-22, 03:16

Komu jeszcze odbija maile na turniej@gomoku.pl?
Teraz już wiem, że na pewno wyjadę na początku lipca, więc wszystko mi jedno.

aaru - 2004-06-24, 10:16

Popieram BROWARa. Koniecznie jakaś dokumentacja z turnieju.
Najlepie wrzucić ją potem na www.gomoku.pl.

Pozdrawiam :D

100per - 2004-06-24, 12:57

Jakaś relacja na pewno powstanie, nie martwcie się... :)
100per - 2004-06-30, 10:50

UWAGA, jest prośba do warszawiaków...

Na turniej przylatuje gracz z Finlandii, będzie na lotnisku (chyba Okęcie, to ma być jakiś tani lot, a obiło mi się jakis czas temu o uszy, że jest/powstaje drugie lotnisko w Wawie - możecie mnie przy okazji uświadomić?) w piątek o 10:00, trzeba po niego wyjść i poprowadzić do szkoły. Proszę o zgłoszenia chętnych, znajomość angielskiego (lub fińskiego :D ) będzie atutem.

Ece - 2004-06-30, 13:39

No to bomba :!:

Mysle ze z bMackiem bedziemy mogli go odebrac, tylko jakas tabliczke, czy cos musimy miec, czyli musisz podac jak sie gosc nazywa i dokladna godzine kiedy przylatuje. Zaraz z bMackiem sie spotkam, to pogadamy.

milan_fan - 2004-06-30, 23:58

ja mam tylko pytanie odnosnie godzin w ktorych bedzie ta rejestracja i gry.. hmm.. 9.30 to nie jest ciut wczesnie? :P :P
Ece - 2004-07-01, 00:37

milan_fan napisał/a:
ja mam tylko pytanie odnosnie godzin w ktorych bedzie ta rejestracja i gry.. hmm.. 9.30 to nie jest ciut wczesnie? :P :P
Nie jest zbyt wczesnie.

A zeby moja odpowiedz nie byla zbyt lakoniczna, to popatrz ile czasu to wszystko zajmie - jeszcze jest turniej Pente potem i jak uda sie nam skonczyc wszystko o 20, to bedzie super.

P.S. Tez bym wolal zeby bylo o 14- wyspalbym sie :)

Debiec - 2004-07-01, 12:24

No niestety chłopaki ja niebęde mógł byc ;(
100per - 2004-07-02, 15:02

angst napisał/a:
P.S. Jadę do Warszawy z dwiema rakietkami, kompletem piłeczek i, uwaga, SIATECZKĄ!!! Mile widziane dwie dodatkowe rakietki (istnieje ewentualność gier deblowych).



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group