Forum.Gomoku.pl
Forum Polskiego Stowarzyszenia Gomoku, Renju i Pente

Turnieje - TURNIEJ W PARDUBICACH

Gość - 2004-05-04, 12:19
Temat postu: TURNIEJ W PARDUBICACH
CZECH OPEN 2004 - Otwarte Mistrzostwa Republiki Czeskiej w Renju i Gomoku

16.-18.7.2004

Organizator:AVE-KONTAKT s.r.o. we współpracy z Czeską Federacją Renju
Dyrektor turnieju:Aleš Rybka (autickocz, kaprar)

Otwarte mistrzostwa Republiki Czeskiej w renju
-udział graczy bez ograniczeń wieku i umiejętności
-6 rund w systemie szwajcarskim
-gra według zasad renju (zasady )
-czas gry:60 min.
-nagrody pieniężne 1. - 1500kč (220.85 PLN);2. -1000kč (147.23 PLN); 3. 500kč ( 73.62 PLN)
-nagrody rzeczowe
-opłata startowa - 4 Euro
-plan rozgrywek:
Piątek 16. 7. 15:30 – 16:00 rejestracja i zakwaterowanie zawodników
Piątek 16. 7. 16:00 – 21:00 1. i 2. runda
Sobota 17. 7. 08:30 – 18:30 rundy 3.- 6.
Sobota 17. 7. 19:00 ogłoszenie wyników i wręczenie nagród

(plan rozgrywek jest względny, system gry i ilość rozgrywek może być modyfikowany w zależności od ilości uczestników)

Otwarte mistrzostwa Republiki Czeskiej w gomoku
-udział graczy bez ograniczeń wieku i umiejętności
- 8 rund w systemie szwajcarskim
- gra według zasad gomoku*
- czas gry: 15 min.
- nagrody rzeczowe
- opłata startowa 2 EUR
- plan rozgrywek:
Niedziela 18. 7. 08:30 – 09:00 rejestracja
Niedziela 18. 7. 09:30 - 15:30 rundy 1. - 8.
Niedziela 18. 7. 16:00 ogłoszenie wyników i wręczenie nagród

(plan rozgrywek jest względny, system gry i ilość rozgrywek może być modyfikowany w zależności od ilości uczestników)

Późne zgłoszenia: gracze zarejestrowani po 15.6.2004 winni zapłacić dodatkową opłatę w wysokości 20 % opłaty startowej.
Miejsce rejestracji, zakwaterowanie, pomieszczenia do gry, prezentacje wyników:

Duhova arena (nowo przebudowany stadion), Sukova trida 1775, Pardubice, dojazd z Dworca kolejowego trolejbusami nr 3 i 4 lub autobusami linii 16 i 17 (czwarty przystanek)

*Turniejowe zasady gry:
1. Gra dwóch graczy, którzy naprzemiennie stawiają swoje symbole (kółka bądź krzyżyki) na odpowiednie puste pola na planszy do gry.
2. Plansza do gry - kratkowany papier o wielkości pola 15*15 (można grać na gobanach po ustaleniu z przeciwnikiem).
3. Rozpoczęcie (oznaczone jako swap) - pierwszy, wyznaczony gracz stawia krzyżyk, kółko i krzyżyk. Następnie drugi wybiera symbol, jakim będzie grać. Ruch robi gracz, któremu przypadło kółko, następne ruchy już standardowo.
4. Wygrana - wygrywa gracz, który jako pierwszy ustawi 5 lub więcej (uwaga, inaczej niż w Kurniku!) swych symboli w rzędzie.

REJESTRACJA!!!!

boreasmun - 2004-05-04, 12:25

A w jaki sposób mozna się zarejestrować i do kiedy? Czy płacąc 2,50 euro mogę się zgłosic dzień przed? Jest to dość ważne bo nie wiem jeszce jakie będe miał wakacje, ale planowałem byc jakos w tym czasie w Słowacji, więc moge zrobic drobną korektę planów:)
utratos - 2004-05-04, 12:25

Hmn Nie wiem jedynie jak organizatorzy pokryja koszty turnieju i nagrod. Patrzac na oplate startowa zeby uzyskac zwrot pieniedzy bedzie musialo zagrac ponad 30 uczestnikow. Optymizm?? Z drugiej strony ponad 30 uczestnikow i tylko 8 rund wypaczy wynik turnieju.

