Forum.Gomoku.pl
Forum Polskiego Stowarzyszenia Gomoku, Renju i Pente

Pente - Mecz Polska - USA w pente

yossarian - 2007-09-16, 23:09
Temat postu: Mecz Polska - USA w pente
Prawdopodobnie niedługo może dojść do meczu dwóch najlepszych krajów w pente :wink:

Mecz będzie rozgrywany na www.pente.org

Obie reprezentacje wystawiają po 6 zawodników. Grać będziemy każdy z każdym po dwie partie (raz białymi i raz czarnymi). Czas gry to 20 minut na zadownika. Mecz będzie rozłożony w czasie każdy z zawodników będzie grał z 6 przeciwnikami - z każdym może grać w innym dniu. Dokładne zasady jeszcze do ustalenia.

Proszę, żeby wszyscy chętni do gry zgłaszali swoje kandudatury na forum.

TEAM USA:
(1) karlw
(2) richardiii
(3) up2ng
(4) spifster
(5) dmitriking
(6)

Prospective:
jayhawklov
tragedy
ilurath
sjustice
excel
snut

angst - 2007-09-16, 23:50

Zgłaszam się ;) (oczywiście tylko na wypadek, gdyby jakimś cudem nie znalazło się pięciu chętnych)

Pozdrawiam

Angst

aaru - 2007-09-17, 09:44

Chętnie wziąłbym udział w takim pojedynku. ZGŁASZAM SIĘ.
aaru - 2007-09-17, 10:07

Dal zainteresowanych dyskusja na forum Pente.org
spavacz - 2007-09-17, 10:09

Też bym zagrał ale jestem zbyt słaby :|
s3v3n - 2007-09-17, 10:16

wydaje mi się, że aktualnie nie prezentuję na tyle wysokiej formy, żeby zagrać (chyba, że jakaś rezerwa, czy coś, czemu nie, bardzo chętnie..)
bmac - 2007-09-17, 10:22
Temat postu: wow
... to wielka sprawa. Czyżbyśmy byli drugim krajem na świecie w Pente?? Tio czapki z głów przed pentakami.... bo, że USA w Pente potęgą jest i basta, to mi sie obiło o uszy, ale MY?
cóż, to daje do myślenia

bmac

vilumisiek - 2007-09-17, 10:23

Ja mógłbym posiedzieć na rezerwie
wicherek - 2007-09-17, 10:27

jestem do dyspozycji.
aaru - 2007-09-18, 14:55

7, przestań!
_gnoza_ - 2007-09-19, 10:14

zglaszam sie a tak btw to rezerwy moga byc jak bedzie ponad 6 osob;p a poza tym mogloby sie jeszcze pare osob zglosic...
zum - 2007-09-19, 11:18

ja sie zgłaszam również, można by pomyśleć o eliminacjach w przypadku większej liczby chętnych, amerykanie też coś takiego planują
arczi - 2007-09-23, 14:47

pisze się na taki mecz:)
_gnoza_ - 2007-09-25, 15:32

to co beda eliminacje? (yoss?;p)
yossarian - 2007-09-25, 17:21

Zgłosiło się 10 osób: aaru, angst, arczi, gnoza, seven, spavacz, vilumisiek, wicherek, zum oraz ja.

Zatem trzeba będzie zrobić eliminacje. Tylko trzeba ustalić jaką formę eliminacji wybrać najlepiej. Sprawiedliwe by było jakby każdy z każdym rozegrał dwumecz ale to może zbyt długo trwać. Można też zrobić turniej 9 rundowy co na pewno poszłoby sprawniej ale niekoniecznie jest sprawiedliwym rozwiązaniem. Jak Waszym zdaniem powinniśmy przeprowadzić eliminacje?

spavacz - 2007-09-25, 18:01

Blee nie ma Utrata ;|

Po pierwsze Yoss najlepsze byłoby rozegranie dwumeczu każdy z każdym ale tak jak mówisz zajęłoby to dużo czasu - no chyba że mamy go dużo bo nikt nie wie kiedy ten mecz - to wtedy taka propozycja jest dobra.
Jeśli chodzi o turniej to raczej nie.

