Forum.Gomoku.pl
Forum Polskiego Stowarzyszenia Gomoku, Renju i Pente

Turnieje - Turniej Bytom wrzesień 2008

alicecooper - 2008-08-08, 23:09
Temat postu: Turniej Bytom wrzesień 2008
Ankieta dotyczy terminu

zakładam że będzie MP renju, MP Pente i równolegle z nimi gomoku a także być może gomoku blitz

proszę o nie głosowanie tych co na pewno się nie wybiorą

właściwe zapisy rozpoczną się pod koniec sierpnia tutaj chcielibyśmy orientacyjnie stwierdzić kiedy będzie lepsza frekwencja

Johanka_z_arcu - 2008-08-09, 10:43

Nie ma możliwości, aby turniej odbył się w weekend 27-28 września?
aaru - 2008-08-11, 11:41

Na razie wszystko mi jedno, bo we wrześniu raczej będę miał kłopot z jakimkolwiek weekendem. Mimo wszystko będę starał się pojawić.
lutalek - 2008-08-11, 16:32

jeżeli o mnie chodzi, to choć turniej jest prawie pod własnym nosem, weekendy 37, 38 i 39 odpadają, pozostaje tylko 6/7 września ale obecnie właściwie tylko teoretycznie

dlatego przykro mi ale raczej nie będę mógł w niczym pomóc przy jego organizacji (niestety pewnie tym razem nawet nie wpadne się "przywitać" wieczorem) :|

maestro - 2008-08-11, 18:19

Czy wybierając termin najbliższego turnieju brane są pod uwagę plany Czechów? Fajnie, jakby kilku zawodników z tego kraju wpadło zagrać w turnieju renju, a o ile się nie mylę, to pod koniec września mają swój turniej w Pradze (Mind Sports Olympiad) i nie wiem, czy w takiej sytuacji ktokolwiek z nich zdecyduje się na przyjazd do Polski :|
Muchal - 2008-08-11, 19:55

Po co nam Czesi na mistrzostwach Polski? :) jaki jest planowany czas na gre w renju?
maestro - 2008-08-24, 18:11

Czy postanowiono już coś w związku ze zbliżającym się terminem turnieju w Bytomiu? Kiedy pojawi się ogłoszenie oraz zapisy?
s3v3n - 2008-08-24, 19:40

jesli w ogole sie pojawie, to tylko w dniu kiedy beda empeki w pente, konkretna data jest mi zupelnie obojetna..
alicecooper - 2008-09-05, 23:57

ogłoszenie turniejowe (mogą być jeszcze drobne modyfikacje)

http://gomoku.pl/grp/turnieje/21b/21b_pl.html


propozycje:

Sobota:
Renju:
- zasady Renju (RIF)
- czas gry: 30 minut na zawodnika
- system szwajcarski
- 7 rund
- start godzina 11.00 - orientacyjne zakończenie - 18.00 (7rund*30min/zawodnik*2 gry=7h)

Gomoku:
- zasady gry Gomoku: plansza 15x15, swap 2
(pierwsze 3 ruchy w dowolnym miejscu, potem przeciwnik wybiera kolor albo dostawienie następnych 2 kamieni, overline nie wygrywa)
- czas gry: 20 min na zawodnika
- system szwajcarski
- 9 rund
- start godzina 11.30 - orientacyjne zakończenie 17.30 (9rund*20min/zawodnik*2=6h)

Niedziela:
Pente:
- zasady turniejowe Pente - pro
- czas gry: 15 minut dla zawodnika
- system szwajcarski
- 7 rund (mecz z rewanżem)