p.s. Dzieki johanka za takie ogloszenia:)

UTRATOS

autickocz - 2004-05-04, 12:33

Czesc, you have to register here . I will happy if i will see you there...
Ales (autickocz)

Gość - 2004-05-04, 12:36

Dzięki Bore za spostrzeżenie, dodałam do postu formularz rejestracji, TYLKO W TEN SPOSÓB MOŻNA SIĘ ZAREJESTROWAĆ W TURNIEJU. Płacą 2,50 eor możesz się zgłosić dzień przed turniejem, ale nie ukrywam, ze lepiej by było ciut prędzej ;-)
Utratos ->Koszty pokrywają sponsorzy + organizatorzy liczą na udział wielu graczy, także z Polski :-) Na tema twypaczania wyników turnieju się nie wypowiem, bo się po prostu nie znam, pogadaj o tym z autockocz'em, jest bardziej zorientowany :-)

utratos - 2004-05-04, 12:42

Nie moge ukryc mojej ciekawosci Jacy sponsorzy ?:)) Jezli przyjedzie duzo chetnych(powyzej 25 dajmy) to formula 8 rund bez elimincji czy czegos takiego jest smieszna!
kaka - 2004-05-04, 12:56

Jeśli będą inni chętni i nie wyjdzie na to że będe musiał jechać sam to na 100% moge pojechać.
Dzięki za inf Johanka.

Ece - 2004-05-04, 23:36

Ja jade na 99% - zabieram tez dziewczyne ze soba, bo patrzac po pobycie w Hradec Kralove, zona 100pera i Dragona (oraz jego harem) mialy sie dobrze podczas gdy my gralismy w turnieju. Jak ktos moze, to mysle ze nie ma problemu kogos ze soba zabrac- Dragon mowi ze ma w razie czego autko 9-osobowe, ktos jeszce moze by jakies skombinowal, a w razie czego mozna wziac autokar.

Bylem wlasnie w Zakopanem- na dowod mozna spokojnie przejechac na Słowacje, 2 tygdonie temu celnicy w Kudowie mowli ze do Czech powinno tez byc mozna spokojnie w ten sposob, wiec zapraszam. Dokladnie sie jescze dogadamy - nie ma zbytnio co sie rozpisywac, bo komus cos wypasc zawsze moze. Zapraszam wszystkich- doswiadczenia po Hradec Kralove mam bardzo przyjemne :D

kaka - 2004-05-05, 06:21

Hej

Ece. Dragon mieszka w Katowicach i pewnie trzeba by bylo np. Jakims pociagiem najpierw do Katowic dojechac, a pozniej z tamtad dalej.
No jak by bylo jakies wolne miejsce to jestem zainteresowany, choc jeszcze duzo czasu zostalo i duzo sie moze zmienic. Moze jakis dojazd z Debicy, albo jakos z Podkarpackiego. Choc z tego co wiem to do Katowic spokojnie idzie dojechac. Jakies 3h z Debicy pociagiem.

Nigdy nie bylem na kolkokrzyzykowym turnieju i myzle ze byloby super.

GoNdziO - 2004-05-05, 09:32

Ja chętnie też pojechałbym do Pardubic na ten turniej. Tylko chodzi o dojazd , skąd będzie wyjazd tym 9-osobowym autem czy tez autokarem ? Bo jakby to miął by być wyjazd z Warszawy bądź Lodzi to nie ma szans. Do wyjazdu jeszcze 2 miesiące wiec jeszcze jest wszystko do przegadania :wink:
Ece - 2004-05-05, 09:44

Gondzio- auto jest Dragona, a on sam mieszka w Katowicach... Moze ktos niedaleko Ciebie tez bedzie jechal samochodem, ale to jeszcze duzo czasu.
100per - 2004-05-05, 11:14

utratos napisał/a:
Jezli przyjedzie duzo chetnych(powyzej 25 dajmy) to formula 8 rund bez elimincji czy czegos takiego jest smieszna!


A co powiesz na 6 rund w renju? Z drugiej strony ciężko rozegrać więcej, bo już i tak przeciąga się to na dwa dni...
Ale napisali, że mogą nieco zmodyfikować system...

