Forum.Gomoku.pl
Forum Polskiego Stowarzyszenia Gomoku, Renju i Pente

Turnieje - Najbliższe plany turniejowe

100per - 2004-10-28, 13:52
Temat postu: Najbliższe plany turniejowe
Chciałbym wszystkim przedstwić sytuację w kwestii kolejnych turniejów.

Trwają prace nad zorganizowaniem najbliższej imprezy w Krakowie - zajmuje się tym silna grupa pod wezwaniem Smoka Wawelskiego ;) , czyli Darek (Lonewolf), Kacper (Dein), Karol (Kaka) i Michał (Soul) (kolejność alfabetyczna). W ciągu najbliższych dwóch tygodni powinni dać nam (Zarządowi) znać, co udało im się ustalić. Założyliśmy dość ambitny termin połowy grudnia (w praktyce oznacza to 11-12 lub 18-19) później są święta, Nowy Rok, ale jeśli się nie uda to nie będzie wielkiej tragedii i nastąpi przesunięcie na styczeń.

19-20 marca 2005 (ew. 26-27 marca) w Warszawie odbędą się Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w Renju. Swój przyjazd potwierdziła kilkunastoosobowa ekipa graczy z Estonii, trwają rozmowy z Finami, gdy tylko termin zostanie ostatecznie ustalony poinformujemy również inne narodowości (prawdopodobnie przyjadą Czesi, Szwedzi, być może ktoś z Rosji, Węgier lub jeszcze innych państw). Prawdopodobnie nie będzie żadnej imprezy towarzyszącej typu turniej gomoku czy pente (za względów organizacyjnych).

Z konkretów w krajowym wydaniu to byłoby wszystko. Z innych tematów wszyscy wiemy, że są próby zorganizowania turnieju na Wielkopolsce oraz, że w wakacje mamy możliwość zorganizowania turnieju w Gdyni. Na razie jednak te projekty nie wyszły z fazy wstępnej.

Jeśli zaś chodzi o imprezy zagraniczne, to:
- Ants Soosyrv serdecznie zaprasza do Estonii na turniej Tallin Open, który zostanie rozegrany 28-30 grudnia. Może ma ktoś ochotę na Sywestra w Estonii? :)
Dodatkowo Estonia będzie gościć uczestnkiów Młodzieżowych Mistrzostw Europy (15-20 lipca 2005) oraz Mistrzostw Świata (29 lipca - 8 sierpnia 2005).
- Peter Jonsson chciałby wiedziec, czy jesteśmy zainteresowani przyjazdem do Szwecji (Malmo) na turniej renju i byc może gomoku (wersja pro). Planowany termin to 8-9, 15-16 lub 22-23 stycznia. Jesli zdecydowalibyśmy się jechać, to organizatorzy wystąpiliby do RIFu o nadanie turniejowi statusu rankingowego. Obawiam się jednak, że nie przeskoczymy bariery finansowej :( Jednak dla porządku informuję...

Pavlini - 2004-10-28, 15:34
Temat postu: Re: Najbliższe plany turniejowe
100per napisał/a:

Jeśli zaś chodzi o imprezy zagraniczne, to:
- Ants Soosyrv serdecznie zaprasza do Estonii na turniej Tallin Open, który zostanie rozegrany 28-30 grudnia. Może ma ktoś ochotę na Sywestra w Estonii? :)


Ja się wybieram, czy ktoś jeszcze byłby chętny? :)

100per - 2004-10-28, 15:41

Pavlini napisał/a:
Ja się wybieram, (...)

Orientowałeś się już w kosztach itp.? Jak planujesz tam dojechać, gdzie spać? Ants coś podpowiada?

Pavlini - 2004-10-28, 16:19

Zrobiłem wstępne rozeznanie, tj. - linia autobusowa do Tallina (koszt 350-400 zł).
Jeżeli chodzi o nocleg, to muszę dogadać to z Antsem jeszcze.

100per - 2004-10-28, 16:55

Pavlini napisał/a:
linia autobusowa do Tallina (koszt 350-400 zł).
Hmmm, niemało... W jedną stronę? I o której wyjazd i przyjazd? I powrót?
Pavlini - 2004-10-28, 17:01

To koszt w obie strony, czas podróży - 18 godzin.
To, co znalazłem - www.autokary-estonia.webpark.pl/

bad_mojo - 2004-11-03, 23:42

100per napisał/a:
Jeśli zaś chodzi o imprezy zagraniczne, to:
- Ants Soosyrv serdecznie zaprasza do Estonii na turniej Tallin Open, który zostanie rozegrany 28-30 grudnia. Może ma ktoś ochotę na Sywestra w Estonii?