- start godzina 10.00 - orientacyjne zakończenie - 17.00 (7rund*15min/zawodnik*2*2 gry=7h)

proszę o uwagi

lukasz20rts - 2008-09-06, 08:11

miało też być gomoku blitz i co z nim?
lukasz20rts - 2008-09-06, 08:14

a już widzę ogłoszenie o blitzu na stronce gomoku:PP widać za szybko usiadlem do kompa po obudzeniu sie:PP
Muchal - 2008-09-06, 13:42

w Renju będzie zapis partii? znowu bedzie lipna frekwencja na mp renju - skoro jest wybor albo gomoku albo renju :/ doskonałe rozwiązanie :/

gomoku nie może być równolegle akurat z pente? znowu pente wydaje mi sie być wywyższane nad renju... super

a jeszcze inny mam pomysł, może w sobote mp renju równolegle z mp pente a w niedziele gomoku?

maestro - 2008-09-06, 14:07

Muchal napisał/a:
a jeszcze inny mam pomysł, może w sobote mp renju równolegle z mp pente a w niedziele gomoku


Mogą się znaleźć tacy, którzy chcieliby zagrać w obu turniejach mistrzowskich, więc propozycja równoległych MP raczej opada.

Muchal - 2008-09-06, 14:48

no są tez tacy którzy chcą grać w gomoku i renju... i co na to powiesz?
s3v3n - 2008-09-06, 15:28

no to moze kazdy kto juz teraz wie, ze sie wybierze do bytomia, niech napisze w jakich turniejach zagra i na tej podstawie sie ustali jakie turnieje moga sie pokrywac. ja zainteresowany jestem tylko pente, wiec mnie rozklad turniejow jest obojetny, jedynie wolalbym zeby sie turniej nie konczyl pozno, bo chce wrocic do krk o normalnej porze tego samego dnia.
yossarian - 2008-09-06, 17:36

Na turnieju postaram się pojawić. Zagram w renju i pente. Równoległy turniej gomoku jest moim zdaniem zbędny ale rzeczywiście może zwiększyć frekwencję. Tak naprawdę robienie dwóch turniejów mistrzowskich w jeden weekend to chyba trochę zbyt dużo. Z powodu braku czasu w pente gramy blitza co mi średnio odpowiada.
spavacz - 2008-09-07, 21:38

Jeśli przyjadę na turniej to jedynie na pente. Z tego co widzę, to w rozpisce są aż 4 turnieje w ciągu dwóch dni - czy to nie przesada? Do tej pory graliśmy (o ile się nie mylę) maksymalnie 3 turnieje w trakcie weekendu. Co prawda renju i pente nie cieszą się popularnością ale propozycja, aby zagrać oba MP jednocześnie jest dziwna - są gracze, którzy są nieźli i w renju i w pente.

Ogólnie mówiąc to sam fakt rozgrywania dwóch turniejów mistrzowskich podczas jednego weekendu jest absurdem...

Karol G. - 2008-09-07, 22:04

W mojej ocenie terminarz jest przeładowany, uważam, że lepiej zrobić jedne mistrzostwa ale porządne, bo co jak co, ale 15 min na zawodnika w pente uznaję za może i wystarczająco by rozegrać dobrą partię ale 20-25 (bo co jak co, ale to są warunki polowe a nie cichy pokój gdzie siedzimy w wygodnym fotelu i popijamy kawusię z kubasa) bardziej wydaje się uzasadnione. Pente ma ten feler, że trzeba rozegrać mecz z rewanżem. Jeżeli trudno jest rozgrywać MP co roku to może rozwiązaniem będzie granie ich co dwa lata, np w parzyste lata wyłaniany jest mistrz renju a w nieparzyste pente a w gomoku z racji przytłaczającej popularności w stosunku do innych gier co roku.

A jak ktoś chce grać w 2 turniejach jednocześnie, to skakanie od planszy do planszy jest niepoważne. Symultany jak są grane to są one na zasadzie takiej, że zaprasza się do klubu czy przy okazji jakiegoś memoriału jakąś "gwiazdę" i ona leje średniaków i juniorów - nigdy nie słyszałem by ktokolwiek grał turniej o mistrzostwo kraju i dodatkowo jakiś inny pokrewny.