Fajnie byłoby zebrać większą ekipę i zrobić mały najazd :twisted: Wydaje mi się, że 10 osób powinno się udać zebrać, a to już by było coś... Powinniśmy tylko w takim wypadku zorganizowac małe samoszkolenie przed turniejem (np. z debiutów renju).

lonewolf - 2004-05-05, 11:26

Problem nie polega na ilości rund, tylko na braku oficjalnych rankingów, które pozwoliłyby ustalić kolejność na liście startowej. Gdy się już ustawi listę startową wg siły gry (czyli formalnie wg rankingu), 8-rundowy szwajcar jest zupełnie w porządku. Trudno zresztą sobie wyobrazić dużo więcej rund. Kandydaci do czołowych miejsc (czyli najwyżej notowani zawodnicy) nie powinni się spotkać w pierwszych rundach i będzie wszystko ok.

Pozdrawiam,

termin - 2004-05-05, 15:14

No to będzie trzeba pojechać. Śladami Ece może uda mi się namówić wtedy juz żone na wyjazd.
angst - 2004-05-05, 16:33

Jechać do Czech na 8 partii? Hm, muszę to głęboko przemyśleć...
Termin - żonę? To się już pobraliście, a ja nic nie wiem :evil:

Pozdrawiam

Angst

Waffen_SS - 2004-05-05, 16:39
Temat postu: Re: TURNIEJ W PARDUBICACH
Johanka_z_arcu napisał/a:
-nagrody pieniężne 1. - 1500kč (220.85 PLN);2. -1000kč (147.23 PLN); 3. 500kč ( 73.62 PLN)

70 zł za 3 miejsce :lol: :lol:
sorry, ale to jest smieszne

Ece - 2004-05-05, 16:44
Temat postu: Re: TURNIEJ W PARDUBICACH
Waffen_SS napisał/a:
70 zł za 3 miejsce :lol: :lol:
sorry, ale to jest smieszne
To sie smiej jesli Cie to bawi, a jesli nie masz nic ciekawego do napisania odnosnie turnieju, czy wyjazdu, to sobie daruj- sam dobrze wiesz ze nikt tam nie jedzie po pieniadze z wygranej, a jeszcze smieszniejsza jest wysokosc wpisowego.
angst napisał/a:
Jechać do Czech na 8 partii? Hm, muszę to głęboko przemyśleć...
Mozesz grac ile chcesz- Czesi w spiworach nawet o 2 w nocy grali miedzy soba, wiec mysle ze z Toba tez by zagrali ;) Poza tym co za roznica ile partii ? Mozesz ich rozegrac tysiace na kurniku jesli chcesz i nie musisz nigdzie jechac.
adik - 2004-05-05, 17:49
Temat postu: Re: TURNIEJ W PARDUBICACH
Waffen_SS napisał/a:
Johanka_z_arcu napisał/a:
-nagrody pieniężne 1. - 1500kč (220.85 PLN);2. -1000kč (147.23 PLN); 3. 500kč ( 73.62 PLN)

70 zł za 3 miejsce :lol: :lol:
sorry, ale to jest smieszne


Sorry, ale to do Renju. Gomoku są nagrody rzeczowe. Turniej jest dla - powiedzmy - przeciętnych graczy, oczywiście z kilkoma gwiazdami (jeśli pojedzie Utratos, bądź Nerf), ale to nie zmienia faktu, że bardziej liczy się zabawa.

Pytałem rodziców, no ale tzw. KUPA !

Pozdrawiam, Adik.

kantpie - 2004-05-07, 12:47

tam mnie chyba termin nie weżmie ;(
100per - 2004-05-07, 16:17

ja jadę i liczę, że znowu zbierze się kilka chętnych osób....

rezerwujcie powoli czas, dogadujcie się w sprawie transportu, a szczegóły domówimy na spotrkaniu w Warszawie.