Gdzie można uzykać jakieś informacje o tym Tallin Open 28 - 30 grudnia?

Pavlini - 2004-11-04, 12:45

pantopoda napisał/a:

Gdzie można uzykać jakieś informacje o tym Tallin Open 28 - 30 grudnia?


Najlepiej, jesli skontaktujesz sie z samym Antsem, uzyskasz od niego wszystkie informacje.

aaru - 2004-11-04, 15:09

Bardzo miło jest przeczytać o turnieju Krakowskim.
Darek, Kacper, Karol i Michał (kolejność alfabetyczna :P ), trzymam za was kciuki.

bad_mojo - 2004-11-04, 17:24

pavlini napisał/a:
Najlepiej, jesli skontaktujesz sie z samym Antsem, uzyskasz od niego wszystkie informacje.

Jak się skontaktować z tym Ants'em, kimkolwiek by on nie był....

Pavlini - 2004-11-04, 18:00

Tallinn Open

This year Tallinn Open will be played December 28.-30. with RIF rules,
7 rounds, Swiss system. Right now players from China, Poland, Sweden,
Finland and of course from Estonia :) have showed interest to take
part. Please send Your applications to Ants Soosyrv before December
10, but if You need visa, then as soon as possible.

Ants Soosyrv - asoosyrv@hotmail.com, Ants.Soosyrv@mail.ee,
+ 372 56 69 73 82

aaru - 2004-11-09, 14:34

Może coś klaruje się przy organizowani turnieju Krakowskim??
Panowie, nie trzymajcie nas w niepewności.

Wiem, że należycie do tych osób, co najpierw przygotowywują, potem ogłaszją na forum (jak w przypadku klubu), ale miło byłoby wiedzieć, że temat nie umarł śmiercią naturalną.

soul_reaper - 2004-11-09, 15:00

Temat nie umarl, ale na razie nie ma zadnych informacji, ktore moznaby oglosic szerokiemu gronu. Czekajcie cierpliwie.
aaru - 2004-11-09, 15:16

Jasna sprawa.

Dopytuję, bo Kraków fajny jest:D
Chętnie się tam wybiorę, w zasadzie można już mnie liczyć jako pewniaka (z żonką oczywiście).
Lutalek też nie popuści.

termin - 2004-11-10, 22:03

hm, wlasnie aaru postanowilem zapewnic Twojej zonce towarzystwo i zabrac swoja zonke, ( ktore jak wiekszosc juz wie, wcale nie gra tak dobrze w gomoku). Oczywiscie zapyam ja o zdanie, ale wiele do powiedzenia na bedzie miala, chyba.
przemek_nh - 2004-11-11, 15:57

hmmmm a moze by tak w szkole podstawowej nr 80 na slarpie 8 . wiem ze takie imprezy organizuja i podobno za nie wielka oplata
raigeken - 2004-11-11, 16:07

Że co? Hehe na jakimś odludziu się turniejów nie robi raczej :P Co innego Tychy, Kraków i Katowice :D

Pozdro,

Raigeken :!:

soul_reaper - 2004-11-12, 08:34

Przemku jesli chcesz pomoc w organizacji turnieju w Krakowie, to nie poprzez takie niewiele wnoszace hasla na forum. Najlepiej jesli przyjdziesz na spotkanie klubu, tam mozemy przedyskutowac propozycje. Poza tym, gdybys bardziej sie interesowal tym tematem to wiedzialbys, ze sala na turniej jest juz wlasciwie zalatwiona, bynajmniej nie w Nowej Hucie.
przemek_nh - 2004-11-12, 13:57

soul jak sie ciebie spytalem o ten klub to powiedziales ze to od 18 lat!!!! ja mam 14
Ece - 2004-11-12, 14:52

Pogadajcie sobie na PW, GG etc.
100per - 2004-11-25, 12:36

Na wczorajszym zebraniu Zarządu zapadła decyzja dotycząca Międzynarodowych Mistrzostw Polski w Renju. Zostaną one rozegrane 19-20 Marca. Będzie to pierwszy w Polsce turniej zaliczany do rankingu RIFu (limit czasu 30 minut na zawodnika). Estończycy przyjadą na 100%. Równolegle odbędzie się turniej gomoku (pente w ten weekend nie będzie). Na gomoku też przyjedzie spora grupa Estończyków, głównie początkujących - w sumie będzie ich 30-35.