Inna opcja to taka żeby wybrać 3-4 "pewniaków" a reszta mogłaby walczyć o pozostałe miejsca w dwumeczach (wiem że głupie ale nie mam głowy do takich rzeczy :) )

aaru - 2007-09-26, 09:59

Myślę, że: arczi, gnoza, 7, yoss, zum powinni grać.
Należałoby też zapytać utratosa, czy zechciałby zagrać.
Nie wiem w jakiej aktualnie formie jest 100per (było nie było jest 2 drugiej rundzie mojego turnieju na BK ;) ), ale także widziałbym go w składzie.

aaru - 2007-09-26, 10:05

Ciekawych pojedynków polsko-amerykańskich zapraszam -> Pento-pro by aaru
bmac - 2007-09-26, 10:11
Temat postu: a może
... mecz po MP w Pente? i skład od góry jak sie da? myślę, że Maciek weźmie udział, w końcu jest numero uno, a i pewnie jakieś rozmowy kuluarowe już prowadził na temat meczu, yoss namawiaj go skutecznie....
wtedy mecz najwcześniej po drugiej dekadzie listopada )) co o tym myślicie?
byłyby dwie pieczenie na jednym ogniu:
-eliminacje
-zawodnicy byliby, że tak powiem "rozgrzani" w końcu do MP jakieś przygotowania każdy robi
plus dodatkowo:
-dłuższy okres na przygotowanie do meczu
-dłuższy okres na rozpropagowanie samego meczu
- ???

bmac

wicherek - 2007-09-29, 21:36

wybieranie topa po zeszlorocznych osiagnieciach jest conajmniej smieszne.

turniej to najlepsze rozwiazanie, a yoss jako "dyplomata" powinien zajac miejsce w skladzie bez wyjatku na wynik takiego turnieju.

spavacz - 2007-10-15, 10:06

Hmm, widzę że idea meczu upadła, chyba że Yoss ma wszystkie szczegóły tylko nie chce się z nami podzielić nimi : P
zum - 2007-10-15, 17:18

Idea nie upadła, trzeba by tylko zorganizować eliminacje i pogonić Amerykanów, żeby zrobili to samo w miarę szybko. Z tego co wiem to maja małe problemy ze składem, więc może trzeba będzie na nich trochę poczekać.
angst - 2007-10-15, 19:05

Problem polega na tym, że nie ma chyba kogoś, kto to zorganizuje :roll: Yoss nie ma czasu, więc niech jego rolą będzie jedynie dogrywanie tematu z Amerykanami, a eliminacjami zajmijmy się sami :)

Jeśli nadal chcemy z nimi zagrać, to trzeba szybko przeprowadzić eliminacje, ustalić w ten sposób wewnętrzny ranking spośród chętnych do gry i mamy skład gotowy, a piłka jest po stronie Amerykanów.

Po określeniu najlepszej możliwej daty spotkania (mam nadzieję, że gramy mecz w ciągu jednego dnia, a nie partie z czasem tydzień na ruch) gra czołowa 4, 6, 8 czy 10 (jak kogoś nie ma, to na jego miejsce wskakuje kolejna osoba) + kilka osób na ławce.

Najlepiej chyba, aby w eliminacjach zagrał każdy z każdym (trzeba najpierw potwierdzić ostateczną listę chętnych) po 4 gry (dwie białymi i czarnymi) i suma zdobytych w ten sposób punktów (1 za wygraną partę, 0,5 za remis) ustali nam wewnętrzny ranking.

Jako, że każdy wydaje się tematem zainteresowany, nie ma chyba potrzeby ustalać jakichś terminów, walkowerów, itp. Jak ktoś nie będzie grał, to reszta go popędzi :)

Na forum założy się temat z wynikami i tabelami (najlepiej jakby każdy grał na nicku irp_***, co ułatwi śledzenie tematu i sprawdzanie statystyk).

Pozdrawiam

Angst

yossarian - 2007-10-15, 21:30

Myślę, że to rozsądne rozwiązanie. Zgłosiło się niewiele osób więc nie będzie wielkim problemem rozegranie 4 partii z każdym na 5 minut na przykład. Również proponuję grać na nickach "irp".

Terminy nas nie gonią więc nie ma wielkiego pośpiechu ale dobrze by było jakby każdy w miarę możliwości starał się rozegrać swoje pojedynki.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group