Gość - 2004-05-07, 20:25

I przede wszystkim nie bójcie się, że sie nie dogadacie!! Organizator załatwił 4 tłumaczki z czeskiego na polski (i w drugą stronę) :D
Gorąco zapraszam!!! Jacolku, Termin cię zabierze pod groźbą lub nie, będziesz w Pardubicach :-)

konrad - 2004-05-10, 14:45

kaka, ja pojade raczej z rodzicami ale moglbym Cie zabrac. Jedziemy transitem, wiec jeszcze pare osob mogloby sie zmiescic. mam pare pytan: czy jesli rejestruje sie do gomoku i ranju to trzeba placic podwojne wpisowe? co to jest title/EC?? co trzeba napisac w accommodation request?? co trzeba napisac w other messages?? czy w club mamy napisac Polska Federacje Gomoku Renju i Pente??

duzo tych pytan ale chyba sie nie gniewacie :D

kantpie - 2004-05-10, 15:30

Cytat:
Jacolku, Termin cię zabierze pod groźbą lub nie, będziesz w Pardubicach


hehe, no dzięki, chętnie bym sobie pograł :)

Gość - 2004-05-11, 13:25

Cytat:
co trzeba napisac w accommodation request??


Gdzie życzyłbys sobie, aby zarezerwowali Ci miejsce, np. w hotelu, akademiku, itp. (w dziale "accomodation" znajdziesz szczegóły)
Cytat:
co trzeba napisac w other messages??

Jeżeli coś Ci nie pasuje, masz jakieś dodatkowe uwagi, potrzeby (np. jacuzzi, fortepian w salonie, niewymiarowe gobany, muzyka podczas gry, własny trener lub solarium, itp.), a nie znalazłeś na to miejsca w formularzu, tam to napisz.
Cytat:
czy jesli rejestruje sie do gomoku i ranju to trzeba placic podwojne wpisowe? co to jest title/EC??

O to się muszę zapytać, odp. napiszę wieczorkiem, lub jutro z rana ;-)

konrad - 2004-05-12, 20:13

a co to jest title/EC??
kaka - 2004-05-12, 20:51

Hej
Konrad jeśli jedziesz i mógłbym się z wami zabrać, było by fajnie. Skoro piszesz, że jest miejsce można by wziąść jeszcze kogoś, jak było by po drodze. Duzo osób w naszym rejonie gra w gomoku:))

angst - 2004-07-06, 13:12

Kiedy jest ten turniej w Pardubicach i w co się tam będzie grało? Bo odmówiłem udziału, ale ... hm ...
lonewolf - 2004-07-06, 13:44

Turniej w Pardubicach jest 16-18 lipca. 16 i 17 gra się w renju (6 rund, 60 minut do namysłu), 18 będzie turniej w gomoku (8 rund, czas: 15 minut). Szczegóły: http://www.czechopen.net dział "Renju". To będą Otwarte Mistrzostwa Czech w Renju i Gomoku, więc możesz być, angst, mistrzem Czech. Chyba nie pogardzisz, co? :wink:

Ja się wybieram do Pardubic i planuję zagrać w gomoku. Na razie nie mam transportu, ale jeśli ktoś też jedzie, niech da znać, może się uda pojechać razem.

Pozdrawiam,

angst - 2004-07-06, 14:15

Tytułem nie pogardziłbym rzecz jasna, zwłaszcza jakbym ograł Jokinga ;) Ale 14 partii w 3 dni to niezbyt kusząca proporcja biorąc pod uwagę koinieczność opuszczenia kraju i długą podróż...

Pozdrawiam

Angst

Ece - 2004-07-06, 15:58

Ja potrzebuje 2 miejsc w jedna i druga strone najlepiej. Jakby ktos jechal, mial samochod, to chetnie zrzuce sie na paliwo. Z Warszawy o ile wiem samochodem na razie nikt nie jedzie. Z kolei ze w ogole jedzie to wiem ze MAF z kims.