Aktualnie zastanawiamy się, jak rozegrać turniej organizacyjnie - w grę wchodzą dwa warianty:
- gomoku w sobotę od rana do popołudnia, później renju w sobotę od popołudnia do wieczora i dokończenie w niedzielę od rana
- gomoku i renju w sobotę równolegle, dokończenie renju w niedzielę.
W pierszym przypadku sobota będzie bardzo ściśle wypełniona, ale zainteresowani będą mogli zagrać w obu turniejach.

UWAGA !!! Z powodu ograniczeń w liczbie miejsc w turnieju renju nie będzie możliwości zapisania "z ulicy". Prosimy wszystkich chętnych do startu o zgłoszenia na skrzynkę mmp2005@renju.pl. Decyzję o zakwalifikowaniu poszczególnych osób podejmiemy (Zarząd) głównie na podstawie oficjalnego rankingu renju Stowarzyszenia (a więc wyników turniejów w Warszawie i Krakowie) i liczby zgłoszeń.

lonewolf - 2004-12-14, 17:45

100per napisał/a:
UWAGA !!! Z powodu ograniczeń w liczbie miejsc w turnieju renju nie będzie możliwości zapisania "z ulicy". Prosimy wszystkich chętnych do startu o zgłoszenia na skrzynkę mmp2005@renju.pl.

Co takie zgłoszenie powinno zawierać? Czy wystarczy napisać imię i nazwisko i "zgłaszam się"? :D

100per napisał/a:
Decyzję o zakwalifikowaniu poszczególnych osób podejmiemy (Zarząd) głównie na podstawie oficjalnego rankingu renju Stowarzyszenia (a więc wyników turniejów w Warszawie i Krakowie) i liczby zgłoszeń.

Hmm... czy to oznacza, że osoby, które nie grały w żadnym turnieju w renju, a zatem nie mają rankingu, mają znikome szanse na udział w Mistrzostwach? Pytam, bo rozważam możliwość wzięcia udziału w czymś takim, mimo że jestem najgorszym leszczem w Polsce (na razie! :wink: ).

Pavlini - 2004-12-14, 18:19

lonewolf napisał/a:
Hmm... czy to oznacza, że osoby, które nie grały w żadnym turnieju w renju, a zatem nie mają rankingu, mają znikome szanse na udział w Mistrzostwach? Pytam, bo rozważam możliwość wzięcia udziału w czymś takim, mimo że jestem najgorszym leszczem w Polsce (na razie! :wink: ).


Albo ma wybitnie słaby ranking? :roll:

Ece - 2004-12-14, 18:45

Tego jak na razie nie wiadomo tak naprawde. Mam nadzieje ze beda graly osoby, ktorym przede wszystkim na tym zalezy i chca sie rozwijac w Renju. Jesli na przyklad pavlini bedzie mogl zagrac w Tallinie z Estonczykami, a nie bedzie mogl w swoim miescie, to cos nie tak wedlug mnie.
angst - 2004-12-15, 01:22

Planujemy kilka "dzikich kart".

Darek - wiedziales, ze takie sa zasady, a w Krakowie w renju nie zagrales :roll:

Pozdrawiam

Angst

lonewolf - 2004-12-15, 01:37

Na renju nie miałem nawet czasu przyjść - robota na poniedziałek. Przyszedłem pod koniec dopiero.

Nic nie szkodzi, niech grają lepsi. Zagram sobie kiedy indziej może.

100per - 2004-12-15, 08:41

Lonewolf napisał/a:
Co takie zgłoszenie powinno zawierać? Czy wystarczy napisać imię i nazwisko i "zgłaszam się"?
Wystarczy :)

Cytat:
Cytat:
100per napisał:
Decyzję o zakwalifikowaniu poszczególnych osób podejmiemy (Zarząd) głównie na podstawie oficjalnego rankingu renju Stowarzyszenia (a więc wyników turniejów w Warszawie i Krakowie) i liczby zgłoszeń.

Hmm... czy to oznacza, że osoby, które nie grały w żadnym turnieju w renju, a zatem nie mają rankingu, mają znikome szanse na udział w Mistrzostwach? Pytam, bo rozważam możliwość wzięcia udziału w czymś takim, mimo że jestem najgorszym leszczem w Polsce (na razie! ).

Pavlini napisał/a:
Albo ma wybitnie słaby ranking?
Szanse mają, bedziemy starali się dopuścić do gry wszystkich chętnych, ale to może okazać się niewykonalne, dlatego przyjęliśmy ranking jako w miare obiektywny wyznacznik. Jednak słaby ranking, czy też jego brak przed nikim nie zamyka drogi do udziału w tym turnieju. "Dzikie karty", o których wspomniał Piotrek mają być rozwiązaniem dla graczy, którzy nagle podnieśli swój poziom, lub z innych powodów zasługują na grę.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group