Ja się poważnie zastanawiam czy przyjechać, jeżeli już to tylko pente jestem zainteresowany - w renju za mało umiem by stawać w szranki z resztą. Dzień dowolny i też chciałbym wrócić o przyzwoitej godzinie do domu a nie grubo po północy.

angst - 2008-09-07, 22:14

Dwa turnieje MP w jeden weekend mają też swoje plusy - łatwiej jest je zorganizować, można obniżyć koszty (jeden wyjazd zamiast dwóch), potrzebny jest do znalezienia tylko jeden dogodny termin.

Wiążą się też z tym oczywiście i minusy (głównie teoretycznie krótszy czas na grę i mniejsza ilość rund). Ja np. z tego względu stracę dwa MP (bo na 99% mnie nie będzie w Bytomiu) zamiast jednego...

Teraz trzeba się skupić na jak najlepszym doborze parametrów i ustaleniu optymalnego harmonogramu.

Przeprowadziłbym błyskawicznie ankietę, kto przyjeżdża i na jakie gry, a potem gomoku zrobiłbym równolegle z mniej popularną grą, a blitz w sobotę wieczorem...

Nie ma chyba potrzeby rezygnowania z corocznych MP. Po prostu trzeba je wcześniej lepiej zaplanować i organizować w odpowiednich odstępach czasowych. Niezbędne minimum to dla mnie trzy turnieje w ciągu roku (MP w każdą z gier), z ewentualnym gomoku (lub gomoku blitz) jako turniejem towarzyszącym przy MP renju i pente.

Pozdrawiam

Angst

alicecooper - 2008-09-07, 22:27

-pierwotnie MP Pente miały być w Krakowie, ponieważ opóźniła się sala to wypadły

-potem miały być w czerwcu ale nie było zainteresowanych turniejem

pytanie - lepiej zrobić 2 MP czy jedne olać? uważam ze zrobić

4 turnieje ale równolegle , wiec wybierasz te 2 które wolisz np pente i gomoku

od następnego roku mam nadzieje wszystko będzie dograne wcześniej

jak mam nadzieję zauważyliście czasy są na razie propozycją
dopiero po zgłoszeniach ustalimy najlepsze proporcje

aaru - 2008-09-07, 23:56

Postaram się być przynajmniej na pente. (na razie weekend zajęty :( )
Chaosu - 2008-09-08, 00:05

. . .Ale po co blitz na dokładkę w niedzielę, do tej pory było tak że w niedzielę i tak część się rozjeżdżała i gra o pietruszkę raczej nikogo nie powstrzyma (a już na pewno rozleniwionych miejscowych notabene niezależnie od miasta). Popieram Angsta, gomoku z mniej popularną (i ją dać w sobotę) a blitza w zależności od humoru gawiedzi w sobotę wieczorkiem.

. . .Mnie interesuje pente ale w renju też chętnie zagram bo jest szansa na przypadkowy dobry ruch ; ) a za wielu to nas na pewno nie będzie. Gomoku też bym chciał ale równolegle chyba nie zagram.

Johanka_z_arcu - 2008-09-08, 14:34

Ja niestety nie wpadnę.

Pzdr :)

templar - 2008-09-08, 20:00

No ja niestety też już wiem na 100%, że mnie nie będzie. Przykro mi. :(

Pozdrawiam
templar

szarlott - 2008-09-09, 15:40

Nas raczej również nie będzie. (Tzn. Krzycha i mnie:))
wicherek - 2008-09-10, 13:26

Bede prawdopodobnie tylko na pente.

Rozgrywanie 2 turniejow rownoczenie rowniez uwazam za absurd.

termin - 2008-09-11, 03:30

Nawet Michael Phelps nie pływał ośmiu wyścigów jednocześnie :) P
spavacz - 2008-09-11, 19:43

Niestety mnie nie będzie.