Piotrku - chyba nie o to chodzi ile tych gier ma byc, ale o sama frajde z podrozy, poznania nowych ludzi, etc. Ja tam w ogole nie musze grac szczerze mowiac.

boreasmun - 2004-07-06, 16:15

A jak jest ze zgłoszeniami i wpisowym?
100per - 2004-07-06, 16:17

Ja niestety nie mogę jechać - plany wakacyjne mi się nieco zmieniły i mimo, że wcześniej się deklarowałem, to ostatecznie w tym czasie będę nad morzem...
GoNdziO - 2004-07-06, 18:10

To post johanki ktora juz dawno temu napisala o tym w dziale Gomoku
http://forum.gomoku.pl/viewtopic.php?t=32


CZECH OPEN 2004 - Otwarte Mistrzostwa Republiki Czeskiej w Renju i Gomoku

16.-18.7.2004

Organizator:AVE-KONTAKT s.r.o. we współpracy z Czeską Federacją Renju
Dyrektor turnieju:Aleš Rybka (autickocz, kaprar)

Otwarte mistrzostwa Republiki Czeskiej w renju
-udział graczy bez ograniczeń wieku i umiejętności
-6 rund w systemie szwajcarskim
-gra według zasad renju (zasady )
-czas gry:60 min.
-nagrody pieniężne 1. - 1500kč (220.85 PLN);2. -1000kč (147.23 PLN); 3. 500kč ( 73.62 PLN)
-nagrody rzeczowe
-opłata startowa - 4 Euro
-plan rozgrywek:
Piątek 16. 7. 15:30 – 16:00 rejestracja i zakwaterowanie zawodników
Piątek 16. 7. 16:00 – 21:00 1. i 2. runda
Sobota 17. 7. 08:30 – 18:30 rundy 3.- 6.
Sobota 17. 7. 19:00 ogłoszenie wyników i wręczenie nagród

(plan rozgrywek jest względny, system gry i ilość rozgrywek może być modyfikowany w zależności od ilości uczestników)

Otwarte mistrzostwa Republiki Czeskiej w gomoku
-udział graczy bez ograniczeń wieku i umiejętności
- 8 rund w systemie szwajcarskim
- gra według zasad gomoku*
- czas gry: 15 min.
- nagrody rzeczowe
- opłata startowa 2 EUR
- plan rozgrywek:
Niedziela 18. 7. 08:30 – 09:00 rejestracja
Niedziela 18. 7. 09:30 - 15:30 rundy 1. - 8.
Niedziela 18. 7. 16:00 ogłoszenie wyników i wręczenie nagród

(plan rozgrywek jest względny, system gry i ilość rozgrywek może być modyfikowany w zależności od ilości uczestników)

Późne zgłoszenia: gracze zarejestrowani po 15.6.2004 winni zapłacić dodatkową opłatę w wysokości 20 % opłaty startowej.
Miejsce rejestracji, zakwaterowanie, pomieszczenia do gry, prezentacje wyników:

Duhova arena (nowo przebudowany stadion), Sukova trida 1775, Pardubice, dojazd z Dworca kolejowego trolejbusami nr 3 i 4 lub autobusami linii 16 i 17 (czwarty przystanek)

*Turniejowe zasady gry:
1. Gra dwóch graczy, którzy naprzemiennie stawiają swoje symbole (kółka bądź krzyżyki) na odpowiednie puste pola na planszy do gry.
2. Plansza do gry - kratkowany papier o wielkości pola 15*15 (można grać na gobanach po ustaleniu z przeciwnikiem).
3. Rozpoczęcie (oznaczone jako swap) - pierwszy, wyznaczony gracz stawia krzyżyk, kółko i krzyżyk. Następnie drugi wybiera symbol, jakim będzie grać. Ruch robi gracz, któremu przypadło kółko, następne ruchy już standardowo.
4. Wygrana - wygrywa gracz, który jako pierwszy ustawi 5 lub więcej (uwaga, inaczej niż w Kurniku!) swych symboli w rzędzie.

REJESTRACJA!!!!

Ece - 2004-07-06, 22:25

Dzieki Gondzio, to moja wina. Naprawilem blad i polaczylem 2 tematy w jeden - mam nadzieje ze uda sie pojechac jak najwiekszej liczbie osob.
kantpie - 2004-07-07, 11:10

Jak by ktoś jechał przez Poznań to chętnie się zabiore. (najpierw pogadam z mamą czy bym mógł)
lonewolf - 2004-07-09, 00:14

Zmiana planów: nie jadę do Pardubic. W sumie mała strata, albo nawet żadna ...

Pozdrawiam,

100per - 2004-07-09, 08:48

Lonewolf napisał/a:
Zmiana planów: nie jadę do Pardubic.


Krótko i na temat :) ...

Mogę zapytać, czy coś się stało?

lonewolf - 2004-07-09, 15:00

100per napisał/a:
Mogę zapytać, czy coś się stało?

Zapytać zawsze można. Coś się stało... Ale to nie temat na forum na pewno.

Pozdrawiam,

Ece - 2004-07-25, 20:44

Turniej sie zakonczyl, Auteczko wypadl calkiem niezle, a Johance znowu nie udalo sie zajac zaszczytnego, ostatniego miejsca :D

Poza tym w kartce, ktora mi przyslala, kaze pozdrowic mi wszystkich, wiec POZDROWIENIA od Marty :D

angst - 2004-07-25, 23:53

Czy są gdzieś dostępne wyniki turniejów i zapisy partii? Ktoś dziś wspominał, że wygrał niejaki Karlsson (czy to nie ten jegomość, który nie dojechał do Warszawy?)...
seba - 2004-07-26, 01:37

Na stronie www.piskvorky.cz w dziale fotky można zobaczyć zdjęcia z turnieju. Zerknijcie na zdjęcie pod adresem http://www.piskvorky.cz/f.../2004/hex&id=20 tam siedzi osoba w czerwonej koszulce z napisem Polska. Kto to jest? może ktoś wie? Bo ja sam dopatrzyłem się tylko Johanki a ta osoba na Johankę mi nie wygląda :) Ale na zdjęciu pod adresem
http://www.piskvorky.cz/f...2004/kapr&id=22 gra ( chyba) w szachy.

Pozdrawiam
Seba

Ece - 2004-07-26, 10:22

angst napisał/a:
Czy są gdzieś dostępne wyniki turniejów i zapisy partii? Ktoś dziś wspominał, że wygrał niejaki Karlsson (czy to nie ten jegomość, który nie dojechał do Warszawy?)...
Wyniki i partie (tylko Renju) sa tutaj http://www.piskvorky.cz/?kat=5&yd=88 a do Polski mial przyjechac kto inny akurat : )
angst - 2004-07-26, 13:46

nie_ma_ze_boli napisał/a:
Zerknijcie na zdjęcie pod adresem http://www.piskvorky.cz/f.../2004/hex&id=20 tam siedzi osoba w czerwonej koszulce z napisem Polska. Kto to jest? może ktoś wie?


Ciężko stwierdzić bo siedzi tyłem, ale w Warszawie raczej go nie było...

kaka - 2004-07-26, 16:48

Patrzac na ten turniej.... myśle, że był świetnie zorganizowany, ale liczba uczestników renju była 2x mniejsza niż u nas, a gomoku mniej więcej 3x mniejsza. Mając taką frekwencje w naszych turniejach nasza federacja może zyskać na popularności. OBY!

Pytanie: Jaka odmiana gomoku byla na tym turnieju?

bmac - 2004-07-26, 17:18

angst napisał/a:
nie_ma_ze_boli napisał/a:
Zerknijcie na zdjęcie pod adresem http://www.piskvorky.cz/f.../2004/hex&id=20 tam siedzi osoba w czerwonej koszulce z napisem Polska. Kto to jest? może ktoś wie?


Ciężko stwierdzić bo siedzi tyłem, ale w Warszawie raczej go nie było...


no ale na paru zdjeciach np. 74? jest przodem i w Wawie na 99% raczej go nie było... ;-) ten 1% na moje okulary!! tym bardziej, w turnieju wyraźnie jest z dziewczyną... ;-))) jest na jednym ze zdjęć!! tu kamyczek do ogródka reklamy Federacji i Reprezentacji... musimy miec "firmowe" polskie! koszulki...

maciek {bmac]

Gość - 2004-07-26, 20:18

Hej hej hej :D
Ten gosc z napisem Polska gral w go i nie zdazylam go niestetz poznac, ale raczej nie byl jakas wielka szycha :wink:

Turniej w Pard byl supeeeeeeer :D niech zaluje ten, kto nie byl, czyli wszyscy wy :]
Mam nadzieje, ze w pazdzierniku w Pradze bedzie wiecej Polakow :)

Ps. Pozdrowionka z Prahy (dzieki Jureczku :*

Napisano z proxy12.vscht.cz / Ece


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group