Btw. top 3 w pente wg mnie:
1. 7
2. Arczi
3. Chaosu

lukasz20rts - 2008-09-11, 19:50

Myślałem, że mnie spav umieścisz na tej liście jako czarnego konia :P :P
lukasz20rts - 2008-09-11, 22:01

Przeglądałem właśnie listę chętnych na turniej i widzę, że świeci ona pustkami. Nikt sie narazie nie zgłosił czy nie jest ona w ogóle aktualizowana?
Muchal - 2008-09-11, 22:53

lukasz20rts napisał/a:
Przeglądałem właśnie listę chętnych na turniej i widzę, że świeci ona pustkami. Nikt sie narazie nie zgłosił czy nie jest ona w ogóle aktualizowana?

ja wysłałem zgłoszenie więc pewnie po prostu nie jest aktualizowana :)

president_devil - 2008-09-12, 02:42

lukasz20rts napisał/a:
Przeglądałem właśnie listę chętnych na turniej i widzę, że świeci ona pustkami. Nikt sie narazie nie zgłosił czy nie jest ona w ogóle aktualizowana?


Aż się dziwię, że zapytałeś... :P

alicecooper - 2008-09-12, 03:16

niestety totalne braki czasu;/ już poprawiam
truskawek - 2008-09-12, 22:41

gdzie znajdę tę listę??? czy jest na forum? jak tak to prosze o ling na PV
Muchal - 2008-09-16, 17:10

cześć
może mi ktoś powiedzieć, z którego dworca ( bytom odrzański, bytom bobrek, bytom karb, bytom płn ) najblizej bedzie do miejsca turnieju? i mniej więcej jak trafic? dzięki za info

Karol G. - 2008-09-16, 18:01

Przykro mi, ale z powodów osobistych nie dam rady wyrobić się na turniej.
aaru - 2008-09-17, 09:33

Muchal, nie wiem jak w Bytomiu.
Z Katowickiego dworca jakieś 500m na Rynek a stąd tramwajem nr 6 do przystanku Bytom Arki Bożka (około 40 minut)

lukasz20rts - 2008-09-17, 09:59

A nie lepiej dojechać na miejsce turnieju z katowic busami nr 820 albo 830? Sewerys mi mówił, że tak najłatwiej. Niby kwadrans i jest się na miejscu.
alicecooper - 2008-09-17, 14:59

zapisało się 14 osób

jak na parę dni przed, jest to niewystarczająca obsada

dlatego po rozmowach w zarządzie

zdecydowaliśmy się odwołać turniej



następny termin turnieju to 8-11 listopada (4 dni) Warszawa
uprzejmie proszę już rezerwować sobie czas żeby nie było niespodzianek

president_devil - 2008-09-17, 16:50

Turniej 4-dniowy? Ciekawa inicjatywa. I ciekawość mnie zżera ile konkurencji się wtedy rozegra ;].
angst - 2008-09-17, 17:16

alicecooper napisał/a:
zdecydowaliśmy się odwołać turniej

Popieram taką decyzję Zarządu. Rzeczywiście 14 osób, to niezbyt dużo jak na imprezę rangi mistrzowskiej, a trzeba pamiętać, że nie każdy planował grać w obu turniejach.

Teraz trzeba dobrze przygotować ten 4-dniowy turniej w listopadzie (dobrze, że już teraz znana jest data), ale przypominam, że w międzyczasie mamy jeszcze mecz z Czechami :)

president_devil napisał/a:
ciekawość mnie zżera ile konkurencji się wtedy rozegra ;]


Zobaczymy, co zostanie ustalone, ale pewnie Zarząd zasugeruje się opiniami członków PSGRiP. Niby 4 dni, ale i 3 turnieje mistrzowskie do rozegrania.

Pozdrawiam

Angst

truskawek - 2008-09-17, 18:49

kurcze, jestem pewny że zjawiło by się więcej osób, tylko nikomu sie nie chcialo maila wysłać... no nic, mam nadzieję, że to ost. odwolany turniej, że wszystkie następne się odbędą
Muchal - 2008-09-17, 19:21

no nie super.... ehhh mam mieszane uczucia na temat tej decyzji... z jednej strony głupio grać w turnieju z 3 osobami, z drugiej strony juz mialem prawie wszystko zaplanowane... ehh no dobra teraz tylko zeby ten 4-dniowy sie udał.... pozdro
bmac - 2008-09-17, 20:28
Temat postu: kracząca rzeczywistość....
truskawek napisał/a:
.... zjawiło by się więcej osób, tylko nikomu sie nie chciało maila wysłać...
.... ano takie są realia, może ze cztery więcej by się zjawiło, ale za to z zapisanych ze trzy osoby pewnie by się nie pojawiły....

.... w listopadzie prawdopodobnie sobota na Warszaw Open, I Turniej (pewnie Gomoku?), niedziela i poniedziałek lub wtorek na dwa kolejne Turnieje, spanie w szkole za darmo, nie ma problemu z płatną salą na Tury, a być może uda się kolejny grill pod namiotem ustawić... i teoretycznie zawsze jeden dzień w zapasie, można porządne Pente ustawić i Renju po 20 minut się zmieści...., jutro spotkam sie z Markiem, wpadniemy do sklepu sportowego obejrzeć trofea i pogadamy przy okazji...

bmac

...też miałem mieszane uczucia, hihi...

Chaosu - 2008-09-17, 21:12

. . .Może przynajmniej ten listopadowy renju zostanie zaliczony do RIFu bo jest czas żeby do zgłosić w wymaganym terminie...
wicherek - 2008-09-17, 22:59

troche to nie w porzadku dla nas slazakow...

To, ze warzawiacy czy krakowiacy z politowaniem przyjezdzaja na turniejez poza miasta to nie znaczy, ze turniej nie moze odbyc sie na slasku!

Co zrobicie w wawie, to beda i gospodarze, i ekipa ze slaska (bo my pojedziemy wszedzie) a jak Wy macie wydac kilka $ na bilety czy paliwo to juz zle??

To moze zamiast nagrod, zasponsorujecie nam podroz? warsz\awiacy podobno bogatsi....

alicecooper - 2008-09-17, 23:26

Pawle na 13 zapisanych 4 było ze śląska
angst - 2008-09-18, 11:19

Zapisanych było 14 osób (plus 3 niezdecydowane, o ile wierzyć zamieszczonej w temacie ankiecie). Problem polega na tym, że rzeczywiście (najprawdopodobniej) dużo osób zwleka z nadesłaniem zgłoszenia (i najczęściej dotyczy to miejscowych).

Przy posiadanych przez Zarząd informacjach podjęta decyzja wydaje się racjonalna. Aktualny stan osobowy Stowarzyszenia powoduje, że trzeba maksymalnie wspierać Zarząd przy takich decyzjach i zgłaszać się najszybciej jak to możliwe.

W tej konkretnej sytuacji - jeżeli nikt ze Śląska nie planował (oprócz zgłoszonych) pojawić się na turnieju, to nie powinni mieć Ślązacy pretensji do Zarządu, a jeżeli ktoś planował się pojawić, a się nie zgłosił - tym bardziej...

Pozdrawiam

Angst

aaru - 2008-09-18, 12:44

Popieram decyzję Zarządu.
ermijo - 2008-09-18, 13:04

Szkoda, ze odwołany ja bym jednak mógł przyjechać.
manga_21__ - 2008-10-04, 20:13

Jak dla mnie to skandal, oj Bytom się nie postarał, albo organizator. Jak dla mnie zarząd ma rację, jak nie widzą sensu zgłaszać się prędzej że ktoś przyjedzie to jest taki los, jak teraz pisze ermijo że by przyjechał, ciekawe ile osób się odezwie jeszcze że by przyjechali:)

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group